• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Dyskusja o Zimowej magii

Nusion

Kapłan
To do listy zadan dorzuc jeszcze swoje wyliczenia dotyczace potrzebnych w evencie produkcji warsztatowych i manufakturowych, ktore wyslalas w bractwie. Na pewno wielu graczy na tym skorzysta :)

W sumie to @Charlene chciało się to policzyć ;) Ja tylko wysłałam w bractwach.
Ale i tak wrzucę :)

Małe manu/warsztaty kończą się na 24 zadaniu, potem można małe budynki wywalić. W dziennych nie będą potrzebne.

Warsztaty
trunki - 4x
proste narzędzia - 7x
chleb - 6x
zaawansowane - 4x
kosz zakupów - 11x

Manufaktury (mogą być różne, produkcje się sumują)
3h - 14x
9h - 6x

Rozbudowy:
1x do 4 poziomu
2x do 5 poziomu
6x do 6 poziomu

W zadaniu 16 produkcje z manu i warsztatów sumują się. Pierwszy raz jest w evencie takie zadanie.
Niektóre zadania mogą się nieco różnić od tych na becie, bywało już, że coś zmieniali, ale najczęściej na lepsze ;)
 

Shirleyka

Wędrowiec
W sumie to @Charlene chciało się to policzyć ;) Ja tylko wysłałam w bractwach.
Ale i tak wrzucę :)

Małe manu/warsztaty kończą się na 24 zadaniu, potem można małe budynki wywalić. W dziennych nie będą potrzebne.

Warsztaty
trunki - 4x
proste narzędzia - 7x
chleb - 6x
zaawansowane - 4x
kosz zakupów - 11x

Manufaktury (mogą być różne, produkcje się sumują)
3h - 14x
9h - 6x

Rozbudowy:
1x do 4 poziomu
2x do 5 poziomu
6x do 6 poziomu

W zadaniu 16 produkcje z manu i warsztatów sumują się. Pierwszy raz jest w evencie takie zadanie.
Niektóre zadania mogą się nieco różnić od tych na becie, bywało już, że coś zmieniali, ale najczęściej na lepsze ;)
Dziękuje bardzo za rozpiske
 

Shirleyka

Wędrowiec
Dla mnie eventy I PB są słabe.. A zadania źle dobrane im wyżej ktoś jest w rozdziale ma gorzej trafiając na zadanie przeprowadź zwiad prowincji.. Jak ktoś ma zwiad trawjacy np. 2 dni jest pokrzywdzony porównując do graczy początkujących.. uważam że zadania powinny być takie same w sensie tworzenia czy czekania na realizację
 
jak widzę zdrapkę to mi sie niedobrze robi.
Mi tez, ale... Zdrapka po modyfikacjach to akurat najmniej losowy system zdobywania nagrod dziennych ze wszystkich dotychczasowych eventow. Szkoda wrecz, ze zeszloroczny event zimowy tak nam te zdrapki obrzydzil, bo zdrapki bez obecnych modyfikacji rzeczywiscie byly beznadziejne i bardzo frustrujace. Po modyfikacjach, czyli usunieciu ze zdrapki pozycji "Przemieszaj", "Lupa" i "Podwojenie nagrody" zdrapki staly sie calkiem strawne, a dla graczy, ktorzy poluja na nagrody dzienne, to wrecz prawie wymarzony system.
 

Charlene

Szef kuchni
Nie wiedziałam, że będzie tylu chętnych na takie rozpiski :) lubię wyliczenia - mam policzone 3 rasy do przodu, ile trzeba zużyć % portalówek albo surowców danej rasy. Takie tam zboczenie :p
Produkcji w linii głównej jest w sumie mało, ale ilość walk/reliktów.... to też sobie rozpisałam, żeby zobaczyć co zrobić z mapy a co z turnieju, ale i tak ilości są okropnie duże :/
Zonkiem jest 51 zadanie, ponieważ wymaga (w tym momencie) walki i zwycięstwa w 8 prowincjach albo 8 konfliktów w Iglicy. Walka i zwycięstwo nie wchodzi u mnie w grę i gdyby nie to, że widziałam to wcześniej, to bym stała tydzień z zadaniami, bo wypadałaby mi teraz przerwa od Iglicy a tak to zostawiłam sobie 8 konfliktów do negocjacji.
Pojawiły się zadania na ukończenie prowincji(mają alternatywę, np turniej), więc jeśli ktoś będzie robił walki na mapie, to niech lepiej zostawi sobie 7/8 walk, żeby nie stać z powodu braku turnieju.
Zamglony las był dla mnie okropny pod kątem robienia zadań a w tym evencie zapowiada się równie ,, przyjemnie" ;( Mam jakieś takie dziwne wrażenie, że Twórcy wcale nie chcą, żeby wszyscy robili te zadania i dotarli do Bogini.

Nagroda główna - Sowa, została poprawiona i teraz jest to najlepszy budynek z ewolucyjnych pod kątem many, ale to tylko tyle. Uważam, że może zastąpić Golema jeśli ktoś go stawiał, bo daje więcej many, daje żywe zamiast ,,zwykłych" surowców(Golem daje magiczne?)i daje więcej młotków. Ma efekt karmienia, ale moim zdaniem nie warto jej karmić. Nie jest to jakiś must have. Ja sama postawię( tylko 1 sztukę- niektórzy wiedzą, że lubię powielać budynki) bo mana się przyda (początek Leśnych elfów) i mam na to miejsce, ale pewnie w trakcie dalszej gry pojawią się inne rozwiązania odnośnie many i nie będzie mi żal jej skasować i wstawić w jej miejsce czegoś korzystniejszego. W tym momencie gry jest ok. Szkoda, że nie daje Pw - wtedy by była chętniej stawiana.

Podobają mi się nagrody dzienne :)) jest kilka nowych i naprawdę wypadają fajnie w przeliczeniu na kratkę oraz są budynki z byłych eventów zimowych. Mam już upatrzony budynek, bo muszę wywalić starsze i mam nadzieję, że uda się wylosować kilka sztuk.
 

dkf385

Zwiadowca
Jak na liście zadan jest "walcz i zwyciężaj" to przekupstwo nie wchodzi w grę?

Ten śnieg wygląda tandetnie w szczególności to przejście między zielonym miastem.
 

Koval92

Kapłan
Ciekawe że od 2 lat nikt nie wpadł na pomysł ewolucyjnej choinki na święta.
Sowa jest znośna, co do nagród typu 1 relikt i zdrapka to powiem "nie protestujesz, więc masz".
Miłego eventu i dużo reliktów od Mikołaja :) :marble::steel::plank::silk::crystal::scroll::elixir::magicdust::gem:
 
Ostatnia edycja:

Charlene

Szef kuchni
Jestem na 50 zadaniu i nie podoba mi się w jaką stronę zmierzają eventy. Wcześniej je bardzo lubiłam, zadania były przyjemne i miałam frajdę, że je zaliczałam. Teraz to jest jakaś ostra orka :/ Rozumiem, że Zamglony Las był trudniejszy, bo nagroda główna była bardzo atrakcyjna ( przynajmniej dla mnie) ale obecne zadania eventowe to przegięcie po całości. Używanie karmy, wygrywanie walk militarnie czy ukończenie prowincji na mapie jest nie do przyjęcia. Tego typu zadania były nie raz negowane i zostały zmienione a teraz co się stało, że jednak występują?
Zastanawiam się dla jakich graczy są te zadania? Początkujący pewnie będą stać z powodu długiej produkcji katalizatorów; średni nie rozegrają walk militarnych na mapie, bo pewnie wszystkie okręgi są czerwone i nie będą chcieli marnować karmy, a zaawansowani mogą nie mieć już tylu prowincji do zdobycia, więc są zależni od cyklu turniejowego a w nowym systemie już się nie robi takiej ilości walk jak wcześniej. Iglica nie jest aż tak popularna jak turnieje. Czyżby ktoś zapomniał dostosować ilości walk/reliktów do nowego systemu? Mam wrażenie, że trudność zadań wzrasta w takim samym tempie, co trudność w nowych turniejach.
Do tej pory robiłam każdy event, nie ważne czy nagroda główna była mniej lub bardziej atrakcyjna, bo to był fajny element gry. Jeśli tak mają wyglądać kolejne eventy to pasuje i będę brała udział tylko w tych, w których będzie fajna nagroda. Obecny jest irytujący.
 

Koval92

Kapłan
Było pisane w temacie o spotkaniu IG w siedzibie firmy, że teraz każdy event = 10 poziom budynku, tymczasem wg obliczeń 8-9 poziom Sowy z eventu to max.
Tyle z prawdomówności IG.
Przygody dalej będą zapchajdziurą.
 

BlossomValvi

Łucznik
Z golemem to bym uważał bo w XV jest tak o 20% lepszy od sowy

Co do trudności ewentu, podejrzewam ze IG wlicza w to PB jako przedłużenie

Jak na razie jestem zadowolony (dopiero zaczynam) bo widzę conajmniej jedna ciekawa nagrodę dzienna a takiej nie miałem od maja ... jeśli nie liczę pw ;)

Taka uwaga @chris07070707 mial racje pomimo poprawki klucze nadal się zlewają z tłem, czemu nie mogli dać kontrastowego koloru np. ultrafiolet jak na feniksa
 

AnyaVanja

Wędrowiec
Z golemem to bym uważał bo w XV jest tak o 20% lepszy od sowy

Co do trudności ewentu, podejrzewam ze IG wlicza w to PB jako przedłużenie

Jak na razie jestem zadowolony (dopiero zaczynam) bo widzę conajmniej jedna ciekawa nagrodę dzienna a takiej nie miałem od maja ... jeśli nie liczę pw ;)

Taka uwaga @chris07070707 mial racje pomimo poprawki klucze nadal się zlewają z tłem, czemu nie mogli dać kontrastowego koloru np. ultrafiolet jak na feniksa
Chyba chcą żebyśmy w okulary inwestowali. Ja tak masakrycznie oczy mrużę jak wypatruję, że zaraz moja twarz będzie jedną wielką zmarszczką.
 
Do góry