• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Dyskusja o Zimowej magii

BlossomValvi

Łucznik
@Charlene
Lepszy, bo w XV mana nie jest już tak istotna, parametry nie kłamią:

Golem vs Sowa

- ludzie: 3570 vs 2520
- kultura: 7310 vs 5250
- młotki: 127200 vs 86100
- towary: 12250 (T3) vs 9240 (T4)
- mana 25000 vs 33600

inne:
1100 magów vs 3x 9260 (bonusowe T1) - karma

Tylko mana wygrywa (8600 many na dobę to wilekość pomijalna w XV) , a jak się zsumuje cząstkowo bonusy to spokojnie przebija. Dlatego piszę aby ktoś nie skasował pochopnie Golema biorąc pod uwagę twój post. Nie to żeby Golem był taką rewelacją, bo są lepsze jak np chatka, tym niemniej jeszcze tak słabego zwierzaka nie widziałem, zwłaszcza ten bezsensowny bonus karmienia - jeszcze jakby działał na kazdą pomoc (choćby tą odwzajemnioną) ale dali to co dali

Edit.
Aż sprawdziłem czy czasem Sowa nie ma 3x3, ale nie to 4x4...
 

DeletedUser174

Guest
Chyba chcą żebyśmy w okulary inwestowali. Ja tak masakrycznie oczy mrużę jak wypatruję, że zaraz moja twarz będzie jedną wielką zmarszczką.
Taaa... Tylko rok wcześniej sama dałam klawiaturę o gwiazdki. Szkoda że w tym ig nie potrafią czytać ze zrozumieniem

Na apce kluczyki są dobrze widoczne. Tak w ramach informacji

Osobiście już od dawna nie biegam po mieście za śmieciami. I dobrze mi z tym.
A ten Event olewam całkowicie. Kompletnie i na całej linii... Będę mieć nowe doświadczenie, bo to będzie mój pierwszy zignorowany Event.
 

DeletedUser3983

Guest
U mnie na apce gra strasznie się tnie,a jeszcze turnieju nawet nie zaczęłam,przestawiłem na HTML a tu taki efekt.
 

Charlene

Szef kuchni
@Charlene
Lepszy, bo w XV mana nie jest już tak istotna, parametry nie kłamią:

Golem vs Sowa

- ludzie: 3570 vs 2520
- kultura: 7310 vs 5250
- młotki: 127200 vs 86100
- towary: 12250 (T3) vs 9240 (T4)
- mana 25000 vs 33600

inne:
1100 magów vs 3x 9260 (bonusowe T1) - karma

Tylko mana wygrywa (8600 many na dobę to wilekość pomijalna w XV) , a jak się zsumuje cząstkowo bonusy to spokojnie przebija. Dlatego piszę aby ktoś nie skasował pochopnie Golema biorąc pod uwagę twój post. Nie to żeby Golem był taką rewelacją, bo są lepsze jak np chatka, tym niemniej jeszcze tak słabego zwierzaka nie widziałem, zwłaszcza ten bezsensowny bonus karmienia - jeszcze jakby działał na kazdą pomoc (choćby tą odwzajemnioną) ale dali to co dali

Edit.
Aż sprawdziłem czy czasem Sowa nie ma 3x3, ale nie to 4x4...
Kto stawia budynki ewolucyjne ze względu na pop/kul? Zawsze pod tym kątem wychodzą lepiej budynki z nagród dziennych( ok, nie zawsze dzienne są super, ale w tym evencie są akurat dobre) Golem daje magiczne a Sowa żywe, więc trudno porównywać 2 odmienne towary i zakładam, że w 15 rozdziale żywe są bardziej istotne jak magiczne, choć i tak ilości nie są porywające. Oba te budynki nie są jakimś must have i też o tym pisałam. Golem daje bezwartościowe Czarodziejki, których w ogóle nie biorę pod uwagę. Każdy ma swój rozum i na pewno po moim poście od tak nie skasuje Golema, tylko sprawdzi co mu bardziej pasuje.
 

BlossomValvi

Łucznik
Kto stawia budynki ewolucyjne ze względu na pop/kul? Zawsze pod tym kątem wychodzą lepiej budynki z nagród dziennych( ok, nie zawsze dzienne są super, ale w tym evencie są akurat dobre) Golem daje magiczne a Sowa żywe, więc trudno porównywać 2 odmienne towary i zakładam, że w 15 rozdziale żywe są bardziej istotne jak magiczne, choć i tak ilości nie są porywające. Oba te budynki nie są jakimś must have i też o tym pisałam. Golem daje bezwartościowe Czarodziejki, których w ogóle nie biorę pod uwagę. Każdy ma swój rozum i na pewno po moim poście od tak nie skasuje Golema, tylko sprawdzi co mu bardziej pasuje.

Po pierwsze pisałaś że Sowa daje wiecej młotków, nie do końca jest to prawdą (choć może zależy od epoki)
Po drugie poza maną reszta jest lepsza u Golema, jak pisałem chodzi o sumę cząstkową wszystkich bonusów

Po trzecie spokojnie mogę porównać towary, choć przy tych ilościach są pomijalne. Ja porównuję do adekwatnych czasów produkcji w manu, np:
XV - T3 to mi produkuje 5k w 3h czyli Golem to ekwiwalent 7,5h produkcji manu
XV - T4 to mi produkuje 6k w 3h czyli Sowa to ekwiwalent 4,5h produkcji manu
Akurat w XV obie manu mają ten sam rozmiar i zapotrzebowanie na pop/kul

Po czwarte, jak się gra ludźmi to się dostaje Kapłanów i jest to całkiem niezła jednostka. Tak czy inaczej tygodniowo zbieram tyle Czarodziejek z Golema + Latającej Akademii, że starczają na opędzenie iglicy wieczności, oszczędzając bardziej wartościowych magów ;). Z drugiej strony mam Sowę...

Sowę i tak postawię (mam miejsce dzięki promce na ekspansje) choć na chwilę obecną będzie pierwszym budynkiem przygotowanym na wylot.
W każdym razie chodzi mi o trzymanie się faktów i liczb
 

Charlene

Szef kuchni
Po pierwsze pisałaś że Sowa daje wiecej młotków, nie do końca jest to prawdą (choć może zależy od epoki)
Po drugie poza maną reszta jest lepsza u Golema, jak pisałem chodzi o sumę cząstkową wszystkich bonusów

Po trzecie spokojnie mogę porównać towary, choć przy tych ilościach są pomijalne. Ja porównuję do adekwatnych czasów produkcji w manu, np:
XV - T3 to mi produkuje 5k w 3h czyli Golem to ekwiwalent 7,5h produkcji manu
XV - T4 to mi produkuje 6k w 3h czyli Sowa to ekwiwalent 4,5h produkcji manu
Akurat w XV obie manu mają ten sam rozmiar i zapotrzebowanie na pop/kul

Po czwarte, jak się gra ludźmi to się dostaje Kapłanów i jest to całkiem niezła jednostka. Tak czy inaczej tygodniowo zbieram tyle Czarodziejek z Golema + Latającej Akademii, że starczają na opędzenie iglicy wieczności, oszczędzając bardziej wartościowych magów ;). Z drugiej strony mam Sowę...

Sowę i tak postawię (mam miejsce dzięki promce na ekspansje) choć na chwilę obecną będzie pierwszym budynkiem przygotowanym na wylot.
W każdym razie chodzi mi o trzymanie się faktów i liczb

Masz błąd w młotkach, ponieważ w 15 rozdziale:
Sowa - 86,100
Golem - 79,500
(dane z Elvengems)

Uważam, że w 15 rozdziale dużo większe znaczenie ma produkcja żywych towarów jak magicznych, więc pod kątem przydatności lepiej wypada Sowa, bo jednak to żywe widzę w badaniach a nie magiczne.
Tu się zgadzamy- u mnie Sowa będzie także przez jakiś czas, bo mam miejsce, ale jak coś to bez problemu mogę się z nią pożegnać i zrobić miejsce na coś lepszego. Nie wiem jak Ci wychodzi dobra ilość Czarodziejek z Golema-ja miałam 2 sztuki i wcale nie dawały jakiegoś wow jeśli chodzi o produkcję, więc wnioskuje, że to raczej z Akademii masz lepszą ilość jak z Golema.

EDIT:
Skoro już porównujemy towary to wolę porównywać do budynków z takim samym typem produkcji-dla żywych.

Rozdział 12:
Księżycowy misiek 3x3 -8,100
Feniks zimnego ognia-9,750
Sowa-5,880
Drzewo Majowe- 5,360

Rozdział 15:
Feniks zimnego ognia- 15,150
Sowa - 9,240
Drzewo Majowe- 8,336

*Przy okazji odkryłam, że Feniks zimnego ognia wychodzi korzystniej pod kątem młotków i many w rozdziałach, gdzie ją daje w porównaniu do Sowy czy Golema.
 
Ostatnia edycja:

Charlene

Szef kuchni
Pierwsze losowanie za mną i wyszło całkiem dobrze. Chciałam 6 budynków dzisiejszej nagrody i zużyłam na to z 800-900 kluczy. W 2 planszach musiałam odkryć większość okienek a w pozostałych miałam więcej szczęścia -trafiałam w 2-4 okienku. Fajnie, że sami decydujemy kiedy chcemy robić przetasowanie, to jednak ułatwia zdobywanie nagrody dziennej.
 

blazius1

Paladyn
To redukuje losowość. Po prostu w pierwszej wersji zdrapki było jej za dużo.

Przedtem gracz był prawie bez kontroli nad elementem gry, która miała polegać na tym że gracz przede wszystkim ma kontrolę nad grą, a nie gra nad graczem.
Czyli opamiętali się.
 

Charlene

Szef kuchni
Mam jakieś wybitne szczęście do tej zdrapki :D drugi dzień losowania i w głównym mieście wpadło 6 budynków za 750 kluczy. Niestety na pobocznych światach już tak fajnie nie było, miałam tam ok 350 waluty i udało się ustrzelić 1 budynek (dobrze, że w ogóle jest, bo by mi zabrakło kluczy na całą planszę) Mam na oku jeszcze 2 budynki w tym evencie i oby szczęście mi dopisało ;)
IMG_8693.jpgIMG_8694.jpgIMG_8695.jpg
IMG_8696.jpgIMG_8697.jpgIMG_8698.jpg
 

Saina

Wędrowiec
Witam :) Rzadko marudzę, bo jako Starszy gracz już przyzwyczaiłam się do udziwnień Inno :) Ale po prostu Nóż mi się w kieszeni otwiera, jak trafiam na zadanie - "Opracuj 1 Technologie lub użyj 2 Karm". W Drzewku jestem w tej chwili zablokowana. Więc wybór padłby na Karme, tyle że po waszych wspaniałych cięciach w Akademii, Karme widzę raz na Tydzień. Ta 1 Karme przeważnie używam na bieżąco, żeby podratować wojsko, czyli Miś Brunatny jest zadowolony. Reszta moich Zwierząt pada z głodu :) Tu już trzeba byłoby Animalsow zwołać, może Inno dostałoby karę za głodzenie zwierząt :) A wracając do sprawy to wiem, że Akademia jest tak skonstruowana, żeby zyski leciały :) Ale sami strzelacie sobie w kolano, bo młodszy gracz w podobnej sytuacji jak Ja lub to Jego Pierwszy Event, czuje ogromną flustracje, że już na samym początku musi płacić diamentami, żeby coś ugrać :) Przeważnie kończy się to rezygnacja z gry, a chyba nie o to chodzi w tym biznesie :)
 

dkf385

Zwiadowca
Akademua jest chyba bardzo losowa, bo ja np mam karmę aż nadto czesto.

Za to produkcja katalizatorów to tragedia w szczególności kilku.
 

Koval92

Kapłan
W daily questach na koniec chyba w ogóle nie ma "wyprodukuj zaawansowane narzędzia, kosze zakupów czy produkcje z manufaktur 3h i 9h" jak kiedyś i ogólnie chyba tylko 2 razy były w evencie na liście co akurat mi się podoba bo można oszczędzić miejsce na małe warsztaty i manufki, chociaż za chwilę pewnie będzie przygoda więc nie na długo...
 

ChrisBaggins

Zwiadowca
Postanowiłem zapolować tylko na trzy nagrody dzienne: Goblin Gift Shop, Frozen Shipwreck, Ice Rink. Zbieram na nie wytrychy, a resztę odpuszczam.
No i Sowę postawię, niech jest. Ładnie wygląda :)
 
Moze warto jeszcze poczekac z decyzja ? Pojawi sie pewnie jeszcze kilka dobrych budynkow. Np. wczoraj na becie byl Piernikowy Ludzik, dobry budynek pop/kul o wymiarach 6x3. Prawdopodobnie, jak w kazdym evencie zimowym, pojawi sie tez Migoczace Drzewo Ojca, czyli jeden z najlepszych budynkow na populacje w grze. Moze bedzie nawet Zimowa Gwiazdka.

Ale Zamrozony Wrak tez jest swietnym wyborem, bez dwoch zdan.
 

Charlene

Szef kuchni
Moze warto jeszcze poczekac z decyzja ? Pojawi sie pewnie jeszcze kilka dobrych budynkow. Np. wczoraj na becie byl Piernikowy Ludzik, dobry budynek pop/kul o wymiarach 6x3. Prawdopodobnie, jak w kazdym evencie zimowym, pojawi sie tez Migoczace Drzewo Ojca, czyli jeden z najlepszych budynkow na populacje w grze. Moze bedzie nawet Zimowa Gwiazdka.

Ale Zamrozony Wrak tez jest swietnym wyborem, bez dwoch zdan.
Migoczące drzewo to na kulturę. Goblin gift shop wychodzi lepiej jak Gwiazdka. Ogólnie jest dużo fajnych budynków w tym evencie :)
 
Masz racje, chodzilo mi oczywiscie o Cukierkowe Drzewo Ojca :)
Zgodnie z przewidywaniami jest sporo dobrych budynkow pop/kul, ale brakuje troche silnych budynkow na mane/ziarna. No trudno, zawsze mozna polowac na Kupca Festiwalowego w Akademii :)
 
Do góry