• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Dyskusja o Zimowej magii

Charlene

Szef kuchni
Masz racje, chodzilo mi oczywiscie o Cukierkowe Drzewo Ojca :)
OMG! Teraz sprawdziłam ten budynek i faktycznie- petarda:eek:o_O jest lepszy jak Magiczna Rezydencja i to w każdym rozdziale:eek: takie statystyki przy wielkości 3x3 są wręcz szokujące. Jeszcze 6 dni zostało na becie i liczę, że może jednak się pojawi...
EDIT: sprawdziłam złą zakładkę :( jednak nie jest lepszy od Magicznej Rezydencji, alee przebija Cukierkowe Drzewo i Zimową Gwiazdkę, więc będzie losowanie :)
 
Ostatnia edycja:

blazius1

Paladyn
Był kiedyś event że Magiczne Drzewo było bodaj najlepsza dzienną nagrodą w imprezie.

Mnie zastanawia jaka jest koncepcja, że wciąż pojawiają się zadania Kup 16 PW bez alternatywy. Np. zadanie czterdzieste czwarte. Chodzi już o to żeby wyeliminować najstarszych graczy, którzy kupują PW od lat po stale rosnącej cenie?
Jest założenie że skoro ceny PW rosną w nieskończoność to również gracze mogą płacić za te PW nieskończenie długo i w każdym evencie?
 
Mnie zastanawia jaka jest koncepcja, że wciąż pojawiają się zadania Kup 16 PW bez alternatywy. Np. zadanie czterdzieste czwarte. Chodzi już o to żeby wyeliminować najstarszych graczy, którzy kupują PW od lat po stale rosnącej cenie?
Raczej nie chodzi o wyeliminowanie tych najstarszych graczy, to chyba troche zbyt daleko idace wnioski. Ale nietrudno sie domyslic, jaka jest tego intencja. Prawie na pewno jest to jeden z elementow majacych "delikatnie" zachecic graczy do rozwoju i postepu w epokach, bo tylko rozbudowa Ratusza i wzrost produkcji zlota w rezydencjach moga troche odciazyc tych graczy, ktorzy celowo lub nieumyslnie wywindowali sobie cene zakupu PW na bardzo wysoki poziom.
 

Koval92

Kapłan
Był kiedyś event że Magiczne Drzewo było bodaj najlepsza dzienną nagrodą w imprezie.

Mnie zastanawia jaka jest koncepcja, że wciąż pojawiają się zadania Kup 16 PW bez alternatywy. Np. zadanie czterdzieste czwarte. Chodzi już o to żeby wyeliminować najstarszych graczy, którzy kupują PW od lat po stale rosnącej cenie?
Jest założenie że skoro ceny PW rosną w nieskończoność to również gracze mogą płacić za te PW nieskończenie długo i w każdym evencie?

Te zadania na robienie walk na mapie też są już uciążliwe dla starych graczy którzy odkrywają prowincję w 4-7 dni. Już niewiele niektórym zostało tych odkrytych prowincji. A zrobić 8 walk turniejowych co chwila też nie jest łatwo, jak zaraz się pojawi quest na relikty lub czary które też się z walk turniejowych bierze.
 

Koval92

Kapłan
No w sumie to eventy dla gracza z 17 rozdziału są do momentu blokady zadań do zrobienia w 3 dni i potem 1 zadanie dziennie.
 

Forgotten Soul

Wędrowiec
Witam,

Obliczałem na podstawie rozdziału 8 (orki) ile jaki budynek daje np kultury na kratkę i wyszło mi, że najlepiej zdobyć drzewko z 4 dnia (migoczące drzewo ojca) a jeśli chodzi o populację to sklep goblinów z dnia 9. Czy ten przelicznik ma się tak samo do późniejszych rozdziałow?
Jakie budynki wy polecacie farmić?

p.s Ja zakochałem się w jeziorku z dnia 8 :)
 

Charlene

Szef kuchni
Witam,

Obliczałem na podstawie rozdziału 8 (orki) ile jaki budynek daje np kultury na kratkę i wyszło mi, że najlepiej zdobyć drzewko z 4 dnia (migoczące drzewo ojca) a jeśli chodzi o populację to sklep goblinów z dnia 9. Czy ten przelicznik ma się tak samo do późniejszych rozdziałow?
Jakie budynki wy polecacie farmić?

p.s Ja zakochałem się w jeziorku z dnia 8 :)
Bardzo dobrze Ci się wydaje :) te 2 budynki w przeliczeniu na kratkę to jedne z lepszych w tej grze, praktycznie w każdej epoce a na pewno od Orków w górę. Sklep Goblinów nawet w 15,16,17 rozdziale wypada tak samo dobrze jak magiczna rezydencja a zajmuje dużo mniej miejsca( w 17 jest tylko ciut gorsza od magicznej) Teraz to tylko Sklep z Goblinami mi został do wylosowania, bo ogólnie zmniejszam ilośc zwykłych rezydek, chcę zostać tylko z magicznymi i mieć populację z takich właśnie kompaktowych budynków :)
Jeziorko wypada trochę gorzej od drzewa, ale też może być, jeśli ktoś nie zebrał wcześniej waluty na losowanie, bo drzewo się pojawiło dość wcześnie.
 
Ostatnia edycja:

Forgotten Soul

Wędrowiec
Teraz to tylko Sklep z Goblinami mi został do wylosowania, bo ogólnie zmniejszam ilośc zwykłych rezydek, chcę zostać tylko z magicznymi i mieć populację z takich właśnie kompaktowych budynków :)
Jeziorko wypada trochę gorzej od drzewa, ale też może być, jeśli ktoś nie zebrał wcześniej waluty na losowanie, bo drzewo się pojawiło dość wcześnie.

Mówisz, że warto kilka tych goblinich sklepów zdobyć? Jeziorko kupiłem bo mimo tego, że daje mniej kultury od drzewka (które mam 2 szt) to mega mi się spodobało. I będzie pasować do rasy elfów, które są po orkach :)

Chyba też się musze pozbyć paru rezydencji bo mam ich tak dużo (ok. 70), że nie mam miejsca na rozbudowę z wróżkowych na orkowe...
 

Charlene

Szef kuchni
Mówisz, że warto kilka tych goblinich sklepów zdobyć? Jeziorko kupiłem bo mimo tego, że daje mniej kultury od drzewka (które mam 2 szt) to mega mi się spodobało. I będzie pasować do rasy elfów, które są po orkach :)

Chyba też się musze pozbyć paru rezydencji bo mam ich tak dużo (ok. 70), że nie mam miejsca na rozbudowę z wróżkowych na orkowe...
Ile?!To chyba rekord w ilości rezydek.
We Wróżkach rezydka na 19 poziomie daje 550 populacji
W Orkach rezydka na 21 poziomie daje 900 populacji
Bez problemu możesz jedną rezydkę orkową zastąpić dwoma wróżkowymi i zostawić kilka dodatkowych,żeby zyskać populację :)

Przelicznik na kratkę jeśli chodzi o Goblina pod kątem populacji:
Rezydka orkowa 900:12=75
Goblin 830:9=92
Ja bym polosowała kilka sztuk, bo lepszego budynku pop to raczej nie widziałam(takiego za free)
 
Ostatnia edycja:
W tych wczesnych i srednich rasach goscinnych (od Krasnoludow do Amunow) warto nie zapominac o kulturze. Wlasnie dyskutowalem z kolezanka z bractwa, ktora jest w Lesnych Elfach i doszlismy do wniosku, ze w jej sytuacji (sporo magicznych rezydencji pozerajacych wiele kultury) najlepiej bedzie zrezygnowac z tych najsilniejszych budynkow na populacje, ktorych slaba strona jest wlasnie niewielka ilosc kultury i losowac jedynie Zamrozone Wraki, ktore zapewniaja bardzo dobra ilosc populacji na kratke (choc nie z najwyzszej polki) i daja rewelacyjna wrecz ilosc kultury. Plusem takiego rozwiazania jest mozliwosc calkowitej rezygnacji z budynkow czysto kulturowych. Co z tego, ze "Goblin" daje mnostwo populacji, skoro trzeba do niego dostawic np. Urocze sniezne drzewko ? .

Proste wyliczenia dla Lesnych Elfow:

Goblinski Sklep: 1600 pop + 350 kultury
Sniezne Drzewko: 4300 kultury

Lacznie z 21 kratek:
1600 pop + 4650 kultury

Zamrozony Wrak: z 15 kratek 1710 pop + 3400 kultury

Teraz dopasujemy sobie wielkosc Zamrozonego Wraku, by mozliwe bylo bezposrednie porownanie wydajnosci. Tworzymy hipotetyczny budynek o powierzchni 21 kratek. W tym konkretnym przypadku wystarczy pomnozyc statystyki Wraku x1.4.

Wychodzi nam, ze Zamrozony Wrak daje z 21 kratek:
2394 pop + 4760 kultury

Jak widac, jesli policzymy wszystko razem, to Zamrozony Wrak bije na glowe wszelkie kombinacje typu "najsilniejszy pop + najsilniejsza czysta kulturka". Wniosek z tego taki, ze na losowanie najsilniejszych budynkow na populacje typu Goblinskiego Sklepu powinni sie zdecydowac wylacznie ci, ktorzy nie zamierzaja postawic w miescie ani jednego budynku czysto kulturowego. I to niezaleznie od epoki. Dla wszystkich pozostalych (czyli tych, ktorzy do tych najsilniejszych populacyjnie budynkow musieliby dostawiac czyste kulturki) to Zamrozony Wrak jest lepszym wyborem.
 

Steefann

Zwiadowca
Jak widac, jesli policzymy wszystko razem, to Zamrozony Wrak bije na glowe wszelkie kombinacje typu "najsilniejszy pop + najsilniejsza czysta kulturka". Wniosek z tego taki, ze na losowanie najsilniejszych budynkow na populacje typu Goblinskiego Sklepu powinni sie zdecydowac wylacznie ci, ktorzy nie zamierzaja postawic w miescie ani jednego budynku czysto kulturowego. I to niezaleznie od epoki. Dla wszystkich pozostalych (czyli tych, ktorzy do tych najsilniejszych populacyjnie budynkow musieliby dostawiac czyste kulturki) to Zamrozony Wrak jest lepszym wyborem.

To teraz trochę mi namieszałeś z tym wrakiem Chris, bo miałem zamiar polosować te goblińskie wynalazki a tak teraz się zastanawiam nad wrakami po tych Twoich porównaniach najsilniejsza pop plus najsilniejsza kult. Jeszcze mnie zastanawia jak w tym "rankingu" wypada skała venara III i magiczna rezydka (przy zalożeniu, że dokładamy do niej 4 pola na drogę, bo musimy czyli nie 4x5 a 4x6 i uwzględniamy cud Gorące Źródła na 20-30 poziomie). Co w takim gronie wypada najlepiej. I czy w ogóle można przyjąć jakiś przelicznik kultury na populację tzn. jak porównywać różne budynki, czy można przyjąć założenie np, że 2 kultury to tyle samo jak 1 populacji czy coś w tym stylu. Rozmiary i wyliczenia oczywiście dla aktualnej rasy.
 
@Steefann, postaram sie pozniej przeprowadzic te wyliczenia i odpowiedziec choc w przyblizeniu na Twoje pytania, ale najpierw wstep.

U zaawansowanych graczy sytuacja jest troche inna, niz w poczatkowych i w srednich rasach goscinnych. Zazwyczaj nie brakuje im kultury, ktora maja z roznych zrodel, np. z zestawow Bibliotek, drog, budynkow ewolucyjnych itp.. Przewaznie zaawansowani gracze nie stawiaja budynkow czysto kulturowych, bo nie musza. Np. u mnie w miastach glownych kultury nie brakuje pomimo pierdyliarda zbrojowni, wiec u mnie najwiekszy sens maja te najbardziej wydajne budynki na populacje, np. wlasnie Goblinski Sklep z 9 dnia lub Zimowa Gwiazdka, jesli sie pojawi. Jesli potrzebna bedzie populacja na jakies rozbudowy, to najbardziej liczy sie mozliwosc upchniecia jak najmniejszego budynku z jak najwiekszym popem. Poza tym nawet gdyby kultury troche brakowalo, to zastanowmy sie, po co ona w ogole jest. Warsztaty w XV. XVI i XVII epoce (szczegolnie te magiczne) to istne potwory i sa tak wydajne, ze 10 czy nawet 20% premii kultury nie robi wielkiej roznicy. Gracz, ktory robi turnieje tak jak Ty nie bedzie mial zadnego problemu z zakleciami "Moc Zasobow", ktorymi moze karmic te warsztaty na okraglo, dzien i noc. W tej sytuacji najbardziej liczy sie wydajnosc budynku na kratke pod katem populacji, a nie kultury. Tak jak napisalem w poprzednim poscie, jesli gracz nie jest zmuszony do stawiania budynkow czysto kulturowych, to najbardziej oplaci mu sie losowanie Goblinskiego Sklepu. Nawet jesli premia kultury spadnie mu o 10 czy iles tam %, to mlotkow i tak mu raczej nie zabraknie. Podsumowujac, w XV, XVI i XVII epoce kultura mocno traci na znaczeniu i to tez trzeba uwzgledniac w takich rozwazaniach, ktore budynki czy ich kombinacje sa bardziej wydajne. Miec wielkie sloneczko (czyli 170% kultury) tylko po to, zeby miec sloneczko jest bez sensu. Moim zdaniem 150% (z motywkami czy bez) w pelni wystarcza w tych najwyzszych epokach.

Natomiast w tych nizszych epokach kultura jest wazna i nalezy o nia dbac, stad dla tej grupy graczy w wiekszosci przypadkow to Zamrozony Wrak bedzie o wiele lepszym wyborem. Premia kultury gra u nich bardzo duza role, szczegolnie po rozdzieleniu kolejek szkolenia. Mam wioski w Lesnych Elfach i w Amunach i np. w Amunach 7 magicznych warsztatow (najczesciej na zakleciach) nie wyrabia sie z produkcja mlotkow potrzebnych na szkolenie wojska we wszystkich 3 budynkach wojskowych, choc mam 170% kultury bez motywek. Z nizsza premia kultury byloby jeszcze gorzej.
 
Ostatnia edycja:

Steefann

Zwiadowca
No właśnie zawsze jest to coś za coś. Dopóki miałem ok 20-25 terenów stratega to kulturkę miałem non stop na 150% bez stawiania budynków czysto kulturowych z cudakami dającymi kulturę na bardzo niskim poziomie. Myślę, że to 150% jest optymalne, 10% zysk czy 20% już sporo kultury wymaga, wg, mnie nie opłaca się iść wyżej. No ale do sedna. Odkąd skasowałem tereny (po uwolnieniu kolejek na 3 budynki robię sobie ich w terenach), kulturka mocno poleciała i teraz balansuję pomiędzy 125 a 150% i się zastanawiam czy te 150 faktycznie mi potrzebne, czy nie olać i zostać na 125 albo nawet olać całkiem i do 100 zejść.
Mocy zasobów mam prawie 2k to dzień w dzień pełen cykl na wszystkich warsztatach magicznych leci. Przy 150% 5 wystarczało, jak spadłem do 125 musiałem dostawić 6, teraz chwilowo dostawiłem 7, pewnie zejście do 100% zmusiłoby mnie do trzymania 7 warsztatów. Więcej warsztatów to więcej populacji potrzebnej ale za to zejście z kulturki to redukcja budynków czysto kulturowych albo jakieś podmianki. Można też wtedy ograniczyć liczbę rezydek magicznych skoro i tak spadnie produkcja zlota i właśnie np tych goblinów postawić w zamian. I zamiast inwestować pw w gorące źródła iść w innego cudaka. Albo dobić wrakami do 150%, zejść z warsztatów do 5 a na to konto uwolnionej populacji dostawić co innego :)
 
To losuj pol na pol :) Za jakies 1.5k waluty powinno wpasc 7-8 goblinow, ktorymi mozna zastapic kilka rezydek (co zmniejszy zapotrzebowanie na kulture), a za pozostala polowe losuj Wraki, ktorymi podbijesz troche kulture i znow zjedziesz do 5 warsztatow.
 

BlossomValvi

Łucznik
Ja jeszcze zwrócę uwagę na wymiary budynków np. takie 5x3 (Zamrożony wrak) idealnie mi pasuje do kształu miasta, gdzie mam budowę przystosowaną do 5x... to znakomicie przyspiesza wymianę budynków w zależności od potrzeb (balans pop/kul czy dostosowanie do ewentów)

To też może być istotny parametr nawet zyskiem na kratkę bo oznacza mniej dróg w mieście
 

Greg8373

Zwiadowca
Dla mnie eventy I PB są słabe.. A zadania źle dobrane im wyżej ktoś jest w rozdziale ma gorzej trafiając na zadanie przeprowadź zwiad prowincji.. Jak ktoś ma zwiad trawjacy np. 2 dni jest pokrzywdzony porównując do graczy początkujących.. uważam że zadania powinny być takie same w sensie tworzenia czy czekania na realizację
2 dni to pikuś ... u mnie idzie 86,5 h ... :(
//
Akademua jest chyba bardzo losowa, bo ja np mam karmę aż nadto czesto.

Za to produkcja katalizatorów to tragedia w szczególności kilku.
Polecam zrobić chociaż 1 poziom iglicy ... zawsze kilka wpadnie :)

połączono//Urdur
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry