• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Dyskusja o Zimowej promocji - Piernikowy domek

Charlene

Szef kuchni
Oto nagroda za wbicie Sowy na 10 poziom, odblokowanie "super paczek"
View attachment 3403

:rolleyes::rolleyes::rolleyes:
Serio?! Mam wbitą Sowę na 10 lvl i nie mam takiej oferty ;( zresztą nie pierwszy raz...
//
Akurat zimowy zestaw i Piernikowa Chatka sa swietne, szkoda tylko troche, ze nie sa do kupienia za diaksy. Bralbym od razu. Swoje zestawy zimowe ciagnalem za soba od epoki Lesnych Elfow az do Ambasadow. Oplacalo sie w nie inwestowac cale setki zaklec renowacji, bo te budynki i zestawy daja tak potezne ilosci surowcow, ze wlasnie dzieki nim i im podobnym budynkom mozna w tych poznych epokach calkowicie zrezygnowac z manufaktur T1, T2 i T3, co pozwala zaoszczedzic mnostwo populacji, a wiec takze i miejsca w miescie.
W czym ta Piernikowa Chatka jest taka dobra? Zestaw jest fajny, ale Chatka nie daje jakiś szałowych ilości surowców.

połączono//Urdur
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
W czym ta Piernikowa Chatka jest taka dobra? Zestaw jest fajny, ale Chatka nie daje jakiś szałowych ilości surowców.
A wlasnie ze daje szalowe ilosci. Zajmuje tylko 16 pol, a surowcow na 24h daje tyle co znacznie wieksza manufaktura 5x5 (zakladajac zbior np. 5x3h /dobe lub 1x9h + 3x3h /dobe). Do 25 kratek, ktore zajmuje manufaktura spokojnie mozna doliczyc nastepne 50 potrzebne na populacje i kulture, ktora ta manufaktura zuzywa. Czyli juz mamy cztero-pieciokrotnie* wyzsza wydajnosc Chatki z piernika w porownaniu do manufaktury, a nawet jeszcze nie uwzglednilismy, ze chatka nie dosc, ze nie kosztuje popki i kultury, to sama je jeszcze daje i to niemale ilosci. Plus 3 PW na dobe. Jesli to nie sa szalowe ilosci surowcow z danej jednostki powierzchni, to juz naprawde nie wiem co mozna by okreslic tym mianem :)

* Pisze z pamieci. Gdzies kiedys przeprowadzalem dokladne wyliczenia i porownania wydajnosci Syrenek i Chatek z Piernika do manufaktur. Jesli dobrze pamietam, po uwzglednieniu tych wszystkich wymienionych przeze mnie czynnikow Chatki sa przynajmniej 5 razy bardziej wydajne niz manufaktury T2.
 

Charlene

Szef kuchni
A wlasnie ze daje szalowe ilosci. Zajmuje tylko 16 pol, a surowcow na 24h daje tyle co znacznie wieksza manufaktura 5x5 (zakladajac zbior np. 5x3h /dobe lub 1x9h + 3x3h /dobe). Do 25 kratek, ktore zajmuje manufaktura spokojnie mozna doliczyc nastepne 50 potrzebne na populacje i kulture, ktora ta manufaktura zuzywa. Czyli juz mamy cztero-pieciokrotnie* wyzsza wydajnosc Chatki z piernika w porownaniu do manufaktury, a nawet jeszcze nie uwzglednilismy, ze chatka nie dosc, ze nie kosztuje popki i kultury, to sama je jeszcze daje i to niemale ilosci. Plus 3 PW na dobe. Jesli to nie sa szalowe ilosci surowcow z danej jednostki powierzchni, to juz naprawde nie wiem co mozna by okreslic tym mianem :)

* Pisze z pamieci. Gdzies kiedys przeprowadzalem dokladne wyliczenia i porownania wydajnosci Syrenek i Chatek z Piernika do manufaktur. Jesli dobrze pamietam, po uwzglednieniu tych wszystkich wymienionych przeze mnie czynnikow Chatki sa przynajmniej 5 razy bardziej wydajne niz manufaktury T2.
W Leśnych Elfach Piernik daje 3,096 kryształu, 2,924 zwojów, 2,752 jedwabiu/24h. Moja manufaktura jedwabiu(4x5) daje 2,223/3h, więc ja tu nie widzę, żeby Piernik miał w jakikolwiek sposób zastąpić mi manufakturę :/ zbieram z 1 manu 12,960 jedwabiu/24h, czyli 4 razy więcej jak Chatka. Poza tym Piernik nie daje 3PW a 3AW- wolę PW. Zestaw zimowy wypada dużo lepiej, bo daje z T2 7,760 jedwabiu/24h.
 
Ostatnia edycja:
W Leśnych Elfach Piernik daje 3,096 kryształu, 2,924 zwojów, 2,752 jedwabiu/24h. Moja manufaktura jedwabiu daje 2,223/3h, więc ja tu nie widzę, żeby Piernik miał w jakikolwiek sposób zastąpić mi manufakturę :/ zbieram z 1 manu 12,960 jedwabiu/24h, czyli 4 razy więcej jak Chatka.
Zauwaz, ze od Smokow do Zywiolakow manufaktura T2 bedzie dawac tylko o ok. 35% wiecej na kratke, niz w Lesnych Elfach, a od Amunow az do Ambasadow tylko o nastepne kilkadziesiat % wiecej na kratke (przy czym ten wzrost produkcji bedzie okupiony ogromna iloscia populacji), a produkcja Chatki bedzie rosnac w kazdej epoce. W Ambasadach bedzie o 200% wyzsza niz w Lesnych Elfach (czyli bedzie trzykrotnie wyzsza).
zbieram z 1 manu 12,960 jedwabiu/24h, czyli 4 razy więcej jak Chatka.
Nie wiem, co to za dziwna matematyka :) Po pierwsze, w Lesnych Elfach Chatka daje prawie 9k T2 na 24h, a manufaktura 13k T2 na 24h, wiec jakie "4x wiecej jak Chatka" ? Dlaczego liczysz sam jedwab z Chatki, skoro Chatka daje prawie po rowno kazdego surowca T2 ?

Po drugie, liczysz 6 zbiorow z manufaktury dziennie, a raczej niewielu graczy moze sobie na to pozwolic, dlatego liczylem 5 zbiorow.

Po trzecie, Chatka zajmuje 16 kratek, a manufaktura 20 kratek. czyli o 20% wiecej. Nawet zakladajac, ze masz srednio 6 zbiorow 3h na dobe, sumaryczna produkcja na kratke z obu budynkow jest bardzo podobna.

Po czwarte, nie uwzgledniasz wszystkich tych czynnikow, ktore wymienilem. Powtorze: manufaktura 4x5 kosztuje tak naprawde nie 20, a okolo 60 kratek miejsca w miescie, bo kosztuje przeciez populacje i kulture. Te budynki tez przeciez musza gdzies stac ? Stawiajac chatke zamiast manufaktury mozna zredukowac ilosc rezydencji lub budynkow pop/kul.

Po piate, sama chatka tez daje troche populacji i kultury.

Uwzgledniajac wszystkie te czynniki, juz w Lesnych Elfach Chatka jest okolo 3x bardziej wydajna na kratke niz manufaktura. W pozniejszych epokach ta przepasc jeszcze sie powiekszy. Mam tu na mysli wspomniany juz wzrost produkcji manufaktur o 100% (ta wartosc jest wrecz zawyzona) od Lesnych Elfow do poczatku Ambasadow w porownaniu do wzrostu o 200% w przypadku Chatki.
 
Ostatnia edycja:

Nusion

Kapłan
W Leśnych Elfach Piernik daje 3,096 kryształu, 2,924 zwojów, 2,752 jedwabiu/24h. Moja manufaktura jedwabiu daje 2,223/3h, więc ja tu nie widzę, żeby Piernik miał w jakikolwiek sposób zastąpić mi manufakturę :/ zbieram z 1 manu 12,960 jedwabiu/24h, czyli 4 razy więcej jak Chatka.

12960 jedwabiu, czyli T2, to nie jest 4x więcej niż chatka (3096+2924+2752=8772 T2).
Twoja manufaktura jedwabiu to 4x5=20; 12960/20=648 T2 na kratkę
Piernikowa chatka to 4x4=16; 8772/16=548 T2 na kratkę
Ale..
Do manufaktury oprócz tych 20 kratek musisz doliczyć jeszcze ze dwa razy tyle na populację i kulturę.
Jak byś nie liczyła, chatka wypada lepiej na kratkę. I nie trzeba jej klikać co 3h :) I daje pop/kul ;)

Trochę też pewnie zależy to od rozdziału, bo manufaktury rosną, a chatka nie.
U mnie na becie chatka (16 kratek) daje mi 27540 T2 na dobę (1721 na kratkę), a manufaktura (28 kratek) 27595 na dobę (986 na kratkę)

Ja moje 2 chatki piernikowe podnoszę co rozdział, za to T2 mogą sobie leżakować w inwentarzu :)

EDIT: Chris już zdążył napisać zanim ja policzyłam :D
No to jeszcze dodam, że zbiory z Chatek piernikowych zostawione w evencie do zadania to nie to samo, co ciułanie z manu :D
 
Ostatnia edycja:

Charlene

Szef kuchni
Zauwaz, ze w Zywiolakach manufaktura T2 wciaz bedzie dawac tyle samo co w Lesnych Elfach, a od Amunow az do Ambasadow tylko o 50% wiecej na kratke (przy czym ten piecdziesiecioprocentowy wzrost produkcji bedzie okupiony ogromna iloscia populacji), a produkcja Chatki bedzie rosnac w kazdej epoce. W Ambasadach bedzie o 300% wyzsza niz w Lesnych Elfach.

Nie wiem, co to za dziwna matematyka :) Po pierwsze, w Lesnych Elfach Chatka daje prawie 9k T2 na 24h, a manufaktura 13k T2 na 24h, wiec jakie "4x wiecej jak Chatka" ? Dlaczego liczysz sam jedwab z Chatki, skoro Chatka daje prawie po rowno kazdego surowca T2 ?

Po drugie, liczysz 6 zbiorow z manufaktury dziennie, a raczej niewielu graczy moze sobie na to pozwolic, dlatego liczylem 5 zbiorow.

Po trzecie, Chatka zajmuje 16 kratek, a manufaktura 20 kratek. czyli o 20% wiecej. Nawet zakladajac, ze masz srednio 6 zbiorow 3h na dobe, sumaryczna produkcja na kratke z obu budynkow jest bardzo podobna.

Po czwarte, nie uwzgledniasz wszystkich tych czynnikow, ktore wymienilem. Powtorze: manufaktura 4x5 kosztuje tak naprawde nie 20, a okolo 60 kratek miejsca w miescie, bo kosztuje przeciez populacje i kulture. Te budynki tez przeciez musza gdzies stac ? Stawiajac chatke zamiast manufaktury mozna zredukowac ilosc rezydencji lub budynkow pop/kul.

Po piate, sama chatka tez daje troche populacji i kultury.

Uwzgledniajac wszystkie te czynniki, juz w Lesnych Elfach Chatka jest okolo 3x bardziej wydajna na kratke niz manufaktura. W pozniejszych epokach ta przepasc jeszcze sie powiekszy (wspomniany wzrost produkcji manufaktur o 50% w porownaniu do 300% w przypadku Chatki).
Co mi po łącznej wartości T2?? Piernik daje ok 21k kryształu/jedwabiu/zwojów w ciągu tygodnia, gdzie manufaktura daje 90 720 jedwabiu i nawet jak powymieniam surowce to wychodzi 30k każdego surowca. Liczyłam 5 zbiorów a nie 6( 4X3h + 9h).
 

Nusion

Kapłan
Co mi po łącznej wartości T2?? Piernik daje ok 21k kryształu/jedwabiu/zwojów w ciągu tygodnia, gdzie manufaktura daje 90 720 jedwabiu i nawet jak powymieniam surowce to wychodzi 30k każdego surowca. Liczyłam 5 zbiorów a nie 6( 4X3h + 9h).

Charlene, na kratkę to przelicz, do manufaktury dodaj też kratki, które zajmuje populacja i kultura, które ją utrzymują.
Piernikowy domek wygrywa :)
Jak by tak nie było, nikt by go nie trzymał przecież
 

Charlene

Szef kuchni
12960 jedwabiu, czyli T2, to nie jest 4x więcej niż chatka (3096+2924+2752=8772 T2).
Twoja manufaktura jedwabiu to 4x5=20; 12960/20=648 T2 na kratkę
Piernikowa chatka to 4x4=16; 8772/16=548 T2 na kratkę
Ale..
Do manufaktury oprócz tych 20 kratek musisz doliczyć jeszcze ze dwa razy tyle na populację i kulturę.
Jak byś nie liczyła, chatka wypada lepiej na kratkę. I nie trzeba jej klikać co 3h :) I daje pop/kul ;)

Trochę też pewnie zależy to od rozdziału, bo manufaktury rosną, a chatka nie.
U mnie na becie chatka (16 kratek) daje mi 27540 T2 na dobę (1721 na kratkę), a manufaktura (28 kratek) 27595 na dobę (986 na kratkę)

Ja moje 2 chatki piernikowe podnoszę co rozdział, za to T2 mogą sobie leżakować w inwentarzu :)

EDIT: Chris już zdążył napisać zanim ja policzyłam :D
No to jeszcze dodam, że zbiory z Chatek piernikowych zostawione w evencie do zadania to nie to samo, co ciułanie z manu :D

Charlene, na kratkę to przelicz, do manufaktury dodaj też kratki, które zajmuje populacja i kultura, które ją utrzymują.
Piernikowy domek wygrywa :)
Jak by tak nie było, nikt by go nie trzymał przecież
Czy uważasz, że za cenę 399 zł jest to must have w tej grze? Uważam, że nie, bo da się bez niego obejść.
 
Czy uważasz, że za cenę 399 zł jest to must have w tej grze? Uważam, że nie, bo da się bez niego obejść.
Przeciez to zupelnie inny temat, nie majacy nic wspolnego z porownaniem wydajnosci budynkow. Nikt nikomu nie kaze niczego kupowac, ja po prostu sprostowalem calkowicie bledne stwierdzenie, cytuje: "Chatka nie daje jakiś szałowych ilości surowców". A co ktos zrobi z wiedza wyniesiona z przeczytania takich porownan, to juz tylko i wylacznie jego sprawa.
 

Charlene

Szef kuchni
Przeciez to zupelnie inny temat, nie majacy nic wspolnego z porownaniem wydajnosci budynkow. Nikt nikomu nie kaze niczego kupowac, ja po prostu sprostowalem calkowicie bledne stwierdzenie, cytuje: "Chatka nie daje jakiś szałowych ilości surowców". A co ktos zrobi z wiedza wyniesiona z przeczytania takich porownan, to juz tylko i wylacznie jego sprawa.
Dlaczego od razu założyłeś, że błędne? Dla mnie w dalszym ciągu to nie są jakieś fantastyczne ilości surowca. Poza tym piszesz z pozycji gracza, który go po prostu dostał za darmo w evencie a nie z pozycji obecnej sytuacji, gdzie trzeba za niego zapłacić, o ile się dostanie ofertę.
 

Charlene

Szef kuchni
@Charlene, chodzi tylko o to, że piernikowa chatka jest wydajniejsza od manu T2. To jest fakt. A czy ktoś zechce chatkę kupić (o ile dostanie ofertę) to już indywidualna decyzja :)
Ja tej wydajności nie widzę. Zestaw owszem, daje spore profity przez wszystkie rozdziały i dla mnie wypada lepiej jak Piernik, więc jeśli ktoś będzie miał ofertę, to lepiej niech poczyta różne opinie zarówno za i przeciw.
 

Nusion

Kapłan
Ja tej wydajności nie widzę
Chatka piernikowa to nie jest dzieło sztuki, gdzie jeden widzi piękno, a inny nie :)
Co do kupowania, to ja bym za 4 stówy chatki nie kupiła, ale jeśliby mi IG zaproponowało wymianę rozbudowanej manu T2 na chatkę, to bez mrugnięcia okiem bym brała.
A to dlatego, że chatka JEST wydajniejsza niż manu :) Z matematyką nie ma dyskusji.

A czy to jest warte tej ceny czy nie? Dla jednego 400 zł to wydatek nie do pomyślenia na grę, inny nawet nie zauważy różnicy na koncie.
Dlatego dobrze jest znać wartość budynku w grze, ile daje zysku dla miasta i o tym właśnie było wyżej. Wtedy każdy sobie zdecyduje, co z tym zrobi.
 
Ostatnia edycja:

blazius1

Paladyn
Charlene, jeśli masz w miarę jakieś Hale porobione i manufaktur T2 kilka, to Chatka jest ci po nic naturalnie.
Chatka jest w pożo jeśli tego brak. Sama w sobie jest wtedy obiektywnie wydajna.

Natomiast jej wartość wycenilbym góra na 40 zł. Jeśli bym miał wydać tutaj gotówkę na piksele, to na zestaw zimowy.
 

Charlene

Szef kuchni
Chatka piernikowa to nie jest dzieło sztuki, gdzie jeden widzi piękno, a inny nie :)
Co do kupowania, to ja bym za 4 stówy chatki nie kupiła, ale jeśliby mi IG zaproponowało wymianę rozbudowanej manu T2 na chatkę, to bez mrugnięcia okiem bym brała.
A to dlatego, że chatka JEST wydajniejsza niż manu :) Z matematyką nie ma dyskusji.

A czy to jest warte tej ceny czy nie? Dla jednego 400 zł to wydatek nie do pomyślenia na grę, inny nawet nie zauważy różnicy na koncie.
Dlatego dobrze jest znać wartość budynku w grze, ile daje zysku dla miasta i o tym właśnie było wyżej. Wtedy każdy sobie zdecyduje, co z tym zrobi.
W tym konkretnym przypadku Piernik jest nie opłacalny w porównaniu z Zestawem. Jeśli patrzymy pod kątem wymiany manufaktur, to Piernik wg Was pozwala na oszczędzenie 1 manufaktury T2, podczas gdy Zestaw oszczędza już 3 manufaktury i to po jednej z T1, T2 i T3. Jak już sumujecie surowce to Piernik w Leśnych daje ok 9k/24h a zestaw 13,808k/24h +monety, młotki i sporo many. W dalszych rozdziałach wychodzi dwukrotnie więcej surowców niż daje Piernik. Dyskusja się zaczęła od mojego zapytania, dlaczego Piernik jest taki super, bo wcale nie jest.
Charlene, jeśli masz w miarę jakieś Hale porobione i manufaktur T2 kilka, to Chatka jest ci po nic naturalnie.
Chatka jest w pożo jeśli tego brak. Sama w sobie jest wtedy obiektywnie wydajna.

Natomiast jej wartość wycenilbym góra na 40 zł. Jeśli bym miał wydać tutaj gotówkę na piksele, to na zestaw zimowy.
Zestaw zimowy jest zdecydowanie warty uwagi, ponieważ nawet mając Hale na przyzwoitym poziomie, to i tak daje dobre ilości surowców, czego nie można powiedzieć o Pierniku, bo będzie przegrywał z Halami.
 

BlossomValvi

Łucznik
Dlaczego od razu założyłeś, że błędne? Dla mnie w dalszym ciągu to nie są jakieś fantastyczne ilości surowca. Poza tym piszesz z pozycji gracza, który go po prostu dostał za darmo w evencie a nie z pozycji obecnej sytuacji, gdzie trzeba za niego zapłacić, o ile się dostanie ofertę.

Pomijajac matematykę irytuje mnie stwierdzenie „za darmo” za to, to można conajwyzej dostać wpie... w nieciekawych dzielnicach

A tu ewent trwał 20+ dni które wymagały aktywności, jakbym przeliczył ten czas na mój średni zarobek to bym kupił kilka chatek za te 400zł ;) tylko tyle ze gram dla frajdy

Kończąc temat tu nie ma co porównywać każdy budynek ewentowy wychodzi lepiej niż podstawa w mieście, kwestia tylko jak bardzo ;) jedyny wyjątek to ranking
 

Charlene

Szef kuchni
Pomijajac matematykę irytuje mnie stwierdzenie „za darmo” za to, to można conajwyzej dostać wpie... w nieciekawych dzielnicach

A tu ewent trwał 20+ dni które wymagały aktywności, jakbym przeliczył ten czas na mój średni zarobek to bym kupił kilka chatek za te 400zł ;) tylko tyle ze gram dla frajdy

Kończąc temat tu nie ma co porównywać każdy budynek ewentowy wychodzi lepiej niż podstawa w mieście, kwestia tylko jak bardzo ;) jedyny wyjątek to ranking
Pokaż mi event, który nie wymaga aktywności :] Nie grasz - nie masz nagrody. Tak dostałeś za darmo, bo miałeś zrobić zadania, które są za free, żeby go dostać a ja mogę go tylko kupić.
Właśnie kwestia ,,jak bardzo " jest istotna. Chatka przegrywa z Zestawem i dziwi mnie, że robicie z niej jakiś super obiekt, bo nim po prostu nie jest.
 

xEasyRiderx

Rycerz
Zgadzam się tutaj z przedmówcami że chatka jest wydajniejsza niż manufki ale kupno jej nie powinno być uzależnione od posiadania sowy na 10 poziomie (i to dla wybranych graczy) tylko być częścią oferty IG jak inne tego typu.

A czy to jest warte tej ceny czy nie? Dla jednego 400 zł to wydatek nie do pomyślenia na grę, inny nawet nie zauważy różnicy na koncie.
Czy z niej skorzystamy czy nie to jest tylko indywidualne podejście każdego z osobna jak trafnie to zauważyła @Nusion :)

Z drugiej strony gra zaczyna coraz bardziej iść w kierunku kup i bądź lepszy od innych lub nie kupuj i kombinuj - osobiście wybieram drugą opcje :)
 

xEasyRiderx

Rycerz
Chatka przegrywa z Zestawem i dziwi mnie, że robicie z niej jakiś super obiekt, bo nim po prostu nie jest.
Ale nie gniewaj się @Charlene zapytałaś wprost
W czym ta Piernikowa Chatka jest taka dobra? Zestaw jest fajny, ale Chatka nie daje jakiś szałowych ilości surowców.
I dostałaś odpowiedź
Nie wiem, co to za dziwna matematyka :) Po pierwsze, w Lesnych Elfach Chatka daje prawie 9k T2 na 24h, a manufaktura 13k T2 na 24h, wiec jakie "4x wiecej jak Chatka" ? Dlaczego liczysz sam jedwab z Chatki, skoro Chatka daje prawie po rowno kazdego surowca T2 ?

Po drugie, liczysz 6 zbiorow z manufaktury dziennie, a raczej niewielu graczy moze sobie na to pozwolic, dlatego liczylem 5 zbiorow.

Po trzecie, Chatka zajmuje 16 kratek, a manufaktura 20 kratek. czyli o 20% wiecej. Nawet zakladajac, ze masz srednio 6 zbiorow 3h na dobe, sumaryczna produkcja na kratke z obu budynkow jest bardzo podobna.

Po czwarte, nie uwzgledniasz wszystkich tych czynnikow, ktore wymienilem. Powtorze: manufaktura 4x5 kosztuje tak naprawde nie 20, a okolo 60 kratek miejsca w miescie, bo kosztuje przeciez populacje i kulture. Te budynki tez przeciez musza gdzies stac ? Stawiajac chatke zamiast manufaktury mozna zredukowac ilosc rezydencji lub budynkow pop/kul.

Po piate, sama chatka tez daje troche populacji i kultury.

Uwzgledniajac wszystkie te czynniki, juz w Lesnych Elfach Chatka jest okolo 3x bardziej wydajna na kratke niz manufaktura. W pozniejszych epokach ta przepasc jeszcze sie powiekszy. Mam tu na mysli wspomniany juz wzrost produkcji manufaktur o 100% (ta wartosc jest wrecz zawyzona) od Lesnych Elfow do poczatku Ambasadow w porownaniu do wzrostu o 200% w przypadku Chatki.
12960 jedwabiu, czyli T2, to nie jest 4x więcej niż chatka (3096+2924+2752=8772 T2).
Twoja manufaktura jedwabiu to 4x5=20; 12960/20=648 T2 na kratkę
Piernikowa chatka to 4x4=16; 8772/16=548 T2 na kratkę
Ale..
Do manufaktury oprócz tych 20 kratek musisz doliczyć jeszcze ze dwa razy tyle na populację i kulturę.
Jak byś nie liczyła, chatka wypada lepiej na kratkę. I nie trzeba jej klikać co 3h :) I daje pop/kul
A czy ty kupisz sobie chatkę czy zestaw lub nic nie kupisz to już twoje osobiste podejście :)

EDIT
Dyskusja jest czysto akademicka i jak na razie nie wiadomo ile osób posiadających sowę na 10 poziomie dostało taką ofertą o której pisał @Koval92 TUTAJ
 
Ostatnia edycja:
Do góry