• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Dyskusja o Zimowej promocji - Piernikowy domek

Charlene

Szef kuchni
Ale nie gniewaj się @Charlene zapytałaś wprost

I dostałaś odpowiedź


A czy ty kupisz sobie chatkę czy zestaw lub nic nie kupisz to już twoje osobiste podejście :)
Odpowiedź nie przekonała mnie w żaden sposób o tym, że Chatka jest lepsza. Tak samo w ogóle nie rozumiem fenomenu Syren. Po to jest forum i dyskusja, żeby inni gracze mogli zdecydować co warto kupić a nie ufać tylko jednej opinii.
 

xEasyRiderx

Rycerz
Po to jest forum i dyskusja, żeby inni gracze mogli zdecydować co warto kupić a nie ufać tylko jednej opinii.
Zgadzam się z tobą dlatego pożyjemy zobaczymy może jeszcze ktoś napisze tu swoje zdanie co jest jego zdaniem lepsze chatka czy manufaktury + kultura + popki potrzebne do jej rozbudowy i czy w ogóle ktoś jeszcze dostał taka ofertę i co o nie sądzi ;)
Nie chciałbym być uszypliwy jednak nie była to jedna tylko opinia co do porównania chatki i manuraktury :)
 

Charlene

Szef kuchni
Tak na prawdę to nie wiadomo przecież, u kogo i dlaczego pojawiła się ta oferta.
Koval wbił sowę na 10 poziom po czym dostał ofertę i wyciągnął z tego wniosek, że to ma związek. Ale wniosek być może jest błędny ;) Jak na razie nikt inny tego nie potwierdził.
Ja bym raczej póki co założyła, że to przypadek.
Bardzo kiepski przypadek, ale taka sama sytuacja była z miśkami. Przecież gracze po wbiciu Lunatyka na 10 lvl dostawali takie same oferty na zakup starych misiów/karmy.
Ale lepsza niż co? Niż zestaw?
Przecież nikt tu w żadnym poście nie porównywał chatki piernikowej do zestawu. Pisaliśmy tylko, że to dobry budynek, bo daje więcej niż manu. Bo o Chatkę zapytałaś.
W czym ta Piernikowa Chatka jest taka dobra? Zestaw jest fajny, ale Chatka nie daje jakiś szałowych ilości surowców.
Dokładnie to napisałam, ale widocznie zrozumieliście to inaczej, ponieważ od początku twierdziłam, że zestaw jest lepszy w porównaniu do Chatki.
EDIT: gdyby gracze mieli ofertę na zakup i czytali o Pierniku to pewnie by go kupili zamiast zestawu, bo opisaliście go jakby to był jakiś szałowy budynek.
 
Ostatnia edycja:

xEasyRiderx

Rycerz
@Charlene no proszę cię bardzo tak na koniec roku będziemy się spierać o p i e r d ó ł k i o jakieś dziwne literówki czy jak to nazwać poczekajmy co z tą promką i kto ją jeszcze dostał :)

Też zrozumiałem że chodzi ci o chatkę a że zestaw jest fajny to nie ma nawet dyskusji :)
 

Charlene

Szef kuchni
@Charlene no proszę cię bardzo tak na koniec roku będziemy się spierać o p i e r d ó ł k i o jakieś dziwne literówki czy jak to nazwać poczekajmy co z tą promką i kto ją jeszcze dostał :)

Też zrozumiałem że chodzi ci o chatkę a że zestaw jest fajny to nie ma nawet dyskusji :)
Jeśli w grę wchodzą realne pieniądze to nie jest to pierdoła a tym bardziej wypraszam sobie literówkę, bo napisałam wyraźnie o co mi chodzi a że ktoś nie zrozumiał to już nie moja wina. Chciałam przeczytać w czym jest lepsza Chatka, ale argumenty mnie osobiście nie przekonały i mam nadzieję, że dostanę szansę na zestaw.
 

Nusion

Kapłan
napisałam wyraźnie o co mi chodzi a że ktoś nie zrozumiał to już nie moja wina. Chciałam przeczytać w czym jest lepsza Chatka, ale argumenty mnie osobiście nie przekonały

Nie wiem, co chciałaś przeczytać, natomiast wiem, o co zapytałaś.

W czym ta Piernikowa Chatka jest taka dobra? Zestaw jest fajny, ale Chatka nie daje jakiś szałowych ilości surowców.

W czym jest dobra, a nie w czym jest lepsza od zestawu. Dostałaś odpowiedź na to pytanie. Jest dobra w tym, że jest wydajniejsza od manufaktury.
Nikt z nas nigdzie nie porównał jej do zestawu, ani nie napisał, że zestaw jest lepszy czy gorszy.
 
Zestaw zimowy jest zdecydowanie warty uwagi, ponieważ nawet mając Hale na przyzwoitym poziomie, to i tak daje dobre ilości surowców, czego nie można powiedzieć o Pierniku, bo będzie przegrywał z Halami.
Chatka bedzie przegrywac z Halami ? Quo modo ? :) Chatka jest kilkukrotnie bardziej wydajna od manufaktury, a Hale nawet na maksymalnym poziomie nie podniosa Ci produkcji kilkukrotnie, tylko o kilkadziesiat %. Chatka bije manufakture z nawet bardzo rozbudowanymi Halami na glowe.
Chatka przegrywa z Zestawem i dziwi mnie, że robicie z niej jakiś super obiekt, bo nim po prostu nie jest.
Po pierwsze, mylisz sie, co wykaze pozniej w bezposrednim prownaniu chatki i zestawu, a po drugie, co to w ogole za argumentacja ??
Gdyby byla oferta kupna Feniksa Ognia i Brunatnego miska, to wiekszosc graczy zgodzilaby sie, ze to Feniks jest potezniejszym i bardziej wartosciowym budynkiem. Wszystko fajnie, ale czy to by oznaczalo, ze nie warto miec Brunnera ? Ze nie jest, cytuje, jakims "super obiektem" ? Nie, Brunner to wciaz bylby swietny i potezny budynek. Tak samo jest nim Chatka pomimo obecnosci Zestawu zimowego w tej samej ofercie.

Co do wydajnosci Chatki, to jest ona o wiele wydajniejsza od manufaktury i to jest fakt. To nie ja tak twierdze, tak twierdzi matematyka, a z nia naprawde nie da sie dyskutowac. Tu nie ma ani milimetra miejsca na jakiekolwiek dyskusje i opinie
A czy Chatke warto kupic ? To juz zupelnie inne pytanie i tu rzeczywiscie jest bardzo szerokie pole do dyskusji i wielu roznych opinii, ale nie tego przeciez dotyczyla dyskusja. Nie zapytalas czy warto ja kupic, tylko w czym jest taka dobra. Dostalas odpowiedzi, ktore Ci sie nie spodobaly, ale to juz tylko Twoj problem. Podsumowujac, okazji do zdobycia budynkow tego kalibru nie ma juz od roku i niczego nie zmienia tu fakt, ze w ofercie wystepuje obok rownie poteznego zestawu zimowego.

Policzmy to wszystko jeszcze raz na spokojnie dla Lesnych Elfow.

Pole: 20 kratek.
Wymagana populacja: 2900
Zalozmy optymistycznie, ze gracz ma nie tylko zwykle rezydencje, ale polowa z nich to magiczne.
Zeby zdobyc 2900 populacji potrzebna jest 1 magiczna rezydencja + 1 zwykla. Razem daja 2700 populacji, czyli brakuje jeszcze 200. Powiedzmy, ze wystarczy jedna dodatkowa kratka magicznej rezydencji. Rezydencje musza dotykac drog, wiec na 2 rezydencje mozemy liczyc 4 kratki drog, przy zalozeniu, ze obie rezydencje z obu stron dotykaja tego samego kawalka drogi.

Czyli miejsce wymagane na rezydencje zasilajace populacja manufakture T2 to 12+12+1+4 = 29 kratek.
Do tego dochodzi wymagana kultura.
776 (manufaktura) + 475 (rezydencja)+ 550 (magiczna rezydencja) = 1801 kultury.
W Lesnych Elfach bardzo dobre budynki kulturowe daja okolo 360 kultury na kratke. Czyli na sama kulture potrzebujemy 5 kratek.

Wychodzi nam, ze manufaktura (z cala potrzebna infrastruktura) zajmuje:
20 + 29 + 5 = 54 kratki
I to przy zalozeniu, ze mamy rowniez magiczne rezydencje, a nie tylko zwykle. Ze zwyklymi wychodzi okolo 60 kratek.

Policzmy wydajnosc manufaktury na kratke. Licze 5 zbiorow po 3h na dobe, czyli odpowiednik zbiorow 1x 9h + 3x 3h. To chyba najbardziej realistyczne zalozenie w przypadku wiekszosci graczy.

Produkcja z manufaktury jedwabiu na 23lvl wynosi ok. 2000 surowcow /3h.
Czyli produkcja na 24 h wynosi okolo 10.000 /24h

Wydajnosc manufaktury na kratke na 24h = 185 (10000/54 = 185)

Pole: 16 kratek. Ale chatka daje populacje (986) i kulture (1989), wiec najpierw policzymy, ile kratek w miescie na tym oszczedzamy.
Zakladamy bardzo optymistycznie, ze gracz ma wylacznie magiczne rezydencje, ktore daja 175 populacji na kratke (2100/12= 175).

Czyli chatka zastepuje nam w miescie ok. 5.5 kratek potrzebnych na magiczne rezydencje (986/175=5.63)+ 1 kratke potrzebna na drogi. Plus 6.5 kratki oszczednosci na budynkach kulturowych (1 kratka oszczednosci na rezydencjach + 5.5 kratki dzieki kulturze, ktora daje sama chatka). 1989/360= 5.525

Czyli tylko dzieki populacji i kulturze, ktore daje Chatka, oszczedzamy w miescie razem 13 kratek. I to liczac, ze te 13 kratek poswieciloby sie wylacznie na magiczne rezydencje i najlepsze budynki kulturowe.

Dopiero teraz policzymy wydajnosc produkcyjna na kratke.
Sumarycznie Chatka daje 8772 T2/24h z 16 kratek, ale jak wykazalismy wyzej, 13 kratek z tego oszczedzamy na populacji i kulturze. O tyle mniej kratek zuzyjemy pod magiczne rezydencje i budynki kulturowe w miescie. Czyli tak naprawde powinnismy przyjac w obliczeniach, ze te 8772 T2 sa produkowane tylko z 3 kratek !!
Ale niech bedzie, ze calkowicie pominiemy kulture, choc to znacznie zanizy statystyki chatki. No ale niech bedzie, ze uwzgledniamy tylko oszczednosc populacji, a kulture pomijamy.

Wtedy liczymy wydajnosc z 9.5 kratek.
16 (zajmowana powierzchnia) - 6.5 (oszczednosc na populacji)=9 .5

Wydajnosc Chatki na kratke na 24h = 923 (8772/9.5 = 923)

Czyli nawet pomijajac kulture chatka jest prawie dokladnie 5x bardziej wydajna niz manufaktura.

Nie chce mi sie juz tego dokladnie liczyc dla zestawu zimowego, ale przeprowadzmy przyblizone porownanie do Chatki.
Pomijajac wszystkie inne wspomniane wyzej oszczednosci miejsca, mamy nastepujaca produkcje surowcow na kratke:

Chatka: 548 /24h
(8772/16 = 548)

Zestaw: 464 /24h
(21800/47 = 464)

Chatka, jak pokazalem w oblicznieach wyzej, ma jeszcze wyzsza wydajnosc dzieki populacji, ktora daje, a zestaw zimowy dzieki manie. Dodatkowo w obu przypadkach mamy dodatkowe oszczednosci dzieki kulturze. Jak widac, wydajnosc surowcowa Chatki i zestawu liczone na kratke sa porownywalne, to budynki tego samego kalibru.

A to, czy komus sie oplaca cos kupic czy nie i za jaka cene, to juz wylacznie jego sprawa i raczej nikogo tutaj to nie obchodzi.
 

Charlene

Szef kuchni
Chatka bedzie przegrywac z Halami ? Quo modo ? :) Chatka jest kilkukrotnie bardziej wydajna od manufaktury, a Hale nawet na maksymalnym poziomie nie podniosa Ci produkcji kilkukrotnie, tylko o kilkadziesiat %. Chatka bije manufakture z nawet bardzo rozbudowanymi Halami na glowe.

Po pierwsze, mylisz sie, co wykaze pozniej w bezposrednim prownaniu chatki i zestawu, a po drugie, co to w ogole za argumentacja ??
Gdyby byla oferta kupna Feniksa Ognia i Brunatnego miska, to wiekszosc graczy zgodzilaby sie, ze to Feniks jest potezniejszym i bardziej wartosciowym budynkiem. Wszystko fajnie, ale czy to by oznaczalo, ze nie warto miec Brunnera ? Ze nie jest, cytuje, jakims "super obiektem" ? Nie, Brunner to wciaz bylby swietny i potezny budynek. Tak samo jest nim Chatka pomimo obecnosci Zestawu zimowego w tej samej ofercie.

Co do wydajnosci Chatki, to jest ona o wiele wydajniejsza od manufaktury i to jest fakt. To nie ja tak twierdze, tak twierdzi matematyka, a z nia naprawde nie da sie dyskutowac. Tu nie ma ani milimetra miejsca na jakiekolwiek dyskusje i opinie
A czy Chatke warto kupic ? To juz zupelnie inne pytanie i tu rzeczywiscie jest bardzo szerokie pole do dyskusji i wielu roznych opinii, ale nie tego przeciez dotyczyla dyskusja. Nie zapytalas czy warto ja kupic, tylko w czym jest taka dobra. Dostalas odpowiedzi, ktore Ci sie nie spodobaly, ale to juz tylko Twoj problem. Podsumowujac, okazji do zdobycia budynkow tego kalibru nie ma juz od roku i niczego nie zmienia tu fakt, ze w ofercie wystepuje obok rownie poteznego zestawu zimowego.

Policzmy to wszystko jeszcze raz na spokojnie dla Lesnych Elfow.

Pole: 20 kratek.
Wymagana populacja: 2900
Zalozmy optymistycznie, ze gracz ma nie tylko zwykle rezydencje, ale polowa z nich to magiczne.
Zeby zdobyc 2900 populacji potrzebna jest 1 magiczna rezydencja + 1 zwykla. Razem daja 2700 populacji, czyli brakuje jeszcze 200. Powiedzmy, ze wystarczy jedna dodatkowa kratka magicznej rezydencji. Rezydencje musza dotykac drog, wiec na 2 rezydencje mozemy liczyc 4 kratki drog, przy zalozeniu, ze obie rezydencje z obu stron dotykaja tego samego kawalka drogi.

Czyli miejsce wymagane na rezydencje zasilajace populacja manufakture T2 to 12+12+1+4 = 29 kratek.
Do tego dochodzi wymagana kultura.
776 (manufaktura) + 475 (rezydencja)+ 550 (magiczna rezydencja) = 1801 kultury.
W Lesnych Elfach bardzo dobre budynki kulturowe daja okolo 360 kultury na kratke. Czyli na sama kulture potrzebujemy 5 kratek.

Wychodzi nam, ze manufaktura (z cala potrzebna infrastruktura) zajmuje:
20 + 29 + 5 = 54 kratki
I to przy zalozeniu, ze mamy rowniez magiczne rezydencje, a nie tylko zwykle. Ze zwyklymi wychodzi okolo 60 kratek.

Policzmy wydajnosc manufaktury na kratke. Licze 5 zbiorow po 3h na dobe, czyli odpowiednik zbiorow 1x 9h + 3x 3h. To chyba najbardziej realistyczne zalozenie w przypadku wiekszosci graczy.

Produkcja z manufaktury jedwabiu na 23lvl wynosi ok. 2000 surowcow /3h.
Czyli produkcja na 24 h wynosi okolo 10.000 /24h

Wydajnosc manufaktury na kratke na 24h = 185 (10000/54 = 185)

Pole: 16 kratek. Ale chatka daje populacje (986) i kulture (1989), wiec najpierw policzymy, ile kratek w miescie na tym oszczedzamy.
Zakladamy bardzo optymistycznie, ze gracz ma wylacznie magiczne rezydencje, ktore daja 175 populacji na kratke (2100/12= 175).

Czyli chatka zastepuje nam w miescie ok. 5.5 kratek potrzebnych na magiczne rezydencje (986/175=5.63)+ 1 kratke potrzebna na drogi. Plus 6.5 kratki oszczednosci na budynkach kulturowych (1 kratka oszczednosci na rezydencjach + 5.5 kratki dzieki kulturze, ktora daje sama chatka). 1989/360= 5.525

Czyli tylko dzieki populacji i kulturze, ktore daje Chatka, oszczedzamy w miescie razem 13 kratek. I to liczac, ze te 13 kratek poswieciloby sie wylacznie na magiczne rezydencje i najlepsze budynki kulturowe.

Dopiero teraz policzymy wydajnosc produkcyjna na kratke.
Sumarycznie Chatka daje 8772 T2/24h z 16 kratek, ale jak wykazalismy wyzej, 13 kratek z tego oszczedzamy na populacji i kulturze. O tyle mniej kratek zuzyjemy pod magiczne rezydencje i budynki kulturowe w miescie. Czyli tak naprawde powinnismy przyjac w obliczeniach, ze te 8772 T2 sa produkowane tylko z 3 kratek !!
Ale niech bedzie, ze calkowicie pominiemy kulture, choc to znacznie zanizy statystyki chatki. No ale niech bedzie, ze uwzgledniamy tylko oszczednosc populacji, a kulture pomijamy.

Wtedy liczymy wydajnosc z 9.5 kratek.
16 (zajmowana powierzchnia) - 6.5 (oszczednosc na populacji)=9 .5

Wydajnosc Chatki na kratke na 24h = 923 (8772/9.5 = 923)

Czyli nawet pomijajac kulture chatka jest prawie dokladnie 5x bardziej wydajna niz manufaktura.

Nie chce mi sie juz tego dokladnie liczyc dla zestawu zimowego, ale przeprowadzmy przyblizone porownanie do Chatki.
Pomijajac wszystkie inne wspomniane wyzej oszczednosci miejsca, mamy nastepujaca produkcje surowcow na kratke:

Chatka: 548 /24h
(8772/16 = 548)

Zestaw: 464 /24h
(21800/47 = 464)

Chatka, jak pokazalem w oblicznieach wyzej, ma jeszcze wyzsza wydajnosc dzieki populacji, ktora daje, a zestaw zimowy dzieki manie. Dodatkowo w obu przypadkach mamy dodatkowe oszczednosci dzieki kulturze. Jak widac, wydajnosc surowcowa Chatki i zestawu liczone na kratke sa porownywalne, to budynki tego samego kalibru.

A to, czy komus sie oplaca cos kupic czy nie i za jaka cene, to juz wylacznie jego sprawa i raczej nikogo tutaj to nie obchodzi.
Czemu dla manufaktury założyłeś, że część rezydek jest magiczna a dla Chatki wszystkie są magiczne?! Już z góry faworyzujesz Chatkę. Źle policzyłeś wydajność manufaktury, pisałeś o 5 a policzyłeś tylko z 4. Poza tym manufaktura na 19 lvl daje mi 2223 jedwabiu/3h, więc zaniżyłeś jej produkcję. W ciągu tygodnia z manufaktury mam 90 720 surowca i po wymianie na pozostałe i tak wyjdzie po 30k surowca na tydzień, podczas gdy Chata da mi po 21k surowca. Drogi, kulturę, rezydencję i tak się stawia i tak, więc to nie jest dla mnie argument.
 

DeletedUser4488

Guest
teraz to już widzę dlaczego niektórzy są Ambasador a inni rozbójnik:) no może oprócz całego szeregu lizusków łamiących permanentnie podziały klasowe
 
Czemu dla manufaktury założyłeś, że część rezydek jest magiczna a dla Chatki wszystkie są magiczne?! Już z góry faworyzujesz Chatkę
Wrecz przeciwnie, foworyzowalem manufaktury. Celowo, zebys sie nie czepiala. Gdybym dla Chatki nie liczyl wylacznie magicznych rezydencji, ale takze zwykle, to oszczednosc miejsca wyszlaby mi jeszcze wieksza. Czyli wydajnosc Chatki w obliczeniach tez bylaby jeszcze wyzsza.
Źle policzyłeś wydajność manufaktury, pisałeś o 5 a policzyłeś tylko z 4.
Pisalem o 5 i policzylem z 5 zbiorow x 3h, czyli o ekwiwalencie 1x9h + 3x3h. Wiekszosc graczy nie daje rady z 6x 3h (lub ekwiwalentem w postaci 1x9h+ 4x 3h).
Poza tym manufaktura na 19 lvl daje mi 2223 jedwabiu/3h, więc zaniżyłeś jej produkcję
Nie zanizylem, widocznie mam Hale na nizszym poziomie. Tak ogolnie mozesz sie czepiac kilku-kilkunastu % tu i tam w mocih wyliczeniach i szukac dziury w calym, ale w zaden sposob nie zniwelujesz roznicy wydajnosci rzedu 500%.
Drogi, kulturę, rezydencję i tak się stawia i tak, więc to nie jest dla mnie argument.
Nie. Drog, kultury i rezydencji nie stawia sie po to, zeby podziwiac drogi, budynki kulturowe i rezydencje. Nie stawia sie ich po to, zeby tylko staly.
Np. u mnie w miescie zostaly 3 rezydencje (slownie: trzy), bo wiecej po prostu nie potrzebuje. Kolosalna oszczednosc miejsca w miescie. Wlasnie dzieki Chatkom, Syrenkom i zestawom.
 

Charlene

Szef kuchni
Wrecz przeciwnie, foworyzowalem manufaktury. Celowo, zebys sie nie czepiala. Gdybym dla Chatki nie liczyl wylacznie magicznych rezydencji, ale takze zwykle, to oszczednosc miejsca wyszlaby mi jeszcze wieksza. Czyli wydajnosc Chatki w obliczeniach tez bylaby jeszcze wyzsza.

Pisalem o 5 i policzylem z 5 zbiorow x 3h, czyli o ekwiwalencie 1x9h + 3x3h.

Nie zanizylem, widocznie mam Hale na nizszym poziomie. Tak ogolnie mozesz sie czepiac kilku-kilkunastu % tu i tam w mocih wyliczeniach i szukac dziury w calym, ale w zaden sposob nie zniwelujesz roznicy wydajnosci rzedu 500%.

Nie. Drog, kultury i rezydencji nie stawia sie po to, zeby podziwiac drogi, budynki kulturowe i rezydencje. Nie stawia sie ich po to, zeby tylko staly.
Np. u mnie w miescie zostaly 3 rezydencje (slownie: trzy), bo wiecej po prostu nie potrzebuje. Kolosalna oszczednosc miejsca w miescie.
Chris czy Ty widzisz jakie miasta ma większość graczy w różnych bractwach? Mam wrażenie, że nie i oceniasz wszystko tylko z Twojego stylu gry, który odbiega od ogółu i to mocno. Dla mnie liczy się ilość surowców i niestety Chatka mi nie daje takiej ilości, jaka by mnie skłaniała do jej postawienia, są po prostu za małe.
 

BlossomValvi

Łucznik
@Charlene alw chyba zgodzisz się tym ze @chris07070707 ma jedno z najwydajniejszych miast pod katem turniejów?

A to co maja niektórzy to szkoda pisać, dość powiedzieć ze naszym nowym braciszków robimy „Nasze nowe miasto” ... tym niemniej dla większości główna bariera jest brak limitowanych budynków a nie brak chęci ich postawienia, wiec to co jest nie pokazuje dobrej średniej. Ja na przykład postawiłbym więcej feniksów ;) a tak to stawiam chatki

W każdym razie dyskusja znowu schodzi z tematu watką bo miasto @chris07070707 nijak ma się do ewentu zimowego

ps. @hacz11 status forumowicza zależy od ilości postów, jeśli dobrze pamietam ponad 1000 daje ambasadora
 
Chris czy Ty widzisz jakie miasta ma większość graczy w różnych bractwach? Mam wrażenie, że nie i oceniasz wszystko tylko z Twojego stylu gry
Wyliczenia przeprowadzilem dla miasteczka w Lesnych Elfach, gdybys nie zauwazyla. Gdybym za przyklad wzial moje miasta glowne, roznice w wydajnosci Chatki i manufaktur bylyby jeszcze bardziej razace.
Dla mnie liczy się ilość surowców i niestety Chatka mi nie daje takiej ilości, jaka by mnie skłaniała do jej postawienia
Po raz n-ty napisze, ze to, czy postawisz chatke czy nie, to wylacznie Twoja sprawa. Dostalas po prostu odpowiedzi na swoje pytania w czym Chatka jest taka dobra. Nie wiem, czemu mialy sluzyc pozniejsze proby naginania matematyki, pomijania niewygodnych dla siebie czynnikow czy proby odwracania kota ogonem w postaci zmian tematu. Ten sposob prowadzenia "dyskusji" bardzo mi przypomina innego uzytkownika tego forum, z ktorym dyskusje sa nawet zabawne na krotka mete, ale na dluzsza mete bywaja dosc meczace.

Dlatego z mojej strony EOT.
Pozdrawiam.
 

Charlene

Szef kuchni
@Charlene alw chyba zgodzisz się tym ze @chris07070707 ma jedno z najwydajniejszych miast pod katem turniejów?

A to co maja niektórzy to szkoda pisać, dość powiedzieć ze naszym nowym braciszków robimy „Nasze nowe miasto” ... tym niemniej dla większości główna bariera jest brak limitowanych budynków a nie brak chęci ich postawienia, wiec to co jest nie pokazuje dobrej średniej. Ja na przykład postawiłbym więcej feniksów ;) a tak to stawiam chatki

W każdym razie dyskusja znowu schodzi z tematu watką bo miasto @chris07070707 nijak ma się do ewentu zimowego
No sorry, ale każde miasto z powyżej 3 brunerami jest wydajniejsze turniejowo i akurat są też inne wydajne miasta, które wyglądają inaczej ;) Poza tym jeśli ktoś wybiera drogę militarną, to pewnie będzie zadowolony z ilości surowców Piernikowej chatki, ale dla mnie to trochę za mało.
Nie wiem, czemu mialy sluzyc pozniejsze proby naginania matematyki, pomijania niewygodnych dla siebie czynnikow czy proby odwracania kota ogonem w postaci zmian tematu. Ten sposob prowadzenia "dyskusji" bardzo mi przypomina innego uzytkownika tego forum, z ktorym dyskusje sa nawet zabawne na krotka mete, ale na dluzsza mete bywaja dosc meczace.
Przepraszam, zapomniałam, że nie można mieć innego zdania i że tylko zaawansowani, hermetyczni gracze mają mieć rację.
 

Nusion

Kapłan
Przepraszam, zapomniałam, że nie można mieć innego zdania i że tylko zaawansowani, hermetyczni gracze mają mieć rację.
Ale jakiego innego zdania????
Chatka JEST wydajniejsza od manufaktury. Da się to policzyć, co możesz zobaczyć wyżej. To nie zdanie czy opinia, to fakt. Tak jak 2+2=4. Jakie inne zdanie można mieć na ten temat? Tutaj nie ma innej "racji"...

Twoje zdanie jest takie, że nie chcesz postawić chatki i ok, to Twoje prawo i nic nikomu do tego.
Tyle, że nie rozmawialiśmy tutaj o tym, co Ty chcesz postawić w swoim mieście i dlaczego, a o tym, dlaczego Chatka jest wydajniejsza od manufaktury (bo że jest, to akurat fakt). A Ty z niewiadomego powodu próbujesz temu zaprzeczyć o_O
 
Przepraszam, zapomniałam, że nie można mieć innego zdania i że tylko zaawansowani, hermetyczni gracze mają mieć rację.
Alez dyskutuj sobie do woli. Miej sobie rozne opinie. Ale nie spieraj sie na sile z matematyka, z nia niestety jeszcze nikt nie wygral.

Czy jesli jakas grupa bedzie sie upierac, ze 2+2 = 4 to tez sarkastycznie napiszesz, ze to jakas hermetyczna grupa zaawansowanych matematykow zawsze musi miec racje i nie dopuszcza innego zdania ? 2+2 = 4 i w tym akurat przypadku nie ma miejsca na zadne "opinie" dotyczace wyniku.

Naprawde skonczmy juz te dyskusje.
 

BlossomValvi

Łucznik
No sorry, ale każde miasto z powyżej 3 brunerami jest wydajniejsze turniejowo i akurat są też inne wydajne miasta, które wyglądają inaczej ;) Poza tym jeśli ktoś wybiera drogę militarną, to pewnie będzie zadowolony z ilości surowców Piernikowej chatki, ale dla mnie to trochę za mało.

Przepraszam, zapomniałam, że nie można mieć innego zdania i że tylko zaawansowani, hermetyczni gracze mają mieć rację.

Widze ze argumenty się kończą to trzeba brunerami pojechać, to są bzdety o czym sama dobrze wiesz tylko udajesz ze nie.

Obecnie czyli od momentu uwolnienia kolejek, dużo większy wpływ na turniej ma ilość uruchomionych oświeconych niż brunery ale dobrze dokopać tym co zapracowali na więcej, nie?

Zreszta znowu matematyka, kolega w bractwie ma jednego bruneta turnieje robi o kilkaset-kilkatysiecy pkt więcej ode mnie, a jestem z dwoma brunerami, czyli jakoś to twierdzenie nie znajduje potwierdzenia

Na marginesie mam równie daleko do „tej” grupy hermetycznych graczy jak i do Ciebie, alez szacunkiem odnoszę się do wiedzy jaka @chris07070707 tu prezentuje

tak czy inaczej argumenty się wyczerpują wiec ja robię EOT
 
Do góry