• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Dyskusja o zmianach w Antycznych Cudach

Tajniakos

Paladyn
Przecież aktualna zmiana została wprowadzona dla dobra wszystkich graczy.
Została pomyślana tak, żeby osoby pchające czyjeś miasta nie mogły robić tego w nieskończoność.
@jakub357 czy Ty naprawdę wierzysz w to co piszesz? Myślisz, że ktoś kto robi w turnieju tydzień w tydzień 20-30tyś pkt po wprowadzeniu tego systemu zubożeje? Wiesz co oznacza w tej chwili mieć w przybliżeniu po 1 tyś run do 35 cudów? Jeżeli nie to może przelicz?
35x1.000= 35.000x15=525.000PW
@Poziomek Czego tu nie rozumiesz? Ja nie mam miast klonów. Swoje cudaki podnosiłem w swoim tempie, a teraz? Teraz dopiero rozbudowa cudów u mnie przyśpieszyła i to diametralnie. Mimo to uważam tą zmianę za złą bo nie trafiła w tych co miała! Bo Ci w których miała uderzyć już dawno mają swoje cudaki na 30lvl. Więc przestańcie używać w tej sytuacji terminu pusher, którego znaczenia patrząc na wasze wpisy,nawet nie rozumiecie... a prześmiewczy ton Twoich postów tylko obnaża Twoją jakże mizerną wiedzę o tej grze.
 

Deleted User - 198835

Guest
A ja uważam , że zmiana jest super a nawet do dupy
A tak na poważnie - wiadomo już czy przychodzące pakiety AW z nagród z pomocy czyiś cudów , które przekraczają wielkość limitów powodują minusowy stan , czy dochodzą do limitu i na drugi dzień będzie się miało 80PW do przyjęcia , czy ten dzienny wzrost będzie pomniejszony o te nadwyżki PW z AW ?
 

Ovocko

Rycerz
Proponowałbym ustalić kim są "ci których miała ta zmiana trafić" oraz "ci, którzy oberwali zamiast tych, których zmiana miała trafić".
Serio.

Na razie nie widzę w swoim bractwie kłopotów z wymianą run. Nawet w przy padkach nadmiarowych wrzutek po kilkaset PW, poza pojedynczymi przypadkami nie wpływa to na zapchanie limitu (sam otrzymałem takie kilkaset PW od kogoś z bractwa, komu te punkty zbywały i nawet tego nie odczułem jeśli idzie o wymianę).
Przeżyliśmy najazd sępów z zewnątrz, ale to jak pisałem trochę dlatego, że daliśmy się ponieść hurtowej wymianie PW rozdając wewnątrz bractwa skrzynki praktycznie za darmo (symboliczne 1PW). Wystarczyło znowu przypilnować wymiany w mniejszych ilościach by sępy nie były w stanie się przebić ze swymi wrzutkami.

Natomiast widzę że znane mi konta, które były nastawione na pompowanie PW do innych graczy, powoli się zaczynają wykruszać.
Owszem, są sposoby by omijać limit, jednak stosowanie tych wszystkich tricków wymaga jedynego towaru, który jest w tej grze de facto bezcenny, mianowicie CZASU.
Pisałem już o tym gdzieś wyżej - moim zdaniem obecna zmiana sprawia, że choć pushowanie teoretycznie nadal jest możliwe, to de facto stało się zwyczajnie nieefektywne a gracz próbujący hurtowo pushować bardziej na tym traci niż zyskuje.
Czy to jest to, o co chodziło autorom zmiany?
Trzeba by ich zapytać...
 

blazius1

Paladyn
Przecież aktualna zmiana została wprowadzona dla dobra wszystkich graczy.
Została pomyślana tak, żeby osoby pchające czyjeś miasta nie mogły robić tego w nieskończoność.

Wygląda na to że jednak chodziło o ograniczenie pushingu z kierunku mniejszych kont do większych i że to zupełnie nie wyszło.
Wyszło niewielkie utrudnienie w pushingu w odwrotnym kierunku.

I ta zmiana nie jest jakościowa. Ona w kontekście pushingu nie ma znaczenia. Nie wprowadza dobra ani dla graczy (nawet niektórych), ani dla gry.
Zwyczajnie przestrzelili z wprowadzaniem limitu w kredycie powstającym za udzielanie wsparcia w walucie PW pochodzącej z Odłamków.

Teraz można komuś podnieść kilka cudów równolegle i to przypuszczam pięć razy szybciej, niż przed zmianą. Wystarczy oczywiście ominąć limit.

Wniosek Ovocko wydaje się prawidłowy i zasadny - z czasem skala problemu będzie malała. Problem pozostanie w niedużej skali, tj. dla graczy bardzo aktywnych i mocnych turniejowo. Którzy zresztą z tym limitem poradzą sobie. Jak wskazano - oni już są bogatsi, i będą od teraz coraz bogatsi.

Ponieważ z udanego turnieju uczyniono nieprzebrany strumień PW.
Teraz ta waluta wyskakuje z samego tylko turnieju aż w trzech postaciach!!

Po zmianie PW jako waluta dla wielu graczy zdewaluowała się. Jeśli zjawisko tej dewaluacji u wielu graczy nie występowało przed zmianą, to po niej już na pewno.

Limit nie będzie problemem w wielu bractwach ponieważ on niczemu nie służy.
Nie będzie także problemem zdobywanie PW, ponieważ tej waluty właśnie dosypano do gry.
Niejakim problemem będzie co najwyżej pozbywanie się nadmiarowych ilości PW i konieczność omijania limitu.
Za pewne okazjonalnie. U kogoś rozwijającego się przekroczony zostanie limit - poradzi sobie sam, lub zgłosi to bractwu w celu wspólnego zaradzenia. ...I tyle...

Dla innych graczy (mniej aktywnych, wolno się rozwijających, słabszych turniejowo) zmiana nie ma w ogóle żadnego znaczenia. A ponieważ tych jest znacznie więcej, to cała ta awantura z limitem i Odłamkami nadaje się do szybkiego anulowania.

Bardzo proszę, tym razem, o zapowiedź wycofania zmiany.
Nic cichcem tym razem, jeśli łaska, ponieważ są gracze, którzy nie rzucili się jak szczerbaty na suchary i Odłamki zachowali.
 

Poziomek

Rycerz
Oczywiscie ze trzeba zrobic to bez zapowiedzi. Z prostego powodu: zapowiedz oznacza ze wszyscy jak jeden, nie wazne maly czy duzy rzuci sie do wydawania run. nie wazne komu, sobie w bractwie lub poza, tak aby wydac (aby sie nie zmarnowaly) i aby otrzymac zwrot. Teraz jak sam napisales wiele osob czeka, robi to stopniowo.
Aby ta zmiana miala sens nalezaloby zmniejszyc ilosc run zdobywanych w turnieju, a takze ilosc punktow PW z runy (co juz na poczatku pisalem ze jest za duze). Obawiam sie ze to jednak nie nastapi, bo wtedy bedzie larum ze jednym sie udalo uzyskac max a drudzy zostali z reka w nocniku
 

Serengeti

Szef kuchni
A ja uważam , że zmiana jest super a nawet do dupy
A tak na poważnie - wiadomo już czy przychodzące pakiety AW z nagród z pomocy czyiś cudów , które przekraczają wielkość limitów powodują minusowy stan , czy dochodzą do limitu i na drugi dzień będzie się miało 80PW do przyjęcia , czy ten dzienny wzrost będzie pomniejszony o te nadwyżki PW z AW ?

Nic nie wiadomo w tym temacie i nie można się doprosić odpowiedzi :confused:

Czyli teraz tworcy mieliby bohatersko z z poswieceniem walczyc z problemem, ktory sami stworzyli ? ;)
Ale spokojnie, nikt nie musi sie obawiac, bo IG juz nic z tym nie zrobi. Jestem przekonany, ze zadnych znaczacych zmian juz nie bedzie.

Też mi się wydaje, że tu żadnych zmian nie należy się spodziewać.
Dla znaczącej większości graczy limit nie jest nawet zauważalny, zwłaszcza jeśli nie wchodzą na forum i nie wiedzą, że taki jest ;)
Również dla tych, którzy nie grają specjalnie "wyczynowo" nie ma tematu "tysięcy zbędnych run, które nagle zalewają wszechświat" :)
Niektórym zmiana pomogła, niektórym utrudniła życie, pushingu nie wyeliminowała, IMVHO nie ma już specjalnie o czym mówić :p nowa rzeczywistość i będziemy z nią żyć :)

Ja tam się cieszę, bo mogłam się pozbyć run od cudaków militarnych, co mi się kisiły w inwentarzu, a tu nagle stały się wielce pożądanym towarem :)
Co jest kolejnym przyczynkiem do złotej zasady Elvenaru: "Nic nie wyrzucaj, wszystko może się przydać" :D
 

Serengeti

Szef kuchni
W takim razie teraz uzbrajam sie w cierpliwosc i czekam na mozliwosc zamiany na PW czy za surowce prawie 300 tys. zbednych reliktow ;)
To oczywiscie zart, gdyby ktos to rzeczywiscie potraktowal doslownie.

Nie no, przecież miała być ta zapowiadana zmiana, co nigdy nie weszła - że relikty będzie można mielić w Akademii na coś innego (katalizatory? już nie pamiętam...)
Jak pożyjemy wystarczająco długo, to się doczekamy ;)
 

Deleted User - 198835

Guest
To ja poproszę o możliwość mielenia budynków eventowych na coś lepszego niż fragmenty zaklęć :) ;)
 

BlossomValvi

Łucznik
Nie no, przecież miała być ta zapowiadana zmiana, co nigdy nie weszła - że relikty będzie można mielić w Akademii na coś innego (katalizatory? już nie pamiętam...)
Jak pożyjemy wystarczająco długo, to się doczekamy ;)

Miało być rozszerzenie przepisów na wybrane relikty, ale jak się okazało zanim zmiana weszła to akurat chwile wczesniej czyścili listę z przepisami i usunęli tez te przepisy z AM ;) (to było marne kilka sztuk)
 

kpxxkpxx

Wędrowiec
jeśli nie wiadomo ......
pytanie zasadnicze - kto jest główną grupą kupującą paciorki (diamenty) za realną kasę
wg mnie gracze początku no może też środka rozwoju i to im (jak ktoś wcześnie słusznie zauważył) ta zmiana ograniczy tempo rozwoju. Mając trzy wioski na koncie i handlując między światami można nieźle przyspieszyć rozwój bez konieczności kupowania czegokolwiek za $ i bez dziesięciu dodatkowych kont.
Handel między światami jest niezgodny z regulaminem? Czy ktoś zna kogoś wykopanego z tego powodu?
Więc limity załatwiają głównie a może tylko taki sposób omijania sklepu przez bardziej ambitnych graczy. ( Chris opisał pozostałe przypadki których ta zmiana nie dotknie a nawet pomoże )
Czy zwiększy to wpływy do kasy firmy - mocno wątpię gdyż cały schemat kupowania diamentów jest wadliwie skonstruowany. Ale to już temat na całkiem inną opowieść i nie nam graczom uczyć właścicieli biznesu
 

stapa11

Rozbójnik
Iglice to teraz każdy leszcz na max może zrobić.
No naprawdę poczułem się urażony.:mad:

xEasyRiderx dzięki za poradnik i przepraszam, że zamuliłem pod nim trochę, mam nadzieję, że po Twoim linku do dyskusji reszta przeniesie się tutaj.
IMHO to największym kłopotem jest brak akceptacji darów i sztywność limitów.
Dla mnie (epoka VI) limit 2500 + 80 dziennie jest mega, ale dla innych może być tyci-tyci.

Ciekawa dyskusja, ale chyba niepotrzebne nerwy.
Jak ktoś chce grać sam, cieszyć się z każdej cegiełki, to nie będzie szukał pushingu, ale jak mu co wpadnie, też się pewnie ucieszy.
Jak ktoś chce rąbać topy z bractwem, to musi wejść na poziom, który da mu szansę wyśrubowania swojej wioski, nic w tym złego nie widzę.
Mi nie przeszkadza, że ktoś-tam klonami czy pushingiem dobił do XXX milionów punktów.
 

Tessi

Zwiadowca
IMHO to największym kłopotem jest brak akceptacji darów i sztywność limitów.
Dla mnie (epoka VI) limit 2500 + 80 dziennie jest mega, ale dla innych może być tyci-tyci.

Dokładnie tak.
Na wyższych poziomach ma się większe możliwości zdobycia PW, wynikającymi choćby z tego, że gracz na wysokim poziomie podczas licznych eventów "dorabia się" wielu budynków eventowych, które regularnie zasilają pulę PW, a także ma większe możliwości zdobycia w Turniejach nie tylko PW, ale także "niechodliwych" odłamków run, które można teraz zamienić na PW. Tym samym dysponuje większą ilością PW niż gracze na niższych poziomach. Ma zatem większą możliwość obdarowywania kogoś PW, czy też w licytacji w okienku uzupełniania "Zbadaj" Cudu, bez znacznego uszczerbku dla własnego "interesu".

W sytuacji, gdy ktoś ma postawiony ciekawy Cud, na który wiele osób ma chętkę i poluje na fragmenty jego run, to zbyt niski limit często doprowadza do sytuacji, że taki gracz jest zablokowany do przyjęcia PW od innych graczy, w związku z czym ich możliwości licytacji w okienku uzupełniania "Zbadaj" Cudu też są zablokowane. Jest to sytuacja krzywdząca dla licytujących, gdy spotykają się ze ścianą, przy której nie mają już możliwości podbicia stawki. Fajna zabawa się w tym momencie kończy.
Jeżeli takich atrakcyjnych dla innych graczy cudów ma się kilka, to ta sytuacja pojawia się regularnie i, niestety, zbyt często.

Jak ktoś chce grać sam, cieszyć się z każdej cegiełki, to nie będzie szukał pushingu, ale jak mu co wpadnie, też się pewnie ucieszy.
Jak ktoś chce rąbać topy z bractwem, to musi wejść na poziom, który da mu szansę wyśrubowania swojej wioski, nic w tym złego nie widzę.
Mi nie przeszkadza, że ktoś-tam klonami czy pushingiem dobił do XXX milionów punktów.

Mnie też to nie przeszkadza.
Jeżeli ktoś ma DUUUUŻO czasu i siedzi przy tej grze od rana do wieczora, to obsłuży i 10 klonów. Jego bonus.
Ma ktoś ambicję, aby być na TOP-ie, to dlaczego mu w tym przeszkadzać?
Może to jedyna uciecha w jego życiu ;)
Dlaczego ktoś chce mu ją odebrać?
Jego ambicja, jego czas i, nie bójmy się tego powiedzieć, JEGO PIENIĄDZE.
Bardzo wysoka pozycja, powyżej 100-ego miejsca. to również mnóstwo zainwestowanej kasy w diamenty i różne dodatki oferowane podczas eventów albo poza nimi.
Dlaczego twórcy gry teraz mówią: "Twoje pieniądze mi śmierdzą, nie chcemy na Tobie zarabiać".
Czyżby?
To skąd taki wysyp ofert kupna diamentów w konfiguracji z innymi "dobrami"?
"Nie, nie! Chcemy zarabiać! Ale... wicie, rozumicie, jak ktoś się wyforuje na czoło, bo zainwestował w to swój czas i kasę, to innym może być przykro, bo takimi możliwościami nie dysponują i zniechęcą się do gry. Trzeba prowadzić politykę "równościową", a jak ktoś wysunie głowę ponad innych, to trzeba znaleźć gilotynę, która mu ją skróci do poziomu pozostałych."
Gdzie tu logika?
Wycofają się zapewne ci, co diamenty, które czasami wpadają za friko, zainwestowali w Akademię i Kwaterę Robotniczą, ale o kupnie diamentów za żywą gotówkę nawet nie pomyślą, a gdy staną przed takim dylematem, to raczej wycofają się z gry, bo przecież miała być "za darmo".

Tak, że... po prostu, jeśli chodzi o limity "wylano dziecko z kąpielą" i chociaż już minęło parę tygodni od ich wprowadzenia, to nadal mnie ta bariera wkurza. Pewnie innych też.
Tych, którzy dotąd tę grę traktowali jako świetną zabawę "po godzinach", a teraz musieliby poświęcić dodatkowy czas na pilnowanie limitu. Jakieś dodatkowe zapiski, kalkulacje...
Bez sensu.
Lepiej poświęcić ten czas na przeczytanie dobrej książki. :)
 

Ovocko

Rycerz
Bardzo wysoka pozycja, powyżej 100-ego miejsca. to również mnóstwo zainwestowanej kasy w diamenty i różne dodatki oferowane podczas eventów albo poza nimi.

Niekoniecznie. Jeśli już to prędzej właśnie pushing, bo ten pozwala(ł?) na szybką rozbudowę cudów i wykorzystywanie ich mocy do szybszego rozwoju. Obstawiam, że diamenty chętniej kupują gracze na niższych, niż na wyższych miejscach w rankingu.

Trzeba prowadzić politykę "równościową", a jak ktoś wysunie głowę ponad innych, to trzeba znaleźć gilotynę, która mu ją skróci do poziomu pozostałych."

Im więcej czasu upływa od wprowadzenia wymiany run na PW, tym bardziej jestem przekonany że jest raczej odwrotnie. Nie tyle "puszerzy dostali po łapach" (w pewnym stopniu też, ale to raczej efekt uboczny), co pozostali otrzymali możliwość rozwijania swoich cudów w tempie porównywalnym do tego, który dostępny był tylko dla multikont.
Pushowanie jest więc nadal możliwe, natomiast niekoniecznie opłacalne.

Wycofają się zapewne ci, co diamenty, które czasami wpadają za friko, zainwestowali w Akademię i Kwaterę Robotniczą, ale o kupnie diamentów za żywą gotówkę nawet nie pomyślą, a gdy staną przed takim dylematem, to raczej wycofają się z gry, bo przecież miała być "za darmo".

Nie bardzo widzę związek między kupowaniem czy sposobem wykorzystania diiamentów a zmianami w zakresie PW i run.
Co ma jedno do drugiego?

Tak, że... po prostu, jeśli chodzi o limity "wylano dziecko z kąpielą" i chociaż już minęło parę tygodni od ich wprowadzenia, to nadal mnie ta bariera wkurza. Pewnie innych też.
Tych, którzy dotąd tę grę traktowali jako świetną zabawę "po godzinach", a teraz musieliby poświęcić dodatkowy czas na pilnowanie limitu. Jakieś dodatkowe zapiski, kalkulacje...
Bez sensu.
Lepiej poświęcić ten czas na przeczytanie dobrej książki. :)

Tylko ta bariera dotyczy w zasadzie wyłącznie tych, którzy przyjmują jakieś PW "ekstra" od innych graczy (lub własnych multikont).
Ci, którzy po prostu wymieniają się w łańcuszkach czy rynku skrzynek nawet jej nie zauważają, nawet jeśli wymieniają PW w ilościach rzędu tysięcy jednego dnia.
Tym, którzy bawią się w tę grę "po godzinach" zdecydowanie żadne zapiski czy kalkulacje nie są potrzebne.
 

blazius1

Paladyn
Aktualna sytuacja pokazuje, że z limitem problemów nie ma.

Na wyższych poziomach ma się większe możliwości zdobycia PW, wynikającymi choćby z tego, że gracz na wysokim poziomie podczas licznych eventów "dorabia się" wielu budynków eventowych, które regularnie zasilają pulę PW, a także ma większe możliwości zdobycia w Turniejach nie tylko PW, ale także "niechodliwych" odłamków run, które można teraz zamienić na PW. Tym samym dysponuje większą ilością PW niż gracze na niższych poziomach. Ma zatem większą możliwość obdarowywania kogoś PW, czy też w licytacji w okienku uzupełniania "Zbadaj" Cudu, bez znacznego uszczerbku dla własnego "interesu".

W sytuacji, gdy ktoś ma postawiony ciekawy Cud, na który wiele osób ma chętkę i poluje na fragmenty jego run, to zbyt niski limit często doprowadza do sytuacji, że taki gracz jest zablokowany do przyjęcia PW od innych graczy, w związku z czym ich możliwości licytacji w okienku uzupełniania "Zbadaj" Cudu też są zablokowane. Jest to sytuacja krzywdząca dla licytujących, gdy spotykają się ze ścianą, przy której nie mają już możliwości podbicia stawki. Fajna zabawa się w tym momencie kończy.
Jeżeli takich atrakcyjnych dla innych graczy cudów ma się kilka, to ta sytuacja pojawia się regularnie i, niestety, zbyt często.

Aktualna sytuacja pokazuje, że limit z niektórymi graczami pozostaje na stałe. Z takimi jak opisani powyżej.
Wystarczy prowadzić duże miasto z wieloma atrakcyjnymi cudami, w dużym bractwie ( w którym jest wiele PW zdobywanych i inwestowanych również w cudze Antyczne Cudy).
I zapewne spełnić jeszcze dodatkowy warunek - wystarczy nie brać udziału w łańcuszkach. Albo wystarczy, że bractwo nie tworzy łańcuszków.

I limit jest regularnie zapełniany.

I jeśli nie masz ochoty/czasu na udział w łańcuszku który efektywnie rozładowałby limit i tkwisz sobie w późnej epoce (najnowsza jest spowolniona jeszcze bardzie względem poprzedniej), i twoi towarzysze są w podobnej sytuacji - to limit będzie się wypełniał. Tylko kwestia czasu kiedy się wypełni i jak często.

I ten układ, jak widzicie, dotyczy dużych kont i dużych bractw. I nie ma nic z żadnym puschingiem, ani tym bardziej z pompowaniem cudów bobasom. Ani także z tym, że na początku dobrej zmiany te duże konta, w przeciwieństwie do małych, miały zapasy Odłamków.

Najgorszym skutkiem długofalowo będzie jednak nie to, że limit się czasem napełni takiemu graczowi, lecz ta dewaluacja wartości PW.
To jest na prawdę poważny błąd, bo dosypano do systemy kolejne PW. To gorzej, niż gdy dosypali do gry Zysków Portali, ponieważ znaczenie Zysków można ograniczyć w każdej epoce w mechanice Osady i one nie są walutą wymienialną.

A PW są rodzajem waluty i to mającej szerokie zastosowanie.
Dosypali tej waluty (do turniejów) i to w zasadzie w dwóch twardych nominałach.
 

Poziomek

Rycerz
Patrz, a mogli wogole nie dac PW z Run i taki osobnik jak i osobnicy z Twojego posta nie mieliby wogole problemu - co za niedobre IG, dalo tysiace pw, a tu ktos im pod nosem narzeka :)
 
Do góry