• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Dyskusja o zmianach w Antycznych Cudach

blazius1

Paladyn
W potocznym uproszczeniu pusty pieniądz, to gotówka niemająca pokrycia w towarze i dlatego pozbawiona wartości nabywczej.

Mniej więcej do tego dochodzi teraz w tej grze u wielu graczy. Przynajmniej okresowo, przy wypełnionym limicie kredytowym u innych graczy, zwłaszcza tych ze wspólnego bractwa. Limicie, który nie jest jawny!

Którego sens jest do podważenia z kilku różnych stron.

Gdyby rzecz dało się załatwić tanim sarkazmem, to rzeczywiście nie byłoby problemu.
Jak to ładnie sformułowano powyżej: Aktualna sytuacja pokazywałaby, że rzeczywiście problemu nie ma żadnego...
 

Poziomek

Rycerz
Wiesz @Poziomek, nie wiem na ile znasz sie na ekonomii, ale dodruk tzw. "pustego" pieniadza nie jest zbyt pozytywnym (delikatnie mowiac) zjawiskiem ani dla samej waluty, ani dla calej gospodarki... Nie bede tego rozwijal, to tak tylko do przemyslenia :)
ale przeciez ja od poczatku twierdzilem ze to jest zle i szkodliwe i za duzo tych pw. Pozniej z czasem skoro bylo pewne ze wejdzie czlowiek to zaakceptowal - oczywiscie cieszylem sie bo zyskalem sporo jak i inni ale bez tego tez bym zyl.
Tak samo jak uwazam ze to co jest nazwane korzyscia bractw jest szkodliwe. Teraz kazde bractwo robi 10 skrzynke i nie ma wabika magnesu aby przyciagnac kogos na swoja strone:) skoro kazdy robi ta 10 (a takich co robia np 13-14 (i nie wymagaja za wiele to nie znajdziesz) a ludzie jak slysza o wymaganiach to zaraz zmienaiaj zdanie, no ale kazdy by chcial dostac duzo za nic nie robienie:).
Dlatego uwazam ze zmiany powinny byc proponowane i omawiane na 1 forum (angielskojezycznym) tak aby kazdy zainteresowany a byloby ich duzo wyrazil swoje zdanie i przedstawil zagrozenia, moze by to powstrzymalo dziki ped w kierunku 'ułatwien" ktore pozniej odbijaja sie czkawka
 

Ovocko

Rycerz
Aktualna sytuacja pokazuje, że limit z niektórymi graczami pozostaje na stałe. Z takimi jak opisani powyżej.
Wystarczy prowadzić duże miasto z wieloma atrakcyjnymi cudami, w dużym bractwie ( w którym jest wiele PW zdobywanych i inwestowanych również w cudze Antyczne Cudy).
I zapewne spełnić jeszcze dodatkowy warunek - wystarczy nie brać udziału w łańcuszkach. Albo wystarczy, że bractwo nie tworzy łańcuszków.

I limit jest regularnie zapełniany.

Mówisz z doświadczenia, czy gdybasz?

Przede wszystkim jeśli ktoś jest "w dużym bractwie (w którym jest wiele PW zdobywanych i inwestowanych w cudze Antyczne Cuda)", to raczej nie ma opcji by bractwo nie tworzyło łańcuszków (lub jakiegoś ich odpowiednika), oraz by taki gracz w tym nie uczestniczył.
Więc albo duże bractwo, w którym się inwestuje wiele PW w cudze antyczne cuda, albo brak łańcuszków.

Po drugie, nawet jeśliby się jakimś cudem gdzieś taki gracz uchował, to nadal jest mało prawdopodobne by jego limit się zapchał. Przecież ci wszyscy wrzucający nie robią tego bezinteresownie, tylko patrzą, czy im się to opłaca pod kątem zwrotu (trochę bez sensu by było zainwestować 10 run, by o trzymać zwrot w postaci 3, nieprawdaż?). A to oznacza, że nawet u bardzo napalonych graczy jednostkowa wrzutka nie przekroczy kilkunastu, no może kilkudziesięciu PW. A to raczej nie będzie wystarczało do zapchania komuś limitu, nawet jeśli takie wrzutki otrzyma od wielu graczy.

Nie mówiąc o tym, że graczowi o profilu jaki pokazujesz będzie dość wszystko jedno czy jego limit jest zapchany czy nie.
Największy ból .... no dobra nie będę pisał czego, będą mieli gracze jak cytowana przez Ciebie @Tessi , którzy płaczą, że nie mogą się z innymi ścigać we wrzutkach w cudze cuda (ciekaw jestem, czy pytają zainteresowanych o zgodę na takie wrzutki, stawiam 10:1 że nie zadają sobie tego trudu)

Osobiście przeżyłem wrzutki po kilkaset PW bez wpływu na bilans wymiany (na samym początku ktoś mi tak wrzucił, nie wiedząc jeszcze, że jest limit). Dopiero jak dostałem wrzutę kilku tysięcy pw na raz, zauważyłem problem z limitem, ale to się rozładowało jeszcze tego samego dnia.
I to bez @Poziomkowych praktyk wrzucania obcym ludziom gdzie popadnie bez pytania o zdanie czy zgodę.
No i to były wrzutki typu 600PW w jeden cud. Wątpię by któryś sęp się zdecydował na taką inwestycję, choć jak ostatnio jednej takiej delikwentce nawet napisałem, że tylko straci na swoich żebro-wrzutkach po kilkanaście PW, odpisała że ona tak z altruizmu ;)
Ale jak jej zaporoponowałem by wrzuciła od razu paręset PW, to jakoś nie chciała :cool:
 

blazius1

Paladyn
Te numery z wrzutkami wielkich ilości jednorazowo, to już przeszłość. Kto chciał, to się pozbył Odlamków. Niekeidy z przesadnym pośpiechem.

To, co opisałem, to już szara rzeczywistość niektórych dużych graczy w dużych bractwach.

Limit nałożony jest na wszystkich graczy.
Bez względu na rozmiar miasta, czy styl gry. Ale niektórzy będą się z nim spotykali. Niektórzy wcale często.

Wystarczy nawet zwykłe porozumienie pomiędzy kilkoma graczami funkcjonujące poza łańcuszkiem bractwa (które przecież nie jest zakazane, jak i sam łańcuszek zresztą) na skutek którego jeden czy dwóch graczy udziela więcej PW w cudze cuda niż pozostali i tym pozostałym z czasem limit się zapełni. Jest to wtedy kwestia czasu.
I taki układ wcale nie ma nic wspólnego z opłacalnością, bo ci dwaj pierwsi wcale nie muszą kalkulować ile i komu się opłaca wrzucać PW.

A sama opłacalność nie ma tu nic do rzeczy wtedy ponieważ, jak zauważamy (i nikt przytomny nie zaprzeczył chyba?) PW uległo względnej* dewaluacji.

Czyli dewaluacja PW ma sporo do rzeczy, ponieważ może być pośrednią przyczyną powstania u kogoś wyczerpania poziomu limitu**.

* względnej ponieważ obejmuje ona tylko grupę graczy, najczęściej rozwiniętych "wojskowo-turniejowych"
** tu także zjawisko limitu występuje względnie - najczęściej u graczy "niewojskowych", z tym że tu wszystko jedno, czy rozwiniętych, czy małych.


Zalety limitu są nikłe. Więcej on popsuł zabawę grą, niż ją naprawił.
Zwłaszcza, że pushing z kierunku małych kont w kierunku dużych to zjawisko zanikające, a w kierunku odwrotnym - marginalne.
 

Poziomek

Rycerz
a nie uwazasz ze bez limitu to dopiero byloby szalenstwo?? byloby to co bylo wczesniej tylko ze x kilka - bo doszly setki tysiecy pw w obrebie bractwa.
a dac runy bez limitu przez IG to byloby szalenstwo - ja bym jeszcze bardziej srube przykrecil aby wymusic aktywnosc.
 

BlossomValvi

Łucznik
Tak dorzucając kamyczek:
- w tym tygodniu dostałem dotacje od kogoś w wysokości 200-300pw do kilku cudów (w sumie Ok 2k pw a miałem limit na poziomie 2,5k) czyli to nie zanika
- nadal mam zamrożone w runach jakieś 40k pw :) komuś wrzucić?

to tylko jako przykłady ze problem nie zniknął i nie zniknie. Widzę ze zaczyna docierać co znaczy jakieś potrojenie dochodu pw tygodniowo… dla mnie na przykład tym ze większość budynków ewolucyjnych jest teraz niemal bezwartościowa (3pw/AW na dobę to teraz pikus)

Na razie czekam na dwie opcje:
- IG zacznie podbijać nowe budynki ewentowe (4,5,6 a może 10pw na dobę?)
- potem IG zauważy problem i bohatersko z nim będzie walczył np. doda kolejne nowe „waluty” do ceny podnoszenia budynków w efekcie pw zostanie sprowadzone do poziomu złota czyli jest ale gentelmeni o tym nie mówią
 

Poziomek

Rycerz
bo nie wszyscy w takim samym tempie wyzbywaja sie run. Sa osoby duze, naprawde duze ktore maja run mnostw. Sprawdz jego imie- rozdzial i bedziesz miec odpowiedz, albo stary gracz albo stary duzy i robiacy wyniki.
Jak masz tyle run to zapraszam - ale u mnie nie wrzucisz tzw smieciowek - a raczej typu klasztor/hale/iglica etc to bedzie Ci szkod, bo te lepiej wrzucic we wlasne bractwo.

Raczej obstawialbym zmiane ilosci run dostepnych z turnieju - szybsze, latwiej do przeprowadzenia dla wielu wrecz niezauwazalne.
 

BlossomValvi

Łucznik
Sprawdziłem to mały gracz w 5 epoce ;)

Nie spodziewam się zmniejszenia run, ten ruch IG to odpowiednik portalowek, by mały gracz relatywnie szybko dogonił dużych i mógł z nimi konkurować, dlatego szacuje raczej dalsze „pompowanie” pw.

Zanim zauważą ze to generuje koszta gdzie indziej. Idealny moment by zatrudnili ekonomistę ;)

Edit:
@Poziomek na s2 możesz budować cudaki
 
Ostatnia edycja:

Poziomek

Rycerz
widze dzieki:) - hehe
tylko nie wiem czy altruistycznie za dziekuje - czy chciales abym odczul zmiane pw/za runy z ktorej sie ciesze i jej bronie . Jakby co to widze ze masz troche cudow do ktorych moge sie dokleic:)
 
Ostatnia edycja:

blazius1

Paladyn
Żeby nie zmieniać już korzyści płynących dla małych graczy, którzy limitu nie zapełniają i nie zapełnią prędko lub nawet wcale, można by zwiększyć pulę odnawialną dzienną.
80 PW to za mało.

Albo wprowadzić oficjalnie do gry mechanikę łańcuszków wewnątrz bractw. Po to żeby gracze nie musieli prowadzić łańcuszków drogą wpisów na kopertce, tylko w grze. W osobnej zakładce dla bractwa.
 

BlossomValvi

Łucznik
@Poziomek spoko, chyba nieważny powód a efekt ;). A mam sporo cudakow do redystrybucji limitu, choć zaraz to przeczyszczę na PB

@blazius1 a ja jestem za, ale zacząłbym od podstaw, czyli:
- aktualizacja regulaminu, bo zgodnie z nim wszystkie systemy są karalne ;)
- po aktualizacji, regularne jego egzekwowanie i nieważny poziom czy wpłaty gracza. Nic tak nie rozwala systemu jak święte nietykalne krowy (vide jedna wpłata pieniężna = nieusuwalne miasto na mapie)
Tutaj bym wprowadził pewne stopniowanie tj. w lekkich przypadkach to np. xx czasu z banem na logowanie do miasta, dopiero potem kasacja

Dopiero wtedy możemy dyskutować o usprawnieniach w grze
 

Poziomek

Rycerz
a ja uwazam ze nie ma o czym dyskutowac. Jakby chciec wprowadzic to o czym mowisz i jeszcze wiecej (np czyszczenie nieaktywnych miast, ograniczajacych tylko miejsce dla aktywnych) to by sie okazalo ze nas jest nie wiem z 20tysiecy czy (inna wartosc) ale duzo duzo mniejsza niz obecnie. Z ciekawosci przejrzalem sobie bractwa dzieki wbudowanej wyszukiwarce w grze - nie masz pojecia ile bractw nie bedacych w ogonie stawki ale wrecz srodek i nawet okolice setki - jest nieaktywnych. Dobrze ze jest elven stats i mozna sobie jakos to podejrzec. Gracze mali naprawde mali sredni, ale i wielkie tuzy z 15-17 aktu. Mi osobiscie do szczescia brakuje tego czyszczenia ktore kiedys bylo robione (byl nawet taki temat) .Juz nie chodzi nawet o calkiem usywanie (bo slupki statystyk musza sie zgadzac) ale o przerzucanie tych niekatywnych na zewnatrz aby sciasniac tych co graja, aby kupiec w koncu zaczal żyć
 

Deleted User - 198835

Guest
Dla IG to biznes, dla nas, to usługa. Chyba mamy prawo podyskutować jak ta usługa ma wyglądać?
Szczególnie, że niektórzy za nią płacą.
Płacimy za telewizję , telefon i inne usługi co do których nie mamy wpływu jak wyglądają , tym bardziej telewizja publiczna
W wiele gier grałem i nadal gram nie tylko w elvenara i nigdzie nie ma opcji zmiany nika , chociaż we wszystkich grach przeglądarkowych jest opcja wykupywania waluty premium z której wielu graczy korzysta a nie ma możliwości zmiany nazwy konta , czyli nika
 

Poziomek

Rycerz
Płacimy za telewizję , telefon i inne usługi co do których nie mamy wpływu jak wyglądają , tym bardziej telewizja publiczna
W wiele gier grałem i nadal gram nie tylko w elvenara i nigdzie nie ma opcji zmiany nika , chociaż we wszystkich grach przeglądarkowych jest opcja wykupywania waluty premium z której wielu graczy korzysta a nie ma możliwości zmiany nazwy konta , czyli nika
to nie jest do konca tak. na pewne rzeczy masz wplyw dosc maly ale masz, a jak takich 'malych' jak ty bedzie duzo, to dostawca danej uslugi zrobi skłon w Wasza strone bo zobaczy ze skoro jest zapotrzebowanie to dla niego to zloty interes. W moim pakiecie telewizji kiedys nie bylo kanalu z Olivierem tego od gotowania, setki osob pisaly na profil dostawcy telewizji na fb w mailach w innych mediach spolecznosciowych i stal sie cud, trwalo to troche ale po jakims czasie wszedl ow kanal na ten pakiet. Oczywiscie cos musialo wypasc, aby liczba kanalow sie zgadzala. Dodatkowo firmy patrza na to co robi konkurencja ile kasy bierze konkurencja za swoja usluge i walcza do pewnego momentu cena. (komorkowe sieci dostawcy internetu i wiele innych) Klient w Polsce ale nie tylko w Polsce glosuje czesto portfelem, nie jest jakos przywiazany do jednej marki.
I rowniez gralem w wiele gier gdzie byla z czasem zablokowali mozliwosc zmiany, a w innych nie bylo a odblokowali. Najczesciej w grach sieciowych niestety nie ma takiej opcji bo jak wspominano nikt nie chce co chwila miec jakiegos 'szkodanika' w swoich szeregach ktory zmienia imie i wraca jak bumerang, a czesto takze dochodzi aspekt handlu kontami co w wielu grach jest zajeciem bardzo intratnym przynoszacycm spore pieniadze.
 

Deleted User - 198835

Guest
Poziomek to jak tak stawiasz sprawę , to ja jako płatnik (zainwestowałem kasę we wszystkie expansje premium , plus sporo w dodatkowe profity , jak skracanie czasu rozbudowy i zwiadu , plus dodatkowa kasa na rozpoczęcie budowy bez wszystkiej waluty z gry) jestem przeciwny temu rozwiązaniu
Jak widać w tej dyskusji to co najmniej połowa wypowiadających się jest przeciwna , czyli zmiany nie będzie , bo to biznes - tacy jak ja , co inwestują w grę po prostu pójdą inwestować w inną grę a ich miasta trzeba będzie utrzymywać , bo miejsca serwerowego twórcy gry nie mają za darmo
 
Do góry