• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Dyskusja o zmianach w Antycznych Cudach

Charlene

Szef kuchni
A to dosłownie wiadomość z ostatniej chwili :) szkoda, że nie została uwzględniona informacja o różnicy, ponieważ z tego co kojarzę, to jak doładujemy swojego cudaka to runa jest warta 10 AW, a jak damy do kogoś, to już 15 AW. Niech mnie ktoś poprawi, bo może było inaczej. Ja się bardzo cieszę, bo sobie podrasuje 1 poziom cudów, na których mi bardzo zależy:)
 

Poziomek

Rycerz
nadal potrzymuje zdanie ze bedzie to troche wypaczenie do tego czego elvenar nas przyzwyczail - czyli do dlugotrwalego grindu np cudow.. Teraz wystarczy ze zbierze sie kilka osob z duzymi ilosciami run i moga szybko, bardzo szybko dowolna osobe podpompowac. Z punktu widzenia bractwa super. Ciagle jednak mam zastrzezenia a) do ilosci punktow bo 1 runa =15 pw w czyjs cud to duzo. b) do zwrotnych AW za rozwijanie cudu (okreslilem to perpetum mobile). C) o czym wiele osob wie, ale jakos udaje ze im to nie przeszkadza handelek . Jako ze jest to zaproszenie do dyskusji to ja swoj punkt widzenia przedstawilem
 
Ostatnia edycja:

Charlene

Szef kuchni
nadal potrzymuje zdanie ze bedzie to troche wypaczenie do tego czego elvenar nas przyzwyczail - czyli do dlugotrwalego grindu np cudow.. Teraz wystarczy ze zbierze sie kilka osob z duzymi ilosciami run i moga szybko, bardzo szybko dowolna osobe podpompowac. Z punktu widzenia bractwa super. Ciagle jednak mam zastrzezenia a) do ilosci punktow bo 1 runa =15 pw w czyjs cud to duzo. b) do zwrotnych AW za rozwijanie cudu (okreslilem to perpetum mobile). C) o czym wiele osob wie, ale jakos udaje ze im to nie przeszkadza handelek . Jako ze jest to zaproszenie do dyskusji to ja swoj punkt widzenia przedstawilem
Biorąc pod uwagę czas zdobywania odłamków run, trudność ( tylko w turnieju i przy podbijaniu prowincji-przy czym w turnieju trzeba się zapuścić porządnie na 3* i 6*) oraz fakt, że nie zdobywamy runy jakiej chcemy, tylko są losowe, to nie ma mowy o żadnym wypaczeniu. Dużo więcej się zdobywa zaklęć w turnieju niż odłamków. Kto postawił świeżego cudaka i ma koło runiczne, ten wie, jak się trzeba naczekać na jego zapełnienie, czy to odłamkami, czy uszkodzonymi. Będzie chwilowa euforia a jak już się każdy pozbędzie tych odłamków, to potem będzie to bardzo wolne tempo wykorzystywania ich jako PW. Z punktu widzenia bractwa super- no a jak ma być? To jest PODSTAWOWA zasada bractwa w tej grze - pomagamy sobie wzajemnie po to, żeby razem odnieść sukces. Ogarnięte bractwa wiedzą w kogo mają inwestować ;)

<ciach> masz za krótki staż gry i byś chciał mieć nie wiadomo co. Nie widzisz tego, że ludzie na to wszystko zapracowali i nikt im niczego za darmo nie dał. Zdobywali te odłamki podbijając prowincje, na które idzie surka i wojsko oraz przy większej aktywności w turnieju, co również się wiąże z kosztami- przez miesiące i lata.

edytowano//Urdur
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Tajniakos

Paladyn
szkoda, że nie została uwzględniona informacja o różnicy, ponieważ z tego co kojarzę, to jak doładujemy swojego cudaka to runa jest warta 10 AW, a jak damy do kogoś, to już 15 AW.
Tak dokładnie było i jest na becie :)

@jarq dobrze by było napisać o zasadach zależności bycia obdarowywanym od obdarowywania innych itp. Myślę, że taka informacja pozwoli rozdawać odłamki run bardziej świadomie :)
 
Z punktu widzenia bractwa super.
Z punktu widzenia bractwa super- no a jak ma być? To jest PODSTAWOWA zasada bractwa w tej grze - pomagamy sobie wzajemnie po to, żeby razem odnieść sukces.
No wlasnie nie jest tak super, jak by sie wydawalo. Dziwi mnie, ze prawie nikt tego nie dostrzega...

Wprowadzono przeciez przy okazi limit na to ile pomocy mozna udzielic jednemu graczowi. Nie chce sie wdawac w szczegoly, ale w skrocie chodzi o to, ze gracz nie bedzie mogl przyjac od innych o wiele wiecej PW we wlasne cuda, niz sam wplaca w cuda innych. Na becie ten limit wynosi cos kolo 2500 PW. Efekt tej zmiany w silnych bractwach, w ktorych gram, bedzie wrecz fatalny.
Co z tego, ze polowa graczy w bractwie bedzie teraz miec wirtualne dziesiatki tysiecy AW w runach, skoro nie bedzie tego jak wykorzystac ???
W Dziesiatej Skrzyni i w Czarnych Owcach juz od 2-3 lat jest tak, ze jak jakis gracz podniesie swoje wlasne cuda na odpowiedni poziom, wtedy przeznacza wszystkie swoje PW na podnoszenie cudow braci i siostr. Wlaczylo sie w to sporo osob, ja sam rozdalem w ten sposob setki tysiecy PW, inni tez bardzo duzo. Te zmasowane akcje oznaczaly, ze jak dolaczyl do nas jakis mniej rozwiniety gracz, moglismy mu blyskawicznie podniesc najwazniejsze dla wydajnosci wojskowej cuda na bardzo wysokie poziomy. Oczywiscie ta pomoc jest calkowicie bezinteresowna i ma tak wielka skale, ze u takiego gracza przez cale dlugie tygodnie wszyscy robotnicy sa zajeci wylacznie rozbudowa cudow. PW i zywe towary dostaje sie od bractwa.

A teraz ??? Teraz ta pomoc i wspieranie slabszych na duza skale po prostu sie skonczy ze wzgledu na te kretynskie limity, ktore zostaly wprowadzone jakby przy okazji. Nikt sie nawet o tym tutaj nie zajaknal, choc te limity zmieniaja wszystko. Limit 2500 PW to zdecydoiwanie za malo, czesto pakujemy mlodszym graczom po 40-50 tys. PW w ich cuda i to juz na dzien dobry. Oczywiscie rozumiem, ze w niektorych bractwach, w ktorych wymiana PW odbywa sie na troche bardziej zrownowazonych zasadach, te zmiany beda miec pozytywne efekty. Ale w silnych bractwach (np. w Czarnych Owcach), ktore sa bardzo mocno nastawione na szybka pomoc slabszym graczom, ta zmiana bedzie oznaczac zamordowanie calej tej idei wspierania mlodszych, bedzie po prostu oznaczac koniec tej calej akcji. Tysiace i dziesiatki tysiecy PW z run, a nawet tych zwyklych z turniejow, beda teraz lezec niewykorzystane, bo po prostu nie bedzie ich mozna wrzucic w cuda braci i siostr. Co mamy z nimi zrobic, w buty sobie wsadzic ???
Jest dla mnie jasne, ze za pomoca tych limitow tworcy chcieli tez przynajmniej czesciowo ukrocic pushing, ale dlaczego ma sie to odbywac kosztem zwyklej, uczciwej pomocy w cudach czlonkow bractwa, ktora tworcy przy okazji tez zamordowali ???

Dlatego, ze gram w takich bractwach w jakich gram, czyli w Dziesiatej Skrzyni na s3 i Czarnych Owcach na s1, oceniam te zmiane jednoznacznie negatywnie z mojego subiektywnego punktu widzenia. Z troche bardziej obiektywnego, szerszego punktu widzenia, widze dobre strony tych zmian i to, ze pewna czesc graczy na nich skorzysta, ale mimo wszystko jestem zdania, ze ten nowy system jest niedopracowany, bo nie powinno sie to odbywac kosztem innych.
 

Charlene

Szef kuchni
A teraz ??? Teraz ta pomoc i wspieranie slabszych na duza skale po prostu sie skonczy ze wzgledu na te kretynskie limity, ktore zostaly wprowadzone jakby przy okazji. Nikt sie nawet o tym tutaj nie zajaknal, choc te limity zmieniaja wszystko. Limit 2500 PW to zdecydoiwanie za malo, czesto pakujemy mlodszym graczom po 40-50 tys. PW w ich cuda i to juz na dzien dobry. Oczywiscie rozumiem, ze w niektorych bractwach, w ktorych wymiana PW odbywa sie na troche bardziej zrownowazonych zasadach, te zmiany beda miec pozytywne efekty. Ale w silnych bractwach (np. w Czarnych Owcach), ktore sa bardzo mocno nastawione na szybka pomoc slabszym graczom, ta zmiana bedzie oznaczac zamordowanie calej tej idei wspierania mlodszych, bedzie po prostu oznaczac koniec tej calej akcji.
Tylko jak sam zauważyłeś, takich mocnych bractw na naszych serwerach jest może po 2 na każdy, co jest totalnym marginesem a Czarne Owce to osobny temat w skali światowej. Jakby nie patrzeć, doszło dodatkowe źródło pomocy przy rozbudowie cudaków, wykorzystując odłamki. Zawsze jest coś za coś, ograniczenie pushingu jest widocznie większym życzeniem graczy, niż szybsza rozbudowa cudaków.
 

Poziomek

Rycerz
Jakby nie bylo ograniczen to wogole byl by dziki zachod. Teraz chociaz musza byc zachowane jakies pozory czyli obdarowujace strony jak i obdarowywany musza byc aktywni w tej kwestii. I srednio mnie interesuje ze ktos gra rok czy 2 czy 5 i ma milion run - gra to ma, ale sama ilosc punktow i pozniejszy dodatkowy zwrot - to troche slabe rozwiazanie.
 
Do góry