• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Dziennik Miasta - Poprawiony - Ankieta

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser1329
  • Data rozpoczęcia

Jestem za Jestem przeciw

  • Bardzo potrzebna drobnostka

    Głosy: 8 80,0%
  • Jest mi to obojętne

    Głosy: 1 10,0%
  • Jestem zdania że jest dobrze nic nie zmieniajmy niech IG się wykrwawi

    Głosy: 1 10,0%

  • W sumie głosujących
    10
Status
Zamknięty.

DeletedUser1329

Guest
Co to takiego i jak ja to widzę.

A no tak mamy powiadomienia ale nie ma w nim informacji:
Przykład:

Gracz kukaszek20 zwiedza miasto >odwiedź<
Gracz Kukaszek20 odwiedził CUD ZŁOTĄ ODCHAŃ wpłacił 5 PW i linku oddzwięcz się


Proszę o poparcie pomysłu,
 

Azulena

Rozbójnik
Co to takiego i jak ja to widzę.

A no tak mamy powiadomienia ale nie ma w nim informacji:
Przykład:

Gracz kukaszek20 zwiedza miasto >odwiedź<
Gracz Kukaszek20 odwiedził CUD ZŁOTĄ ODCHAŃ wpłacił 5 PW i linku oddzwięcz się


Proszę o poparcie pomysłu,

Problem jest w tym, że takie coś od dawna funkcjonuje w FoE.....

A ekipa od Elve stale twierdzi, że "to całkiem inna gra" i nie będzie wprowadzać rozwiązań z FoE.
Dlatego nie wróżę powodzenia żadnemu pomysłowi, który już dawno wdrożono w FoE.

Tam jest to dziennik miasta w Ratuszu.
Są tam wszystkie informacje:
- kto odwiedził moje miasto i zmotywował,
- kto odwiedził Tawernę,
- kto zaatakował miasto,
- kto kupił moje towary na Targu (przy każdym Graczu jest pod prawym klawiszem myszy pełne menu, w tym wiadomości),
- komu ja pomogłam rozbudować Perłę,
- moje osiągnięcia w grze,
Dalej Gildia:
- kto z Graczy z Gildii wszedł do nowej epoki,
- kto postawił nową "Perłę Architektury" (tu to są Cuda),
- kto rozbudował swoją Perłę...

A do tego jest to wszystko podzielone ładnie i mogę sobie wybrać z rozwijanego paska jedną z 7 kategorii do przejrzenia. ;)
Mało tego - "co gorsza" - mogę w okienko na pasku wpisać nick Gracza i sprawdzić, kiedy mnie ostatnio odwiedzał... :p
 

DeletedUser1329

Guest
Grałem w Foe i wiem że tam jest to rozwiązanie wprowadzone ale wiesz @Azulena jak comunity elevenara się ciepło wypowie to nam też to wprowadzą tylko na którą wiosnę?.

Jest potrzebne takie rozwiązanie dziś muszę prowadzić papierowy dziennik, w którym mam wyszczególnione nicki i co dotowałem strasznie ciężko mi i żmudna robota aby wszystko sprawdzić. jeszcze na kartce wpisuje jakie prowincje zwiaduje aby był balans ale to nie na temat.

Gra w ogóle się nie zmienia. W organach decyzyjnych elevenara panują jakieś przekonania i naprawdę ciężko jest o ciepłą wypowiedź comunity a co dopiero przekonać tych, od których coś tu zależy. No bo jak ich przekonać kiedy oni czekają na comunity a comunity czeka na decyzje z góry - Stres comunity na rasta na opieszałość decyzyjną i koło się zamyka.

BARDZO PROSZĘ DROGI GRACZU POWIADOM ZNAJOMYCH, NIECH ZAGŁOSUJE NIECH SIĘ WYPOWIE TO OD NAS W PEWNEJ CZĘŚCI COŚ TU ZALEŻY
 

jakub357

Łucznik
Obecnie mamy system powiadomień, tzw dzwoneczek, oraz jest w planach coś ala Dziennik, tylko że samych Cudów.
Zastanawiam się, czy jest sens tworzenia nowego ciała informacyjnego, zamiast usprawnienia obecnego?

To, co jest według mnie do wprowadzenia, to System Znajomych, który rozwiązywałby problem z motywowaniem sąsiadów, Dziennik Cudów, który zawierałby cały komplet informacji Cudacznych, oraz Statystyki Bractwa, w których byłby informacje o rozdziałach, oraz dłuższej nieaktywności (czerwone diody).
O Dzienniku Cudów pisali sami twórcy.
Statystyki Bractwa - wystarczy dodać dwie ikonki koło nicku na liście członków bractwa (kropeczkę palącą się na zielono/czerwono; oraz symbol z rozdziałem w którym jest gracz).
A System Znajomych to grubsza sprawa, lecz myślę, że jak się za coś bierze, to lepiej porządnie niż wcale.

Byłoby inaczej niż w FoE, a i wilk byłby syty i owca cała.

----------------------------
A tak naprawdę, to może wystarczy po prostu rozbudować Dzwoneczek...
 

DeletedUser1921

Guest
Szczerze to IG mimo pokazywania wzorów np. FoE. System motywowania powinien być taki jak w FoE. Na stan obecny Twórcy od aktualizacji 1.32 do obecnej bardzo spieprzyli grę. Na Becie Durne aktualizacje weszły,że stare budynki kulturowe ze starych eventów co dawały populuację teraz nie dają i każdy ma na minusie populację od -1000 do zwyż. Elvenar jest beznadziejnym kolejnym tworem co po każdej aktualizacji jest coraz gorzej zamiast lepiej. Pomysł ciekawy.
 

DeletedUser626

Guest
Owszem, Elvenar jest inną grą i nie będziemy wprowadzać na siłę identycznych rozwiązań, ale to nie znaczy, że nie potrafimy korzystać z doświadczenia kolegów z drugiego projektu. Nie będziemy kopiować rozwiązań z FoE w tym sensie, o którym wspomniał @jakub357 - raczej rozbudowywany będzie istniejący system, a nie tworzony nowy. Nic nie stoi na przeszkodzie przeciw rozbudowie systemu "dzwonka".
Proszę tylko o nowy temat, z poprawną ankietą:
Temat z pomysłem musi zawierać ankietę anonimową, jednokrotnego wyboru, nieograniczoną czasowo. Ankieta musi umożliwiać oddanie głosów zarówno popierających dany pomysł jak i przeciwnych.
 
Status
Zamknięty.
Do góry