• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Naprawione Dziwnie posortowane wiadomości

  • Rozpoczynający wątek thek
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
System: Ubuntu 15.10 (64-bit)
Przeglądarka: Chrome 48.0.2564.103 (64-bit)
Świat: Arendyll (S1)

Reprodukcja: Otwórzcie okno wiadomości i popatrzcie jak posortowane są wiadomości
rbnhQsA.png
 

DeletedUser

Guest
Po aktualizacji gry moja lista powiadomień to jeden wielki mętlik. Brak jakiejkolwiek chronologii w wydarzeniach. Jako arcymag bractwa codziennie sprawdzam powiadomienia i klikanie "łapek" przez graczy i to mi kompletnie utrudnia zadanie. Proszę o naprawę. Problem potwierdzony przez kilku graczy, niezależnie od przegladarki.

Co do zasady korzystam z google chrome, aktualizuje na bieząco.
 

Załączniki

  • BLAD1.jpg
    BLAD1.jpg
    426,2 KB · Wyświetlenia: 7

DeletedUser626

Guest
Niestety, nie udało się tego uniknąć, ale będzie pchane do naprawy na następna aktualizację, żebyśmy się z tym nie męczyli za długo. :)
 

DeletedUser174

Guest
Niestety, nie udało się tego uniknąć, ale będzie pchane do naprawy na następna aktualizację, żebyśmy się z tym nie męczyli za długo. :)

to ma być żart??? jeżeli tak to proszę wyjaśnij mi na czym on polega, bo ja niestety tego nie ogarniam. O ile dobrze kojarzę fakty to nastepna aktualizacja będzie za 2 tyg - czy się mylę??? To ja mam inna definicję hasła"długo" (rozbieżność tylko o jakieś 2 tyg), a hasło "męczyli się" też chyba nie jest najtrafniejsze. Męczymy to się z licznikiem powiadomień, mapką i całą masa uciążliwych błędów, ale z tym można żyć. Z tą "nowinką" nie, bo właśnie dostałam powiadomienie i nie wiem co się stało!!!
Jeżeli nie udało sie tego uniknać to aktualizacja nie powinna wejść. Kropka!
 

DeletedUser

Guest
Ale wiesz @Dragomira jak bardzo to utrudnia magom i arcymagom ich obowiązki? Powiadomienia o tym co kto zgłaszał, robił, handel... Wszystko przez ten system idzie i teraz jest tam taki bajzel, że aby znaleźć jakąkolwiek wiadomość, trzeba przejrzeć wszystkie 9 zakładek, bo coś mogło iść w piach. A na dodatek szlag trafił pewność, czy czegokolwiek nie pominął system. Skąd mamy pewność, że te 9 zakładek zawiera wszystkie najnowsze wiadomości, tylko dziwnie posortowane? A co jeśli dojdzie nowa wiadomość? Gdzie ona wtedy wyląduje i czy na pewno znowu będzie to ostatnie 9 zakładek wiadomości?

Jeśli wprowadzenie nowej wersji skończy się jeszcze większym skopaniem działania gry, to takiego update'u się po prostu NIE robi, ale odkłada na później. Coraz więcej osób umiejących grać i grających od dawna z gry odchodzi. To są osoby, które wytrzymały ogromne ilości wpadek. Nowe nie będą nawet w kilku procentach tak cierpliwe. 2-3 takie wpadki i odejdą z gry. Czy naprawdę zarządzający projektem są tak "myślący inaczej"? Ludziom się już do tej gry wyczerpuje cierpliwość. Co update to takie bugi wyskakują, że choćby nawet odstęp miesiąca był między wprowadzeniem wersji na serwerze beta i produkcyjnych, to pewnie coś będzie skaszanione. Był odstęp tygodniowy - bugi. Są 2 tygodnie - też masę bugów...
 

astoN-

Rozbójnik
nie działa również pasek postępu na koszarach i w koszarach... co za ludzie tam pracują? kilka miesięcy naprawiają, a jest więcej błędów niż było, które każdy widzi po kilku minutach, po co w ogóle testują to na becie?

kolejny błąd, kradnie młotki w koszarach, nie oddaje pełnej ilości przy usunięciu wojska...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser626

Guest
Zdaję sobie sprawę z problemów jakie to stwarza, niestety aktualizacje odbywają się raz na 2 tyg i nie można sobie czegoś poprawić "ot tak". Będę apelować o to, by zostało do jaknajszybciej naprawione, niestety tylko tyle mogę zrobić.

Koszary ze względu na zmianę wyświetlania zakończonej produkcji nie wyświetlają kolejki ze starego systemu, jednak jednostki jak najbardziej są produkowane i po prostu zostaną zebrane razem z nowymi. Macie tak jakby podwójną kolejkę rekrutacji dziś, ale tylko dziś, bo do starej kolejki już nic nie zostanie dodane.
 

DeletedUser363

Guest
A co jeśli ktoś kolejki nie przerywa? Ja na przykład sobie cały czas po prostu dorzucam do produkcji. Nawet dosłownie z 10 minut temu dorzuciłem kolejne jednostki i nie musiałem nic klikać, po prostu znikają zestawy i się robią wolne miejsca. 10 minut albo półtorej godziny - nie pamiętam już kiedy puściłem... :D W każdym razie ja nie mam konieczności klikania, ale nigdy nie doprowadzam do "wyżyłowania" koszar do cna, zawsze się coś produkuje.
 

DeletedUser

Guest
@Dragomira ale od tego są testerzy, jest Quality Assurance by do takich sytuacji nie dopuszczać. Podejście do projektu jest zwyczajnie niepoważne. Rozumiem, że to beta, ale jakieś standardy trzeba zachowywać. Za mniejsze błędy projekty były zamykane, a my tu mamy gorzej niż niechlujstwo niestety w zarządzaniu. Jako developer uciekałbym jak najszybciej z takiego projektu gdzie pieprz rośnie, bo to projekt nad którym wisi skałą, która nie wiadomo kiedy rąbne na dół.
 

DeletedUser363

Guest
No i potem jest klops, bo ani nie ma co sobie dorzucać tego projektu do portfolio, ani nie ma się czego wsadzić na jego miejsce. Wychodzi na to, że cały czas spędzony przed takim niedorobionym i schrzanionym (nie bójmy się nazywać rzeczy po imieniu) projektem to czas całkowicie stracony. Dziura w życiorysie.
 

DeletedUser

Guest
Jak sam wiesz, są różne projekty w portfolio @ampH ... Są te które chcesz pokazywać, te z którymi nie chcesz by Cię łączono i takie, gdzie chciałbyś, ale nie możesz (NDA, serwisy dostępne tylko w sieci wewętrznej czy dla odpowiednio uprawnionych bądź niezwykle drogie komercyjne oprogramowanie). Pracowałem przy wszystkich tych typach, ale Elvenar zaliczyłbym do nieudanych. No chyba, żeby wziąć pod uwagę doświadczenie "jak rozpoznać projekty, które powinno się omijać?" ;) Pytanie tylko się rodzi jedno... Po co miałbym do niego przystępować, skoro z samej jego obserwacji widać już wiele jego bolączek? :)

Wracając zaś do głównego tematu, to jest tylko jeden plus... Pierwsze kilka wiadomości ma sortowanie nadal w popupie po najechaniu na samą ikonkę. Nadal też nieodczytane są przy wejściu w okno pogrubione, więc trochę to ułatwia, ale jeśli gra się zawiesi to potem szukaj tych, które były pogrubione przez zwiechą, ale jeszcze nie odczytane, bo były na dalszej zakładce. Ogólnie każda kolejna aktualizacja powoduje u mnie niesmak, ponieważ chyba ktoś nie rozumie po co istnieją serwery testowe i na nich też próbuje zarobić. Zamiast używać ich zgodnie z przeznaczeniem, czyli bardzo często wypuszczać łaty, które na bieżąco dają ogląd na całość i pozwalają testować ją zarówno w ogóle (ogólna wydajność i integracja oraz balans między elementami) jak i szczegółowo, robi się je w cyklach 2 tygodniowych, co kończy się tym, że jest bajzel z bugami i łatami, ponieważ łata jakaś jest ok, ale tylko dlatego, że współdziała z innym fragmentem kodu, który na serwer produkcyjny nie trafia, co kończyć się może trudnymi do przewidzenia skutkami.
 

DeletedUser363

Guest
Mi to się wydaje, że to właśnie my jesteśmy takim dużym środowiskiem devowym. A beta to poligon, albo nawet taki proof of concept, który udowadnia, że można coraz bardziej niszczyć projekt a i tak ludzie będą grać. Szkoda tylko, że to wygląda jak środowiska ludzi, którzy dopiero się czegoś uczą - nie zamierzają wszystkiego prostować, a na pewno nie szybko. Taka nauka administracji linuksem dla początkujących, najlepsza istniejąca: zainstaluj, porób losowe rzeczy i zacznij naprawiać to, co się zepsuło. Laicy zawsze podczas napraw napsują coś dodatkowo, no nie ma siły, żeby tak nie było i jest to całkowicie zrozumiałe. Jednak profesjonaliści wiedzą doskonale gdzie szukać i co zrobić. Problemy się zaczynają pojawiać wtedy, gdy ktoś wcześniej porobił dziwne i "niestandardowe" rzeczy, które stworzyły sajgon w środku i nie ma tam żadnej anatomii sensownej.
 

kasiaczb

Zwiadowca
Witam i informuję że od wczoraj czyli mniej więcej od czasu kiedy dodaliście zaklęcia przestały działać powiadomienia, do tego logowanie zrobiło się po ang. Czy tak już będzie zawsze że wprowadzając coś nowego zepsujecie coś co do tej pory jako tako działało?
Zdejmijcie prosimy ten czar z powiadomień i powróćcie do języka pol. przy logowaniu. :))
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Tia... A jak do całości dojdzie manager pokroju takiego, jakiego dziś koleżanka z zespołu na rozmowie dostała i określiła jedną frazą "Człowiek-chaos", to mamy patologię w projekcie :) Ty mówisz A, on słyszy B, rozumie C, ale po zapytaniu opowiada Ci o D, a Ty już wiesz, że G z tego rozumie i nawet jeśli przedstawisz mu rozwiązanie, to nie masz pewności, że on to zrozumie tak jak Ty ;) Myślę, że tutaj mamy podobnie, aczkolwiek stron jest więcej: management, gracze, dev team (nawet jeśli 1-osobowy ;) ) i community team (modzi, CM-owie). Każdy mówi w innym języku i tak naprawdę mamy łańcuszek:
Gracze -> Community Team -> Management -> Dev Team
Niestety Management zamiast uporządkować chaos tworzy największy bajzel i jakąś dziwną dziurę... Taki Magic box z którego nie wiadomo co wyjdzie i których nikt nie przekona, że czarne jest czarne, a białe jest białe ;) Oni po prostu wiedzą lepiej. Dla mnie gra jest już na równi pochyłej i szkoda, że nie jest to droga pod górę. Tu trzeba porządnie wstrząsnąć co poniektórymi, by się ogarnęli. Na chwilę obecną każda aktualizacja przynosi więcej błędów niż rozwiązuje problemów, a najpoważniejsze wiszą tygodniami lub miesiącami (sąsiedzi, notyfikacje, mnóstwo artefaktów graficznych różnego kalibru)
 

DeletedUser626

Guest
Bardzo lubię Wasze rozkminy o pracy biura i zarządzaniu projektem, ale obawiam się, ze nie ma to już za wiele wspólnego ze zgłoszeniem błędu powiadomień, a porządek na forum przynajmniej względny chciałabym utrzymać. ;) Dyskusję na temat aktualizacji proszę przenieść do odpowiedniego tematu, a dyskusje o ogólnym funkcjonowaniu dużych projektów, do Karczmy. Dzięki! ; )
 
Status
Zamknięty.
Do góry