• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Dzwoneczek

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser1329
  • Data rozpoczęcia

Reforma Powiadomień

  • Popieram zmiany zaproponowane przez autora propozycji

  • Popieram rozwiązania zaproponowane przez opiniotwórcze Community

  • Jestem przeciw jakimkolwiek zmianom


Wyniki ankiety widoczne po oddaniu głosu.
Status
Zamknięty.

DeletedUser1329

Guest
Ach dzwoneczek .... dzyn dzyn....

Część Zasadnicza "A":
No to tak chciałbym aby tam się znalazło:
powiadomienie gdy turysta zajdzie poogladać miasto
powiadomienie gdy turysta dotuje CUD
powiadomienie gdy turysta zmotywuje

Część pomocnicza "B"
Ponad to powinno tam się znaleźć tylko dla właściciela miasta informacja jak wygląda stosunek danych komuś i otrzymanych od kogoś punktów wiedzy. Idąc tym tropem powinna być wyszczególnione komu najbardziej pomagamy oraz kto nam najbardziej pomógł

Drogi czytelniku czekam na twoją opinię oraz głos.

Łączę wyrazy szacunku Dla Katarzyny oraz Artura oraz całej reszty community Elevenar.
 

DeletedUser174

Guest
Komu dzwonią temu dzwonią
Mnie nie dzwoni żaden dzwon... potem w tekście piosenki było jeszcze coś o zgonie aczkolwiek uważam, ze taki właśnie powinien być finał tego "pomysłu"

a po co mi info że jakiś pajac ogląda moje miasto? mam mieć za karę zaspamowane powiadomienia bo jakiś dziad szuka okazji by zarobić na cudach? to z jakiej okazji ja mam mieć karę? na wuj mi ta wiedza?
dotacje cudów... yyy a czy nie od tego jest właśnie lista "sponsorów"? tak się składa ze jest dokładnie podane kto i ile zagospodarował książeczek w danym cudzie. Po co dublować informacje?
a gdy "turysta" zmotywuje to chyba już jest czy gramy w inne gry?

a co do części pomocniczej to już nawet klawiatury szkoda. Matematyka ma to do siebie ze jak dodasz 2 do 2 to musi być 4 no chyba że jakiemuś debilowi tudzież innemu kreatywnemu "księgowemu" wychodzi inaczej... ale to zupełnie inna historia. Chyba że ma to pomagać mendom szukającym łatwego zarobku na cudach... może nie bede tego komentować bo jeszcze jakaś hiena cudakowa sie obrazi - jak juz musi szukać pw to niech sie przynajmniej nabiega a nie podane na tacy... może jeszcze z bezpośrednim przekierowaniem do miasteczka ofiary pomocy? + info że cud sie wybudował bo to znaczy że coś innego będzie sie dydłać to trzeba "pomóc"... Mam w nosie taka pomoc na 1pw

NIE! NIE! I JESZCZE RAZ NIE!

brakuje mi opcji w ankiecie: zmiany sa idiotyczne
 

Elelkal

Rozbójnik
Nie i jeszcze raz nie.
Cześć A
- informacja zupełnie nieprzydatna, po co komuś wiedzieć, czy ktoś ogląda jego miasto, jeśli nic z tego nie wynika. Niepotrzebny spam i tyle. Zaraz pojawiłaby się propozycja z dodaniem rankingu najczęściej odwiedzanych miast.
- kolejna nieprzydatna informacja, przecież jak ktoś wpłaci nam PW w cuda, to w tym cudzie możemy to zobaczyć, pomimo że nie ma historii budowy każdego poziomu( tak jak w foe), to obecnego poziomu już jest i nikt poza nami nie może zacząć rozbudowy cudu, więc zawsze możemy sprawdzić beneficjentów.
- historia łapkowania już jest

Część B
- kolejna niepotrzebna informacja. O ile osoby trzecie nie mają dostępu do naszego konta, to sami chyba dobrze wiemy, ile komu wpłacamy i ile dostajemy od innych. I znowu to nie FoE, gdzie dziennie wrzuca się tysiące punktów, przez co można byłoby nie spamiętać ilości wrzucanych PW. Jak już, to przydałby się dziennik wrzucanych naszych PW w cudze cuda( tak jak jest w Foe), czego przeciwnikiem są osoby, które są często odwiedzane przez "nieproszonych gości". Jednak myślę, że dzięki większej kontroli zwiększy się konkurencja pomiędzy wpłacającymi i w efekcie skończy się to na wpłacaniu więcej niż 1PW.
 

DeletedUser80

Guest
Aleście na chłopaka siedli jakby nie wiem co wymyślił:)
A przecież prośba o część tych informacji (tylko w innej formie) już była.
 

DeletedUser174

Guest
@PanGry najwidoczniej forma też ma znaczenie :p
a na serio :) @kukaszek20 ostatnio ma wenę odnośnie pomysłów, które osobiście kwituję jako "malowanie trawy na zielono". Część z tych propozycji oczywiście ma coś w sobie sensownego, ale ta część nie jest dominująca niestety. Także zdziwienie, że za którym razem przy kreatywnym pomyśle ktoś taki jak kikimora na niego "siądzie" jest nieuzasadnione - to było pewne jak amen w pacierzu.

a co do meritum. Oczywiście że rozbudowa opcji powiadomień jest potrzebna. Dzisiejsze rozwiązanie raportowania jest upośledzone. Lista jest za krótka - czasami nawet nie obejmuje 24h co już uważam za porażkę. Jak ktoś ma łapkujące bractwo i dołoży kilka ofek na rynek to mu się dzwonek zapcha po 2 godz... Przecież to paranoja! Dokładanie do tego nowych informacji (często zbędnych jak info o pustych odwiedzinach) bez zaproponowania zmiany całego systemu jest nieporozumieniem i świadczy tylko o brakach w znajomości mechaniki gry autora pomysłu.

Faktycznie pomysł by rozbudować system powiadomień dotacji cudów był. Tylko forma też jest ważna. A tu tej formy nie ma, bo wrzucenie wszystkiego w jedna listę da na efekt chlewu - jak to działa mamy już na rynku.
Oczywiście wszystkie hieny cudakowe by się ucieszyły na rozwiązania zaproponowane przez autora, ale osobiście nie czuję potrzeby by im w tym hienowaniu pomagać. Gra jakieś możliwości weryfikacji darczyńców daje już teraz (tak, wiem nie są one wystarczające), ale przy wspomaganiu się jakimiś zewnętrznymi zestawieniami można monitorować sponsorów. Systemów wymiany pw w bractwach jest kilka i nie ma sposobu by dostosować powiadomienia do nich wszystkich - zawsze będzie ktoś niezadowolony.

@montoya85 bez komentarza. Mistrzowie riposty pokroju obladioblada też muszę funkcjonować - niestety oddycha i z tej racji ma w konstytucji zagwarantowane prawo do życia. Trudno trzeba tolerować. Ale gloryfikowanie jego stylu... miałam o Tobie lepsze zdanie... przepraszam
 

DeletedUser1329

Guest
KIkimora - wiesz mam ciebie serdecznie dość jak byś napisała konstruktywnie o razu było by ok ale nie musisz upaść aby powstać z raną i obronić swą szarganą reputację. tyle słów do trolla w spódnicy. pozdrów mariusza :)

co do pomysłu kikimora wprowadza jeszcze głębsze zmiany jak dodanie nowych obietów jak to nazwała chlewu. Więc proponuję abyśmy skupili się na aspekcie:
1. Wydłużenie historii do 48h
2. Wydzielanie handlu (spisu) na osobną kartę
3. Dodanie wpisów darczyńców pewuków na cud

i rozważmy czy czasem nie lepiej by było aby pkt 1 2 3 były w dzwoneczku na osobnych zakładkach
 

jakub357

Łucznik
Przeciez była już dyskusja o dzwoneczku w innym temacie kukaszka, który założył, i nawet Drago się gdzieś wypowiadała na ten temat.
Jak dla mnie to wygląda to na dzielenie włosa na czworo.
Powiem jasno, że rozumiem kikimore, bo mnie samego wpisy kukaszka bardzo śmieszą - to jak wylewanie dziecka z kąpielą, bo te pomysły są przedobrzone i dość nawet karykaturalne. Chce przez to powiedzieć, że są ciekawe, owszem, lecz nie mają racji bytu i niestety są jakby urwane z choinki, więc odbieram je raczej jako wolną fantazje autora. Takie jest moje zdanie
 

DeletedUser626

Guest
Widzę, że z tego tematu nic nie będzie, więc spamowisko zamykam. Przy okazji kasując posty nie wnoszące do pomysłu kompletnie nic.
Pomysły na wydłużenie powiadomień, wydzielenie zakładki na handel czy spis inwestycji w Cuda są pozgłaszane osobno, więc nie ma też sensu ich powielać.
 
Status
Zamknięty.
Do góry