• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Edit: "Blokada cudów dla graczy spoza bractwa" możliwość zamknięcia Antycznych Cudów

czy podoba ci się niżej opisany pomysł?

  • tak

  • nie

  • zgadzam sie ze problem istnieje ale rozwiązanie mam inne (jakie?).


Wyniki ankiety widoczne po oddaniu głosu.

Lanariko

Szef kuchni
Ostatnio różnego rodzaju dyskusje o antycznych cudach są dość częste i przyznam szczerze ze celowo się w nie nie pakowałam... Ale jestem już trochę sytuacja zmęczona.
Fajnie, że dano mam możliwość przerabiania runek. (nareszcie)
rozumiem, dlaczego wprowadzono limity. Nie cieszą mnie, ale uznaje je jako zło konieczne.
Niestety obie nowości nasiliły dość mocno proceder, który już dawno mnie denerwował, a mianowicie szwendanie się po serwerze i "masowe napadanie" na cudaki.
I ja znam wszystkie wasze argumenty, że to extra darowane punkty, że zablokowany limit można odblokować, wkładając, w mniej, lub bardziej przyjemny sposób komuś innemu, że jak ci spaprzą RSa to przecież nic nie straciłeś, pooddajesz punkty ludziom i tyle, ALE
teraz, już nie jest prawdą, że powywalani nic nie tracą - tracą runy ze skrzynek, które zajmowali, a te nie tylko mają wartość pw, ale również wielu ludziom są potrzebne jako runy do wypełnienia koła.
Dodatkowo jestem zwyczajnie zmęczona tym, że muszę kombinować i robić jakieś przekręty, żeby odblokować limit, który nagle mi kilku <ciach>* zapcha, bo im się akurat run zachciało pozbywać. A już najbardziej jestem zmęczona tym ze musze siedzieć i liczyć komu i ile oddawać i kto ile run potracił, bo go ci <ciach>* wywalili ze skrzynki.
Trochę długi opis, ale chciałam, żeby było jasne, że nie tyle zmiany mi przeszkadzają, ile zachowanie co poniektórych graczy nimi wywołane.
I teraz pomysł:

Wprowadzenie możliwości zablokowania dostępu do swoich cudaków dla graczy spoza bractwa. MOŻLIWOŚCI - czyli jak ci się podoba, to miej cudaki otwarte, jak nie to zaznacz w opcjach, że chcesz tylko dla bractwa. W bractwie już spokojnie ludzie się dogadają, a jak nie to przynajmniej łatwiej konsekwencje wyciągnąć.

*(@Urdur wiedziałam ze mi wytniesz więc już sama ocenzurowałam)
 
Ostatnia edycja:

Seviper

Tancerz ostrzy
jestem na nie
Edit:
ja niemialbym nic przeciwko przeciwko pakowaniu umnie run
 
Ostatnia edycja:

Poziomek

Rycerz
Ten Pomysl NIE. Natomiast bylbym za gdyby pojawil sie pomysl przenoszenia cudow do inwentarza tak jak budynkow ewolucyjnych (z cala konsekwencja tego) ale to byloby naduzycie (i pewnie nie wejdzie).

Twoj pomysl to prosta droga do naduzyc tzw pompowania. (wybierasz sobie czas moment np w nocy) kiedy klon/kolega lub ktos inny moze ci wrzucic np 1000 punktow w cud, pozniej zamykasz drzwiczki i nieproszonym gosciom mowisz NIE... hehe przepraszam ale NIE i jeszcze raz NIE
 

Poziomek

Rycerz
Opcja nr 3 - jak w przypadku poprzedniego innego glosowania - wprowadza w blad, narzuca nam odpowiedz ze "JEST COS ZLE" . Powinna byc opcja Tak Nie + Nie mam zdania .

Chriss a ta ankieta i ta odpowiedz Ci nie przeszkadzala , nie narzucala z gory zdania? - Tam byla awantura, tu jest ok?
 

Elik2

Zwiadowca
Zdecydowanie nie, to gra strategiczna i pilnowanie swoich cudaków jest częścią tej strategii.

Co do ankiety zgadzam się z @Poziomek
 

Elik2

Zwiadowca
Możesz jak już mówił @Poziomek odciąć od drogi albo ustalić ile kto na które miejsce ma wpłacić i samemu wpłacić tyle by nie dało się (nawet zamykając cudaka) przebić tego ostatniego :)
 

Lanariko

Szef kuchni
mozesz jak kolega odcinac zasilanie czyli droge z ratuszem? mozesz usunac, mozesz nie robic nic.
No mogę, tylko ze to w wielu przypadkach odcina również ich bonusy... raczej strategicznie słabe. Dodatkowo wymaga poświęcenia mnóstwa miejsca w mieście tylko po to, żeby móc je odsunąć. Mam stawiać i podnosić cudaki tylko po to, żeby je trzymać nieaktywne w mieście? no powaliła mnie ta strategia.
No i dodatkowo coś takiego
to prosta droga do naduzyc tzw pompowania. (wybierasz sobie czas moment np w nocy) kiedy klon/kolega lub ktos inny moze ci wrzucic np 1000 punktow w cud, pozniej zamykasz drzwiczki i nieproszonym gosciom mowisz NIE...
 
Chriss a ta ankieta i ta odpowiedz Ci nie przeszkadzala , nie narzucala z gory zdania?
Nie masz sie juz do czego przyczepic ? :p Wyrazilem swoje zdanie na dany temat przy pierwszej nadarzajacej sie okazji i nie mam teraz zamiaru grac psa gonczego, ktory teraz bedzie tropil takie zjawiska za kazdym razem. Poza tym w tej akurat ankiecie nie doszukalem sie niczego niewlasciwego, poniewaz problem rzeczywiscie istnieje, to jest po prostu obiektywny fakt. Roznice moga wystepowac tylko w kwestii podejcia do tego tematu i czy cos z tym nalezy zrobic, czy nie. Wytlumacze Ci to lopatologicznie - jesli choc jeden gracz ma problem z mozliwoscia zapychania jego cudakow, to problem jest. Tym bardziej jest, jesli tak jak tu na forum przynajmniej polowa wypowiadajacych sie jest tego samego zdania. Dlaczego wiec mialbym sie czepiac prostego stwierdzenia faktu ? To ze Ty nie masz takiego problemu nie gra tu zadnej roli i nie zmienia faktu, ze taki problem istnieje, a @Lanariko nie napisala przeciez, ze kazdy ma z tym problem.
 

Charlene

Szef kuchni
Możesz jak już mówił @Poziomek odciąć od drogi albo ustalić ile kto na które miejsce ma wpłacić i samemu wpłacić tyle by nie dało się (nawet zamykając cudaka) przebić tego ostatniego :)
Jak jej obcy wpakuje 300 Pw w cudaka, którego nie chce rozwijać, a przez to ma zablokowany kredyt na tego, którego właśnie rozwija, to co ma zrobić? Po to ma być blokada na obcych, żeby ktoś nam nie robił takiego problemu. To jest mega słabe, jak ktoś sobie podnosi kredyt kosztem innego gracza.
 

Elik2

Zwiadowca
Skoro ma cuda którego nie chce rozwijać to po co go w ogóle stawia? Można poza tym wypełnić takiego cudaka i go nie rozbudowywać...
 

Deleted User - 198835

Guest
Jestem na tak - nie po to stawiam cudaka , żeby zajmował miejsce i nic nie dawał a dodatkowe miejsce to ta wolna przestrzeń cudak - droga
Planuję strategię rozwoju cudaków po kolei ten , a potem tamten a inne na razie stoją i czekają , a tu obcy wklepują mi masę PW do cudaków , których w najbliższym czasie nie muszę rozwijać - każdy gdzie indziej a cudaki , które chce rozwinąć muszą czekać miesiącami , aż obcym zabraknie run , albo PW , czy zapomną o mnie i cała strategia idzie w łeb , bo pan , czy pani X ma blokadę , albo focha na mnie , czy kogoś innego , czy kaprys i wrzuci mi w cudaka , który w planie jest do rozbudowy za 2 lata a ważny dla mnie czeka dodatkowe 3-4 tygodnie
A to , jak ktoś sobie będzie dokładał w nocy ze swoich kont , to i tak nie więcej niż 80 PW dziennie minus to , co w bractwie dostanie to nie jest broha kogoś obcego , co chce dodać gdzie indziej , bo gdyby dodawał tam , gdzie chce tego właściciel , to nie byłoby tej chryi
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Poziomek

Rycerz
dobrze ze wyjasniles bo jeszcze bym pomyslal ze skoro pomysl Ci sie podoba - to sugerowanie glosujacemu poprzez odpowiedz C nie przeszkadza ci zupelnie.

I chce dopytac, jak mam problem z faktem ze Ty czy ktos inny ma multiplikujace budynki to powinienem rozpisac ankiete o wyrownanie szans abysmy wszyscy nowi/starzy mieli taka mozliwosc zdobycia i postawienia ich lub o wyrownanie szans aby wam zredukowali do ilosci jaka maja nowi?I skoro ja mam z tym problem (1 osoba ) tzn ze problem jest - przeciez:).

A co do samego pomyslu to mam nadzieje ze nie wejdzie z powodow chociazby jakie podalem. Jakby tworcy uwazali ze jest to problem to by wprowadzili takie rozwiazanie wraz z wejsciem Pw>runa.

a Idac dalej.. Bardziej bylbym sklonny do pomyslu aby z automatu WSZYSTKIM do WSZYSTKICH CUDOW zablokowac mozliwosc wrzucania pw (z poza obrebu bractwa). Ale wtedy to bylaby wrzawa, bo mniejsi i wiekszy kombinatorzy nie mogliby boostowac bezkarnie :)
a tak sobie bedziecie mogli wybierac, zablokuje wykopaliska, ksiege, ruiny, trony i inne smieciowe - traci na kilometr naduzyciami:)
 

Charlene

Szef kuchni
Skoro ma cuda którego nie chce rozwijać to po co go w ogóle stawia? Można poza tym wypełnić takiego cudaka i go nie rozbudowywać...
Są cudaki, których korzyści wystarczą na danym poziomie-nie ma potrzeby dalszego ich rozwijania. Przed zmianą wystarczyło mieć po prostu puste poziomy i nikt tam nie wrzucał ogromnych ilości Pw, jedynie po 1-2 Pw. Gdyby gracz miał zamknąć sobie ten pasek to musi zmarnować dużo Pw, które poszłyby w coś pożyteczniejszego a z kolei jak mu obcy nawrzucają w ten pasek to go blokują.
//
I chce dopytac, jak mam problem z faktem ze Ty czy ktos inny ma multiplikujace budynki to powinienem rozpisac ankiete o wyrownanie szans abysmy wszyscy nowi/starzy mieli taka mozliwosc zdobycia i postawienia ich lub o wyrownanie szans aby wam zredukowali do ilosci jaka maja nowi?I skoro ja mam z tym problem (1 osoba ) tzn ze problem jest - przeciez:).
Była do kupienia podstawka Piernika dla każdego gracza bodajże za 800 diaxów, artefakty do ewolucyjnych cały czas są w AM, więc możesz wrzucić taki pomysł, żeby to samo zrobili z innymi budynkami. Gracze by je kupili a INNO byłoby też zadowolone.

EDIT: ja swoje dodatkowe budynki kupiłam, bo miałam taki kaprys, więc nie gadaj głupot, bo to oczywiste, że nic nikomu nie będzie zabierane.

połączono//Urdur
 
Ostatnia edycja:
I chce dopytac, jak mam problem z faktem ze Ty czy ktos inny ma multiplikujace budynki to powinienem rozpisac ankiete o wyrownanie szans abysmy wszyscy nowi/starzy mieli taka mozliwosc zdobycia i postawienia ich lub o wyrownanie szans aby wam zredukowali do ilosci jaka maja nowi?I skoro ja mam z tym problem (1 osoba ) tzn ze problem jest - przeciez
Alez prosze bardzo, a zeby zrobic Ci przyjemnosc, nawet sam zaglosuje na "tak" :D
 
Do góry