• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Edit: "Blokada cudów dla graczy spoza bractwa" możliwość zamknięcia Antycznych Cudów

czy podoba ci się niżej opisany pomysł?

  • tak

  • nie

  • zgadzam sie ze problem istnieje ale rozwiązanie mam inne (jakie?).


Wyniki ankiety widoczne po oddaniu głosu.

Wojtek90

Zwiadowca
Rzeczywiście masz rację, zbyt dużo opcji do kombinowania, punkty wiedzy musiałyby wracać w tej postaci w jakiej zostały wrzucone, a to już może być bardziej wymagające dla programistów i być może dla wydajności gry. No nic, nie mamy wyjścia, gramy dalej :)
 

Deleted User - 198835

Guest
Można takie coś potraktować , jak przyjmowanie prezentów w innych grach - podarowanemu pojawia się okienko , że ktoś chce mu podarować PW w takiej ilości do danego cudaka i mam wybór - przyjąć , albo nie - przyjmę , to pojawi mi się dana ilość PW w podanym cudaku , a jak odrzucę , to nie ale do darczyńcy nie wraca to , co posłał - wilk syty i owca cała , bo można wysyłać PW , runy i pakiety antycznej wiedzy , ale obdarowany nie musi przyjmować co skutkuje jednakowo u darczyńcy pozbyciem się tego , co wysłał a przy okazji wysyłający będą ostrożniej dobierać cudaki , bo stracą to , co wyślą nie dostając nic w zamian
Do tego wysyłający spowolni rozwój swoich cudaków a i nie odblokuje swoich limitów
 

Deleted User - 198835

Guest
Pomysł dał @Wojtek90 , ja go tylko zmodyfikowałem a trafiłem na coś takiego w dwóch innych grach od różnych dostawców
W tamte gry może nie grał jeszcze nikt z grona grających tutaj :)
Zaraz zgłoszę pomysł , tylko ułożę sobie jakąś sensowną treść , żeby była czytelna dla odbiorców :)
 

Deleted User - 198835

Guest
@Lanariko może druga propozycja co teraz powstała ?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Deleted User - 198835

Guest
Właśnie ciekawość u mnie zwyciężyła i sprawdziłem wyrażenie "developer" i druga kropka pasowałaby do tej wypowiedzi po odjęciu pierwszego członu angielskiej nazwy (też za bardzo mi się nie zgadzało , ale tylko dlatego , że deweloperów kojarzyłem tylko z budownictwem)
Poniżej jest cytat z Wikipedii i sorki za wymądrzanie się ;)
  • deweloper budowlany (ang. real estate developer) - w budownictwie, inwestor który inwestuje w budowę nieruchomości budynkowych z przeznaczeniem na sprzedaż lub wynajem
  • programista (ang. software developer) - w informatyce, twórca oprogramowania
 

Lanariko

Szef kuchni
Niestety na dzień dzisiejszy pomysł został odrzucony. Developerzy stwierdzili że dowolne przekazywanie PW jest jednym z podstawowych założeń gry i nie chcą w to ingerować.
Tak sobie czytam posty zarówno pod tym wontkiem jak i pod pomysłem pokrewnym i w związku z tym mam pytanie. Bez żadnej złośliwości. Zwyczajnie proszę o wyjaśnienie.
@jarq jeżeli jakiś gracz regularnie wkłada pw do mojego cudaka i są to liczby większe niż zyski to jest to gracz pushujący?

Podam przykład-jakieś konto co w miarę regularnie wkłada mi powiedzmy 200pw w cudaka.

Czy według twórców jest to "dowolne przekazywanie PW", czy pushing?
Edit: dodam ze to obce konto nie dostaje ode mnie żadnej rekompensaty
 

Serengeti

Szef kuchni
Pozwoliłam sobie zrobić mały research, bo faktycznie to pojęcie jest niejasne, a na forum dostajemy tylko kolejne info o tym czymże ten niedozwolony pushing NIE JEST, zamiast jasnej i klarownej definicji, i tak możemy sobie gdybać w nieskończoność ;)
Jak bym miała być złośliwa, to bym powiedziała, że to się jakoś wpisuje w ogólny model komunikacyjny IG, ale nie będę taka :p

W informacjach dostępnych dla Elvenaru nic nie ma na temat pushingu, oprócz tego zakazu w regulaminie, ale znalazłam taką definicję na wiki Grepolis (innej gry od IG) i myślę, że możemy założyć, że w intencji twórców dla tej gry jest taka sama:
"Pushing, push - działanie niezgodne z regulaminem gry (...) Do pushingu dochodzi, gdy gracz posiada konto, które służy wyłącznie do systematycznego wspierania innych graczy. Osoba taka loguje się do gry tylko po to, aby przesłać komuś surowce, wsparcie wojskowe lub czary. Takie konto nie rozwija się lub robi to sporadycznie (np. poprzez rekrutowanie jednostek lub rozbudowywanie kopalń)."
(podkreślenia moje, źródło https://wiki.pl.grepolis.com/wiki/Pushing)

Czyli wg tej definicji niedozwolonym pushingiem nie są:
- wymiany pomiędzy graczami, w dowolnych ilościach, częstotliwościach i na dowolnych zasadach, w ramach tego samego świata (wymiany pomiędzy światami zabrania inny punkt regulaminu), tak długo, jak oba miasta pozostają aktywnymi graczami;
- istnienie wiosek wyłącznie iglicowych, ponieważ nie następuje akt przesyłania zasobów, jakimi są diamenty. Z samej definicji słownikowej nie można przekazać czegoś, co jest wspólne, a ponadto wioski iglicowe są aktywnymi graczami - robią Iglicę ;) ;
- istnienie wiosek wspierających, w których odbywa się jakakolwiek regularna aktywność (turniej, Iglica, event, itp), gdyż nie służą wyłącznie do przesyłu zasobów.

Falandyzując lekko definicję, nie jest również pushingiem przekazywanie zasobów pomiędzy dwiema własnymi wioskami, ponieważ wyżej zacytowana definicja nie zabrania przekazywania zasobów z konta na konto, tylko zabrania osobie przesyłania komuś. Ale tę interpretację kładłabym już na karb nieumiejętności konstruowania definicji przez jej autorów :p

I tyle ode mnie, gdy jest za gorąco na spacer, a nic innego nie chce mi się robić ;)
Mam nadzieję, że jest to trochę pomocne :)
 

Deleted User - 198835

Guest
No właśnie i dlatego pytam się osób na tym forum związanych z twórcami gry , żeby określili w końcu co to ten pushing w ogóle jest
Wysyłanie PW jest podstawowym prawem gracza , wręcz wysyłanie regularnie nawet i 200PW nie jest pushingiem , a więc co ta definicja w tej konkretnej grze oznacza ?
 

Deleted User - 198835

Guest
Proponuję zamknąć już ten temat - odpowiedź twórców na propozycję już jest - nie będzie takiej zmiany i kropka więc nie ma co się łudzić , że dalsze argumenty na tak coś zmienią
Proponuję utworzyć temat w dziale "dyskusja o grze" i tam dogadać się na temat obrony przed niechcianymi wrzutkami PW do cudaków , wypracować jakiś pomysł i dopiero wtedy do tego działu dać temat pod głosowanie
Takie jest moje subiektywne (osobiste , ale nie koniecznie prawdziwe) zdanie i nie chcę nikogo urażać moją wypowiedzią ani propozycją
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry