• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Odrzucone Edycja wiadomości i rozmów na czacie

Czy według Ciebie konieczne są modyfikacje edycji:

  • TAK - Wiadomości

  • TAK - Czatu

  • TAK - Wiadomości i Czatu

  • NIE - nie sa konieczne


Wyniki ankiety widoczne po oddaniu głosu.
Status
Zamknięty.

Tessi

Zwiadowca
WIADOMOŚCI

Uważam, że KONIECZNIE powinna być wprowadzona:
- możliwość ponownej edycji wysyłanych wiadomości ,
- możliwość skopiowania treści wysłanych/otrzymanych wiadomości.

CZAT

Uważam, że wskazane by było:
- umożliwić skopiowanie treści rozmów na czacie,
- wydłużyć (na wysokość) okienko, w którym edytuje się treść wypowiedzi na czacie i wprowadzić przynajmniej dwie - trzy linijki widocznego tekstu, który się wprowadza (w tej chwili widoczne jest jedynie 25 znaków).

Tyle na początek.
 

DeletedUser

Guest
Jestem przeciwko możliwości edycji wysłanych wiadomości, gdyż mogłoby to prowadzić do nadużyć. Raz wysłana wiadomość powinna być w takim stanie, jak została wysłana, a jak czegoś tam brakuje, to zawsze można na nią odpowiedzieć i dopisać - i uważam, że tak powinno pozostać. W normalnym życiu też np. nie można zmienić już wysłanych maili czy tradycyjnych listów. :)
Inną kwestią jest to, że możliwość kopiowania treści by się jednak bardzo przydała - co chyba nie wymaga uzasadnienia.

Czat podobnie: jestem za możliwością skopiowania treści, wydłużenie okienka również byłoby przydatne, ale jestem przeciwko możliwości edycji. Czat, przynajmniej u mnie w bractwie, służy raczej do luźnych rozmów, wspólnych narzekań. Zmienianie swoich poprzednich wypowiedzi czy kasowanie ich (według pomysłu będzie można zedytować treść na np. "(skasowano)" i już treści nie ma, więc jest skasowana) zaburzyłoby przebieg rozmowy dla wszystkich, lecz głównie dla tych, którzy chcieliby ją później przeczytać. Ewentualnie mogłabym być za możliwością edycji kilku ostatnich swoich wiadomości czatu, do maksymalnie 3 min po wysłaniu, by poprawić literówki, coś sformułować lepiej - ale nie jest to konieczne.
 

Tessi

Zwiadowca
Jestem przeciwko możliwości edycji wysłanych wiadomości, gdyż mogłoby to prowadzić do nadużyć

A ja jestem zdecydowanie przeciwko niemożliwości edycji wysłanych wiadomości :D

Jestem ArcyMagiem i czasami chciałabym w komunikacie wysyłanym do wszystkich graczy w bractwie coś zmienić lub dodać bez potrzeby mnożenia kolejnych wiadomości, gdy w grę wchodzi np. kwestia zasad obowiązujących w bractwie. Pierwsza koncepcja niekoniecznie musi być dobra w 100%, zatem możliwość jej modyfikacji jest bardzo przydatna. Oczywiście, gdyby było zapewnione kopiowanie treści, to można by skopiować treść nieaktualną, zaktualizować, starą wiadomość wyrzucić i niby byłoby OK. Można to realizować w tej chwili również, jeżeli zachowuje się np. w Wordzie treść ważnych wiadomości.
Ale nie zawsze takie rozwiązanie jest dobre, bo czasami jest ważna KOLEJNOŚĆ wysyłanych komunikatów, gdyż bywa iż drugi wynika z pierwszego.

No i nie wiem o jakie "nadużycia" Ci chodzi :) Przecież TO NIE SĄ PISMA BARDZO WAŻNEJ INSTYTUCJI, w których nie można nawet jednej literki zmienić, bo nastąpi krach w państwie :)

W normalnym życiu też np. nie można zmienić już wysłanych maili czy tradycyjnych listów. :).

Ale to nie jest "normalne życie", a jedynie wirtualne, a na dodatek - przecież NA TYM FORUM RÓWNIEŻ ISTNIEJE MOŻLIWOŚĆ EDYCJI WYSYŁANYCH WIADOMOŚCI i możesz je zmieniać tyle razy ile razy ci się to spodoba. Czy w związku z tym zauważyłaś jakiekolwiek "nadużycia"? :rolleyes:

Czat podobnie: jestem za możliwością skopiowania treści, wydłużenie okienka również byłoby przydatne, ale jestem przeciwko możliwości edycji. Czat, przynajmniej u mnie w bractwie, służy raczej do luźnych rozmów, wspólnych narzekań. Zmienianie swoich poprzednich wypowiedzi czy kasowanie ich (według pomysłu będzie można zedytować treść na np. "(skasowano)" i już treści nie ma, więc jest skasowana) zaburzyłoby przebieg rozmowy dla wszystkich, lecz głównie dla tych, którzy chcieliby ją później przeczytać. Ewentualnie mogłabym być za możliwością edycji kilku ostatnich swoich wiadomości czatu, do maksymalnie 3 min po wysłaniu, by poprawić literówki, coś sformułować lepiej - ale nie jest to konieczne.

Mam wrażenie, że nigdy nie korzystałaś z facebook'a, gdzie to wszystko czemu jesteś niechętna - edycja, kasowanie wiadomości, występuje i z tego narzędzia komunikacji miliony ludzi na całej Ziemi korzysta i tych możliwości nie uważa za zbędne.
Czaty w bractwie, jak sama piszesz, to głównie luźne rozmowy, które edytowane lub kasowane naprawdę nie wpływają na losy świata :)
 

DeletedUser626

Guest
Edycja wiadomości nie wchodzi w grę, natomiast kopiowanie jest trudne do wprowadzenia na flashu, ale jest na liście "może kiedyś", jako jedno z usprawnień gry.
 
Status
Zamknięty.
Do góry