• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ekspansje za Schematy II

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser110
  • Data rozpoczęcia

Czy powinna pojawić się możliwość kupna Ekspansji za Schematy?

  • Tak: bo i tak nie mamy na co wykorzystać ciężko zdobytych Schematów

    Głosy: 22 75,9%
  • Nie: bo widzisz, Autorze Wątku, po prostu dotarłeś do granicy gry za darmo. Dalej już trzeba płacić.

    Głosy: 3 10,3%
  • Dobrze, że w następnej rasie nie będzie obowiązkowego badania "usuń jedną z posiadanych ekspansji"

    Głosy: 4 13,8%

  • W sumie głosujących
    29

DeletedUser110

Guest
Wątek Ekspansje za Schematy został zamknięty po odrzuceniu. Choć początkowo spodobał się nawet naszej byłej CM. Niestety, IG zdecydowało, że Schematy będą do wykorzystania dla podniesienia budynków ewentowych.
Dragomira napisał:
Zamykam, ponieważ ten pomysł: https://pl.forum.elvenar.com/index....-podniesienia-poziomu-kultury-eventowej.2153/
jest w realizacji, więc pozostałe automatycznie zostały odrzucone.
Okazuje się jednak, że...:
jarq napisał:
I tu Cię zaskoczę, dowiedziałem się i obecnie nie jest nic takiego planowane a co przyniesie przyszłość tego nikt nie wie 
Wobec tego ponawiam pomysł, ponieważ powód odrzucenia się zdezaktualizował.
Ctrl+C, Ctrl+V:
Pomysł:
1 ekspansja = 10 schematów
@Dragomira pisała, że ekspansje są tak nieprawdopodobnie cenne, że należy je ograniczyć. No więc, z mapy już się od dawna nie da, a z każdego rozdziału będzie - jak ostatnio widzimy - 1 (jedna).
Albo i nawet tej jednej nie będzie. Kto bogatemu (IG) zabroni?
10 schematów to jest 10 tygodni - albo i więcej, bo nie zawsze turniej się uda 'skończyć'. Czyli ponad 2 miesiące.
Jedna ekspansja w 2 miesiące 'z hakiem' to dość powoli - jak mi się wydaje.
Więc nie wywołałoby to, tak budzącego przerażenie wśród Twórców, 'zniszczenia balansu'. Przynajmniej tak mi się wydaje. A Wam?
 

DeletedUser2017

Guest
10 schematów to jest 10 tygodni - albo i więcej, bo nie zawsze turniej się uda 'skończyć'. Czyli ponad 2 miesiące.
Jedna ekspansja w 2 miesiące 'z hakiem' to dość powoli - jak mi się wydaje.Więc nie wywołałoby to, tak budzącego przerażenie wśród Twórców, 'zniszczenia balansu'.
Dobrze że przywróciłeś ten temat jestem za jak najbardziej i raczej większości graczy to się spodoba. Przelicznik jest dobry, w końcu znalazło by się zastosowanie dla zalegających schematów. Ciekawe co na to IG odrzuci wymyślając kolejne kłamstwo ???
 

Koval92

Kapłan
Zgadzam się z zastrzeżeniem, że obecne schematy się rozpadają na zaklęcia renowacji a ekspansje można kupić tylko za schematy zdobyte od dnia wprowadzenia. Nie życzę sobie, aby starsi gracze którzy siedzą w Amunach z 30 magicznymi rezydencjami ulepszonymi na maksa, mogli sobie kupować ekspansje za wszystkie odłożone schematy. Ta gra ma traktować wszystkich równo, a już nie traktuje - starsi z kupą starych budynków w inwentarzu mają po kilkadziesiąt tysięcy fragmentów do akademii z których mogą sobie używać craftingu do woli. Nie życzę sobie, żeby znowu Ci, którzy latami zbierali wszystko, mieli łatwiej.
 

DeletedUser3575

Guest
Moim zdaniem warto byłoby pozyskać (może przez przez forum bety) wsparcie graczy innych krajów i na różnych forach wyjść z takim samym pomysłem jako cała społeczność graczy.
 

DeletedUser80

Guest
A ja chcę być młody, piękny i bogaty.
Oczywiście że chciałbym mieć możliwość zdobycia kolejnych ekspansji bez wydawania diamentów ale jest problem.
Ilość ekspansji jest ograniczona i bez powiększenia miasta się nic nie zrobi. A że IG nie chce go powiększyć więc dyskusja jest bezprzedmiotowa.
Zwłaszcza, że po wprowadzeniu studni można kupować kolejne ekspansje nie wydając pieniędzy.
Sam w ten sposób kupiłem 6 ekspansji i ciułam na kolejną.
Realnie patrząc pomysł jest bez szans a dyskusja sprowadza się do bicia piany.
I tak na koniec przyjdzie gajowy i wygoni nas i Niemców z lasu.
 

DeletedUser174

Guest
@PanGry masz rację.. tylko coś z tymi schematami trzeba zrobić i na coś je przemielić. Oczywiście możemy zainwestować tysiące złotych w niebieskie miasta tylko obawiam się że jest to nierealne nawet jak utopimy swoje miasta w studniach to i tak nie damy radę tego osiągnąć. Posiadając 2-3 domki i mając możliwośc upowania raz w roku... nie da się przejeść tych schematów w turniejowych bractwach, gdzie 10 jest normą. Mam niestety ten problem, ze nasze bractwo ma taką wadę że zdobywamy zawsze schemat... tak wiem to nasza wina... przykro mi nie mam możliwości go oddać... ani sprzedać... ani spalić... nic z nim nie jestem w stanie zrobić... To jak nie expy to co? Jakieś pomysły?

@Koval92 a ja sobie nie życzę czytać Twoich wypocin... tym bardziej że majaczysz zupełnie od rzeczy. Przyzwyczaj się, że to młodzi gracze zawsze mieli łatwiej w grze... jesteś choćby o 800-1000 diaxów do przodu względem tych "starych". Sory, ale sam jesteś tym "amerykaninem"... to może więcej pokory? Już nawet nie chcę wymieniać ile razy dostaliśmy po głowie - zresztą to i tak nie ma sensu. Tylko schematy nam z nieba nie spadły... ani budynki, ani zaklęcia, ani pw, ani nic innego nie dostaliśmy za to że oddychamy, więc to swoje "nie życzę" sobie w buty wsadź - będziesz wyższy. Poklikaj kilka lat i też będziesz mieć na pęczki budynków i schematów... A do myśli ze w tej grze zawsze są równi i amerykanie musisz się przyzwyczaić... i pogodzić. Sory, taka mamy grę.

a w ankiecie klikłam 3 opcję. Jest o wiele ważniejsza moim zdaniem niż szansa na expy za schematy :D

a co do gajowego... i tak przyjdzie... a nawet jak gajowy uda ze nas nie widzi to przyjdzie leśniczy i poszczuje śrutem gajowego że sie obija... kolejka dziobania. Prawda jest taka że wszyscy doskonale wiemy jaki będzie finał nawet jak @jarq to prześle dalej. Pomysł wyląduje w śmieciach.. a my będziemy się jarać samą myślą "ojej może jednak tym razem coś z tego wyjdzie..." Nie wyjdzie i musimy z tą świadomościa grać dalej
 

Koval92

Kapłan
@PanGry

@Koval92 a ja sobie nie życzę czytać Twoich wypocin...

To zamknij oczy i kliknij alt + f4, nie mam czasu na twoje personalne ataki. Więcej pokory to tobie by się przydało, bo twoich komentarzy nawet wypocinami nazwać nie można. Wymyśl coś lepszego a potem zabieraj głos.

Nie ma i nie będzie zgody na wyjście dyskryminujące jakąś grupę graczy.
 

Koval92

Kapłan
Absolutnie się z tym zgadzam.
Tylko skoro my musimy myśleć za IG to niech pomysły będą realne.

Wiesz, że główny moderator bety elvenaru już pisała, że oni dalej będą myśleli nad rozwiązaniem dotyczącym schematów, bo to co teraz zaproponowali zostało jeszcze bardziej skrytykowane i w ogóle się nie przyjęło? IG myśli a polskim forum ty się nie sugeruj, polska wersja nawet nie ogłosiła jeszcze rasy konstruktów ani daty rozpoczęcia eventa walentynkowego.
//
A dlaczego nie? Latami klikali i nazbierali sobie te schematy, uczestnictwem w turniejach przede wszystkim, gdzie prócz klikania potrzebne było całe morze młotków i kasy na wojsko i/lub surki :p


A dlaczego nagle komuś kto gra 3 lata i ma 50 schematów które są bezużyteczne, te schematy mają być zmienione w ekspansje które są warte na pewnym etapie gry 130 zł (!) za sztukę? I co, on sobie kupi ekspansje dodatkowe za darmo a nowy gracz już w ogóle go nie dogoni tylko dlatego, że nie gra 3 lata albo nie ma 10 tysięcy złotych na kupno ekspansji???

To ja w takim razie proszę o otwarcie nowego serwera bo jak im zmienicie schematy w ekspansje to już nikt ich nie dogoni w niczym. Już i tak natłukli sobie na Felyndralu punktów w cuda z 10 różnych pseudo-kont i nikogo to nie obchodzi, mimo, że boosting jest zabroniony.

Niech im zmienią te schematy w coś pożytecznego ale ludzie, nie w ekspansje warte tyle pieniędzy...

połączono//Urdur
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser1775

Guest
A dlaczego nagle komuś kto gra 3 lata i ma 50 schematów które są bezużyteczne, te schematy mają być zmienione w ekspansje które są warte na pewnym etapie gry 130 zł (!) za sztukę? I co, on sobie kupi ekspansje dodatkowe za darmo a nowy gracz już w ogóle go nie dogoni tylko dlatego, że nie gra 3 lata albo nie ma 10 tysięcy złotych na kupno ekspansji???
Nowy gracz nie dogoni, choćby kupę realnej kasy wydał, bo... nie gra 3 lata, albo inaczej... za 3 lata może dogoni (jak się nie znudzi), ale jakby jeszcze miał w międzyczasie możliwość zamiany swoich schematów, to pewnie dogoniłby wcześniej :p Tak na prawdę w początkowym etapie gry ekspansje dodatkowe za diaksy wcale nie są potrzebne, żeby się szybko i efektywnie rozwijać ;) Gdzieś tam koło leśnych elfów zaczyna się lekka przyducha, bo zwiady dłużej trwają, ale mimo to są dalej ekspansje z mapy :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Koval92

Kapłan
Jagienkoo zobacz ile czasu już nowego serwera dla nowych graczy nie było.
Każda zmiana wymaga balansu między tym, jak zachęcić starszego gracza, żeby dalej grał, a jak zachęcić nowego gracza, żeby przyszedł.
Stare serwery wymrą jeżeli oni otworzą czwarty. Już trzeci jest półmartwy pomimo braku czwartego.

Jeżeli oni dadzą warte setki złotych (12500 diamentów za jedną z ostatnich) ekspansje starszym graczom tylko dlatego, że grali 3 lata a tym, co grali pół roku i mają 0 schematów (bo na bieżąco ulepszają rezydencje i warsztaty) nie dadzą nic, to ci nowi oleją taki deal.

Prawo nie działa wstecz i tak daleko idące zmiany też nie powinny działać wstecz ale od pewnego momentu. Nie możemy komuś kto ma 500 papierków po gumach do żucia nagle zmienić te papierki w 100-złotówki i mieć wąty, że ci co nie mieli okazji ich uzbierać, mają pretensje.

Dlatego mówię okej, każdy schemat zdobyty np. od marca 2019 rozpada się na jakąś walutę za którą można kupić specjalny, dodatkowy pasek ekspansji, kilka ekspansji dostępnych. I to by było fair. Ale nie wszystkie schematy wstecz zdobyte.
 

DeletedUser1775

Guest
Sorry, @Koval92 ale otwieranie nowych serwerów, gdy na starych jest pełno dziur, czekających tylko na graczy?? Serio??
Maluchy wśród maluchów będą się rozwijać o wiele wolniej, niż wrzucone w miejsce, gdzie przynajmniej kilku starych graczy zdejmujących ich mikroofki nie patrząc, czy to z bonusa (ja przynajmniej tak robię :p )
Prawdziwym problemem na istniejących serwerach są konta zombie lub martwe zupełnie, a nieusuwane przez IG, bo ktoś dotarł do jakiegoś etapu gry lub wydał diaksy pierwszego dnia :(

edit
mam odkryte 444 prowincje... jak myślisz, ilu mam aktywnych sąsiadów???
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Koval92

Kapłan
Sorry, @Koval92 ale otwieranie nowych serwerów, gdy na starych jest pełno dziur, czekających tylko na graczy?? Serio??
Maluchy wśród maluchów będą się rozwijać o wiele wolniej, niż wrzucone w miejsce, gdzie przynajmniej kilku starych graczy zdejmujących ich mikroofki nie patrząc, czy to z bonusa (ja przynajmniej tak robię :p )
Prawdziwym problemem na istniejących serwerach są konta zombie lub martwe zupełnie, a nieusuwane przez IG, bo ktoś dotarł do jakiegoś etapu gry lub wydał diaksy pierwszego dnia :(

edit
mam odkryte 444 prowincje... jak myślisz, ilu mam aktywnych sąsiadów???

Patrząc na to, że mam 217 prowincji a 5 aktywnych...
Co nie zmienia faktu, że jeżeli oni dostaną ekspansje za darmo, ja też chcę.
To za dużo kosztuje, żeby tylko jedna grupa graczy to dostawała.
Poza tym, wiecie, że się łudzicie. Nie ma bata, żeby wam dali coś, na czym można tyle zarobić.
 

DeletedUser110

Guest
A dlaczego nagle komuś kto gra 3 lata i ma 50 schematów które są bezużyteczne, te schematy mają być zmienione w ekspansje które są warte na pewnym etapie gry 130 zł (!) za sztukę? I co, on sobie kupi ekspansje dodatkowe za darmo a nowy gracz już w ogóle go nie dogoni tylko dlatego, że nie gra 3 lata albo nie ma 10 tysięcy złotych na kupno ekspansji???
W tym poprzednim wątku, który został zamknięty, był głos gracza, którego nick litościwie przemilczę, który pisał, że ekspansje kupował za realną kasę, więc nie życzy sobie, żeby inni, choć dłuuugo po tym, jak sam to sobie kupił, mieli to samo za darmo.
A nowy gracz przecież może tego starego dogonić - stary gra wolniej, nie siedzi cały czas na grze, trochę mu się nudzi...
No i w końcu dojdzie też do takiej ilości schematów, że za nie kupi sobie odpowiednią ilość ekspansji.
Poza tym, nowy gracz też może wydać X razy 130 zł za sztukę i gdzie tu jest "niemożność dogonienia"???
//
mam 217 prowincji
Bardzo proszę nie rozśmieszać starszych graczy.
Kupuj sobie i wydawaj kasę ile wlezie, ale nie pisz, że musisz te rozszerzenia miasta kupować za realną kasę. Bo masz jeszcze duuuuużo do zdobycia za darmo (darmo - nie wydając pieniędzy, nie mam na myśli włożonego czasu w grę)

połączono//Urdur
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser1775

Guest
Patrząc na to, że mam 217 prowincji a 5 aktywnych...
Co nie zmienia faktu, że jeżeli oni dostaną ekspansje za darmo, ja też chcę.
To za dużo kosztuje, żeby tylko jedna grupa graczy to dostawała.
Poza tym, wiecie, że się łudzicie. Nie ma bata, żeby wam dali coś, na czym można tyle zarobić.
Za darmo? Za jakie darmo? Żadna grupa za darmo nie dostanie - jeśli lub jakby :) Jedni klikają raz na polecenie przelewu, drudzy klikają setki lub tysiące razy w budynki, rozbudowy i walki turniejowe ;)
 

Koval92

Kapłan
Już dostaliście za darmo crafting w akademii, żeby schowki posprzątać, w których my nie mieliśmy szansy nic mieć. Nie macie szansy na żadne ekspansje za schematy.
 

DeletedUser174

Guest
@Koval92 tylko na forum masz rejestrację z maja... podejrzewam, ze konto na grze masz dłużej. Grasz prawie rok... to zamiast się ciskac bez sensu na forum moze zacznij grać? a nie zarzucasz innym że coś mają? żeby mieć w tej grze coś są tylko 2 opcje: albo to kupić, albo wyklikać namiastkę tego co można kupić.
Proponuje meliskę. Przyda się
I przyjmij do wiadomości że graczy z topki NIGDY nie dogonisz. NIGDY nie masz takiej szansy choćbyś na rzęsach chodził. No chyba ze możesz wpakować w grę z jakieś 100k zł... to może wtedy zaczniesz ich doganiac. To zawsze była gra p2w. Tylko nie za bardzo jest tu co wygrać...
 

DeletedUser1775

Guest
crafting... 'rotfl' chciałam dodać, ale nie ma tu w menu tego emotikona...
 

DeletedUser80

Guest
A dlaczego nagle komuś kto gra 3 lata i ma 50 schematów które są bezużyteczne, te schematy mają być zmienione w ekspansje które są warte na pewnym etapie gry 130 zł (!) za sztukę?
W nagrodę za to że grają już 3 lata?
 
Do góry