• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Odrzucone Ekspansje za Schematy

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser110
  • Data rozpoczęcia

Czy powinna pojawić się możliwość kupna Ekspansji za Schematy?

  • Tak: bo i tak nie mamy na co wykorzystać ciężko zdobytych Schematów

    Głosy: 32 76,2%
  • Nie: bo widzisz, Autorze Wątku, po prostu dotarłeś do granicy gry za darmo. Dalej już trzeba płacić.

    Głosy: 8 19,0%
  • Dobrze, że w następnej rasie nie będzie obowiązkowego badania "usuń jedną z posiadanych ekspansji"

    Głosy: 2 4,8%

  • W sumie głosujących
    42
Status
Zamknięty.

DeletedUser110

Guest
Ponieważ temat wykorzystania Schematów na podnoszenie poziomu budynków ewentowych umarł, poddaję pod rozwagę pomysł, który już pojawiał się 'pobocznie'.
Otóż patrząc na swoje miasto i widząc niemożliwe do zagospodarowania potencjalne miejsca do ekspansji robi mi się smutno:
Zrzut_ekranu_2018-03-18_o_20.54.27.png

25 ekspansji się marnuje. Tzn. 25 miejsc na ekspansje. I znikąd nadziei że będzie można coś z tym zrobić (czyli przerobić na miejsce do zabudowy).
Pomysł:
1 ekspansja = 10 schematów
@Dragomira pisała, że ekspansje są tak nieprawdopodobnie cenne, że należy je ograniczyć. No więc, z mapy już się od dawna nie da, a z każdego rozdziału będzie - jak ostatnio widzimy - 1 (jedna).
Albo i nawet tej jednej nie będzie. Kto bogatemu (IG) zabroni?
10 schematów to jest 10 tygodni - albo i więcej, bo nie zawsze turniej się uda 'skończyć'. Czyli ponad 2 miesiące.
Jedna ekspansja w 2 miesiące 'z hakiem' to dość powoli - jak mi się wydaje.
Więc nie wywołałoby to, tak budzącego przerażenie wśród Twórców, 'zniszczenia balansu'. Przynajmniej tak mi się wydaje. A Wam?
 

DeletedUser3033

Guest
Witam tak z ciekawości bo pomijając temat jedna rzecz mi przykuła uwagę .A nom ekspansje to znaczy że nie możesz dalej powiększać miasteczka o ekspansje jest jakaś ilość i koniec . Gram tu od niedawna jestem przy krasnoludkach i nie wiem co tam dalej z tego co piszesz to tak jakby się nie dało odkryć całego miasta ?
 

DeletedUser110

Guest
Masz 'ekspansje z prowincji' w menu budowy. Pokzauje Ci się, ile musisz jeszcze na mapie ich zdobyć - tych prowincji - żeby dostać ekspansję do miasta. Początkowo idzie piorunem, potem trochę wolniej, potem bardzo wolno, ale w końcu jest stop. Pokazuje się 0 i już. Finito. Więcej nie ma.

Tak to wygląda konkretnie:

Zrzut_ekranu_2018-03-18_o_21.57.26.png
 

DeletedUser3033

Guest
Nom ta wiadomość mnie rozłożyła delikatnie mówiąc może coś źle liczę to mnie poprawcie miasteczko ma wymiary 12x11 co daje jakieś 132 ekspansje w badaniach jest 43 czyli ile można zdobyć z mapy ?
 

DeletedUser3033

Guest
Dziękuje za szybką odpowiedz :) . Nom i mogę się wypowiedzieć w temacie jak to mówią liczby nie kłamią :cool:
 

DeletedUser1530

Guest
przykro to mówić ale ja się nie zgadzam. Wiem chcielibyście mieć full miasto za darmo ale ja jednak zainwestowałem w grę i kupowałem diamenty na ekspansje premium wiec stanowczo sprzeciwiam się temu rozwiązaniu czemu ja miałbym płacić a inni mają to mieć za darmo. Tak ja w żywiołaki wejdę z tylko jedną brakującą ekspansją
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser80

Guest
Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia:)
Ekspansji powinno wystarczyć i za diamenty i na inne sposoby, to że niektórzy wydając ciężkie pieniądze nagle nie mogą dostać ekspansji za darmo to błąd twórców gry.
 

Deleted User - 172852

Guest
Zgadzam się z Fredkiem. Schematy za ekspansje - jak najbardziej. Niechby nawet koszt kolejnych ekspansji wzrastał. Tak jak to dzieje się z normalnymi ekspansjami z mapy czy z diamentowymi. Im dalej tym drożej. Ale niechby faktycznie coś z tych schematów było :)
@Fredek z Fabryki Kredek
"Dobrze, że w następnej rasie nie będzie obowiązkowego badania "usuń jedną z posiadanych ekspansji" Obyś miał rację :) Bo coś mi mówi, że właśnie podsunąłeś niezłą myśl Twórcom :)
 

Nusion

Kapłan
Bardzo chętnie zamieniłabym moje schematy na ekspansje bo mam schematów cały worek (niewidoczny rzecz jasna ;)) czego nie mogę powiedzieć o ekspansjach
 

Hassano

Łucznik
Ja również podpisuje sie pod tym pomysłem, ze schematami niema co robić więc sprzedawanie ich za ekspansje jest bardzo dobre. I tak jak napisała @Alex35 może być nawet tak że z każdą kolejną robią sie coraz droższe.

@Nostormo A tobie bym napisał czemu musiałeś płacić ale myśle że Drago usunęła by mój post :D:D
 

DeletedUser1091

Guest
Też jestem za, mimo iż schematy wykorzystuję do podnoszenia budynków kupionych za diaxy, ale lepsza taka opcja niż brak ekspansji jak to jest w tej chwili.
 

DeletedUser62

Guest
Pomysl z wymiana schamatow na prowincje IDEALNY !!!
Malo graczy kupuje za diaxy domki czy warsztaty a to one wykorzystuja schematy do podnoszenia lvl :(. Reszta graczy ma pelne worki tego i nie maja co z nimi poczac ::mad::( Dlatego calkowicie sie zgadzam z pomyslem Fredeka !!! Malo jest mozliwosci uzyskania z gry diaxow a nie kazdy ma kaske by ladowac w gre :). Z pewnoscia bedzie to uklon w strone graczy a i mobilizacja w turniejach wzrosnie !!!
 

DeletedUser412

Guest
Rozwiązanie jest bardzo dobre, nie kazdy kupuje budynki za diaxy wiec duza czesci osob nie jest w stanie wykorzystac schematów. 10 schematow za jedna ekspansje tez wydaje sie dobrze zbalansowany. Trzymam kciuki za powodzenie !!! Za pomysł już należa Ci się brama a byłbym nawet za tym ze i diaxow powinni tez Ci troche rzucic !!!
 

DeletedUser

Guest
Na razie nie mam schenmatów (nie ma ciśnienia u nas na max turnieje robimy średno 7-8 skrzynek i starcza), ale jakby taka opcja weszłą to bratwo sie spręży :) - jestem za
A jak jeszcze by weszła inna propozycja że można kupować diaxowe budynki od poziomu pierwszego, to schematy w końcu nabrałyby adekwatnej wartości, bo na razie to jest śmiechu warte że ogromnym wysiłkiem sie je zdobywa (albo i nie zależy czy się jedzie na bractwie, czy działa :p) i w sumie to są tylko do powieszenia nad wirtualnym kominkiem
 

DeletedUser48

Guest
Oczywiście jestem za i mogłoby, to iść dwutorowo z ekspansjami z mapy, które zostały wstrzymane.
Do nostomo , sugerujesz że ci którzy nie kupują diamentów mają być gorzej traktowani?
 

DeletedUser110

Guest
Widzę, że pomysł dostał status "Zgłoszony". :D
Dziękuję wszystkim za poparcie :)
@Nostormo - bo płatności w grach przeglądarkowych nie służą temu, żeby można było mieć coś, czego inni nie osiągną nigdy.
Służą temu, żeby osiągnąć coś, co dla niepłacących jest trudne i długotrwałe, znacznie szybciej.
Zresztą są elementy w tej grze, których bez diaksów nie przeskoczysz: Robotnik i Akademia magii. I wystarczy.
 

DeletedUser1530

Guest
@chudya
gracze co nie kupują diamentów sami siebie traktują gorzej niż ci co je kupują gdyż
1 nie mają w pełni wekspandowanego miasta
2.budują i rozbudowują 2 budynki zamiast 5
3. nie mają na co wydawać schematów wywalczonych w turniejach bo nie mają magicznych rezydencjii lub warsztatów
i wymyślają takie bzdety jak ten pomysł
 
Status
Zamknięty.
Do góry