• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Odrzucone Ekspansje za Schematy

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser110
  • Data rozpoczęcia

Czy powinna pojawić się możliwość kupna Ekspansji za Schematy?

  • Tak: bo i tak nie mamy na co wykorzystać ciężko zdobytych Schematów

    Głosy: 32 76,2%
  • Nie: bo widzisz, Autorze Wątku, po prostu dotarłeś do granicy gry za darmo. Dalej już trzeba płacić.

    Głosy: 8 19,0%
  • Dobrze, że w następnej rasie nie będzie obowiązkowego badania "usuń jedną z posiadanych ekspansji"

    Głosy: 2 4,8%

  • W sumie głosujących
    42
Status
Zamknięty.

DeletedUser2264

Guest
przykro to mówić ale ja się nie zgadzam. Wiem chcielibyście mieć full miasto za darmo ale ja jednak zainwestowałem w grę i kupowałem diamenty na ekspansje premium wiec stanowczo sprzeciwiam się temu rozwiązaniu czemu ja miałbym płacić a inni mają to mieć za darmo. Tak ja w żywiołaki wejdę z tylko jedną brakującą ekspansją

Hej :) Gra powinna się zmieniać na korzyść graczy, co od dawna miało tendencję odwrotną. Przecież. 10 skrzynek w turniejach x 10 to nie jest za darmo, to jest olbrzymi wkład całego bractwa. Rozumiem, że powstanie tu pewna niesprawiedliwość, ale wg mnie takie rozwiązanie ma sens i wielu graczom będzie na rękę, więc w końcu będą z czegoś zadowoleni :)
 

DeletedUser80

Guest
@chudya
gracze co nie kupują diamentów sami siebie traktują gorzej niż ci co je kupują gdyż
1 nie mają w pełni wekspandowanego miasta
2.budują i rozbudowują 2 budynki zamiast 5
3. nie mają na co wydawać schematów wywalczonych w turniejach bo nie mają magicznych rezydencjii lub warsztatów
i wymyślają takie bzdety jak ten pomysł
Zanim zaczniesz się wymądrzać przed użyciem słów których nie rozumiesz sięgnij po słownik.
Decyzja o kupnie lub nie diamentów jest decyzją każdego gracza i jedni nie kupują bo ich nie stać, inni bo uważają że gra nie jest tego warta, dla jeszcze innych jest wyzwaniem zajść jak najwyżej bez wydawania pieniędzy. Każdą taką decyzję należy uszanować.
Podobną sytuację masz w kinie. Kupujesz lepsze miejsca, wygodniej Ci się ogląda ale film oglądasz ten sam, co widzowie kupujący tańsze bilety.
I jeszcze jedno - kupując diamenty i to całkiem sporo nie muszę wydawać je na magiczne rezydencje czy warsztaty. Czyli dla mnie również owe schematy są w tej chwili bezużyteczne i rad bym coś z nimi pożytecznego zrobił. Na przykład wymienił na ekspansje.
 

DeletedUser1530

Guest
powiem tak i to już po raz ostatni
ja poparłem pomysł z podnoszeniem poziomu budynków uzyskanych w eventach, natomiast to co zostało tu przedstawione już mojej akceptacji nie ma
mam nadzieje że twórcy przychylą się do mojego stanowiska w tej sprawie
 

DeletedUser174

Guest
pomysł przedni i jestem jak najbardziej za. @Dragomira jak to przepchniesz to masz tydzień (tylko tydzień żeby Ci się w kuperku nie poprzewracało) miłości jak nic... a tłumy bedą Cie wielbić. Co więcej tą zmianę nawet okrzykniemy Twoim imieniem!

pomysł może mieć tez dodatkowe zalety. W ten chwili większości ludzikom nie zalezy na 10 skrzynce, bo i tak nie mają co zrobić z tymi schematami. Jakby schematy jednak były użyteczne to nagle by sie ludki turniejowo uaktywniły aż miło. A turniejowi ślizgacze szybko by się naumieli że w turnieju nie chodzi o to by jak najniższym wynikiem skończyć turniej i na krzywy ryj zebrać nagrody wypracowane przez innych - eliminacja ich z bractwa byłaby najskuteczniejszą edukacją. Oczywiście takie turniejowe pijawki mogłyby mieć teoretycznie problem ze znalezieniem bractwa na którym mogłyby żerować, ale podobno pasożyty trzeba tępić... A ze wszystkim sępom takie rozwiazanie mogłoby sie nie podobac - cóż jakoś mnie to nie dziwi akurat :)
 

DeletedUser774

Guest
Rzecz godna wdrożenia do gry.
Jestem jak najbardziej za,kolejka dla Pomysłotwórcy!
 

Deleted User - 172852

Guest
Nie będę już tu cytować całego posta @PanGry, ale zgadzam się z nim w pełni. Należę do bractwa, które w głębokim poważaniu ma zdobywanie 10 skrzyń, bo nie ma to dla nas sensu w kwestii schematów. Z ciekawości raz zrobiliśmy turniej na 10 skrzynek i świetnie się przy tym bawiliśmy. Byłoby miło, gdybyśmy mogli robić te skrzynie w konkretnym celu i znowu byłaby przednia zabawa :) A o to chyba właśnie tu chodzi :)
Z kolei moje osobiste podejście do diamentów jest takie, że należę do tej właśnie grupy graczy, którzy bez płacenia próbują swoich sił w grze. I jestem dumna z tego, że dotarłam tak wysoko bez finansowych wspomagaczy :) Wydałam kilka razy realne pieniądze na te najmniejsze pakiety diamentów, ale to były czasy, gdy jeszcze nikt nie słyszał o eventach w Elvenarze i kupiłam sobie za to kulturkę :) A roboli nie rozbuduję chyba nigdy, ponieważ szybka rozbudowa miasta sprawia, że potem nagle w połowie rozdziału nie ma co robić i tylko człowiek gapi się na swoje włości i umiera z nudów :)
@Dragomira Przepchnij ten pomysł, a będę Cię na rękach nosić do grobowej deski :)
 

visit0r

Paladyn
Pomysl z wymiana schamatow na prowincje IDEALNY !!!
Malo graczy kupuje za diaxy domki czy warsztaty a to one wykorzystuja schematy do podnoszenia lvl :(. Reszta graczy ma pelne worki tego i nie maja co z nimi poczac ::mad::( Dlatego calkowicie sie zgadzam z pomyslem Fredeka !!! Malo jest mozliwosci uzyskania z gry diaxow a nie kazdy ma kaske by ladowac w gre :). Z pewnoscia bedzie to uklon w strone graczy a i mobilizacja w turniejach wzrosnie !!!
a nawet jak maja domki lub warsztaty za diamenty to sie zastanowia czy wola miec wieksza produkcje czegos tam czy jednak dozbieraja na ekspansje ;)

//

Nie będę już tu cytować całego posta @PanGry, ale zgadzam się z nim w pełni. Należę do bractwa, które w głębokim poważaniu ma zdobywanie 10 skrzyń, bo nie ma to dla nas sensu w kwestii schematów. Z ciekawości raz zrobiliśmy turniej na 10 skrzynek i świetnie się przy tym bawiliśmy. Byłoby miło, gdybyśmy mogli robić te skrzynie w konkretnym celu i znowu byłaby przednia zabawa :) A o to chyba właśnie tu chodzi :)
Z kolei moje osobiste podejście do diamentów jest takie, że należę do tej właśnie grupy graczy, którzy bez płacenia próbują swoich sił w grze. I jestem dumna z tego, że dotarłam tak wysoko bez finansowych wspomagaczy :) Wydałam kilka razy realne pieniądze na te najmniejsze pakiety diamentów, ale to były czasy, gdy jeszcze nikt nie słyszał o eventach w Elvenarze i kupiłam sobie za to kulturkę :) A roboli nie rozbuduję chyba nigdy, ponieważ szybka rozbudowa miasta sprawia, że potem nagle w połowie rozdziału nie ma co robić i tylko człowiek gapi się na swoje włości i umiera z nudów :)
@Dragomira Przepchnij ten pomysł, a będę Cię na rękach nosić do grobowej deski :)
osobiscie nie czuje cisnienia aby zamiast 2 budynkow jednoczesnie budowac wiecej, czasami by sie przydalo, np eventowe zadanie rozbuduj 3 budynki....... ale..... pozniej przez tydzien czy 2 czy 5 to robotnicy beda stali bezczynni wiec diamenty na siebie nie zarabiaja

połączono//Urdur
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Tajniakos

Paladyn
powiem tak i to już po raz ostatni
ja poparłem pomysł z podnoszeniem poziomu budynków uzyskanych w eventach, natomiast to co zostało tu przedstawione już mojej akceptacji nie ma
mam nadzieje że twórcy przychylą się do mojego stanowiska w tej sprawie
Nostromo zachowujesz sie teraz jak pies ogrodnika sam nie zjesz i drugiemu nie dasz ;) Czy ktoś zmuszał Ciebie do kupowania diaxów na ekspansje? NIE to nie miej do nas pretensji że popieramy wniosek o mozliwość wymiany schematów na ekspansje. Jak widać żadne argumenty do Ciebie nie przemówią bo wydałeś fizyczną kasę a my w turniejach też wydajemy swój czas i tygodnie walk w turniejach na rzecz która w tej chwili służy tylko i jedynie do podnoszenia budynków kupowanych za diamenty. Masz oczywiście prawo się na taki pomysł niezgadzać ale argumenty Twoje uważam za conajmniej nie trafione ;)
 

DeletedUser2639

Guest
Również jak najbardziej popieram pomysł wymiany schematów na ekspansje. Może to tez byłoby dodatkową motywacją dla graczy, którzy do tej pory w turnieje angażowali się na pół gwizdka. Gdyby udało się ten pomysł przeforsować, to naprawdę byłby już jakiś progres.
 

jakub357

Łucznik
Chwileczkę,

czyli Schematy, które według Naszych pomysłów mogłyby służyć do podnoszenia budynków eventowych do aktualnej epoki, zostały zdegradowane do roli hurtowego towaru, w ilości sztuk 10, którym można zapłacić za ekspansje? Cóż za desperacja! A już pomijając takie smaczki jak wzrost ,,cen" schematów za kolejne Ekspansje Schematowe.

Nie wierzę, jak można szastać tak drogocennym przedmiotem jak Schemat, w ilościach, a tutaj 10, tutaj 15 - co tam. Hola! Jeśli już Ekspansje za Schematy, to proszę niech będzie podobnie jak Szlachta w Plemionach! Pierwsza Ekspansja za 2 Schematy (to i tak drogo!), kolejna 3, a następna 4 itd.
Chyba naprawdę polityka IG. działa, skoro ludzie decydują się:
1. Rezygnować z Schematów jako sposobności do ulepszania budynków eventowych;
2. Rezygnować z Schematów jako ekwiwalentu diamentów wymaganych do ulepszenia Rezydencji/ Warsztatu;
3. Odzierać się ze Schematów w tak horrendalnych ilościach - 10 sztuk za pierwszą ekspansję? 15 za drugą? Jestem po prostu zaskoczony i wręcz zbulwersowany taką lekkomyślnością. Sam pomysł dobry, ale nie w takim wydaniu na bogato.

#EDIT:
Jednak sprawę przemyślałem i przeraziłem się tym, co napisałem wyżej. Przecież większość graczy z topki ma nachomikowane po x schematów. To byłoby zbyt duże wzmocnienie. Stwierdzam jednak, że Schematy nie są do ekspansji. To moje zdanie
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser

Guest
ale sam widzisz że temat schematów do budynków ewentowych umarł. Co z tego że mogą mieć wartość złota jak i tak się obecnie nadają do podtarcia
i piszę to jako gracz który nie ma żadnego

Zresztą na co ci schematy jak budynki za diaxy rosną wraz z etapem, czyli jak se nie nakupisz na początku to płacz i płać (a schematy wywal) ogólnie jak się nie odwrócisz to d.. z tyłu
 

jakub357

Łucznik
No tak, sam nie mam żadnych diamentowych budynków;
Miałem na myśli, że ekspansje za schematy to byłoby wzmocnienie tylko i wyłącznie dla graczy w rozwiniętych bractwach. Chciałem też powiedzieć, że na schematy pracuje się bardzo ciężko wysiłkiem całego bractwa. Skoro nie wprowadzono do teraz ulepszeń budynków eventowych za schematy, to dlaczego nagle miałaby być ekspansja za schematy? To według mnie nie jest rozwiązanie. Ekspansje powinny być dodane z badań i odblokowany dalszy podbój prowincji; schematy to schematy i powinna być możliwość ich wykorzystania do podnoszenia rozdziału tych budynków eventowych, jak to było mówione. Twórcom nie dogodzimy, naprawdę; i nawet posunięcie się do kupczenia schematami, tym co mamy drogocennego, nie sądzę aby odmieniło ich wolę
 

DeletedUser

Guest
trudno się nie zgodzić :), ale obecny pomysł to taki kompromis - zresztą jak widać cokolwiek nie zrobią w temacie to i tak jest dobrze (tutaj piję do zrobienia studni życzeń) po prostu to pokazuje jakie potworne braki ma ta gra w obecnym kanonie gier z mikropłatnościami
 

pikaaa-k

Wędrowiec
Pomysł całkiem świetny.Nie zawsze w Bractwie udaje Nam się zdobyć 10 skrzynek ale gdy je zdobywamy to schematy po prostu przepadają.W ten sposób moglibyśmy je wykorzystać i każdy gracz miałby korzyść:)Nie aby Ci którzy postanowili grać za pieniądze.
 

DeletedUser3033

Guest
Ja osobiście nie rozumiem pojmowania czy zamysłu innych graczy . Niema znaczenia czy ktoś kupuje diamenty czy nie .
Popatrzcie na mapę spora część osób nie chce grać nawet za free . Sprzeczanie się nic nie zmieni a co niektórzy powinni pomyśleć co by było jakby gra z dnia na dzień była tylko i wyłącznie płatna . Gra w samotności w grze społecznościowej to coś niesamowitego o_O
 

visit0r

Paladyn
Ja osobiście nie rozumiem pojmowania czy zamysłu innych graczy . Niema znaczenia czy ktoś kupuje diamenty czy nie .
Popatrzcie na mapę spora część osób nie chce grać nawet za free . Sprzeczanie się nic nie zmieni a co niektórzy powinni pomyśleć co by było jakby gra z dnia na dzień była tylko i wyłącznie płatna . Gra w samotności w grze społecznościowej to coś niesamowitego o_O
szczegolnie fajnie rynek sie zachowa gdy na calej mapie zostanie kilkadziesiat osob
 

DeletedUser3033

Guest
Ciekawe spostrzeżenie tylko destrukcyjne zachowanie w grze w żaden sposób nie jest konstruktywne . Teraz jest nie ciekawie a rozwiązaniem ma być pozbycie się sporej części graczy . Ja rozumiem że gra powinna zarabiać lecz zachęcając graczy do gry czy inwestowania . Odmienną kwestią jest zniechęcanie do gry i w pewien sposób zmuszanie graczy'' dalej gra jest płatna ''. Tak zacytuje sam zamysł twórców gry "" Znajdź równowagę "" to działa w obie strony jak " kij na dwa końce ""
 

DeletedUser2324

Guest
A ja moze zadam niedyskretne pytanie : Co to są schematy ? no chyba,ze to jest jakaś inna nazwa czegos mi znanego .
 

Tajniakos

Paladyn
A ja moze zadam niedyskretne pytanie : Co to są schematy ? no chyba,ze to jest jakaś inna nazwa czegos mi znanego .
Schemat jest jedną z nagród za zdobycie 10 skrzynki w turnieju i jak dotąd słuzy tylko do podnoszenia magicznych rezydencji i warsztatów kupowanych za diaxy :)
 
Status
Zamknięty.
Do góry