• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Elven Architekt

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser3080
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser3080

Guest
Czy zmiany, które robię na planie w elvenarchtect mogę przenieść/zachować w moim mieście? (https://www.elvenstats.com/player/)

Pytanie to zadałem obsłudze gry. Odpowiedzieli, że nie są autorami strony i mam pytać jej autorów. Ale kto nim jest?
 

Sorcha

Rycerz
@chris07070707 może zmian w czasie rzeczywistym nie ma i nie będzie bo za każdym razem nową wersję do Elven Architecta trzeba importować na nowo (poprzez Elvenstats), ale zapisywanie jak najbardziej jest możliwe sprawdzone w 2 przeglądarkach więc wiem co piszę. Firefox i SR Iron ( taka zrobiona przez Niemców na silniku Chromium). Zapisywanie jest możliwe (choć niezalecane, gdyż zapisywane prawdopodobnie lokalnie na dysku użytkownika) i nawet można zrobić linka na forum, aby pokazać swoje miasto. niestety każda zmiana to nowy link, kliknijcie pierwszy link od prawej (Save/Load) niby po co on tam jest.
 
@Sorcha, tak, zapisanie projektu z Architecta jest jak najbardziej mozliwe (czy to w przegladarce
czy na dysku), ale @witez chodzilo o mozliwosc zaimportowania zmian do swojego miasta ;) Bez
koniecznosci manualnego przestawiania budynkow. A to nigdy nie bedzie mozliwe z tej prostej
przyczyny, ze tworcy gry nigdy nie udostepnia interfejsu, ktory by to umozliwial, zmiany w miescie
zawsze bedziemy musieli robic recznie.
 

Sorcha

Rycerz
@Sorcha, tak, zapisanie projektu z Architecta jest jak najbardziej mozliwe (czy to w przegladarce
czy na dysku), ale @witez chodzilo o mozliwosc zaimportowania zmian do swojego miasta ;) Bez
koniecznosci manualnego przestawiania budynkow. A to nigdy nie bedzie mozliwe z tej prostej
przyczyny, ze tworcy gry nigdy nie udostepnia interfejsu, ktory by to umozliwial, zmiany w miescie
zawsze bedziemy musieli robic recznie.
@chris07070707 to mi wygląda w takim razie jak w FOE coś na kształt trybu przebudowy:rolleyes:? Ktoś z naszego forum chyba już o tym wspominał, trzeba by pogrzebać w pomysłach. Ale pewnie nie ma szans, a już na pewno nie przenoszenie miasta
z planu do "realu". Za łatwo by pewnie było graczom, powinno wystarczyć, że jest możliwość odwrotna.
 

Nusion

Kapłan
NIGDY nie będzie to możliwe!
I to nie jest czyjaś zła wola, tylko NIE DA SIĘ
Jak planujemy coś w architekcie, to wstawiamy tam nasze PODNIESIONE budynki, planujemy naszą PRZYSZŁĄ rasę, dostawiamy coś, czego nie ma jeszcze w naszym mieście... Dlatego nigdy nie da się tego przenieść "automatycznie" do naszych miast. Bo jak przenieść tam przykładowo 30 podniesionych do kolejnego poziomu rezydek? ;)
 

Sorcha

Rycerz
@Nusion spokojnie nie musisz krzyczeć, ja to rozumiem, Nie da to się nie da, pewnie by nawet nie próbowali bo już wyobrażam sobie jak każdy by chciał w celu optymalizacji;) te 30 rezydek tam przenosić lub innych warsztatów, serwery by nie wytrzymały obciążenia ;). Ale poważnie może by wystarczyło by włączyć przezroczystość budynków zamiast tego. Wiem może się nie da , ale jak w innych grach i to na komórkę się da, to czemu nie tu? Bo trzeba by było zrobić mnóstwo nowych grafik i pewnie by się okazało, że nie będzie z tego samego powodu co obracania budynków.
 
Nie mieszajmy tu dwoch zupelnie roznych rzeczy ;) Otoz w samej grze daloby sie zrobic doslownie
wszystko. Tryb przebudowy, import budynkow jednym kliknieciem, no cuda niewidy. Co tylko
tworcom gry sie zamarzy i co tylko chcieliby nam udostepnic.

Tyle ze pytanie dotyczylo importu zmian z Architecta do miasta gracza.
Tego sie zrobic nie da, juz wyjasniam dlaczego. Architect "dostaje" swoje dane o miescie danego
gracza dzieki mechanizmom elvenstats, a elvenstats trzeba w tym kontekscie postrzegac jako
zwyklego uzytkownika Elvenar, czyli gracza, ktory loguje sie na swoje konto w grze. Kazdy gracz
(konta elvenstats na serwerach Elvenaru rowniez) moze zagladac do miast innych graczy i podejrzec,
na jakim poziomie sa rezydki, ile dany gracz ma warsztatow itd. itp. Krotko mowiac, elvenstats uzywa
tych samych mechanizmow, ktorych uzywa gracz w grze wchodzac do obcego miasta. Moze
informacje "wyczytac", natomiast nie ma mozliwosci ich zapisac. Tak samo jak nie moge przestawic
komus rezydek odwiedzajac jego miasto, tak samo nie moze tego zrobic elvenstats, Architect czy
jakikolwiek jeszcze inny program zewnetrzny oprocz samej gry odpalonej czy to w przegladarce,
czy na apce.
 

Sorcha

Rycerz
@chris07070707 czyli ElvenStats może dać dowolnemu graczowi dowolną ilość PW do wybranego Antycznego Cudu, skoro normalny gracz też może?;):rolleyes: To by było ekstra:cool:! Żartuję oczywiście!
 
Do góry