• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

elvenar - gra hybrydowa

Status
Zamknięty.

merlin73

Wędrowiec
Co chwila w tej grze są dodatkowe łatki cuda , zwoje magiczne ,by zmniejszyć błędy w grze i nie dopracowanie gry i powstaje w ten sposób gra hybrydowa
Byście wiedzieli o czym mówię to zacznę je wymieniać .
- dla graczy którzy nie osiągnęli 15 rozdział a jest ich większość dostają dość dużo moc zasobów bo produkcja nie wystarcza w różnych wydarzeniach losowych niby to przypadkiem
- jak produkcja towarów nie wystarcza to znowu zwoje magiczna produkcja i cuda do tego i tez losowo niby przypadkiem
- jak nie wystarcza ilość wojska to wiadomo klasztor , sanktuarium , D222 , i feniks zmierzchu (wskrzeszanie szkoda tylko że maks 5 % i 12h )
- bez feniksa ognia na 10 lvl to nawet grę nie zaczynaj
- mamy wiele cudów i budynków które wykorzystują pomoc sąsiedzka - niestety są tylko 3 skrzynki na 24h i prawie wszystkie z tego powodu są nieopłacalne , nie warto w nie inwestować bo masz tylko 3 skrzynki (koszty do zysków są niewspółmierne )
- zawsze brak kasy jak nie stworzysz systemu produkcji deszczu monet to stoisz , nie rozwijasz się
- w pomocy sąsiedzkiej masz szanse oprócz złota dostać produkcje , gdy będzie obustronna , niestety gracze przez to czekają aż ten drugi zrobi pierwszy krok by dostać bonus do produkcji i przez to gra staje się karykaturą .
- zawsze brak miejsca do rozwoju miasta rozwiązaniem zastępczym jest stawianie budynków nie tylko z kulturą a z ludnością wtedy miejsca trochę się zaoszczędzi niestety to też będzie mało , drugie rozwiązanie to stawianie jak najmniej dróg , bo drogi też zajmują obszar .
- losowość w tej grze to wielki znak zapytania , nie tylko ja mam spore wątpliwości do tej losowości
- gra jest ustawiona tak że bez wydawania diamentów to stoisz i bardzo trudno się rozwijasz (ewolucje , zdarzenia , bonusy itp.)
- niekiedy niektórym graczom udaje się uzyskać podwójne bonusy , nie wiem skąd to wynika ale to jest fakt . wystarczy pomyśleć jak gra się z jednym feniksem ognia a jak grało by się z 2 feniksami ognia - zasadnicza różnica .

Można tego wymieniać , a wymieniać jest tego sporo i dlatego ta gra stałą się grą hybrydową i co chwilę ją lepią .
 

Ludka

Wędrowiec
Człowieku zrób przysługę sobie i innym i przestań się męczyć w tej grze. Każdy, kto gra, bierze odpowiedzialność za swoje decyzje. Jeśli trudności go nie zrażają, to gra dalej, jeśli coś mu przeszkadza, to rezygnuje i szuka nowej gry.
PS. Mam nadzieję, że nikt nie da się wciągnąć w kolejną dyskusję.
Koniec
 

Serengeti

Szef kuchni
@merlin73
Kochany, już wiele razy usłyszeliśmy, że ta gra cię przerosła, nie rozumiesz jej mechanizmów i trudno ci znaleźć działającą strategię.
Naprawdę. Nie musisz tego w kółko powtarzać. Tak się zdarza. Rozumiemy to :)

Zamiast obwiniać resztę świata o własną nieudolność, weź trzy głębokie oddechy, przyznaj się również sam przed sobą, że sobie nie radzisz i zacznij zadawać pytania, jak to zrobić lepiej :)
Albo tak jak napisała @Ludka, przestań się męczyć i znajdź sobie grę, która da ci więcej przyjemności i satysfakcji.
Powodzenia :)
 

Jemsik

Zwiadowca
@merlin73
Kochany, już wiele razy usłyszeliśmy, że ta gra cię przerosła, nie rozumiesz jej mechanizmów i trudno ci znaleźć działającą strategię.
Naprawdę. Nie musisz tego w kółko powtarzać. Tak się zdarza. Rozumiemy to :)

Zamiast obwiniać resztę świata o własną nieudolność, weź trzy głębokie oddechy, przyznaj się również sam przed sobą, że sobie nie radzisz i zacznij zadawać pytania, jak to zrobić lepiej :)
Albo tak jak napisała @Ludka, przestań się męczyć i znajdź sobie grę, która da ci więcej przyjemności i satysfakcji.
Powodzenia :)
Może Kółko i Krzyżyk byłoby odpowiednie ;)
 

merlin73

Wędrowiec
Wybaczcie to nie jest tak że sobie nie radzę , wręcz odwrotnie i dlatego nie pytam się o wskazówki ani tutoriale ani poradniki bo są dla mnie zbędne to dla wyjaśnienia . Po prostu stwierdzam fakt że gra jest klejona i niedopracowana . Nie ma płynnego przejścia tylko jest kombinatorstwo.
Dobrym wyjściem jest podanie zalet i wad tej gry
Wady wymieniłem przynajmniej trochę .

Co do zalet gra dobrze jest zrobiona pod telefon , wizualnie . Można sobie popykać w pracy gdy chcesz odetchnąć od absurdów - niestety absurdy w tej grze też są .
Zawsze lubię krytykę tylko proszę o merytoryczna krytykę .

Wasze wypowiedzi już podsumowałem i doradzałem rozpocznijcie grę na nowo byście stracili udogodnienia które teraz rzutują na wasze opinie , założe się że nikt tak nie zrobi bo to będzie upierdliwe użerać się z tym czyli przeczycie sami sobie .

Proponuje po wypowiedzeniu krytyki wobec mnie powiedzcie też w jakim jesteście rozdziale - to wiele wyjaśni mi i innym .
 

Deleted User - 198835

Guest
Następny temat , który autor tworzy tylko po to , żeby robić awanturę
Zgłosiłem to zaraz po napisaniu , ale zdaje się ta awantura musi zaistnieć znowu , żeby coś z tym zrobić
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Deleted User - 198835

Guest
Temat nie łamie regulaminu i jedyne , co możemy zrobić z takiego typu tematami , to je ignorować i to chyba jedyny sposób , żeby gościu nie miał z nas ubawu
 

Hetmanov

Wędrowiec
Co chwila w tej grze są dodatkowe łatki cuda , zwoje magiczne ,by zmniejszyć błędy w grze i nie dopracowanie gry i powstaje w ten sposób gra hybrydowa
Byście wiedzieli o czym mówię to zacznę je wymieniać .
- dla graczy którzy nie osiągnęli 15 rozdział a jest ich większość dostają dość dużo moc zasobów bo produkcja nie wystarcza w różnych wydarzeniach losowych niby to przypadkiem
- jak produkcja towarów nie wystarcza to znowu zwoje magiczna produkcja i cuda do tego i tez losowo niby przypadkiem
- jak nie wystarcza ilość wojska to wiadomo klasztor , sanktuarium , D222 , i feniks zmierzchu (wskrzeszanie szkoda tylko że maks 5 % i 12h )
- bez feniksa ognia na 10 lvl to nawet grę nie zaczynaj
- mamy wiele cudów i budynków które wykorzystują pomoc sąsiedzka - niestety są tylko 3 skrzynki na 24h i prawie wszystkie z tego powodu są nieopłacalne , nie warto w nie inwestować bo masz tylko 3 skrzynki (koszty do zysków są niewspółmierne )
- zawsze brak kasy jak nie stworzysz systemu produkcji deszczu monet to stoisz , nie rozwijasz się
- w pomocy sąsiedzkiej masz szanse oprócz złota dostać produkcje , gdy będzie obustronna , niestety gracze przez to czekają aż ten drugi zrobi pierwszy krok by dostać bonus do produkcji i przez to gra staje się karykaturą .
- zawsze brak miejsca do rozwoju miasta rozwiązaniem zastępczym jest stawianie budynków nie tylko z kulturą a z ludnością wtedy miejsca trochę się zaoszczędzi niestety to też będzie mało , drugie rozwiązanie to stawianie jak najmniej dróg , bo drogi też zajmują obszar .
- losowość w tej grze to wielki znak zapytania , nie tylko ja mam spore wątpliwości do tej losowości
- gra jest ustawiona tak że bez wydawania diamentów to stoisz i bardzo trudno się rozwijasz (ewolucje , zdarzenia , bonusy itp.)
- niekiedy niektórym graczom udaje się uzyskać podwójne bonusy , nie wiem skąd to wynika ale to jest fakt . wystarczy pomyśleć jak gra się z jednym feniksem ognia a jak grało by się z 2 feniksami ognia - zasadnicza różnica .

Można tego wymieniać , a wymieniać jest tego sporo i dlatego ta gra stałą się grą hybrydową i co chwilę ją lepią .
Ej, ale wiesz, że nie ma przymusu grania w tę grę?
 

Ovocko

Rycerz
Co chwila w tej grze są dodatkowe łatki cuda , zwoje magiczne ,

Co to są zwoje magiczne?

- dla graczy którzy nie osiągnęli 15 rozdział a jest ich większość dostają dość dużo moc zasobów bo produkcja nie wystarcza w różnych wydarzeniach losowych niby to przypadkiem

Nie bardzo rozumiem w czym tutaj problem? Z tego co piszesz wynika coś takiego: nie starcza im produkcji (komu nie starcza to nie starcza, pisz za siebie), więc jak mówisz "dostają dość dużo mocy zasobów", czym nadrabiają niedostatki. Gdzie widzisz problem?


- jak produkcja towarów nie wystarcza to znowu zwoje magiczna produkcja

Znowu - komu nie starcza, to nie starcza. Mam dwa miasta grubo poniżej XV rozdziału i mam po kilka mln towarów w każdym z nich.
Poza tym co to są "zwoje magiczna produkcja"?

Już gdzieś czytałem Twoje tłumaczenie, że "odbiorcy powinni się domyślić o co ci chodzi", zakładam że masz oczywiście świadomość, że takie domyślanie się może ich poprowadzić na manowce i sprawić, że się po prostu nie dogadacie?

Jak sobie patrzę jak dużo używasz w swoich wypowiedziach słownictwa, które w tej grze nigdzie i nigdy się nie pojawia ("tokeny", "kopalnie" - ok, są kopalnie w krasnoludach, "magiczne zwoje" itp.) oraz jak bardzo nie ogarniasz absolutnych podstaw, to domyślam się na przykład, że grasz tak naprawdę w jakąś zupełnie inną grę i po prostu pomyliłeś fora.
Ewentualnie zacząłeś elvenar po długim okresie gry w inną grę (stąd te naleciałości nieobecnego w elvenarze słownictwa), i niestety próbujesz w jakiś sposób przełożyć zasady i reguły tamtej gry na elvenar 1:1 - dlatego co jakiś czas strzelasz wywodami - mówiąc kolokwialnie - kompletnie od czapy.

- jak nie wystarcza ilość wojska to wiadomo klasztor , sanktuarium , D222 , i feniks zmierzchu (wskrzeszanie szkoda tylko że maks 5 % i 12h )

No i w czym tutaj widzisz problem, że użytkownik korzysta ze środków i możliwości dostępnych w grze?

- bez feniksa ognia na 10 lvl to nawet grę nie zaczynaj

Niby dlaczego?


- mamy wiele cudów i budynków które wykorzystują pomoc sąsiedzka - niestety są tylko 3 skrzynki na 24h i prawie wszystkie z tego powodu są nieopłacalne , nie warto w nie inwestować bo masz tylko 3 skrzynki (koszty do zysków są niewspółmierne )

No to w nie nie inwestuj, znowu pytanie - gdzie widzisz problem?
Przypomnę, że elvenar to gra strategiczna, elementem strategii jest to, czy i jakie cuda stawiasz, a jakich nie budujesz.

- zawsze brak kasy jak nie stworzysz systemu produkcji deszczu monet to stoisz , nie rozwijasz się

To znowu Twój problem a nie problem ogólny.
Ja np. regularnie docieram do limitu pojemności ratusza i przepuszczam kasę u hurtownika lub kupuję za nią PW, również w miastach które mam na poziomie niziołków.
Jeśli nie potrafisz sobie tego właściwie ogarnąć, to owszem, masz problem, aczkolwiek zamiast biadolić że jest to problem ogólny, skuteczniej by było zastanowić się jak go rozwiązać.


- w pomocy sąsiedzkiej masz szanse oprócz złota dostać produkcje , gdy będzie obustronna , niestety gracze przez to czekają aż ten drugi zrobi pierwszy krok by dostać bonus do produkcji i przez to gra staje się karykaturą .

A to znowu jakiś dziwny koncept, masz jakiekolwiek dowody na uzasadnienie tej tezy?
Ja nie mam problemu uzyskać bonus kultury na poziomie 700-800%, co oznacza, że kliknąć pomoc musiało co najmniej 50 osób. Ostatnio łapię się na tym, że odklikiwanie na pomoc mi udzieloną potrafi trwać dobre kilka(naście) minut, zanim przebrnę przez wszystkich klikających.
Nie jestem tu jakimś wyjątkiem bo mniej więcej wiem jakie bonusy kultury osiągają ludzie u mnie w bractwie i jaka ilość udzielonych "łapek" musi za tym stać.
A nawet jeśli miałbyś być tym pierwszym który udzieli pomocy - to naprawdę aż taki duży problem?


- zawsze brak miejsca do rozwoju miasta rozwiązaniem zastępczym jest stawianie budynków nie tylko z kulturą a z ludnością wtedy miejsca trochę się zaoszczędzi niestety to też będzie mało , drugie rozwiązanie to stawianie jak najmniej dróg , bo drogi też zajmują obszar .

Powtórzę to co pisałem powyżej - jakbyś jeszcze tego nie zauważył, elvenar jest grą strategiczną. Optymalny dobór budynków oraz ich rozmieszczenia jest elementem strategii.
Między innymi dlatego w tej grze nie ma możliwości obracania budynków.
Jeśli nie lubisz "tetrisa" (czytaj: konieczności przestawiania miasta wraz z postępem w rozwoju), to nie jest prawdopodobnie gra dla ciebie.

- losowość w tej grze to wielki znak zapytania , nie tylko ja mam spore wątpliwości do tej losowości

Noo, to w sumie jest definicja losowości, że nigdy nie wiesz co kiedy się trafi?
Jakby losowość była przewidywalna, to nie byłaby losowością, nie uważasz?


- gra jest ustawiona tak że bez wydawania diamentów to stoisz i bardzo trudno się rozwijasz (ewolucje , zdarzenia , bonusy itp.)

Na szczęście diamenty można w sporych ilościach zdobyć za darmo.


- niekiedy niektórym graczom udaje się uzyskać podwójne bonusy , nie wiem skąd to wynika

No widzisz, i kolejna przesłanka, by przypuszczać że grasz w jakąś inną grę i pomyliłeś fora.
Akurat to, dlaczego niektórym graczom udaje się uzyskać np. dwa komplety budynków jest dość proste do wyjaśnienia, bo to wynika z mechaniki eventów, w których można te budynki zdobyć. Ale do tego trzeba grać w elvenar, jak jest w grze w którą grasz to nie wiem.

Przy czym w tym samym zdaniu mówisz o "podwójnych bonusach" oraz o dwóch kompletach budynków, które w elvenarze w żadnym kontekście nie są określane "bonusami" - stąd nie wiem czy aby na pewno chodzi ci tutaj o budynki z eventów?

Znowu wracamy więc do pytania, czy aby na pewno grasz w elvenar a nie w coś innego?
Dociekam tego tak wytrwale nie żeby cię gnębić, ale żeby ci pomóc - jak znajdziesz forum gry w którą grasz (tej w której macie tokeny, magiczne zwoje, a budynki z eventów (czy jak je tam nazywacie) są określane "bonusami"), na pewno łatwiej będzie ci się dogadać i uzyskać zrozumienie.

Co do tezy o "grze hybrydowej" to do niej się nie odniosę, z tego prostego powodu, że (również w kontekście całości twojej wypowiedzi) nie mam absolutnie pojęcia co pod tym terminem rozumiesz.
 
Ostatnia edycja:

merlin73

Wędrowiec
Co to są zwoje magiczne?



Nie bardzo rozumiem w czym tutaj problem? Z tego co piszesz wynika coś takiego: nie starcza im produkcji (komu nie starcza to nie starcza, pisz za siebie), więc jak mówisz "dostają dość dużo mocy zasobów", czym nadrabiają niedostatki. Gdzie widzisz problem?




Znowu - komu nie starcza, to nie starcza. Mam dwa miasta grubo poniżej XV rozdziału i mam po kilka mln towarów w każdym z nich.
Poza tym co to są "zwoje magiczna produkcja"?

Już gdzieś czytałem Twoje tłumaczenie, że "odbiorcy powinni się domyślić o co ci chodzi", zakładam że masz oczywiście świadomość, że takie domyślanie się może ich poprowadzić na manowce i sprawić, że się po prostu nie dogadacie?

Jak sobie patrzę jak dużo używasz w swoich wypowiedziach słownictwa, które w tej grze nigdzie i nigdy się nie pojawia ("tokeny", "kopalnie" - ok, są kopalnie w krasnoludach, "magiczne zwoje" itp.) oraz jak bardzo nie ogarniasz absolutnych podstaw, to domyślam się na przykład, że grasz tak naprawdę w jakąś zupełnie inną grę i po prostu pomyliłeś fora.
Ewentualnie zacząłeś elvenar po długim okresie gry w inną grę (stąd te naleciałości nieobecnego w elvenarze słownictwa), i niestety próbujesz w jakiś sposób przełożyć zasady i reguły tamtej gry na elvenar 1:1 - dlatego co jakiś czas strzelasz wywodami - mówiąc kolokwialnie - kompletnie od czapy.



No i w czym tutaj widzisz problem, że użytkownik korzysta ze środków i możliwości dostępnych w grze?



Niby dlaczego?




No to w nie nie inwestuj, znowu pytanie - gdzie widzisz problem?
Przypomnę, że elvenar to gra strategiczna, elementem strategii jest to, czy i jakie cuda stawiasz, a jakich nie budujesz.



To znowu Twój problem a nie problem ogólny.
Ja np. regularnie docieram do limitu pojemności ratusza i przepuszczam kasę u hurtownika lub kupuję za nią PW, również w miastach które mam na poziomie niziołków.
Jeśli nie potrafisz sobie tego właściwie ogarnąć, to owszem, masz problem, aczkolwiek zamiast biadolić że jest to problem ogólny, skuteczniej by było zastanowić się jak go rozwiązać.




A to znowu jakiś dziwny koncept, masz jakiekolwiek dowody na uzasadnienie tej tezy?
Ja nie mam problemu uzyskać bonus kultury na poziomie 700-800%, co oznacza, że kliknąć pomoc musiało co najmniej 50 osób. Ostatnio łapię się na tym, że odklikiwanie na pomoc mi udzieloną potrafi trwać dobre kilka(naście) minut, zanim przebrnę przez wszystkich klikających.
Nie jestem tu jakimś wyjątkiem bo mniej więcej wiem jakie bonusy kultury osiągają ludzie u mnie w bractwie i jaka ilość udzielonych "łapek" musi za tym stać.
A nawet jeśli miałbyś być tym pierwszym który udzieli pomocy - to naprawdę aż taki duży problem?




Powtórzę to co pisałem powyżej - jakbyś jeszcze tego nie zauważył, elvenar jest grą strategiczną. Optymalny dobór budynków oraz ich rozmieszczenia jest elementem strategii.
Między innymi dlatego w tej grze nie ma możliwości obracania budynków.
Jeśli nie lubisz "tetrisa" (czytaj: konieczności przestawiania miasta wraz z postępem w rozwoju), to nie jest prawdopodobnie gra dla ciebie.



Noo, to w sumie jest definicja losowości, że nigdy nie wiesz co kiedy się trafi?
Jakby losowość była przewidywalna, to nie byłaby losowością, nie uważasz?




Na szczęście diamenty można w sporych ilościach zdobyć za darmo.




No widzisz, i kolejna przesłanka, by przypuszczać że grasz w jakąś inną grę i pomyliłeś fora.
Akurat to, dlaczego niektórym graczom udaje się uzyskać np. dwa komplety budynków jest dość proste do wyjaśnienia, bo to wynika z mechaniki eventów, w których można te budynki zdobyć. Ale do tego trzeba grać w elvenar, jak jest w grze w którą grasz to nie wiem.

Przy czym w tym samym zdaniu mówisz o "podwójnych bonusach" oraz o dwóch kompletach budynków, które w elvenarze w żadnym kontekście nie są określane "bonusami" - stąd nie wiem czy aby na pewno chodzi ci tutaj o budynki z eventów?

Znowu wracamy więc do pytania, czy aby na pewno grasz w elvenar a nie w coś innego?
Dociekam tego tak wytrwale nie żeby cię gnębić, ale żeby ci pomóc - jak znajdziesz forum gry w którą grasz (tej w której macie tokeny, magiczne zwoje, a budynki z eventów (czy jak je tam nazywacie) są określane "bonusami"), na pewno łatwiej będzie ci się dogadać i uzyskać zrozumienie.

Co do tezy o "grze hybrydowej" to do niej się nie odniosę, z tego prostego powodu, że (również w kontekście całości twojej wypowiedzi) nie mam absolutnie pojęcia co pod tym terminem rozumiesz.
Dziękuje za merytoryczną odpowiedz i twoją opinię . Wyjaśniam dlaczego ta gra moim zdaniem jest klejona . Nie ma jasnego podziału ról i kompetencji trybów gry . To mniej więcej wygląda tak jak byś obsługiwał program i np. wyjście z programu znajdujesz w statystykach , a edycje w wizualizacji niby jest ale nie poukładane i wymieszane . Według ciebie mówisz i co z tego że tak jest , ale pewien standard obowiązuje właśnie dla użytkowników wygody inaczej mielibyśmy np .do każdego telefonu inną końcówkę zasilającą .
Mnie krytykujecie że o tym mówię a wy wolicie by każdy telefon miał inną końcówkę zasilającą .
Pytanie czy jak każdy telefon będzie miał inna końcówkę zasilającą to będzie lepszy - chyba nie i jest to zbędne utrudnienie . I tak jest z tą grą.
Wiem że przez te utrudnienia doszukujecie się głębi gry co jest nonsensem , to tak jak dziury na drodze mają wam pomóc w spostrzegawczości.
Krytykujecie mnie że mówię o tych dziurach a wy w nich doszukujecie się sensu i głębi , kto tu jest normalny ?
 

Ovocko

Rycerz
Dziękuje za merytoryczną odpowiedz i twoją opinię . Wyjaśniam dlaczego ta gra moim zdaniem jest klejona . Nie ma jasnego podziału ról i kompetencji trybów gry .

Nie bardzo rozumiem o co ci chodzi. O jakich "trybach" gry mówisz?

To mniej więcej wygląda tak jak byś obsługiwał program i np. wyjście z programu znajdujesz w statystykach , a edycje w wizualizacji niby jest ale nie poukładane i wymieszane .

Jeśli to jest dosłowna analogia, i chodzi ci o interfejs, to nigdy nie jest tak, że będzie on w pełni odpowiadał każdemu użytkownikowi, chyba że będzie zrobiony na jego zamówienie.
Zdarza mi się korzystać z programów bardzo elastycznych pod względem konfiguracji interfejsu (rozmieszczenie przycisków, przypisanie do nich funkcjonalności, dopasowanie skrótów klawiaturowych itp) a i tak nie trafiłem jeszcze na taki, który by mi odpowiadał w 100%.

Według ciebie mówisz i co z tego że tak jest ,

????

ale pewien standard obowiązuje właśnie dla użytkowników wygody inaczej mielibyśmy np .do każdego telefonu inną końcówkę zasilającą .

No i ten standard obowiązuje, natomiast przekonanie, że powinien on pasować absolutnie każdemu użytkownikowi uważam za zwyczajnie naiwne.
A jeszcze bardziej naiwne wydaje mi się przekonanie - które pobrzmiewa w twoich wpisach - że każdy użytkownik ma dokładnie te same gusta i wprowadzenie "standardu" zadowoli wszystkich. No i teraz właśnie mamy taki standard więc czemu marudzisz?
Nikt przecież nie obiecywał, że "jedna końcówka zasilająca do wszystkich telefonów" będzie akurat taką, jaka jest najwygodniejsza akurat dla ciebie.

Wiesz, mnie np. również drażnią niektóre elementy interfejsu tej gry, z innych zaś nie korzystam prawie w ogóle. Jednocześnie mam świadomość, że są gracze, którzy dokładnie te same elementy interfejsu uważają za bardzo wygodne i funkcjonalne.

Mnie krytykujecie że o tym mówię a wy wolicie by każdy telefon miał inną końcówkę zasilającą .

Wiesz, trochę cię nie rozumiem (no dobra, całkiem cię nie rozumiem).
Mówisz że interfejs jest dla ciebie niewygodny, po czym zamiast domagać się możliwości customizacji (czyli indywidualnego dopasowania do konkretnego użytkownika), domagasz się jakiejś "standaryzacji", czyli znowu jednego szablonu dla wszystkich, niezależnie od tego czy będą lubić ten szablon czy nie.

Znowu odnoszę wrażenie, że przeniosłeś jakieś swoje przyzwyczajenia z innej gry czy gier, i chciałbyś, aby w elvenarze było dokładnie tak samo jak to, do czego się przyzwyczaiłeś. Do pewnego stopnia to nawet rozumiem, sęk w tym, że to tak nie działa. Nawet telefony mają poumieszczane określone funkcjonalności w innych miejscach, w różnych samochodach wsteczny włącza sie w różny sposób, itd, itp.

Pytanie czy jak każdy telefon będzie miał inna końcówkę zasilającą to będzie lepszy - chyba nie i jest to zbędne utrudnienie .

Dlaczego?
Jeśli to użytkownik będzie mógł zecydować jaka końcówka ma być w jego telefonie to akurat bardzo by mi się to podobało. Mógłbym wtedy dopasować końcówkę w telefonie do złącz w innych urządzeniach, które posiadam i tym samym ograniczyć ilość kabli. Sens miałoby dopiero ustawienie jednej końcówki zasilającej dla wszystkich urządzeń - od telefonów, przez komputery, do AGD. Tylko że również i wtedy będą ludzie i sytuacje, którym akurat ta jedna końcówka zupełnie nie pasuje. Jak to rozwiążesz?

I tak jest z tą grą.
Wiem że przez te utrudnienia doszukujecie się głębi gry co jest nonsensem ,

Ekhem, gra to gra, doszukiwanie się głębi w grze internetowej to dziwny pomysł z założenia, nie uważasz?

to tak jak dziury na drodze mają wam pomóc w spostrzegawczości.

Dziury na drodze po prostu są. Podobnie jak poszczególne elementy gry też są jakie są. Możesz je wykorzystać i mieć z tego zabawę, a możesz biadolić, że jest ci ciężko. Może po prostu to nie jest gra dla ciebie i tyle.
Ponownie wracamy do tego co już zauważyłem powyżej - wydajesz się nie rozumieć, że różni ludzie mają różne gusta, jednym podoba się to, co u innych budzi żywą niechęć. Po co się męczyć z tym co ci nie odpowiada?


Krytykujecie mnie że mówię o tych dziurach a wy w nich doszukujecie się sensu i głębi , kto tu jest normalny ?

Hmmm, znowu zaczynasz zmierzać w kierunku rzucania niefajnych insynuacji pod adresem innych graczy. Jeśli będziesz to kontynuował, to znowu pójdą zgłoszenia do adminów i w konsekwencji wątek zostanie zablokowany.
Nie nauczyło cię nic doświadczenie z kilku poprzednich wątków, które założyłeś?

Co do "dziur", powtórzę jeszcze raz: ludzie mają różne gusta i preferencje. Jednym ta gra odpowiada, innym nie. Nie ma obowiązku jej lubić, nie ma obowiązku w nią grać. Zacząłeś swoje wpisy od tezy o "masochizmie", a im więcej piszesz tym bardziej dochodzę do wniosku, że najwięcej zachowań masochistycznych przejawiasz ty sam.
Ewidentnie ta gra ci "nie leży" - nie podobają ci się jej reguły, nie podoba styl, nawet interfejs. Jednak zamiast poszukać sobie czegoś, co pardziej pasuje do twoich gustów, upierasz się by w niej tkwić i zarzucasz coraz bardziej wydumane "dowody", że jest "zła".

Wiesz, mnie na przykład nie leżą telefony marki X czy Y, ale zamiast się z nimi męczyć żeby coś sobie czy innym "wykazać" po prostu nie kupuję urządzeń tych marek.
 

djmags14

Rozbójnik
Krytykujecie mnie że mówię o tych dziurach a wy w nich doszukujecie się sensu i głębi , kto tu jest normalny ?
Myślałem, że z założenia dziura ma głębię. Jednak jak jest inaczej to widocznie są płaskie lub nawet wypukłe dziury. Dzięki tym wnioską jestem chyba normalniejszy. Chyba, że to była krytyka mądrego człowieka, która spowodowała, że nie mogę być już normalny. Taki sens tej logiki, ale co tam.

Mam konta na początku 3 rozdziału i co z tego (haha). Bardzo wiele rozdziałów było swego rodzaju dodatkiem do gry i na swój sposób miały inną mechanikę gry. Niektóre są do siebie podobne, inne nie. Przechodząc je można odnieść wrażenie, że gra się zmienia (na lepsze lub gorsze). Nie bez powodu niektórzy woleli zatrzymać się na danym etapie. Taki urok tej gry.

Co do feniksa ognia. W tej grze jest kilka budynków, które na tle ogółu bardzo wyróżniają się i słowo: kluczowe bardzo dobrze oddaje ich rolę. Da się bez nich grać, ale wtedy pojawiają się kolejne pytania: jakim kosztem?, jakim poziomem trudności?, itd. W głębszym znaczeniu można doszukiwać się nierównych zasad gry. Tylko to wynika z działania Wydawcy Gry. Ludzie zmieniali się, tak samo jak polityka i pomysły, które wdrożono bez zastanowienia. Czas sporo pokazał, ale nie naprawił fundamentów.

Z jednym założeniem zgodzę się. Zdecydowanie za dużo jest losowości i ciągle przybywa. Ostatni event jest tego wyznacznikiem. Bez jakichkolwiek wspomagaczy (50 pkt za emaila, zakup waluty, brak bonusów do ilości waluty za zadania, itd.) zdobyłem 361 klejnotów, czyli byłem w gronie 1% najlepszych graczy. Na kolejnym serwerze podobnie. I co z tego? Tego zestawu i tak nie postawie, bo do niczego nie jest mi potrzebny. Jednak wiem, że zdecydowana większość graczy nie zrozumiała zasad, a właściwie zależności wynikającej z losowości. Najbardziej przykre jest to, że wykonując te same działania mógłbym zdobyć tylko 160 pkt, a a innym przypadku dowolną ilość, np. 1500 pkt. Oczywiście tylko w teorii. I to rzeczywiście jest przykre ;(
 

BlossomValvi

Łucznik
Dajcie spokoj, gościu jest podręcznikowym trollem, wyraźnie to widać po przerzuceniu rozmowy z tematów które poruszył na przysłowiowe dziury w serze…

Sam wątek powinien być już zamknięty z uwagi na złamanie regulaminu (ja tam naliczyłem 4 paragrafy), nie wiem jak wy ale ja za ogolne dokonania na forum zmieniłbym mu nick na MasochisticM…73, bo teraz wyraźnie widać ze robi swoją projekcje ;)
 

Deleted User - 198835

Guest
Proszę o zamknięcie też tego tematu - już wszystko było powiedziane i jest ryzyko nieprzyjemnej wymiany zdań teraz w tym temacie i niekoniecznie na temat
 
Status
Zamknięty.
Do góry