• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Zgłoszone Eventy- produkcja manufaktur

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser3575
  • Data rozpoczęcia

Czy zadania eventowe powinny być zaliczane dla dowolnej manufaktury?

  • Tak, powinna być możliwość zaliczenia zadania eventowe go poprzez produkcję z dowolnej manufakturu

    Głosy: 31 86,1%
  • Nie, w eventach powinna nadal być wymagana tylko produkcja bonusowych manufaktur

    Głosy: 5 13,9%

  • W sumie głosujących
    36

DeletedUser3575

Guest
Przeszukałam dział i nie znalazłam. Dlatego proponuję, żeby w eventach zadania wymagające produkcji były formułowane: wyprodukuj 10 x 24h produkcje dowolnego t1 (zamiast bonusowego t1).

Obecna sytuacja, jak wszyscy wiemy, dyskryminuje graczy, których manufaktury bonusowe na pierwszym poziomie są większe (2x2). Dla tej grupy graczy event wymagający np. 10 bonusowych produkcji 24h jest znacznie trudniejszy. Przy takiej samej ilości miejsca w mieście, mogą zmieścić o połowę manufaktur mniej.

Edit. Dwa słowa doprecyzowania: chodzi o to, żeby zadanie eventowe nie mówiło nam czy mamy produkować globus czy kufer czy ołtarz czy jeszcze inną rzecz wytwarzaną przez określony typ manufaktury. Pomysł dotyczy tego aby zadania, gdzie tych produkcji jest więcej zostawały zaliczone za produkcje o określonym czasie wytwarzania z dowolnej manufaktury, którą wybierze gracz.
W skrócie:
- czas produkcji- określony w zadaniu
- typ manufaktury- swobodny wybór gracza
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser174

Guest
Ljosael uprzedziłaś mnie :D sama też doszłam do takiego wniosku, że coś tu jest nie halo... ukradłaś mi pomysła :D

Aczkolwiek miałam pomysł by produkcje w tych większych fabryczkach (które nie dość, ze zajmują więcej miejsca to jeszcze potrzebują więcej ludków ... już o złocie i młotkach nawet nie bedę wspominać bo to drobiazgi) były liczone podwójnie... tak na logikę: skoro produkcja w nich jest większa to dlaczego by nie wymagac od producentów większych fabryczków zwyczajnie odpowiednio mniejszej ilości produkcji czyli zamiast 24 produkcji wyszłoby tylko 12. To uczciwe i sprawiedliwe rozwiązanie

Inna rzecz, ze gracze od żywiołów w górę sa pozbawieni produkcji 24h+ w swoich podstawowych manufkach... tym bardziej producenci stali (+ potentaci drewna w ludzkiej rasie) powinni mieć tu zmniejszone wymagania
 

DeletedUser3575

Guest
A tam zaraz ukradłam - każdego dnia nas w bractwie inspirujesz Szefowo :D możesz czuć się Muzą tego pomysłu :cool:

A tak serio to ja, jako posiadaczka bonusu stali na dwóch serwerach myślę, że to nie w porządku a teraz wyzwanie na becie pokazuje, że można inaczej...
 

DeletedUser1530

Guest
Nie widzę logiki w w startowaniu w eventach wcześniej niż przed rozdziałem krasnali więc ja ten pomysł uważam za zbyteczny. Powody tego już wymieniono w poście pomysłodawcy
1. Brak miejsca w mieście
2. Nagrody są tragicznie słabe
 

Nusion

Kapłan
Nie widzę logiki w w startowaniu w eventach wcześniej niż przed rozdziałem krasnali więc ja ten pomysł uważam za zbyteczny. Powody tego już wymieniono w poście pomysłodawcy
1. Brak miejsca w mieście
2. Nagrody są tragicznie słabe
Hmm? Ale co mają krasnale wspólnego z tym pomysłem?
I skąd wiesz, jakie nagrody będą w przyszłych eventach?
A brak miejsca w mieście to raczej argument za, a nie przeciw ;)
 
Aczkolwiek miałam pomysł by produkcje w tych większych fabryczkach (które nie dość, ze zajmują więcej miejsca to jeszcze potrzebują więcej ludków ... już o złocie i młotkach nawet nie bedę wspominać bo to drobiazgi) były liczone podwójnie... tak na logikę: skoro produkcja w nich jest większa to dlaczego by nie wymagac od producentów większych fabryczków zwyczajnie odpowiednio mniejszej ilości produkcji czyli zamiast 24 produkcji wyszłoby tylko 12. To uczciwe i sprawiedliwe rozwiązanie
Nie byloby sprawiedliwe. Zeby naprawde bylo sprawiedliwie trzeba by uwzglednic rozne poziomy
manufaktur, ich rozna wielkosc, np. manu marmuru czy drewna na niektorych poziomach ma u ludzi
"troche" inna wielkosc niz u elfow... Propozycja @Ljosael jest prosta i wystarczajaco wyrowna szanse.
Jak zaczniesz tak kombinowac i przeliczac to wyjda ulamki ;)
Nie widzę logiki w w startowaniu w eventach wcześniej niż przed rozdziałem krasnali więc ja ten pomysł uważam za zbyteczny.
To dla mnie nowosc, ze gracze ponizej Krasnali nie potrzebuja budynkow eventowych
(a chocby i na przemial w Akademii), scrolli na mlotki i zloto, przyspieszaczy, ze w przyszlosci
nie przyda im sie Feniks, ktorego nikt im juz przeciez nie zabierze... No patrz, dzieki,
zawsze czlowiek moze sie czegos nowego nauczyc ;)
 

eelem

Wędrowiec
Nostormo, albo tak króciutko grasz, albo nieistotne dla Ciebie chociażby dodatkowe PW. Jak nagrody dla Ciebie za słabe to warto poklikać by zdobyć dodatkowe bonusy na kasę, czasówkę i młotki.

A może po prostu: wszystkie manufaktury na początku niech mają 2x1 i po kłopocie.
 

DeletedUser1530

Guest
Wytłumaczę to choćby na przykładzie obecnego eventu na dzień dobry dostajemy 3 duże budynki które podejrzewam już po dwóch dodatkowych tygodniach gry będą zbyteczne bo ich rozbudowa będzie kosztować potężne środki a zysku praktycznie nie będzie zadnego
więc na kij wogole startować w evencie skoro zrobi się całe gówno a potem i tak nagrody przerobi się na fragmenty zaklęć jak widzicie tu jakiś sens to wytłumaczcie gdzie bo ja go nie widzę
 
na dzień dobry dostajemy 3 duże budynki które podejrzewam już po dwóch dodatkowych tygodniach gry będą zbyteczne bo ich rozbudowa będzie kosztować potężne środki
Kto ma choc odrobine oleju w glowie bedzie rozwijal tylko jednego Feniksa. Jego
rozbudowa nie bedzie kosztowac zadnych "poteznych srodkow", tylko artefakty,
ktore mozna zdobyc w samym evencie. Pal licho statystyki samego budynku, wazny
jest stopien ewolucji i bonus, ktory on daje.
a zysku praktycznie nie będzie zadnego
Czy my na pewno gramy w te sama gre ? ;)
więc na kij wogole startować w evencie ... jak widzicie tu jakiś sens to wytłumaczcie gdzie bo ja go nie widzę
Poddaje sie... ;)
 

DeletedUser2264

Guest
Czyli już wiemy kim jest jedna z osób głosująca na NIE :D
 

DeletedUser174

Guest
chris07070707 jakie ułamki??? trochę nie rozumiem... bez sensu kombinujesz jak koń pod górę

propozycja Ljo też nie jest sprawiedliwa (aczkolwiek nie jest zła dla jasności)... bo zupełnie nie wykorzystujesz fabryk z miasta tylko musisz wybudować całą infrastrukturę pod eventy. Jak masz wyprodukować 2 globusy (czy jak sie one tam nazywają) to niezależnie od poziomu fabryki w jednej mańce stali "chowają" się 2 produkcje... sprawa prosta jak metr drutu w kieszeni - wystarczy zmniejszyć ilośc wymaganych produkcji i dostosować ją do wielkości budynków To chyba nie powino być trudne...
 
chris07070707 jakie ułamki??? trochę nie rozumiem... bez sensu kombinujesz jak koń pod górę
Ja kombinuje ? ;) To Ty chesz jakiegos przeliczania i liczenia x2.
propozycja Ljo też nie jest sprawiedliwa.. bo zupełnie nie wykorzystujesz fabryk z miasta tylko musisz wybudować całą infrastrukturę pod eventy
A niby z jakiej racji ? I dlaczegoz mialbym nie wykorzystywac fabryk z miasta ? Ljos wyraznie
napisala, ze podobnie jak w nadchodzacych Wyzwaniach ma zaliczac produkcje z dowolnej
manufaktury. Obojetnie, czy bedzie to globus (stal) czy oltarz (marmur), liczy sie produkcja 1d.
Jesli mam stal jako bonus i powiedzmu 5 glownych manu stali, to dostawiam 10 manufek
marmuru i jade event na 15 manufakturach (dla przykladu). Po co kombinowac z przeliczaniem
razy dwa ? Sam wybieram rodzaj manu, jakie chce dostawic i wybieram oczywiscie te
najmniejsze, zadne przeliczanie i zaliczanie podwojnie nie jest potrzebne ;)
 

DeletedUser3575

Guest
Dokładnie o to mi chodzi co napisał @chris07070707
ma zaliczac produkcje z dowolnej
manufaktury. Obojetnie, czy bedzie to globus (stal) czy oltarz (marmur), liczy sie produkcja 1d.
Jeśli chcesz, robisz zadanie wyłącznie tym co masz w mieście, a jeśli masz taką fantazję to stawiasz dodatkowe manufaktury- ale wtedy możesz wybrać te, które zajmą mniej miejsca.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser110

Guest
Jak najbardziej na TAK.
Otóż okazało się, że "przegrałem" ewent na 10 produkcjach dobowych stali. W poprzednich ewentach zaliczała takie zadania produkcja T4 - więc radośnie ponastawiałem produkcję platyny (zresztą zupełnie nieopłacalną) - a tu, przy zbiorze ZONK...
Stalownie poziom 1 to 2x2 więc jest zasadnicza różnica, czy ma to być dobowa produkcja stali czy marmuru.
Co do zysku z budynków (@Nostormo ): cały sens ewentu dla mnie, to było postawić Feniksa na poziomie 9 aby mieć wieczną Placówkę Handlową. Skoro dziewiątego artefaktu nie zdobędę, to ewent przegrałem.
 
Do góry