• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Wprowadzone Eventy z bonusami do produkcji. [197]

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser878
  • Data rozpoczęcia

Czy podoba ci się pomysł z festynami?

  • Tak, podoba mi się pomysł z festynami.

    Głosy: 1 12,5%
  • Nie, nie podoba mi się pomysł z festynami.

    Głosy: 7 87,5%

  • W sumie głosujących
    8
Status
Zamknięty.

DeletedUser878

Guest
Witam! ;) Mam propozycje, żeby dodać eventy co tygodniowe. Głównie sobota/niedziela, dni wolne od roboty/szkoły, etc. W wielu grach coś takiego widziałem i było to bardzo pozytywne.
Polegałoby to na podniesieniu jakiegoś bonusu przez cały dzień. Załóżmy, że np w sobotę byłby event, który przez cały dzień dawałby 50% więcej zasobów. Albo więcej towaru. Coś takiego. Oczywiście to tylko propozycja, ale myślę że nowym graczom grałoby sie przyjemniej, i nie tylko tym nowszym. ;)
 

DeletedUser878

Guest
Tak. ;) Mówię, że to tylko inspiracja, albo taki wstępny pomysł. W wielu grach widziałem właśnie tak, że było co dwa tygodnie, albo co tydzień, taki bonus na dzień. Można byłoby to jakoś poprawić/dopracować.
 

DeletedUser14

Guest
Ja ogólnie sobie nie wyobrażam, by Twórcy dali nam coś "za darmo", bez żadnych zadań czy wymagań ;) Poza tym, są już Zaklęcia, które spełniają taką funkcję dla większej liczby produkowanych towarów. Jak już, to ja bym zaproponował np. szybsze szkolenie jednostek o 30% czy bonusowe Punkty Wiedzy za zdobycie prowincji. coś takiego, czego nie można uzyskać przez inne środki :)
 

DeletedUser878

Guest
O! To też brzmi fajnie. Np. podbicie prowincje - dostaje sie bonus na jeden dzień. ;)
 

Axatloc

Wędrowiec
ja bym wolał poniedziałek jako dzień eventowy, mam wtedy wolne w odróżnieniu od soboty i niedzieli
 

DeletedUser951

Guest
Witam! Mam pomysł na wprowadzenie do gry czegoś, co zwiększałoby na jakiś czas ilość punktów kulturowych. Otóż miałoby to formę festynów organizowanych w ratuszu, które dostarczałyby na jakiś czas punkty kulturowe (podobnie jak pomoc sąsiedzka), ale zmniejszałyby ilość towarów produkowanych w manufakturach. Włączałoby się je tak samo jak produkcje w warsztatach- byłoby 6 opcji: 3 godz ( -50%pm), 9 godz(-45%pm), 18 godz(- 40% pm), 24 godz(- 35%pm), 36 godz(- 30%pm), 48 godz(- 25%pm). Ilość dodatkowej kultury rosłaby z poziomem ratusza. Podstawowa ilość bonusu ( na poziomie 2 ratusza) jest do uzgodnienia, tak jak procent jej wzrostu. Ponadto, gdy rozpoczęto by już festyn nie dałoby się go anulować.
 

DeletedUser964

Guest
Widzę tu pewną niedorzeczność. Mamy świadomie obniżyć wydajność produkcji w manufakturach, żeby podnieść poziom kultury, który jest tylko po to, aby podnieść wydajność produkcji w warsztatach i domach? Czyli zamiast produkować więcej towarów, które mają większą wartość od czasu wprowadzenia turnieju, będziemy zbierać więcej młotków i złota, które i tak zazwyczaj zalegają w magazynach? Gdzie tu sens, gdzie logika?
 

DeletedUser878

Guest
Tak jak wspomniał kolega u góry, to jest bezsensowne. Ja zawsze mam max zasobów, monet - a towary są bardziej potrzebne.
 

DeletedUser951

Guest
Pomysł z festynami to tylko przykład (ja też mam pełno monet i zasobów). Równie dobrze to mogą być zawody na najlepiej produkującą manufakturę- ilość produkowanych towarów zwiększa się o jakiś procent na minutę. Działałoby to na tej samej zasadzie ( więcej towarów, ale mniej zasobów i monet).
 

DeletedUser110

Guest
Też mi weekend nie pasuje. Akurat wtedy gram najmniej. Wolałbym w dni robocze ;)
 
Status
Zamknięty.
Do góry