• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Falantir

Falantir

Ex-Team
Witam ^^.
Zawinęłam do tego portu z nadzieją na zostanie dłużej. Gram już jakiś czas na obu serwerach i na razie idzie mi dobrze. Na co dzień jestem molem książkowym, głownie fantastyka: Sapkowski, Tolkien, Pantykiewicz, Trudi Canavan, Grzędowicz i ostatnio powrót do Stephena Kinga. Jako gracz odchowana na: Heroes III i IV, Hellfire i Diablo II LOD, Oblivion i Skyrim, Neverwinter Nights, Dragon Age II.
Z ciekawostek, był taki czas kiedy mogłam walczyć mieczem, dobra znajoma mnie uczyła.
Mój nick powstał od palantira, jak wiadomo z Władcy Pierścieni, to jeden z widzących kamieni. :)
A poważniej skończyłam informatykę i dobrze mi z tym, czasem się przydaje.
 

DeletedUser145

Guest
Cześć :)
Widzę, że mamy kolejną osobę która lubi fantastykę... Będzie od kogo wyciągać tytuły książek ;)

Dragon Age to moja ulubiona gra :) No... Może nie DA II... :) Chociaż są postacie które uwielbiam w tej części i brakuje mi ich w pozostałych.
 

Falantir

Ex-Team
Najlepiej szukać fantastyki na stronach od książek, ale też się polecam ^^.
DA jest doskonałe do poprawy złego humoru, można się całkiem nieźle rozerwać.
 

DeletedUser363

Guest
Heh, takie to już połączenie, że jak ktoś związany z informatyką to na 90% uwielbia gry (głównie RPG) oraz literaturę fantastyczną. :p A "Pan Lodowego Ogrodu" to majstersztyk!
 

Falantir

Ex-Team
Tą książkę pożyczył mi kuzyn : ). Przeczytałam w tydzień i przypomniało mi się jak mój znajomy podsunął mi pomysł, żebym sama napisała książkę, bo może mi się udać.
 

DeletedUser363

Guest
Ale w tydzień cały cykl czy tylko jeden tom? :p Jak cały cykl to szacun za czas i umiejętności. :D Jak masz pomysł to sobie skrob, czemu nie - czy coś z tego będzie czy nie sama ocenisz później. :p
 

DeletedUser145

Guest
Ja właśnie 'bawię się' w Inkwizycje, którą porzuciłam z braku czasu :) Dla mnie najlepszą częścią zawsze będzie Początek :)
 

Falantir

Ex-Team
Cały cykl książki będę tropić. Tydzień jeśli liczyć kiedy zaczęłam i kiedy skończyłam, jeśli liczyć czas kiedy tylko czytałam to 2-3 dni.
Co do książki to całkiem możliwe, że się w końcu zdecyduje, ale nie będą pewnie rozpisane jak u Canavan.

Najlepszy początek z gier to wiem, że ma Skyrim :D. Jeśli już o powrotach mowa, to skończyłam kampanię Warcraft'a i Frozentron'a.
 

DeletedUser363

Guest
Ach, gdyby tylko czas pozwolił też bym z chęcią odświeżył WIII. :D Definitywnie najlepiej skonstruowana fabuła gry, która kiedykolwiek powstała. A po filmach międzyrozdziałowych Blizzard powinien się wziąć za kręcenie pełnometrażowych produkcji. :p Jak na tamte czasy to był majstersztyk, który nawet teraz mocno nie odstaje od standardów.

Z TES Morrowind zaliczony? :D Czy od razu Skyrim/Obli? :p
 

Falantir

Ex-Team
Morrowind'a nie miałam okazji. Baldur Gate też mi nie poszedł po zainstalowaniu, nie doczekałam się odpalenia.
Blizzard ma w sobie jakąś niezwykłą energię ;p, po prostu chce się tam być, grać i oglądać wszystko.
Ja jeszcze chwilowo męczę kostkę Horadrimów, stwierdziłam, że chce mieć postać ze wszystkimi runami.
Pamiętam jeszcze Age of Empires... pewnie gdzieś mam, razem z Bitwą o Śródziemne.
 

DeletedUser

Guest
To ja powiem tak. Diablo tak... Ale nie D3 bo tu skopano po całości. Zamiast gry z dodatkowym sklepem zrobiono sklep, do którego dodano grę. Co do AoE to jak najbardziej. Ale podobnie do the Settlers czy Heroes of Might and Magic, tylko wczesne wersje. Późniejsze już zatraciły grywalność albo postanowiono zrobić rewolucję/ewolucję i coś nie bardzo to wyszło. Zresztą szczerze mówiąc to mam wrażenie, że wiele pozycji obecnych poszło za bardzo w grafikę i efekciarstwo, ale fabularnie lub poziomem bardzo odstają na minus. Osobiście to bardzo mi brakuje jakiegoś w miarę nowego space simulatora. W zasadzie ostatni jaki wyszedł to... Freespace 2 pod koiec lat 90. ubiegłego wieku. Tu próbka ->
 

Falantir

Ex-Team
Diablo 3 podobno nie wypadło najlepiej, jednak po obejrzeniu kilku recenzji zgodnie przyznaje, że jak to określono, jest to jak "...sprzątanie piwnic po imprezach".
Za Freespace nie przepadam i ogólnie za tego typu kosmicznymi grami, wole trzymać się ziemi.

Pamiętam kiedyś jak spadłam w Oblivionie z konia, który jechał przez most... mało tego, że mam lek wysokości, to jeszcze koń spadł prosto do wody prawie się topiąc. W sumie wyszło na to, że nie chciał wypłynąć, wiec musiałam odsunąć na bok awersje do wody i czarem przyzywającym holowałam go do brzegu. Super nie? :p
 

DeletedUser580

Guest
Ja tylko chciałabym się odnieść do D3... Kiepski miało start i dom aukcyjny to była porażka, ale trochę z tego dołu Blizzard się wygrzebał. Teraz to zupełnie inna gra i nawet bym powiedziała, że ma pewne plusy, których D2 nie miało. Chociażby, że po przejściu części fabularnej można robić coś innego niż przebieżki z ubijaniem Mefisto raz po raz licząc, że w końcu wypadnie Czako. ;)
 

DeletedUser

Guest
Wiesz... W D2 po zakończeniu na BNecie też ostro kombinowali. I nie chodzi mi tu o Krowi level, ale Ubery choćby. Do tego D2 ma wiele świetnych modów, które kompletnie zmieniają fabułę i mechanikę gry. Nawet więc jeśli się znudzi oryginał to wrzucasz jakiś, informujesz znajomych i dajecie po LANie lub pseudoLANie.
 

Falantir

Ex-Team
Co do ogólnie wersji Diablo to bardziej lubię D2 o jedynce nie wspomnę :D. Tylko najgorsze jest ubijanie bossów na samym już końcu danego rozdziału, reszta jest dość dobrze wyważona w zależności od wylosowania mapki, ilości potworów, zdobywanego doświadczenia, cen obozowych i innych parametrów.

Witaj :).
Grałaś w którąś z gier Władca Pierścieni?
Grałam w obie gry 1 i 2 i powiem, że w którejś była ta fajna mapka po której latały orły i nazgule. Czekałam z kuzynem aż się spotkają i wtedy wybieraliśmy dany obszar. Bitwy do rana przy talerzu pełnym kanapek zawsze były epickie :D.
 
Do góry