• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Farma Iglicy na nowym świecie ?

miodziox

Wędrowiec
Witam
Zastanawiam się nad zaczęciem gry na nowym świecie na którym jeszcze nie gram i rozwinięcie go do 3/4/5 rozdziału i skupienie się tylko i wyłącznie na farmieniu iglicy tak żeby w całości ją powiedzmy co 2/3 tygodnie zrobić.
Myślicie że ma to sens wypalić ? czy idzie skończyć iglice takim kontem z 3/4 rozdziałem wszystko w nią inwestując ?
Głównie wiadomo zalezy na diamentach na główny świat na którym się gra
 

Koval92

Kapłan
Ja jestem na becie w 6 rozdziale i do połowy 2 piętra dochodzę bardzo rzadko... Wojsko przegrywa wszystko od połowy 1 piętra, Iglica jest źle zbalansowana a ostatnio jeszcze się pogorszyło, ekspansje i ekspansje VIP za duży wpływ mają na rozmiar armii przeciwnika.

W 16 rozdziale to wszystkie 3 piętra robię na live dla porównania.
 
Myślicie że ma to sens wypalić ? czy idzie skończyć iglice takim kontem z 3/4 rozdziałem wszystko w nią inwestując ?
To jak najbardziej ma sens, wielu graczy juz tak robi. I tak, w 3-4 epoce da sie zrobic cala Iglice o wlasnych silach. Na kazdym swiecie istnieja nawet bractwa skupiajace wylacznie takie farmy iglicowe. Mozesz sobie poogladac wioski w tych bractwach, prawie kazda z nich robi wszystkie 3 poziomy Iglicy co tydzien.

na Arendyll: Po pierwsze: Iglica
na Winyandor: TheGeneracja
na Felyndral: Iglica wolne miejsca
 

miodziox

Wędrowiec
W sumie widzę 2 typy albo full wojsko albo full produkcja i pewnie negocjacje ;)
Ciekawie co lepiej wypala i czy zostaje się na jakimś rozdziale czy leci się do przodu.
Co zwiększa trudność iglicy ?
 

BlossomValvi

Łucznik
Najlepiej miks ;) czyli walki do pewnego poziomu potem negocjacje.

Poziom trudności jest jaki jest czyli miks armii oraz fale przeciwnika wraz z tym ze od drugiej fali komputer sam ustawia twoje ocalałe armie

Natomiast jeśli chodzi o ilość armii przeciwnika to jest tytaniczne opracowanie gracza MinMax i na ilość armii wpływa:
- ilość odblokowanych obowiązkowych badań w drzewku technologicznym
- ilość posiadanych ekspansji (zwykłych i premium)
- poziom bonusu od reliktów t1, T2 i t3 - liczą się tylko odblokowane
- oraz sumaryczna ilość wszystkich poziomów budynków antycznych

Jak wiadomo wielkość armii ma wpływ na koszt negocjacji...

jak widać z powyższego dosyć gwałtownie rosną koszta iglicy (i wkrotce turnieju) dlatego bezpiecznie trzymać miasto w 3-4 rozdziale potem bez wsparcia i/lub wiedzy jest ciężko robić 3 poziomy

i jeszcze jedno wraz z rozwojem miasta dochodzą nowe towary do negocjacji np. W 3 epoce mamy tylko złoto młotki i t1, T2 potem ida t3, mana, orki, żywe i ziarno wiec jest coraz trudniej negocjować (pomijając ilości)
 

miodziox

Wędrowiec
Powiedzmy jestem w 3 epoce ale nie odblokuje towaru t3 czy spowoduje to że nie będę musiał tym negocjować ? tzn będę miał tylko 4 możliwości zawsze ? Tzn: Złoto/Młotki/t1/t2 ??
 

djmags14

Rozbójnik
Dokładnie tak. Bardzo przyjemnie tak się gra :cool:
Tylko do wyboru może być więcej możliwości niź 4, bo t1 i t2 mają po 3 produkty. Np boss na końcu 2 piętra to 7 produktów do wyboru, są młotki i monety, ale dodatkowo różnych zasobów jest aż 5.
 

xEasyRiderx

Rycerz
Tylko do wyboru może być więcej możliwości niź 4, bo t1 i t2 mają po 3 produkty. Np boss na końcu 2 piętra to 7 produktów do wyboru, są młotki i monety, ale dodatkowo różnych zasobów jest aż 5.
W grupach towarowych są po 3 surowce natomiast czy odblokujecie T3 nie ma związku ponieważ i tak nie są one w negocjacjach na poziomie 3 rozdziału
 

BlossomValvi

Łucznik
Tak, tego nie napisałem ze towary do negocjacji to jest epoka +1 w stosunku kiedy one pojawiają się w mieście (w drzewku)

Ilość produktów w negocjacjach jest stała i zależna od poziomu iglicy, natomiast to robi duża różnice czy mam w mieście magazynować 6 różnych towarów (minimum 3 epoka) czy tez 20 (od 15 epoki) w rozsądnych ilościach - czas czas czas na produkcje ;)
 

BlossomValvi

Łucznik
No to jestem słaby, bo jestem w 15 epoce a iglice robię niemal tylko negocjacjami bo mi to wychodzi duzo taniej niż wojskiem (robię tylko dwa poziomy, trzeci traktuje jak skrzynki 11-19 w turnieju ;))
 

xEasyRiderx

Rycerz
Pod koniec 3 rozdziału w bractwie iglicowym robiłem już całą iglicę co tydzień wojskiem teraz jestem w 5 rozdziale ponieważ mi się nudziło stanie i nie miałem co robić z pw :)
Owszem koszty walk są wyższe (składają sie na to inne czynniki jak poziom cudów czy sam rozwój miasta) jednak jeszcze ujdzie czyli w normie
 

djmags14

Rozbójnik
No to jestem słaby, bo jestem w 15 epoce a iglice robię niemal tylko negocjacjami bo mi to wychodzi duzo taniej niż wojskiem (robię tylko dwa poziomy, trzeci traktuje jak skrzynki 11-19 w turnieju ;))
Bo prawda jest taka, że przy negocjacjach koszty 3 piętra wzrastają astronomicznie. Nie chodzi tylko o ilość potrzebnych surowców, ale ich ilość w stosunku do dostępnych slotów. Prawdopodobieństwo udanej negocjacji znacznie spada, a na samym początku 1 piętra jest 100% (pomijając oczywiste błędy gracza).
 

BlossomValvi

Łucznik
Bo prawda jest taka, że przy negocjacjach koszty 3 piętra wzrastają astronomicznie. Nie chodzi tylko o ilość potrzebnych surowców, ale ich ilość w stosunku do dostępnych slotów. Prawdopodobieństwo udanej negocjacji znacznie spada, a na samym początku 1 piętra jest 100% (pomijając oczywiste błędy gracza).
Ale koszta negocjacji są zależne od ilości wojska i z ciekawości sprawdziłem u siebie (15 epoka raczej początek drzewka):
- iglice 22 poziom (77,5% do prędkości budowy wojska w koszarach)
- koszary jeszcze z 14 epoki
- czas budowy 11k wojska to 3h i 10min

Ok iglice 3 poziom pierwsza walka kazdy slot to 12k wojska czyli pełna moja obsada to 16h producji koszarowej! a przeciwnik ma dwie fale każda armia po 13,5k i to miks lekkich i ciężkich strzelających na apce nie ma szans bez strat - serio 16h produkcji koszarowej to mam w turnieju wojska na conajmniej kilkanaście prowincji na dwie gwiazdki (przy okazji w turniej dopiero w okolicy 50 prowincji slot sięga 10k jednostek)

Aha koszta towarowe 970k złota i 97k młotków, 12k stali, 9200 zwojów oraz 2700 żywego marmuru i 2100 mydła oczywiście trzeba tez grać ale przy 6 towarach mam wysokie szanse na wygranie w pierwszym podejściu
 
Ostatnia edycja:

Kuba134Ziomal

Wędrowiec
Ja gram na 2 światach w iglicowych farmach rozdział 3 i robę ją negocjacami jedyna wada to że można się czasami zdenerwować jak ma się 3 razy pod rząd 50% na wygraną a i tak przegrywarz :p
 

miodziox

Wędrowiec
Kilka Pytan dzięki wam wszystkim!

Jak sprawdzić swój aktualny postęp mapy ?
Czy postęp mapy ma wpływ na koszt w iglicy
Czy powiększanie oddziału wpływa na koszt negocjacji w iglicy?
Czy ilość ekspansji z badań wpływa na koszt negocjacji w iglicy ?
Czy jeżeli będziemy w 4 akcie do negocjacji będą potrzebne surki t3 ?
Średnio kto robi calutką iglice ile wyciąga diaxów w tygodniu ?
Jeszcze jakaś cenna uwaga ? będę wdzięczny!
 

Kuba134Ziomal

Wędrowiec
To tak:
1 Nie wiem
2 Gdzieś na forum chyba jest co wpływa na trudność Iglicy
3 Tak, bo jest to odblokowanie technologii - pod tym względem
4 Tak
5 Tak
6 Tu różnie. To gra losowa więc różnie. 275 na koniec + załóżmy ok 75 w Iglicy czyli 350 (ale to różnie bo jak z bossa na 3 poziomie dostaniesz diamenty to masz 125 z 2 poziomu 75 a z pierwszego 50. Chyba trzeba mieć pecha aby tych +75 nie wyrobić)
6bonus Ja gram złoto na 3 światach i min ponad 1000 diamentów w Iglicy robię no chyba że mam dużego pecha w tej dostałem 3x 125 szkoda że nie dżina.

Uwaga: Wzoruj się na miastach Iglicowych czyli produkcja kasy, młotków a surowce głównie z wymiany : )

EDIT:
O tym mówiłem dzięki xEasyRiderx
 

miodziox

Wędrowiec
A jeszcze co do samego wojska to jakie wojsko u ludzi najlepiej się będzie sprawdzało do robienia iglicy ?
I czy warto dojść do końca czwartego rodziału żeby odblokować sanktuarium ? aktualnie jestem w połowie czwartego
 
Do góry