• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Fatalny kupiec po zmianach+kilka propozycji

Status
Zamknięty.

DeletedUser1391

Guest
Powiem krótko - na podstawie rozmów z innymi i wg mojej opinii, fatalnie przebudowaliście Kupca ! Jaki jest sens zdobywania dodatkowych zadań i/lub punktów skoro potem jest się zmuszanym do absurdalnego wydawania tych środków w tak szybko drożejącym handlu z Kupcem ? Zacząłem właśnie budowę osady w Aryndalu i już po dwóch zaledwie dniach magazyn mam pełny , rozbudowa Ratusza jest w tej chwili niemożliwa, a kupić już po normalnej cenie nie mogę , gdyż po jednym pakiecie już wzięłem !! Dlaczego zmuszacie na początku gry do kupowania towarów 2-ej czy 3-ej grupy , które w ogóle nie są potrzebne w tej fazie lub alternatywy , którą jest kupowanie towarów 1-szej grupy ( stal-marmur-drewno ) w cenie o 50 czy 100 % drożej , gdzie zwłaszcza na początku ilość zasobów jest tak ograniczona ??? Tak ma wyglądać zachęta do gry w nowym wydaniu ?
....A jak poprawić grę ? Np. wprowadzając handel reliktami , runami czy nawet budynkami lub też punktami wiedzy - taki wtórny rynek przydałby się bardzo , bo prawda jest taka ,że mnóstwo reliktów pozostaje niewykorzystana przez cały czas trwania gry , tak samo runy ...u mnie np. jest to już kilkaset zbędnych reliktów i ponad 150 run , które - co jeszcze bardziej absurdalne , kosztowały dużo zasobów !
 

jakub357

Łucznik
A jak poprawić grę ? Np. wprowadzając handel reliktami , runami czy nawet budynkami lub też punktami wiedzy - taki wtórny rynek przydałby się bardzo , bo prawda jest taka ,że mnóstwo reliktów pozostaje niewykorzystana przez cały czas trwania gry , tak samo runy ...u mnie np. jest to już kilkaset zbędnych reliktów i ponad 150 run , które - co jeszcze bardziej absurdalne , kosztowały dużo zasobów !

Drogi terminatorze ciot,
powiem tak: uważaj, o co prosisz. ;)
 

DeletedUser1391

Guest
ryzyko niepożądanych efektów zawsze istnieje, ale powiedz mi więc na co mam - ale tak rozsądnie !, wykorzystać teraz czy w przyszłości około 130 zaklęć , 170 run i prawie 1000 reliktów ???...runy nie są mi ( i wielu innym graczom ) potrzebne , bo te budowle są zwykle bardzo drogie i nieefektywne - sporo ludzi tu uważa,że służą tylko drenowaniu zasobów, podobnie jak turnieje....zaklęcia mi też nie są potrzebne , bo świetnie sobie radzę bez nich , a teraz przy tym absurdalnym handlu z Kupcem tym bardziej nie ma potrzeby ich użycia......a 1000 reliktów ( z tylko 6-ciu towarów nie-bonusowych u mnie ) do czego mam to wykorzystać ?....mam obecnie z handlu z innymi graczami tak dużo towarów ( fakt, głównie 2 i 3-ej grupy ) ,że praktycznie mógłym sobie pozwolić na wyburzenie wszystkich manufaktur.... :) p.s. analogia z realną gospodarką jest taka ,że nie podwyższasz akcyzy na % , bo chcesz zapchać dziurę w budżecie państwa...praktyka pokazała ,że jej obniżenie zwiększyło przychody w Polsce .... to ,że spożywamy za dużo , to już osobna kwestia :)
 

jakub357

Łucznik
mam obecnie z handlu z innymi graczami tak dużo towarów ( fakt, głównie 2 i 3-ej grupy ) ,że praktycznie mógłym sobie pozwolić na wyburzenie wszystkich manufaktur.... :)
- więc po cóż Ci kupiec?

Z
apewne jest Ci, terminatorze ciot, wiadomym, że runy, do pojedynczego cudu, są zbierane po kilkakroć - ich aktywacja jest wymagana nie tylko przy rozbudowie na poziom 1, lecz też na 6 i dalej. Stąd się gromadzą. Udział w turniejach obowiązkowym nie jest, jako i omawiane budowle.
Zaklęcia niosą ze sobą pewne profity. Warto je wykorzystać - chociażby 3 warsztaty, można zastąpić 1, przy zwiększeniu produkcji zasobów +200%. A miejsce jest cenne. Efekt ten można wzmocnić Czarującym Podarunkiem. Jednak, skoro, omawianych zaklęć nie wykorzystujesz, tylko gromadzisz - czy oznacza to, że opływasz w zasobach i złocie? W takim razie Kupiec nie powinien być dla Ciebie, drogi terminatorze ciot, zbyt drogim luksusem.

runy nie są mi ( i wielu innym graczom ) potrzebne , bo te budowle są zwykle bardzo drogie i nieefektywne
- to Twoja opinia. Ja sądzę jednak, że dodatkowe 3 PW, czy najkorzystniejsza ludność/kratkę, jest jak najbardziej korzystna.
A jest tego więcej... Widzisz, można mieć różne cele w tej grze. Można grać tak, aby wioska ładnie wyglądała; dla bractwa, czy dla punktów rankingowych. Można też zgromadzić 130 zaklęć, 170 run i prawie 1000 reliktów, żeby potem móc się wyżalić/pochwalić w dziale z Pomysłami, i bredzić o gospodarce państwa Polskiego w miejscu, które od spraw politycznych nie jest.

 

DeletedUser629

Guest
@terminatorciot no no jestem pod wrażeniem ... zacząłeś dopiero grę i ... aż tak dużo o niej wiesz ... ja gram ponad rok ... i cały czas się czegoś nowego uczę ... po "fajnych " aktualizacjach gra bardzo straciła na wartości ... ale bez przesady nikt nikogo do niczego nie zmusza.... jak tak bardzo Ci się nie podoba ... po prostu zmień grę ;) ... a wraz z nią ten "sztandar protestu" - nick :confused:
 
Status
Zamknięty.
Do góry