• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Naprawione Feniks + wzmocnienia

DeletedUser

Guest
a takie pytanie co technicznie da podział na ligii? Bo jeśli porównując do innych gier tam są jakieś profity i oczywiście im wyższa liga tym większe (czyli jeszcze większy odskok dla tego promila turniejowego tutaj)

Co realnie daje pierwsze miejsce w naszym turnieju? Poza tym 1000pkt do rankingu który do niczego się nie nadaje (np. postawię skały venera to tracę punkty rankingowe a faktycznie moje miasto zyskuje na sile)

A co do błędu dzięki niemu rozważamy w bractwie chwilę oddechu od 10x skrzyń :) podreperujemy zapasy i morale co poniektórych
 

DeletedUser3989

Guest
a ja tylko zapytam:

kiedy i jak właściciel gry postanowi zrekompensować graczom straty wynikłe z Ich błędów ?
 

Steefann

Zwiadowca
Wniosek nr. 1: Swobodne Ulepszenie jednostki wydaje sie dzialac tylko na nasze wlasne jednostki, najwidoczniej nie dziala na te starsze jednostki przeciwnika dostepne w rozdzialach I - XIV. Po testowym dostawieniu wzocnien wiekszosc walk w Iglicy zaliczalem prawie bez strat.

Czyli tak jak pisałem w swoim 1 poście:

Z tego co zauważyłem walcząc manualnie w zwojach i obserwując liczby to tylko zwiadowca dostał kopa do obrażeń, więc idąc tym tokiem rozumowania tylko nowe jednostki mają jakieś błędy w kodzie (żaba III, zwiad III, valorian III) i nasze wzmocnienia działają na nie. W wieży (przynajmniej na poziomach 1 i 2, 3 nie ruszam) nie ma tych nowych jednostek to straty były mniej więcej podobne co odnoszę zwykle. W jedwabiu nie ma nowych jednostek to ten turniej powinien być normalny.


A co do tego:

Wniosek nr. 2: Feniks Ognia dziala jak wyzej, tzn. wydaje i sie, ze nie powoduje wzmocnienia sily ataku tych starszych jednostek. Roznice w stratach zadanych mi na skutek pierwszego ciosu z aktywnym Feniksem i bez niego byly marginalne, rzedu kilku procent i to zarowno w jedna, jak i w druga strone. Nie kazda walka byla powtarzalna 1:1, tzn. czasem nawet 2 identyczne walki (np. bez Feniksa) takze roznily sie od siebie o kilka procent, choc nie wiem z czego to wynika. To raczej pytanie do ekspertow od walki manualnej, do ktorych sie nie zaliczam.

Każda jednostka ma w opisie przedział obrażeń (minimalne-maksymalne obrażenia), stąd te różnice w Twoich testach.

Też karmię fenia na jedwab a co do kapliczek to raczej tancerzy używam jako support dla trentów/valorianów, sporadycznie łuczników to raczej sobie odpuszczę wzmocnienia.
 
Czyli tak jak pisałem w swoim 1 poście:
No nie do konca. Wyglada jednak na to, ze Feniks dziala nie tylko na nowe jednostki wchodzace wraz z nowa epoka (np. Zaby III i Zwiadowcy III), a na wszystkie jednostki przeciwnika, ktore gracz mialby mozliwosc wyszkolic w Koszarach/Obozie/Terenach. Blad polega prawdopodobnie na tym, ze bonus z Feniksa i ze wzmocnien naliczany jest wszystkim jednostkom gracza o danej nazwie. A ze wiele z tych jednostek miewa takze przeciwnik, te jego wybrane jednostki rowniez otrzymuja ten sam bonus. W moich niedzielnych testach w Iglicy skupialem sie przede wszystkim na dystansowych jednostkach przeciwnika, wiec to przeoczylem. Np. Bandyta i Mgielnik z Iglicy bonusu z Feniksa nie dostaja.

Na jedwabiu np. cerbery przeciwnika dostaja bonus z Feniksa (gracz tez moze je szkolic), ale juz np. Skalne Olbrzymy tago bonusu nie otrzymuja. Pod kreska i tak oplaca sie odpalic Feniksa w tym turnieju, bo u nas bonus dostaja wszystkie jednostki, a u przeciwnika tylko cerbery.
 

DeletedUser3264

Guest
Rozumiem, że w kolejnym turnieju eliksiru karmienie feniksa jest bezcelowe??
 

DeletedUser1843

Guest
@jarq - Czy można prosić wreszcie o jakieś poważne podejście do klientów? Żadnej oficjalnej informacji o błędzie, jakaś jedna lakoniczna odpowiedź na pytania graczy. Nie wiem, próbuję to sobie wyobrazić w biznesie, gdzie korzystam z usług jakiejś firmy IT, ta firma wykonując dla mnie usługę popełnia duży błąd, a ja się o tym dowiaduję dzięki drobiazgowemu śledztwu osób korzystających z tych usług. Minęło sporo czasu i zaczęło mnie trochę drażnić, że takie rzeczy rozchodzą się pocztą pantoflową....

Kiedy błąd będzie naprawiony? Ktoś nad tym w ogóle pracuje? Czy można podać KONKRETNE i SZCZEGÓŁOWE info odnośnie działania błędu? Czy mamy się kierować testami Chrisa? Jeśli tak, proponuję wypłacić mu jakieś honorarium za odwalenie roboty osoby odpowiedzialnej za komunikację.
 

blazius1

Paladyn
Dajcie im z pół roku czasu!!
Przecież nowi projektanci muszą opanować tę grę od podstaw.
Za dużo wymagacie.
 
Ostatnia edycja:

jarq

Community Manager
Zespół Elvenar
Tak, trwają intensywne prace nad naprawieniem tego błędu.
 
@jarq, prace nad naprawa to jedno (bez zadnej ironii napisze, ze wierze ze pracuja nad tym pelna para), ale przylaczam sie do pytania @Szilka: czy masz moze informacje na czym ten blad dokladnie polega ? Jak widziales my tu sobie na razie mozemy tylko pogdybac, ale nikt nie wie nic pewnego i byc moze "testerzy" (miedzy innymi i ja) po prostu wprowadzaja innych w blad i udzielaja wrecz kontraproduktywnych rad, opartych na byc moze blednych wnioskach/domyslach/zalozeniach. Juz chocby potwierdzenie lub zdementowanie teorii, ze bledem dotkniete sa te jednostki przeciwnika, ktore my tez mamy mozliwosc szkolic w koszarach/obozie/terenach, bardzo by nam pomoglo.
 

jarq

Community Manager
Zespół Elvenar
Jedynie co mogę powiedzieć to tyle, że gra w pewnych okolicznościach jednostki wroga traktowała jako jednostki gracza i nadawała im bonusy. Obecnie poprawka została wgrana na serwer beta i tam jest testowana, więc myślę że jak tylko te testy się zakończą, to zostanie ona wgrana na nasze serwery.
 

DeletedUser3264

Guest
Jedynie co mogę powiedzieć to tyle, że gra w pewnych okolicznościach jednostki wroga traktowała jako jednostki gracza i nadawała im bonusy. Obecnie poprawka została wgrana na serwer beta i tam jest testowana, więc myślę że jak tylko te testy się zakończą, to zostanie ona wgrana na nasze serwery.
Te "pewne okoliczności" rozumiem jako użycie własnego wojska, czyli zawsze :confused:
 

DeletedUser

Guest
Jedynie co mogę powiedzieć to tyle, że gra w pewnych okolicznościach jednostki wroga traktowała jako jednostki gracza i nadawała im bonusy. Obecnie poprawka została wgrana na serwer beta i tam jest testowana, więc myślę że jak tylko te testy się zakończą, to zostanie ona wgrana na nasze serwery.
Ja to odczytuje tak:
„Naprawiamy bug ale tak serio to nie wiemy w czym problem wiec trzymamy kciuki ze zadziała”
 

DeletedUser3264

Guest
Ja to odczytuje tak:
„Naprawiamy bug ale tak serio to nie wiemy w czym problem wiec trzymamy kciuki ze zadziała”

Chyba, że... nie jest to błąd, a zamierzone działanie, aby zmniejszyć bonusy / wyrównać siłę wojsk / uprzykrzyć korzystanie z feniksa / itd.
 

DeletedUser

Guest
Raczej brak pomyślunku po prostu na początku nie było w planach zwierzaków i bonusów wiec koderzy uprościli sobie robotę współdzielac biblioteki na te same wojska a potem inna ekipa dopisała kod nie sprawdzając (ciekawe czy maja testerów co z alfa testami? Czy od razu puszczają na betę) i mamy pasztet z feniksa
 
Ja to odczytuje bardziej jak: "Programisci zalozyli, ze wszyscy inni sa za glupi zeby zrozumiec zawilosci ich trudnej i niewdziecznej roboty i zrezygnowali z wszelkich prob tego typu wyjasnien nawet wobec swoich wlasnych kolegow i kolezanek z firmy". To akurat normalna praktyka, pracujac w firmie IT sam niejednokrotnie spotkalem sie z tego typu podejsciem. Druga mozliwosc: ludzie w Cenrali doszli do wniosku, ze nie beda wyjasniac szczegolow nawet CM'om, zeby przypadkiem gracze nie poznali tych szczegolow i nie zaczeli zadawac glupich pytan w rodzaju "Jak moglo do tego dojsc ?". Moze to glupio zabrzmi, ale to tez raczej normalna praktyka - choc z gory wiadomo ze kiepskie wrazenie jeszcze sie przez to poglebi. Niewazne, niech to tylko naprawia.
 
Do góry