• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Naprawione Feniks + wzmocnienia

No to mamy niezly pasztet...

Wyglada na to, ze Feniks Ognia i wzmocnienia wojska z Akademii (a konkretnie Oswiecony Lekki Strzelec) wzmacniaja rowniez jednostki przeciwnika, nie tylko nasze wlasne. To blad gry, ktory zostal juz potwierdzony na forum DE i na becie. Link do oryginalnego tematu:
https://de.forum.elvenar.com/index....ier-mehr-schaden-als-sie-sollten.16123/page-3

W wielkim skrocie: zarowno Feniks jak i wzmocnienia lekkich strzelajacych z Akademii dodaja punkty ataku rowniez jednostkom przeciwnika. Gracze niemieccy testowali to dosc dokladnie i dysponuja dowodami, ze po dostawieniu Oswieconego Lekkiego Strzelca jednostki przeciwnika (w tym przypadku Zwiadowcy III) zadaja naszym oddzialom o wiele wieksze straty, niz bez naszych wzmocnien. Blad zostal zreprodukowany i oficjalnie potwierdzony przez niemieckiego CM. Zostanie naprawiony, ale nikt nie jest w stanie powiedziec kiedy.

Ja rowniez moge ten blad potwierdzic z wlasnych obserwacji. W tym turnieju dziwilo mnie, ze na jednym swiecie majac ponad 20 wzmocnien i walczac Zwiadowcami II przegrywalem niektore walki na 5 i 6 gwiazdce. Wydawalo mi sie to wrecz niemozliwe z +300% zdrowia i +600 ataku i dostawialem kolejne wzmocnienia, co ani troche nie poprawialo sytuacji. Na innym swiecie wzmocnien mialem mniej i tam o dziwo porazek nie zaliczalem, choc walczylem zwyklymi lucznikami, ktorzy w turnieju zwojow sa o wiele slabsi od zwiadowcow. Coz, teraz to rozumiem. Im wiecej wzmocnien dostawialem, tym wieksza szanse mial przeciwnik na zalatwienie moich oddzialow doslownie jednym strzalem z dystansu.

Teraz informacje nieoficjalne.
Na razie nie wiadomo jeszcze, jaki jest zakres tego bledu, bo moze byc nawet gorzej. Niektorzy po swoich testach uwazaja, ze nasze cuda wzmacniajace atak (np. Iglice Burzy) rowniez wzmacniaja jednostki przeciwnika, ale to nie zostalo oficjalnie potwierdzone. Nie wiadomo tez, czy blad na pewno dotyczy takze Swobodnych Ulepszen Jednostki i Powielaczy Magow, choc gracze uwazaja, ze dotkniete sa wszystkie rodzaje wzmocnien. Nie wiadomo takze, czy wzmacniane sa wszystkie jednostki przeciwnika danego typu, czy tylko wybrane. Co do jednostek to na pewno wiadomo tylko, ze nasz Oswiecony Lekki Strzelec dziala na Zwiadowcow III przeciwnika, a Feniks Ognia dziala na jego wszystkie jednostki. To przynajmnie po czesci wyjasnialoby, dlaczego nowe Zaby na krysztale powodowaly tak koszmarne straty.

W zwiazku z zaistniala sytuacja do czasu usuniecia tego bledu chyba lepiej wstrzymac sie na razie ze stawianiem wszelkich wzmocnien i z karmieniem Feniksa Ognia. @jarq, podane tu przeze mnie informacje u nas sa nieoficjalne. Czy moglbys prosze pozbierac troche informacji na ten temat i napisac nam tutaj, czy tym bledem dotkniete sa wszystkie wzmocnienia, czy tylko Oswiecony Strzelec ? Druga sprawa to oczywiscie cuda i ich ewentualne dzialanie na jednostki przeciwnika. Trzecia to pytanie o to, czy nasze wzmocnienia dzialaja tylko na wybrane jednostki przeciwnika , czy na wszystkie. Nie pytam kiedy blad zostanie usuniety, bo to oczywiste ze na razie doslownie nikt nie zna odpowiedzi na to pytanie. Dzieki z gory.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser2262

Guest
Podejrzewam, że:
- napiszą że było coś tam i gdzieś tam się w kodzie pokićkało,
- naprawią w najbliższej przyszłości (czyli nie wcześniej niż za pół roku)
- nie przeproszą
- nie zrekompensują
- wg IG (moim zdaniem) generalnie dobrze jest jak jest i po co to zmieniać
 

Viperek

Wędrowiec
No niezłe jaja.
Dobrze, że po ostatnim evencie troszkę oszczędzałem wzmocnienia i ich nie stawiałem.
Szkoda tylko karmy dla kuraka.
I fakt, straty ostatnie dwa turki były "magicznie" duże.
P.S. "Ja tu widzę siostry, że wy niezły burdel macie w tym swoim Archeo"
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser2262

Guest
@jarq czy w związku z powyższymi informacjami event haloween'owy zostanie przesunięty?
 

Steefann

Zwiadowca
No to niezłe jaja.... Na żaby nie zwracałem uwagi ale biorąc pod uwagę, że kanonier też zakłada -30% do obrony i nigdy nie było z nim problemu w krysztale to z żabami był sajgon co one robiły z valorianami, teraz już wiadomo dlaczego. A co do zwiadowców III to zauważyłem, że biją prawie 3x mocniej od mgielników (nakarmiony fenio i 1 kapliczka na łuczników), myślałem, że to jakiś błąd związany tylko z wprowadzeniem nowej jednostki a nie takie jaja jak Chris pisze....
 

DeletedUser174

Guest
a ja nie jestem tak wyrozumiała jak Chris...

i nie dość ze żądam konkretnej odpowiedzi z potwierdzeniem jak działa bug, to jeszcze uważam, że informacja o naprawie błędu powinna się też pojawić... jak był kiedyś błąd z ratuszem to naprawili to w ciągu 24h, więc mają "doświadczenie" (tak, dinozaury mają wredną pamięć)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Moze troche uscisle, bo na czacie bractwa juz pojawily sie pewne nieporozumienia. To nie jest tak, ze na wzmocnieniach wcale nie korzystamy i ze nalezy wywalic te juz postawione i dokanczac turniej zwojow bez nich. Wzmocnienia dzialaja w obie strony i akurat na zwojach Feniks i wzmocnienia dzialaja bardziej na nasza korzysc jesli walczymy przewaznie lekkimi jednostkami strzelajacymi. Po prostu od nastepnego turnieju nalezy sie. baaaardzo dobrze zastanowic, czy na postawieniu wzmocnien i nakarmieniu Feniksa bardziej skorzystamy my, czy przeciwnik. Na jedwabiu i na eliksirach np. bedziemy mieli skrajnie odmienne sytuacje. Najlepiej chyba w ogole wstrzymac sie z marnowaniem karmy i wzmocnien, ktore nie dzialaja tak jak powinny, bo ich po prostu szkoda na takie niepelne, a czasem w duzym stopniu kontraproduktywne dzialanie. Ale mam nadzieje, ze to zastanawianie sie zostanie nam oszczedzone, bo blad jest z gatunku tych baaardzo powaznych i powinien zostac jak najszybciej naprawiony.
 

Tajniakos

Paladyn
No to niezły pasztet nam się zrobił. Teraz już wiem dlaczego po dostawieniu wzmocnień i nakarmieniu ognistego takie omłoty dostawałem. Był taki moment w turnieju jak nie podkarmiłem fenka, że walki jakby stały się łatwiejsze ale do głowy mi nie przyszło snuć teorie spiskowe a tu masz babo placek :) Może wysunę teraz zbyt daleko idące wnioski, ale mi tu z lekka ukrytym rebalansem zaleciało i wcale takie posunięcie by mnie nie zdziwiło ;)
Mam wrażenie , że dotyczy to również walk w iglicy... Z tymi samymi wzmocnieniami przechodziłem ją wojskiem całą, a teraz zwątpiłem w połowie drugiego piętra - przypadek?
 

Steefann

Zwiadowca
Z tego co zauważyłem walcząc manualnie w zwojach i obserwując liczby to tylko zwiadowca dostał kopa do obrażeń, więc idąc tym tokiem rozumowania tylko nowe jednostki mają jakieś błędy w kodzie (żaba III, zwiad III, valorian III) i nasze wzmocnienia działają na nie. W wieży (przynajmniej na poziomach 1 i 2, 3 nie ruszam) nie ma tych nowych jednostek to straty były mniej więcej podobne co odnoszę zwykle. W jedwabiu nie ma nowych jednostek to ten turniej powinien być normalny.
 

Sorcha

Rycerz
Widzę że ja nie karmiłem Feniksa Ognia zanim to było modne:D, teraz wreszcie wiem dlaczego ;)!!! Ja karmę oszczędzałem i teraz wolę ją wykorzystać na miśka brunatnego!
 

Setaur

Wędrowiec
Niestety,ale to wszystko się zgadza. Chriss ma rację. I jeszcze większe niestety,że ten błąd funkcjonuje również w iglicy. Jak się pojawi,proponuję wejść i spróbować bez niczego,a potem dostawcie sobie krasnoludzkiego zbrojmistrza i nakarmcie ptasiora....
 

DeletedUser2262

Guest
I teraz żeby wyjść z "tfarzą" (celofo przez "F") powinni zrobić możliwość "podglądu" w postaci tooltipa, gdzie podczas walki ręcznej pokazywane są dokładne statystyki poszczególnych przeciwników!
 

Ovocko

Rycerz
Nie zauważyłem opisywanych tu problemów, a wręcz przeciwnie, z feniksem jest istotnie łatwiej. Poza tym, na logikę: jeśli feniks miałby podnosić siłę jednostek naszych i przeciwnika, to w najgorszym razie efekt powinien się z grubsza wzajemnie znieść. Raczej nie powinno być tak, że po nakarmieniu feniksa jest trudniej.
Jesteście pewni, że nie chodzi tu o to, że zwiadowca dostał trzecią gwiazdkę po prostu?
 
Ostatnia edycja:
Nie zauważyłem opisywanych tu problemów, a wręcz przeciwnie, z feniksem jest istotnie łatwiej. Poza tym, na logikę: jeśli feniks miałby podnosić siłę jednostek naszych i przeciwnika, to w najgorszym razie efekt powinien się z grubsza wzajemnie znieść.
Niestety nie. Dam Ci przyklad i to z zycia (a raczej z tego turnieju) wziety.
1. Stawiam 10x Swobodne ulepszenie i 12x Oswiecony strzelec.
2. Karmie Feniksa
3. Walcze zwiadowcami przeciwko Strategom Orkow (ciezkie strzelajace, ktore nie przejmuja bonusu z moich wzmocnien ataku) Wszystko super, moi zwiadowcy na koksie wybijaja przeciwnikow do nogi przy niewielkich stratach. Swietnie, w takiej walce wzmocnienia dzialaja na moja korzysc.
4. Walcze przeciwko skladowi 1x mgielnik + 6x Zwiadowca III + 1x Strateg Orkow
Tu niestety im wiecej mam wzmocnien ataku, tym bardziej dostaje w 4 litery, bo zwiadowcy przeciwnika maja pierwszy strzal i wybijaja wiekszosc moich oddzialow juz przy pierwszym strzale. I to dzieki moim wzmocnieniom.

Nic tu sie nie wyrownuje, bo efekt jest nastepujacy: Niektore walki wygrywam przy prawie zerowych stratach, a niektore sa nie do wygrania. Czy to na auto, czy na manualu. Czyli musze negocjowac, a koszty sa horrendalne. I teraz najsmieszniejsze:

1. Bez wzmocnien nie bylbym w stanie wygrac prawie zadnej walki na 5-6 gwiazdce, zwoje same w sobie sa bardzo trudne.
2. Z wieloma wzmocnieniami efekt jak opisalem wyzej. Wiekszosc walk wygrywam z prawie zerowymi stratami, ale niektore sa nie do wygrania i to przez moje wlasne wzmmocnienia.
3. Z tylko kilkoma wzmocnieniami zamiast 20 kilku ma sie najlepsze rezultaty. Wszystkie walki sa wygrane. Straty w pojedynczych walkach sa wprawdzie relatywnie wysokie, ale nie zdarzaja sie porazki. Wzmocnien jest za malo, by przeciwnik wybil mi wojsko przy pierwszym strzale, a jak moje wojo przezyje pierwszy atak, to przeciwnik juz nie ma szans. Ilosc wydanej na turniej surki = 0.

Podsumowujac - to prawie jak loteria, bo efekt bedzie u kazdego gracza inny w zaleznosci od tego jakimi jednostkami walczy, z iloma wzmocnieniami i przeciwko jakiemu skladowi przeciwnika. U mnie bez wzmocnien wcale nie daloby sie walczyc na 5 i 6 gwiazdce, ale paradoksalnie zbyt wiele wzmocnien spowodowalo u mnie znaczne koszty w surowcach, ktorych w innym miescie calkowicie uniknalem. Same wzmocnienia wciaz pozwalaja nam wygrywac walki (co bez nich byloby prawie niemozliwe), ale ten blad powoduje, ze przy o wiele wyzszych stratach, niz to powinno miec miejsce.
 
Ostatnia edycja:

jarq

Community Manager
Zespół Elvenar
Na razie dowiedziałem się że na cuda to raczej tak nie działa, ale dopóki programiści nie wezmą się za ten błąd to nie jesteśmy w stanie niczego potwierdzić.
 

DeletedUser2262

Guest
OK, czas na teorię spiskową:
- pokapowali się że miśki i feniksy dają zbyt mocnego boosta
- zrobili bug, który teraz został wykryty (albo kogoś podstawili kto "niby wykrył")
- powiedzą że buga się nie da ot tak usunąć
- zbalansują albo coś w tym rodzaju zbyt mocne wzmocnienia wojskowe
 
Do góry