• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Naprawione Feniks + wzmocnienia

Vito Andolini

Zwiadowca
No coz bledy sie zdarzaja a z doswiadczenia z IG sadze ze podejda do tego jak zwykle.Rzuca jakis ochlap jako rekompensata w postaci budynku i bedzie po sprawie albo i nic nie rzuca i tez bedzie po sprawie :)
 

DeletedUser2262

Guest
bo to faktycznie wygląda na celowe działanie osłabienia siły graczy, chociaż nie lubię teorii spiskowych ;)
OK to ile karmy ludziom poszło w ............ (czytaj ile reliktów ciężko zdobytych w turniejach) oraz ile czasu straconego na produkowanie karmy, dzięki czemu mieli jeszcze większe straty i musieli wydać X towarów i orków na wydanie uczt...... To przechodzi ludzkie pojęcie o_O
 

DeletedUser1775

Guest
OK, czas na teorię spiskową:
- pokapowali się że miśki i feniksy dają zbyt mocnego boosta
- zrobili bug, który teraz został wykryty (albo kogoś podstawili kto "niby wykrył")
- powiedzą że buga się nie da ot tak usunąć
- zbalansują albo coś w tym rodzaju zbyt mocne wzmocnienia wojskowe
To już raczej teoria spiskowa dużego kalibru ;)
 

Ovocko

Rycerz
4. Walcze przeciwko skladowi 1x mgielnik + 6x Zwiadowca III + 1x Strateg Orkow
Tu niestety im wiecej mam wzmocnien ataku, tym bardziej dostaje w 4 litery, bo zwiadowcy przeciwnika maja pierwszy strzal i wybijaja wiekszosc moich oddzialow juz przy pierwszym strzale. I to dzieki moim wzmocnieniom

No właśnie, od czego dokładnie zależy kto zaczyna, bo przyznam, że nie pamiętam?
Od inicjatywy?

Natomiast mnie może ten problem nie dotknął dlatego, że bardzo rzadko korzystam z większej ilości niż 1-2 wzmocnienia. Do wyrobienia mojej normy turniejowej wystarcza. Teraz miałem tylko feniksa i zbrojmistrza, w efekcie zrobiłem więcej niż w poprzednim turnieju zwojów, negocjując naprawdę od wielkiego dzwonu. Poprzedni turniej (kryształ) był dla mnie znacznie cięższy, choć to mogło wynikać z tego, że wskoczyłem w kolejną rasę, a jeszcze nie miałem benefitu z rozwoju jednostek z badań, przypisanych do tej rasy. Akurat takich, które mają duże bonusy na żaby.

Ale faktycznie teraz też było parę walk, których nie mogłem przejść pomimo tego, że mój układ wojska teoretycznie powinien sobie poradzić z przeciwnikiem bez większych problemów. Ale to były pojedyncze przypadki. Układ taki ja wyżej bez problemu leciał pod ogniem strategów lub pszczelich.
 

Tajniakos

Paladyn
Ale faktycznie teraz też było parę walk, których nie mogłem przejść pomimo tego, że mój układ wojska teoretycznie powinien sobie poradzić z przeciwnikiem bez większych problemów. Ale to były pojedyncze przypadki.
Problem jest bardziej dostrzegalny dla graczy strikte turniejowych, którzy na turniej wystawiają spore ilości budynków bostujących wojsko i robią po 40+ prowincji na turniej :) Dla mnie te różnice są prawie niezauważalne choć też je zauważyłem :)
 

Koval92

Kapłan
Ja miałem +200% życia i tylko jedno wzmocnienie wojska + feniks i zrobiłem top10 rankingu. Czy chodzi tylko o wzmocnienia na siłę ataku, czy na życie jednostek też? Bo ja do 26 prowincji ani jednej walki nie przegralem a dalej nie robilem
 

Vito Andolini

Zwiadowca
Sprawiedliwe zrekompensowanie strat poniesionych przez graczy jest praktycznie niemozliwe bo jak tu wyliczyc kto jakie straty poniosl z tytulu walk w turnieju czy w wiezy.Dlatego sadze ze zadnej rekompensaty nie bedzie tym bardziej ze malo osob nawet zabiera glos w tym temacie.Dla mnie jednak jest nie do przyjecia ze IG wiedzac o tym problemie nie oglosilo tego na forum wraz z przeprosinami.
 

Koval92

Kapłan
Sprawiedliwe zrekompensowanie strat poniesionych przez graczy jest praktycznie niemozliwe bo jak tu wyliczyc kto jakie straty poniosl z tytulu walk w turnieju czy w wiezy.Dlatego sadze ze zadnej rekompensaty nie bedzie tym bardziej ze malo osob nawet zabiera glos w tym temacie.Dla mnie jednak jest nie do przyjecia ze IG wiedzac o tym problemie nie oglosilo tego na forum wraz z przeprosinami.

Rekompensaty w tej grze nigdy nie były sprawiedliwe, niektórzy gracze dostawali, niektórzy nie. Ci co maili nie dostają z winy Inno Games nie dostają rekompensat od roku, a niektórzy o byle co dostaną. Taka jest ta gra. Miał być budynek o rozmiarze 1x2 produkujący zaklęcie renowacji co 24h, był obiecany przez community manager Marindor rok temu jako rekompensata za machloje przy schematach/renowacji i nie ma nic. Też wątpię, czy cokolwiek dadzą. W ramach rekompensaty moglibyście w końcu dać wszystkim graczom to ustawianie w warsztatach jednym kliknięciem bo to już denerwować zaczyna, większość ma a wybrani dalej nie.
 
OK to ile karmy ludziom poszło w ............ (czytaj ile reliktów ciężko zdobytych w turniejach) oraz ile czasu straconego na produkowanie karmy, dzięki czemu mieli jeszcze większe straty i musieli wydać X towarów i orków na wydanie uczt...... To przechodzi ludzkie pojęcie o_O
Mnie na jednym swiecie ten bug kosztowal (mam na mysli szacunkowe dodatkowe koszty, nie te calkowite) lekko liczac 8kk surki, 2000 oddzialow, kilkaset h przyspieszaczy, 7x karma i jakies 10 wzmocnien ponad plan. Doliczajac do tego turniej krysztalu wyszloby o wiele wiecej. Tyle, ze nie mam najmniejszego zamiaru domagac sie jakiejkolwiek rekopensaty. Jestem przeciwnikiem postawy roszczeniowej. Jak sami cos dadza - dobrze. Nie dadza - tez dobrze, co najwyzej sobie cos odpowiedniego o nich pomysle, ale nie zamierzam sie niczego domagac. Wpadki zdarzaly mi sie w tej grze czesto, czy to z winy tworcow czy z mojej wlasnej, ale nigdy nie ronilem nad nimi lez. Wydaje mi sie zreszta, ze zwrot wzmocnien czy karmy nie jest nawet mozliwy chocby z tego powodu, ze nie ma jak tego dokladnie policzyc, tzn. ile gracz dokladnie stracil na tym bledzie. Byc moze rzuca jakas magiczna rezydke czy cos podobnego, ale nawet na to za bardzo bym nie liczyl. Chociaz juz raz zaskoczyli nas wszystkich dajac wszystkim rekompensate w postaci magicznej rezydki za znerfienie budynku z PB doslownie dzien po zakonczeniu Przygod... Ten blad to jeszcze wiekszy kaliber wpadki, wiec kto wie.
 

Koval92

Kapłan
Nie idzie wyświetlić od wczoraj wyników turnieju, pusta lista, parę osób się pytałem, jest to samo.

To z powodu zbugowania?
 

DeletedUser3264

Guest
Ja się nawet ucieszyłem, kiedy dostawałem lekkie baty. Przekonany byłem, że te nowe jednostki to jacyś herosi, wreszcie wojsko godne epoki i to w niedługim czasie do zbadania i uzyskania przeze mnie. Super będzie - myślałem... aż do dziś, kiedy przeczytałem ten wątek :(
Nie dość, że "żaby III" i "leśnik III" siali spustoszenie w szeregach moich wojsk, to jeszcze się dowiedziałem, że ja nie będę dysponował takimi herosami (o ile ich sam nie "doładuję") :(
Smutek, żal, rozczarowanie i pytanie: Czy warto szarpać się w kolejnym turnieju?? Jeśli błąd (o ile to błąd, a nie celowe wzmacnianie nowych jednostek przeciwnika) nie zostanie poprawiony, to raczej odpuszczę kolejne turnieje. A wojsko... cóż, niech się szkolą, podobno od przybytku... ;)
Co do zachowania IG, to ich opieszałość w informowaniu jest celowa, po co informować graczy; wytłuczemy im wojo i przestaną się zachwycać feniksami...
 

Koval92

Kapłan
Nie dość, że "żaby III" i "leśnik III" siali spustoszenie w szeregach moich wojsk, to jeszcze się dowiedziałem, że ja nie będę dysponował takimi herosami (o ile ich sam nie "doładuję") :(

Niestety ta gra ma coś dziwnego w sobie, że z każdej strony karze gracza za postęp, im dalej tym trudniej, tym gorzej, tym ciężej, tym więcej miejsca potrzeba, a nagrody takie same dla wszystkich. Jakby był podział we wszystkim na jakieś stopnie rozwoju, ligi, cokolwiek, to by było inaczej, tak jak jest w różnych innych grach, gracza z początku, gracza ze środka i gracza z końcówki nie wsadzają do jednego wora
 
Ja się nawet ucieszyłem, kiedy dostawałem lekkie baty. Przekonany byłem, że te nowe jednostki to jacyś herosi, wreszcie wojsko godne epoki i to w niedługim czasie do zbadania i uzyskania przeze mnie. Super będzie - myślałem... aż do dziś, kiedy przeczytałem ten wątek :(
Az takie kiepskie te nowe jednostki nie sa. Wrecz przeciwnie. Jak twierdza bracia i siostry, ktorzy na krysztale i zwojach walczyli bez wzmocnien i bez Feniksa, te nowe jednostki i tak powodowaly znacznie wyzsze straty niz w poprzednich turniejach tego typu, wiec na pewno znacznie na nich skorzystamy w XV rozdziale. Wyglada na to, ze trzecia gwiazdka dodala zabom i zwiadowcom znacznie wiekszego kopa niz ich awans z pierwszej na druga gwiazdke. Nawet bez tego bledu ostatnie dwa turnieje bylyby znacznie trudniejsze niz poprzednie.

Przejde do konkretow, bo pewnie malo kogo obchodzi lanie wody, najwazniejsze teraz pytanie brzmi: co robic dopoki blad nie zostanie naprawiony ? Konkretow niestety brak. Zajrzalem na niemiecko - i anglojezyczne forum i niestety wciaz nic nie jest pewne, wiedza graczy w tym momencie wciaz ogranicza sie do tego, co napisalem w swoim pierwszym poscie w tym temacie. Moze z wyjatkiem tego, ze jak napisal @jarq - nasze cuda na pewno nie dzialaja na jednostki przeciwnika. Wciaz jedyne, co wiadomo na pewno to to, ze Feniks Ognia i Oswiecony Lekki Strzelec wzmacniaja najnowsze trzygwiazdkowe jednostki przeciwnika. Nie wiadomo czy wzmacniaja rowniez te starsze.

Pokusilem sie o przeprowadzenie swoich wlasnych testow w Iglicy walczac manualnie i obserwujac straty po pojedynczych ciosach jednostek przeciwnika (na samym poczatku walki). Najpierw bez Feniksa, potem przerywalem walke i powtarzalem ja z aktywnym Feniksem. Robilem to wielokrotnie w 2 roznych miastach, na roznych poziomach, w wielu walkach z jedna, dwiema i trzema falami przeciwnika. Zaznaczam, ze moje obserwacje i wnioski kazdy moze sobie zinterpretowac jak chce i jesli z nich skorzysta, to na wlasna odpowiedzialnosc :) Wnioski nie sa uniwersalne, bo w Iglicy ani razu nie natknalem sie na nowe ulepszone jednostki przeciwnika. Nie mialem tez okazji przetestowac Oswieconego Lekkiego Strzelca i sprawdzic czy dziala on na lekkie strzelajace przeciwnika w Iglicy (np. Mgielnik, Bandyta).

Wniosek nr. 1: Swobodne Ulepszenie jednostki wydaje sie dzialac tylko na nasze wlasne jednostki, najwidoczniej nie dziala na te starsze jednostki przeciwnika dostepne w rozdzialach I - XIV. Po testowym dostawieniu wzocnien wiekszosc walk w Iglicy zaliczalem prawie bez strat.

Wniosek nr. 2: Feniks Ognia dziala jak wyzej, tzn. wydaje i sie, ze nie powoduje wzmocnienia sily ataku tych starszych jednostek. Roznice w stratach zadanych mi na skutek pierwszego ciosu z aktywnym Feniksem i bez niego byly marginalne, rzedu kilku procent i to zarowno w jedna, jak i w druga strone. Nie kazda walka byla powtarzalna 1:1, tzn. czasem nawet 2 identyczne walki (np. bez Feniksa) takze roznily sie od siebie o kilka procent, choc nie wiem z czego to wynika. To raczej pytanie do ekspertow od walki manualnej, do ktorych sie nie zaliczam.

I teraz pytanie co z tym fantem zrobic. Ja osobiscie zaryzykuje i na jedwabiu powalcze ze wzmocnieniami zdrowia i z aktywnym Feniksem, choc to oczywiscie ryzyko. W walkach w Iglicy z aktywnym Feniksem i wzmocnieniami zdrowia nie zaobserwowalem zadnego wzrostu poziomu trudnosci w porownaniu do poprzednich, porownywalnych walk tego typu z zeszlych tygodni (w przeciwienstwie do 2 ostatnich turniejow z nowymi jednostkami ze szczegolnym uwzglednieniem zwojow). Poniewaz na jedwabiu nie pojawi sie zadna z tych nowych jednostek przeciwnika wydaje mi sie, ze warto zaryzykowac i przynajmniej nakarmic Kuraka. Testy w samej Iglicy nie sa oczywiscie miarodajne, ale poniewaz wzmocnienia dzialaja na jednostki niezaleznie od miejsca walki, wydaje mi sie ze wyniki tych testow beda sie przekladac rowniez na turnieje.

Niestety ta gra ma coś dziwnego w sobie, że z każdej strony karze gracza za postęp, im dalej tym trudniej, tym gorzej, tym ciężej
Ewidentna nieprawda. Gracze w nizszych epokach maja slabsze jednostki, a walcza przeciwko tym samym jednostkom przeciwnika co gracze z konca drzewka.
Jakby był podział we wszystkim na jakieś stopnie rozwoju, ligi, cokolwiek, to by było inaczej, tak jak jest w różnych innych grach, gracza z początku, gracza ze środka i gracza z końcówki nie wsadzają do jednego wora
A Ty znowu z tym samym ? Podzial na stopnie rozwoju ? Ale podzial gdzie, w drabince turniejowej ? Skoro tym zaawansowanym graczom jest podobno tak ciezko, to ciekawe dlaczego to wlasnie oni prawie bez wyjatku okupuja gore tej drabinki. Rozne ligi w zaleznosci od epoki, no litosci... W KAZDEJ epoce mozna dac sobie rade. Wiem co mowie.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser3264

Guest
Testy w samej Iglicy nie sa oczywiscie miarodajne, ale poniewaz wzmocnienia dzialaja na jednostki niezaleznie od miejsca walki, wydaje mi sie ze wyniki tych testow beda sie przekladac rowniez na turnieje.

Czyli czas sprawdzić to na mapie, bo tam są nowe jednostki.
 
Do góry