• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Naprawione Feniks + wzmocnienia

mmargolcia

Wędrowiec
Warto w tym turnieju stawiać boostery i karmić feniksa? Czy zrobię to na własną odpowiedzialność i będę tego żałować?
Dziwi mnie to, że w takich okolicznościach gracze dostają tak mało informacji. Jeżeli wiedzą na czy błąd polega to powinni napisać konkretnie w jakich sytuacjach i jakie jednostki przeciwnika są przez nasza wzmocnienia 'doładowane'. Brak takich informacji wysuwa tylko jeden wniosek IG NIE MA ZIELONEGO POJĘCIA GDZIE TKWI BŁĄD i szperają na ślepo gdzie popadnie a nuż może się uda.
 
Warto w tym turnieju stawiać boostery i karmić feniksa?
No dobrze, zaryzykuje, choc szczerze mowiac nie mam najmniejszej ochoty znowu przejmowac odpowiedzialnosci za niepewne rady oparte wylacznie na moich wlasnych domyslach i obserwacjach (i na domyslach innych graczy).

W turnieju eliksiru z jednostek przeciwnika bonus z Feniksa otrzymaja prawdopodobnie tylko Pszczeli Jezdzcy (lekka jednostka). Prawdopodobnie nie otrzymaja go Generalowie Orkow (ciezka jednostka) ani Bandyci (lucznicy) czy Zlodzieje (lekka jednostka). Dla mnie oznacza to, ze jesli walczymy jednostkami dystansowymi (np. Golem czy lucznik), to na nakarmieniu Feniksa korzystamy o wiele bardziej niz przeciwnik, bo zwiekszajac sile ataku jednostek dystansowych zwiekszamy szanse, ze wyeliminujemy jednostke przeciwnika zanim dojdzie do walki w zwarciu. Wtedy dzialanie Feniksa rowniez na jednostki przeciwnika nie ma wiekszego znaczenia, bo maja mniejsza szanse na zadanie choc jednego ciosu. Mowiac krotko - wg. mnie warto nakarmic Feniksa.

Co do Swobodnych Ulepszen Jednostki - tu bylbym o wiele bardziej ostrozny z prognozami. Jesli walczymy przewaznie ciezkimi jednostkami strzelajacymi (np. Golemami), to zwiekszanie zywotnosci przeciwnika niekoniecznie jest dobrym pomyslem. Pod kreska uwazam, ze takze zyskamy na tym bardziej niz przeciwnik i dzieki tym wzmocnieniom zredukujemy straty, ale zysk ze stosowania tych wzmocnien moze byc mniejszy niz np. na jedwabiu.

Wydaje mi sie, ze uzycie Oswieconych Lekkich Strzelcow (czyli wzmocnien lucznikow) bedzie raczej bezpieczne, bo nie widze w skladzie przeciwnika jednostek ktore moglyby ten bonus przejac. Choc tego rodzaju wzmocnien w turnieju eliksiru i tak uzywa sie raczej rzadko.
 
Ostatnia edycja:

GrzegorzTheGreat

Tancerz ostrzy
No dobrze, zaryzykuje, choc szczerze mowiac nie mam najmniejszej ochoty znowu przejmowac odpowiedzialnosci za niepewne rady oparte wylacznie na moich wlasnych domyslach i obserwacjach (i na domyslach innych graczy).
W turnieju eliksiru z jednostek przeciwnika bonus z Feniksa otrzymaja prawdopodobnie tylko Pszczeli Jezdzcy (lekka jednostka). Prawdopodobnie nie otrzymaja go Generalowie Orkow (ciezka jednostka) ani Bandyci (lucznicy) czy Zlodzieje (lekka jednostka).
Dzięki, @chris07070707. A mógłbyś rozwinąć, dlaczego uważasz, że Jeźdźcy dostaną bonus, a tamte jednostki nie?
 
Z obserwacji i moich wlasnych, i innych graczy wstepnie wynika, ze bonus z Feniksa i ze wzmocnien otrzymuja te jednostki przeciwnika, ktore gracze moga szkolic w Koszarach/Obozie/Terenach. Prawdopodobnie wlasnie dlatego te jednostki u przeciwnika otrzymuja bonus, bo gra blednie interpretuje je jako nasze wlasne. Przeciwnik bedzie mial w tym turnieju Pszczelich Jezdzcow, ktorych mozemy szkolic w Obozie Najemnikow, ale juz Bandytow czy Zlodziei nie. Te jednostki sa zastrzezone tylko dla przeciwnika i jesli przypuszczenia i obserwacje moje i innych graczy sa sluszne, to nie powinny przejmowac naszych bonusow.

Zupelnie mozliwe, ze bede uroczyscie odszczekiwal i wyjde na glupka, ale jakos nikt inny sie nie kwapil ;)
 

DeletedUser

Guest
Ja to odczytuje bardziej jak: "Programisci zalozyli, ze wszyscy inni sa za glupi zeby zrozumiec zawilosci ich trudnej i niewdziecznej roboty i zrezygnowali z wszelkich prob tego typu wyjasnien nawet wobec swoich wlasnych kolegow i kolezanek z firmy". To akurat normalna praktyka, pracujac w firmie IT sam niejednokrotnie spotkalem sie z tego typu podejsciem. Druga mozliwosc: ludzie w Cenrali doszli do wniosku, ze nie beda wyjasniac szczegolow nawet CM'om, zeby przypadkiem gracze nie poznali tych szczegolow i nie zaczeli zadawac glupich pytan w rodzaju "Jak moglo do tego dojsc ?". Moze to glupio zabrzmi, ale to tez raczej normalna praktyka - choc z gory wiadomo ze kiepskie wrazenie jeszcze sie przez to poglebi. Niewazne, niech to tylko naprawia.
Z tym się nie zgodzę, może dlatego ze pracuje w firmie produkcyjnej ale ostatnio na problemy z siecią dostałem piękna dogłębna analizę (wyszło ze są problemy z segmentacja danych na switchu dostawcy sieci) w każdym razie da się. Może to zależy jak się rozmawia z IT ale nigdy nie miałem zlewki na moje pytania
Tym bardziej ze jakoś powinni udokumentować poprawkę (co zrobili) na podstawie analizy problemu. Na podstawie filmików oceniam ze prawie na pewno pracują w jednej z wariacji scruma wiec maja dokumentacje. Przy okazji Tobie udaje się to opisac w formie jednego posta :)
 

visit0r

Paladyn
Z tym się nie zgodzę, może dlatego ze pracuje w firmie produkcyjnej ale ostatnio na problemy z siecią dostałem piękna dogłębna analizę (wyszło ze są problemy z segmentacja danych na switchu dostawcy sieci) w każdym razie da się. Może to zależy jak się rozmawia z IT ale nigdy nie miałem zlewki na moje pytania
Tym bardziej ze jakoś powinni udokumentować poprawkę (co zrobili) na podstawie analizy problemu. Na podstawie filmików oceniam ze prawie na pewno pracują w jednej z wariacji scruma wiec maja dokumentacje. Przy okazji Tobie udaje się to opisac w formie jednego posta :)
zakładacie że to ich błąd i pracują nad jego eliminacją, inną opcją jest całkiem celowe działanie spowodowane wieloma jak to wielokrotnie tu czytałem zbyt dużymi możliwościami miast, nagle walki stały się cięzkie
 

DeletedUser2262

Guest
Już wcześniej pisałem że powinni zrobić możliwość sprawdzenia "parametrów" przeciwnika w postaci tooltipa (po najechaniu myszką pojawia się okienko z dokładnymi parametrami życia i bonusami do obrażeń).
Wtedy w symulatorze https://www.elvenarchitect.com/battle/simulator/ można byłoby potwierdzić czarno na białym czy +/- wszystko się zgadza.
 
Do góry