• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Zgłoszone Filtr "tylko w grupach" u kupca

Czy taki filtr jest potrzebny i powinien być wprowadzony

  • tak

    Głosy: 35 92,1%
  • nie

    Głosy: 3 7,9%

  • W sumie głosujących
    38

Aslana

Tancerz ostrzy
Jak dla mnie te 3 gwiazdki pomiędzy 3 a 1 grupą wcale nie są korzystne tym bardziej że często te 3* są uzyskiwane poprzez zdjęcie 5 szt towaru 1 grupy. Bawienie się z filtrowaniem każdego towaru osobno to strata czasu a na aplikacji nie ma opcji filtra tylko w bractwie. Jeżeli mam komuś ściągnąć niekorzystną ofertę (a takie są te właśnie) to mogę to zrobić w bractwie lub gdy sąsiad z mapy poprosi o pomoc. Wolałabym unikać "przypadkowej " straty dużej ilości t1 bo wolę tym towarem wesprzeć bractwo.
 

DeletedUser3713

Guest
Zastanow sie po co wchodzisz do kupca,jakich ofert szukasz i co mozesz dac w zamian-piszesz ze filtrowanie to strata czasu ale skladasz pomysl na jeszcze jeden filtr,ktory wedlug mnie juz istnieje a z ktorego nie korzystasz jak ciagle piszesz o jakejs ofercie pomiedzy 3 a 1 grupa,ja po ustawieniu istniejacego filtra takich ofert nie widze.
Zastanawia mnie jaki filtr jest potrzebny tym 40 graczy co glosowali na tak,zastanawia mnie jaki pomysl przedstawil moderator,moze sie podzieli z nami jaka dostal odpowiedz.Jedno jest pewne,ze jak sie Wam nie napisze poradnika jak korzystac efektywnie i bez nerwow z kupca to nawet 4 dodatkowe filtry sprawy nie zalatwia
 
Zastanawia mnie jaki filtr jest potrzebny tym 40 graczy co glosowali na tak
Taki, ktory jednym kliknieciem odfiltruje takie smieciowe oferty zasyfiajace rynek, jak nie przymierzajac np. Twoje wlasne. Istniejace filtry, o ktorych wspominasz, tego nie umozliwiaja. Tak z ciekawosci wlasnie policzylem wszystkie klikniecia, ktore sa potrzebne, by osiagnac dokladnie ten sam rezultat, czyli wyswietlic u kupca wszystkie oferty w danych grupach towarow, ale bez miedzygrupowych smieci. Potrzebne sa 72 klikniecia po wejsciu do kupca. Widzisz roznice ? Jeden klik a siedemdziesiat dwa ?
 
Ostatnia edycja:

Aslana

Tancerz ostrzy
Zastanow sie po co wchodzisz do kupca,jakich ofert szukasz i co mozesz dac w zamian
Ja dobrze wiem po co wchodzę do kupca. Wchodzę tam w poszukiwaniu wszystkich ofert mojego bractwa i ewentualnie ofert maluszków z mapy nie wiem jakie ofki wrzucili więc potrzebuję widzieć wszystkie oferty w grupach a nie ten "super korzystny" badziew między grupami na 3 gwiazdkach.
 

Lanariko

Szef kuchni
Zastanow sie po co wchodzisz do kupca,jakich ofert szukasz i co mozesz dac w zamian-piszesz ze filtrowanie to strata czasu ale skladasz pomysl na jeszcze jeden filtr,ktory wedlug mnie juz istnieje a z ktorego nie korzystasz jak ciagle piszesz o jakejs ofercie pomiedzy 3 a 1 grupa,ja po ustawieniu istniejacego filtra takich ofert nie widze.
Zastanawia mnie jaki filtr jest potrzebny tym 40 graczy co glosowali na tak,zastanawia mnie jaki pomysl przedstawil moderator,moze sie podzieli z nami jaka dostal odpowiedz.Jedno jest pewne,ze jak sie Wam nie napisze poradnika jak korzystac efektywnie i bez nerwow z kupca to nawet 4 dodatkowe filtry sprawy nie zalatwia
Nie muszę się zastanawiac - wchodze żeby powymieniać towary. Ale nie tylko te potrzebne mi! Jak ma dwóch sąsiadów z dwóch końców mapy i wystawili krzyżowe ofki - to im ściągnę obie, nic mnie to nie kosztuje, graczom na mniejszym poziomie tez staram się pomóc, bo umówmy się, obracając towarami i ilościach kilkudziesięciu czy kilkuset tysiecy - nawet nie poczuje tych 2 czy 3tys, które komuś zdejme - nawet jeśli mam akurat czegoś deficyt...
Zresztą nawet z myślą tylko o sobie o ile łatwiej jest dokonać zakupów, mając widoczne towary z całej grupy... Potrzebujesz jedwabiu, a jest tylko za kryształ, a ty masz zwoje? Nie szkodzi, widzisz wszystkie oferty, możesz sobie ten kryształ wymienić i za niego wymienić jedwab bez zmieniania ciągle filtrów i ryzykowania, że klikniesz niechcący jakieś badziewie.

Tylko ze to wszystko już tu było opisane i przewałkowane na wszystkie strony... i dalej to trzeba tłumaczyć...
 

DeletedUser3713

Guest
to faktycznie-musi byc wprowadzony ten filtr bo 72 klikniecia to nie 2
//
Taki, ktory jednym kliknieciem odfiltruje takie smieciowe oferty zasyfiajace rynek, jak nie przymierzajac np. Twoje wlasne. Istniejace filtry, o ktorych wspominasz, tego nie umozliwiaja. Tak z ciekawosci wlasnie policzylem wszystkie klikniecia, ktore sa potrzebne, by osiagnac dokladnie ten sam rezultat, czyli wyswietlic u kupca wszystkie oferty w danych grupach towarow, ale bez miedzygrupowych smieci. Potrzebne sa 72 klikniecia po wejsciu do kupca. Widzisz roznice ? Jeden klik a siedemdziesiat dwa ?


Tak z ciekawosci wszedlem dzis na kupca,w filtrze,ktory tego niby nie umozliwia ustawilem w ofercie halucygen a w zadaniu mydlo-wyswietlilo mi tylko oferty z tej grupy i tylko z teiru 3 za 3-innych nie dojrzalem albo mnie ominely,kosztowalo mnie to 4 kliki plus sciagniecie ofert...do 72 klikow sporo mi zabraklo,do smieciowych ofert(takich nie ma) nawet dostepu nie mialem-wyswietla mi tylko to czego szukam i to co oferuje po ustawieniu w filtrze...a co do robin hoodow tej gry co sciagaja ofki mniejszym gracza,zacna sprawa ale juz tyle razy pomoglem duchom,ze zlewam ze tam jakis sasiad cos wystawil jak go za trzy tygodnie na mapie nie ma-nawet Ci lapki nie da-bo nie siega


połączono posty//Urdur
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Ech... A wystarczylo czytac ze zrozumieniem.
Tak z ciekawosci wszedlem dzis na kupca,w filtrze,ktory tego niby nie umozliwia...
Wyraznie napisalem, ze obecne filtry nie umozliwiaja odsiania wszystkich smieciowych ofert jednym kliknieciem. Moze ujme to jeszcze prosciej: zeby teraz wyswietlic wszystkie dostepne na kupcu oferty oprocz miedzygrupowych smieci, trzeba sie naklikac, tzn. po kazdym wejsciu do kupca ustawic wszystkie mozliwe kombinacje filtrow we wszystkich szesciu grupach towarow. Sprobuj to zrobic czterema kliknieciami, powodzenia.

Zreszta, pomysl zostal juz zgloszony, wiec to juz czysto akademicka dyskusja.
 

DeletedUser3713

Guest
Nigdy nie szukalem 6 grup-tylko i wylacznie towar ktory mi brakuje albo ktory chce zdobyc...szukajac bizmutu nie klikam na stal,za bizmut oferuje mydlo nie klikam ze halucygen...nadal mi brakuje 60 paru klikniec
//
albo inaczej-napisz co klikasz probujac zdobyc bizmut,krok po kroku i udowdnij ze potrzebujesz 72 klikow....nie interesuja mnie inne oferty-bizmut za mydlo-ustaw w filtrze i napisz ze to bylo tyle klikow

połączono posty//Urdur
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Tajniakos

Paladyn
@qrwqa Widziałeś kiedyś w bractwie na czacie hasło "Proszę o ściągnięcie ofek? Jak zobaczysz to odpal apkę i użyj wtedy swojego magicznego filtra a może w końcu zrozumiesz o co nam chodzi ;)
a co do robin hoodow tej gry co sciagaja ofki mniejszym gracza,zacna sprawa ale juz tyle razy pomoglem duchom,ze zlewam ze tam jakis sasiad cos wystawil jak go za trzy tygodnie na mapie nie ma-nawet Ci lapki nie da-bo nie siega

Rozumiem, że Ty wchodzisz do kupca tylko jak czegoś potrzebujesz? Po Twoim wpisie ma się właśnie takie wrażenie. Podejrzewam, że Ci co ściągali Tobie ofki jak ich nie łapkowałeś bo nie sięgałeś, czytając to co napisałeś, plują sobie teraz w brodę ;) Twój egoizm w tym przypadku wręcz powala...
 
Nigdy nie szukalem 6 grup-tylko i wylacznie towar ktory mi brakuje albo ktory chce zdobyc
....nie interesuja mnie inne oferty...
Jeszcze raz - wystarczy czytac ze zrozumieniem. Wroc do postow innych uczestnikow tej dyskusji, ktorzy dokladnie wyjasnili dlaczego chca widziec wszystkie oferty na raz, ale bez smieci.

Zreszta, uzyje Twojej wlasnej argumentacji. Co Ci przeszkadza taki jeden dodatkowy filtr, ktory dla wielu graczy bylby bardzo przydatny ? Jesli ktos bedzie szukal jakiejs miedzygrupowej, smieciowej oferty (np. Twojej) to przeciez nie musi uzywac dodatkowych filtrow. Ba, moze nawet wejsc do kupca, ustawic ze chce kupic mydlo placac za nie platyna i zalatwione, gdzie problem ? No co Ci przeszkadza ? ;)

To bylo oczywiscie retoryczne pytanie, bo odpowiedz jest oczywista. Jesli gracze beda mieli mozliwosc odfiltrowania smieci jednym kliknieciem, to takie miedzygrupowe smieci beda o wiele gorzej schodzic...
 
Ostatnia edycja:

Aslana

Tancerz ostrzy
juz tyle razy pomoglem duchom,ze zlewam ze tam jakis sasiad cos wystawil jak go za trzy tygodnie na mapie nie ma-nawet Ci lapki nie da-bo nie siega
Nic dziwnego że mapa pustoszeje, przy takim podejściu maluszki które zaczynają grę nie mają surowców i zniechęceni kończą grę zwłaszcza jak dodatkowo trafią do martwego bractwa.:(
 

DeletedUser174

Guest
Nigdy nie szukalem 6 grup-tylko i wylacznie towar ktory mi brakuje albo ktory chce zdobyc...szukajac bizmutu nie klikam na stal,za bizmut oferuje mydlo nie klikam ze halucygen...nadal mi brakuje 60 paru klikniec
//
albo inaczej-napisz co klikasz probujac zdobyc bizmut,krok po kroku i udowdnij ze potrzebujesz 72 klikow....nie interesuja mnie inne oferty-bizmut za mydlo-ustaw w filtrze i napisz ze to bylo tyle klikow

połączono posty//Urdur
to może żeby było szybciej Ty nam wyjaśnij co takiego złego jest w filtrze? Jak będziesz sobie chciał szukać tego swojego bizmutu za mydło to dalej będziesz mógł sobie klikać po swojemu (swoją drogą skoro sam wystawiasz syf na rynku to dlaczego szukasz bizmutu za mydło... tego też trochę nie rozumiem... skoro śmieciowe ofki sa fajne to też "po swojemu" trzeba i kupować ten szlam z rynku)

ale nawet jezeli juz trzymać się tego bizmutu za mydło.... a jak masz bizmut za stop? a masz oferty by stop kupic za mydło to co wtedy? Kupujesz stop czy czekasz aż się pojawi oferta za mydło? Zakładam, ze jednak nie czekasz... A jak jednak kupujesz pośredni towar to zrobisz to w dwóch klikach? Bo mając filtr ustawiam drugim klikiem bizmut i mam pełna paletę ofert -> czyli dokładnie 2 kliki. A dzisiaj? 1 - ustawiam bizmut, 2- ustawiam mydło 3- ustawiam stop 4- ustawiam mydło 5- ustawiam znowu bizmut 6 - ustawiam stop żeby odsiać syf i dopiero klikam towar. I chcesz nas przekonać że to jest łatwiej?

a teraz osobista dygresja
trzeba być bardzo niskim żeby wygłaszać takie opinie jak twoje. Wiem że tego nie zrozumiesz, ale wiekszość z nas bezinteresownie klika oferty sąsiadom. Rynek nie służy tylko do uzupełniania swoich magazynów. Mi nie ubędzie jak wymienię oferty sąsiadom bo jeden sprzedaje 1k zwoje-kryształ, a drugi 1k kryształ-zwoje. Na szczęście gra daje możliwości aby od egoistów i samolubów w tej grze się odcinać grubą krechą i nie ukrywam bardzo mi się to podoba. W realnym życiu niestety takiej możliwości często nie ma i trzeba tolerować bubków takich i innych. A tu w grze na szczęście tego obowiązku nie ma
 

astoN-

Rozbójnik
problem polega na czym innym, zawsze wystawialem ofki miedzygrupowe bo poprostu nie mialem czego wystawiac,, bedac w topowym bractwie w pewnym momencie mialem ponad 120milionow surek (2 lata temu), nie wiem jak teraz ale kiedys bylo to bardzo duzo, mnie absolutnie nie bylo potrzeba juz czegokolwiek, w bractwie czyscilem wszystkie ofki 1:1, ale jako ze mozna wystawic az 7 stron ofek to poprostu wystawialem i niech wisza moze ktos bedzie chcial... to wlasnie na tym polega problem, sa gry gdzie to bardzo dobrze rozwiazano np settki online gdzie za jest kilka darmowych ofek a za kazda kolejna jak sie chce wystawic to sie placi - z kazda nastepna ofka coraz wiecej, wtedy smieci by zniknely, bo nikomu by sie nie oplacalo wystawiac, no ale skoro moge wystawic 60 ofert a nie mam juz czego wystawiac to handel jest jaki jest....
 

DeletedUser174

Guest
problem polega na czym innym, zawsze wystawialem ofki miedzygrupowe bo poprostu nie mialem czego wystawiac,, bedac w topowym bractwie w pewnym momencie mialem ponad 120milionow surek (2 lata temu), nie wiem jak teraz ale kiedys bylo to bardzo duzo, mnie absolutnie nie bylo potrzeba juz czegokolwiek, w bractwie czyscilem wszystkie ofki 1:1, ale jako ze mozna wystawic az 7 stron ofek to poprostu wystawialem i niech wisza moze ktos bedzie chcial... to wlasnie na tym polega problem, sa gry gdzie to bardzo dobrze rozwiazano np settki online gdzie za jest kilka darmowych ofek a za kazda kolejna jak sie chce wystawic to sie placi - z kazda nastepna ofka coraz wiecej, wtedy smieci by zniknely, bo nikomu by sie nie oplacalo wystawiac, no ale skoro moge wystawic 60 ofert a nie mam juz czego wystawiac to handel jest jaki jest....
!
Skoro miałeś po kokardki surki to przecież na pewno nie sprzedawałeś t3 za niższe towary, prawda? czyli rozumiem dobrotliwie wymieniałeś t1 za t2 a nawet i t3 może po cenach rynkowych wg kupca? i co nie było chętnych na takie wymiany, że takie ofki musiały wisieć??? niesamowite! Z takim dobroczyńcą i altruistą to czysta przyjemność grać... opływa w surkę, ale nie zatrzyma jej dla siebie podzieli się uczciwie ... ech aż łezka się w oku kręci....

szkoda że nie jestem tak naiwna żeby w to uwierzyć. A jak nazwać kogos kto uczciwie przyznaje się do stanu magazynu i "altruistycznie" wystawia ofki między grupami? Bo mi trochę bezpiecznych określeń brakuje, a tych których bym chciała uzyć nie mogę z uwagi na zakaz wulgaryzmów w regulaminie
 

astoN-

Rozbójnik
nie wiem co Ciebie interesuje co kto wystawia i co kto kupuje, to jest ich sprawa, jakby ludzie nie kupowali to by inni nie wystawiali, wam sie nie oplaca innym sie oplaca... tak dziala rynek, gdyby jednak mozliwosc sprzedazy miedzy grupami byla zablokowana to by dopiero byl placz, zabraklo by jednego rodzaju na serwerze i ludzie by ja sprzedawali 1:4 w tej samej grupie, tak jest teraz z platyna nawet 1:3 zejdzie za kauczuk, gdyby nie ta wedlug was nieuczciwa wymiana miedzy grupami na pewno ceny surek z jednej grupy nie byly by 1:1 bo zawsze by wystapila podaz, tak dziala kapitalizm, moze w twoim bracwie kazdy sprzedaje ze strata, nie wiem, ale nie miej pretensji do innych, tym bardziej ze gra sama proponuje wymiany po takich kursach...
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser

Guest
(...) tym bardziej ze gra sama proponuje wymiany po takich kursach...

i tu dochodzimy do sedna problemu, znaczy dziadowskich ofert (jakość!) a nie przekopywania sie przez setki ofert (ilość!) porzez zupełnie nierealne widełki handlowe - gdzie tu masz kapitalizm? toż to socjalizm z cenami regulowanymi w czystej postaci (iG z propozycją 1:4 czy 1:16) ba jeszcze gospodarka planowa w tle bo to iG decyduje na jakie surowce będzie popyt poprzez badania danej rasy...

Filtr pomoże na oba problemy, byłoby jeszcze fajniej jakby kupiec zapamiętywał ostatnie ustawienia... ale nie wymagam pomyślunku w iG

Ja tam jestem za, bo to co jest wspólne to że obecne rozwiązania (filtry, system gwiazdek) jest mocno nieadekwatny do obecnego poziomu gry i cokolwiek nie zrobią będzie lepiej, a co taki hurra-optymizm w styczniu, bo nie takie rzeczy skopali :)
 

astoN-

Rozbójnik
przeczytaj co napisalem...
gdyby jednak mozliwosc sprzedazy miedzy grupami byla zablokowana to by dopiero byl placz, zabraklo by jednego rodzaju na serwerze i ludzie by ja sprzedawali 1:4 w tej samej grupie, tak jest teraz z platyna nawet 1:3 zejdzie za kauczuk, gdyby nie ta wedlug was nieuczciwa wymiana miedzy grupami na pewno ceny surek z jednej grupy nie byly by 1:1 bo zawsze by wystapila podaz, tak dziala kapitalizm

odnioslem sie do sytuacji gdyby nie bylo ofert regulowanych przez ig, wtedy cfaniacy z surka ktorej jest najmniej by wywindowali ceny w kosmos... wystarczy spojrzec na platyne, u mnie jest jedna ofka 26k za 103k tej samej grupu, a za platyne 45 stron, taki wlasnie handel by mieli ci maruderzy ktorym przeszkadzaja ofki miedzygrupowe.... mysla ze wtedy by kupowali 1:1.... w jakim wy swiecie zyjecie?
 
Ostatnia edycja:
Do góry