• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Zgłoszone Filtr "tylko w grupach" u kupca

Czy taki filtr jest potrzebny i powinien być wprowadzony

  • tak

    Głosy: 35 92,1%
  • nie

    Głosy: 3 7,9%

  • W sumie głosujących
    38

Aslana

Tancerz ostrzy
Proponuję stworzenie dodatkowego filtra w kupcu, dzięki któremu pokazywane były by tylko oferty w grupie (oferty z tego samego tieru). Propozycja dotyczy wprowadzenia filtra zarówno na komputerze, jak i na apce.
Obecny nawał ofert pomiędzy grupami, zwłaszcza ofert T3:T1, straszliwie zaśmieca kupca, utrudnia grę, i doprowadza do pomyłek.
Zaznaczam że chodzi o filtr który można włączyć lub wyłączyć zależnie od potrzeb a nie o kompletną blokadę ofert między grupami.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser3642

Guest
Jestem za, sporo czasu zajmuje mi przewijanie ofert szukając tych w jednej grupie.
 

Aslana

Tancerz ostrzy
@jarq ile głosów musi otrzymać pomysł abyś mógł go zgłosić, czy może wystarczy to co jest już teraz? Bo patrząc na szybkość wprowadzania zmian w grze to warto zgłosić jak najszybciej, może zmiany w kupcu pojawią się zanim osiwiejemy ;)
 

KociMord

Zwiadowca
nie będę zakładał nowego tematu, bo właściwie jest to tylko modyfikacja pomysłu
zamiast jednego ograniczenia dla ofert z tej samej grupy, coś co w/g mnie było by prostsze w implementacji
mianowicie dodatkowe przyciski towarów obejmujące całe grupy
przykład na screenach
Można by wtedy wybrać np oferta T1 za T1, albo jeśli ktoś potrzebuje pyłu za dowolne T2 to też byłaby ta możliwość
myślę, że dodanie takiej opcji mogłoby znacząco zredukować ilość wystawianych ofert typu śmieciowego, gdyż część lichwiarzy przestałaby liczyć na pomyłkę innych graczy
 

Załączniki

  • nowe oferty.png
    nowe oferty.png
    303,2 KB · Wyświetlenia: 49
  • nowe żądanie.png
    nowe żądanie.png
    310,1 KB · Wyświetlenia: 49
  • Nowe oferta wzór 2.png
    Nowe oferta wzór 2.png
    292,7 KB · Wyświetlenia: 34

DeletedUser854

Guest
wystarczylaby opcja zeby, wylaczyc oferty z jedna gwiazdka i bez i bylbym zadowolony
 
wystarczylaby opcja zeby, wylaczyc oferty z jedna gwiazdka i bez i bylbym zadowolony
Sam system gwiazdek jest takim samym nieporozumieniem, jak i brak filtrow, wiec filtrowanie za pomoca gwiazdek nic nie da. Okolo 70-80% rynku stanowia trzygwiazdkowe smieciowe oferty miedzygrupowe (typu np. 10k T3 za 150k T1) i to wlasnie te oferty najbardziej przeszkadzaja, bo pojawiaja sie przed normalnymi dwugwiazdkowymi ofertami 1:1 w obrebie grupy. Smiec z trzema gwiazdkami dalej pozostaje smieciem i powinnismy miec mozliwosc odfiltrowania go za pomoca filtrow eliminujacych wszystkie oferty miedzygrupowe.
 

Aslana

Tancerz ostrzy
Zadowoliłabym się prostą wersją przycisku tylko w grupach, choć nie pogardzę tą bardziej rozbudowaną proponowaną przez @KociMord ;)
Oby tylko ten filtr wprowadzono.
@jarq czy ta ilość głosów jest wystarczająca aby zgłosić pomysł?
W tym temacie żadnej ognistej dyskusji nie będzie, tyle razy już był wałkowany na forum, że nikomu nie chce się po raz kolejny pisać tego samego:(
 

Aslana

Tancerz ostrzy
@jarq wiadomość o pracach nad zmianą przelicznika w kupcu to dobra wiadomość:) Tym bardziej jednak będzie potrzebny filtr w grupach. Głosów jest sporo, pomysły z mniejszą ilością głosów były zgłaszane (bardzo mnie to cieszy :D) więc czego tu brakuje aby pomysł poszedł dalej?
 

jarq

Community Manager
Zespół Elvenar
Chodzi własnie o to że pracują nad kupcem i może warto się na razie wstrzymać i zobaczyć co tam będzie zmienione.
 

DeletedUser174

Guest
Chodzi własnie o to że pracują nad kupcem i może warto się na razie wstrzymać i zobaczyć co tam będzie zmienione.
nie!

od zawsze nam powtarzali, ze nie tykamy kupca, bo będziemy przy nim majstrować. To zgodnie z tą logiką teraz jest właśnie czas (chociaż pewnie już w 99% wszystko jest uklepane) , bo następne zmiany znowu za 2-3 lata. Zmiana przelicznika oczywiście wpłynie pozytywnie na tynek, ale nie zlikwiduje zjawiska syfu i lichwy. Filtr jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania na grze. Dotyczy to też apki - brak filtra na bractwo boli, brak obrony przed śmieciem boli jeszcze bardziej. A taki jeden dodatkowy kliczek to przecież drobiazg..
 

Aslana

Tancerz ostrzy
Jeżeli wzięli się za zmiany w kupcu niech to będzie zrobione tak żeby to faktycznie działało i taki filtr jest już w tym momencie niezbędny, tym bardziej jeśli wprowadzona ma być zmiana przelicznika. Przecież taki filtr nie stanowi żadnego wyzwania dla dobrego programisty. Więc to jest TEN moment o ile nie jest już za późno.
 
Niestety na becie zupelnie jasno zostalo powiedziane, ze zmiane systemu gwiazdek i filtry traktuja jako 2 zupelnie odrebne rzeczy i na razie zajma sie tylko tym pierwszym tematem. Nawet im sie nie dziwie, bo wprawdzie sam wolalbym wprowadzenie wszystkich zmian na raz, ale trzeba ich tez zrozumiec: kazda taka zmiana doprowadzi do malego trzesienia ziemii na rynku i chca najpierw zobaczyc, jak to bedzie dzialac i zeby gracze sie do tego przyzwyczaili.
 

DeletedUser3713

Guest
Proponuję stworzenie dodatkowego filtra w kupcu, dzięki któremu pokazywane były by tylko oferty w grupie (oferty z tego samego tieru). Propozycja dotyczy wprowadzenia filtra zarówno na komputerze, jak i na apce.
Obecny nawał ofert pomiędzy grupami, zwłaszcza ofert T3:T1, straszliwie zaśmieca kupca, utrudnia grę, i doprowadza do pomyłek.
Zaznaczam że chodzi o filtr który można włączyć lub wyłączyć zależnie od potrzeb a nie o kompletną blokadę ofert między grupami.

Nie wiem jak u Was ale u mnie kupiec ma jakies filtry juz:na bractwo,na zwykle towary,na zywe towary i jak szukam ofert z tego samego tieru to tez mam filtr;jednym jest Oferta a drugim Zadanie,wiec jak w ofercie umieszcze drewno a w zadaniu dam moj bonus marmur to nie wyskakuja mi oferty drewno za jedwab czy zwoje a tylko i wylacznie za marmur czyli ten sam tier i tak z kazdym towarem...co tu jeszcze filtrowac?gwiazdki?
jak juz ustawimy tak filtr i pojawia sie 3 gwiazdki to kupujemy z zyskiem dla siebie-pomyli sie ten co wystawil
 
Do góry