• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Forum: Tworzymy FAQ

Lisha

Mędrzec Wiki
Zespół Elvenar
Drodzy Ludzie i Elfy,

Forum to miejsce do dyskusji, ale także do poszukiwania odpowiedzi na pytania związane z grą. Postanowiliśmy wyjść temu naprzeciw i stworzyć listę najczęściej zadawanych pytań, aby łatwiej Wam było odnaleźć dane informacje. W związku z tym zapraszamy do współudziału w tworzeniu FAQ - w tym wątku możecie składać propozycje pytań, które chcielibyście, by się w nim znalazły. :)

Pozdrawiamy,
Wasz Elvenar Team
 

blazius1

Paladyn
Czy w kolejnej epoce Gildia Kupiecka będzie ostatecznie dobijana i nerfiona? Czy może jednak jeszcze na coś się przyda (oprócz funkcji hurtownika naturalnie)?

Albo inaczej. Czy można już ze spokojnym sumieniem odradzać w ogóle stawienie tego cudu jako nierokującego?
 

Nusion

Kapłan
Czy w kolejnej epoce Gildia Kupiecka będzie ostatecznie dobijana i nerfiona? Czy może jednak jeszcze na coś się przyda (oprócz funkcji hurtownika naturalnie)?

Albo inaczej. Czy można już ze spokojnym sumieniem odradzać w ogóle stawienie tego cudu jako nierokującego?
Blazius, to chyba nie ten wątek. FAQ będzie dotyczył tego, co w grze jest, a nie tego, co będzie w kolejnej epoce czy kiedyśtam.. ;)
 
W FAQ dla poczatkujacych graczy powinny sie moim zdaniem pojawic miedzy innymi takie zagadnienia, jak (to tylko kilka przykladow na poczatek, bedzie tego wiecej):

1. Za i przeciw robienia opcjonalnych powiekszen oddzialu w drzewku z krotkim, ale dokladnym wyjasnieniem jakie sa ich skutki na mapie, a jakie w turniejach. Chodzi o wplyw zarowno na aspekt militarny, jak i na koszty w surowcach.
Mozna podac linki do jakichs starszych dyskusji na forum.

2. Ktore Antyczne cuda waro stawiac juz w poczatkowych epokach, a z ktorych mozna zrezygnowac. Odpowiedz juz z zalozenia bedzie niestety stronnicza, ale i tak warto podac 2-3 przyklady. Wystarcza 3-4 zdania jako odpowiedz.

3. Po co mi bractwo i czym sie kierowac/na co zwracac uwage szukajac pierwszego bractwa.

4. Gdzie znajde potrzebne mi informacje na temat gry/eventow/turniejow/ras itp. itd.
Oprocz wiki, dzialu pomocna dlon itp. warto by wymienic rowniez strony zewnetrzne, jak
elvenarchitect czy gems. Tak, tak, wiem, ale dla wielu poczatkujacych one naprawde moga byc bardzo pomocne, a w FAQ chodzi w koncu o pomoc graczom.

5. Gdzie i jak moge zapytac o cos innych graczy ?

6. Gdzie i jak zglosic problem techniczny lub poprosic support o pomoc ?
Nie chodzi mi o odpowiedz typu "zglos sie do supportu", tylko o krotka, dokladna odpowiedz typu: prawy dolny rog ekranu w grze, symbol zebatki, obsluga gry itd.

Sporo pytan do FAQ na forum mozna przejac 1:1 ze strony supporu.
Swoja droga mam pytanie: czy FAQ beda podzielone na bloki/dzialy tematyczne ?
 
Ostatnia edycja:

Nusion

Kapłan
czy w ramach tej pomocy w tworzeniu przyjdzie modek z nozyczkami i zrobi ciach ciach wypowiedzi autora ktory danemu modkowi nie pasuje?
Lisha poprosiła o pomoc w skompletowaniu pytań, które pomogą stworzyć FAQ dla nowych graczy i nie tylko.
To bardzo fajna inicjatywa.
Jeśli jednak zaczniemy wyładowywać tu frustracje na temat elementów w grze czy na forum, które nam się nie podobają, to zrobi się tu za chwilkę oftopowy śmietniczek ;)
A wtedy jak najbardziej przyjdzie modek i zrobi ciach ciach. I dobrze :)
 

DeletedUser4096

Guest
Dorzucam:
Jak walczyć w turniejach, porady odnośnie wojska na poszczególne turnieje.
Pytania związane z Iglicą.
Portalówki- co, jak, ile w każdym rozdziale.
Co to sa renowacje, jak działają, co to jest schemat, jak można go zdobyć, co to jest przygoda bractw- jak się to robi...
Wiem że może banalne niektóre, ale nie dla początkujących graczy. Mam małe bractwo gdzie na takie pytania odpowiadam.
Edit
Jeszcze pytania dotyczące akademii: co to są mgły wizji, jak zdobywa się fragmenty.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

GrzegorzTheGreat

Tancerz ostrzy
Trzeba uważać, bo już zaczynają pojawiać się pytania, na które odpowiedzi można znaleźć w Wiki, żeby się nie zaczął robić szum informacyjny i powtarzanie w kilku miejscach tych samych, albo co gorsza, nie do końca tych samych informacji.
Więc jeśli rzeczywiście często pada jakieś pytanie, na które odpowiedź już gdzieś jest, to w FAQ proponowałbym zamiast odpowiedzi na takie pytanie dawać link lub odesłanie do odpowiedniego działu w Wiki.
I jeszcze taka uwaga (proszę jej nie odebrać jako złośliwości, choć może tak brzmieć): jeżeli to ma być lista najczęściej zadawanych pytań, to może trzeba po prostu przejrzeć fora i zobaczyć, jakie to pytania się pojawiają najczęściej?
 

DeletedUser4096

Guest
Tak, najczęściej- kiedy będzie nowa rasa :D A poważnie- masz rację, dobry pomysł z linkiem do Wiki. Sama korzystam czasem ale nie wszystkim się chce szukać tam informacji. Taki link zamiast odpowiedzi byłby lepszym rozwiązaniem.
 

Tajniakos

Paladyn
Jak ma to być FAQ IG dla nowych graczy to i pytania z Wiki oraz odpowiedzi na pytania mogą pojawiać się poza nią :)
1. Jakie budynki trzeba i warto stawiać na początku gry?
2. Dlaczego niektóre budynki muszą być podłączone drogą do ratusza?
3. Czy warto brać udział w turniejach i dlaczego?
4. Dlaczego do iglicy można wejść dopiero w 3 rozdziale gry?
5. Czy jest w grze jakiś system motywacyjny, motywujący do codziennego wchodzenia na grę?
6. Na co należy zwrócić uwagę przy trenowaniu jednostek wojska na turniej?
7. Dlaczego są różnice w wielkości manufaktur 1 stopnia ponieważ ma to istotny wpływ w wykonywaniu zadań eventowych?
8. Od kiedy w grze należy skupić się na odpowiednim planowaniu naszego miasta?
9. Od jakiego poziomu gry warto brać udział w eventach?
10. Czego unikać aby na forum nie otrzymać kary porządkowej?
11. Jakiej kary można się spodziewać na forum za łamanie regulaminu?
12. Do kogo mogę się zwrócić jak mam problem z zalogowaniem do gry czy forum?
13. Czym się kierować w wyborze bractwa?
14 dlaczego w bractwie jest tylko 25 graczy?
15. Dlaczego na aplikacji nie mogę wysłać wiadomości do członków bractwa?
To tak na początek :)
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser3575

Guest
@tajniakos pytania w punkt!
Dodam od siebie:
Wylosowałam na obu światach bonus na stali - czy mogę to zmienić?

Co daje regularny udział w turnieju?

Po co są relikty i jak mogę je zdobywać żeby mieć ich duuuużo ?

Dlaczego gracze z wieloletnim stażem mają wszystkiego więcej?

Dlaczego nikt nie chce kupić ode mnie garstki pyłu i dać w zamian za to tonę marmuru? O co chodzi z tym handlem?

Skąd wziąć jakiś oryginalny avatar w grze?

Dlaczego w czasie turnieju na apce przez wiele minut trzęsą się miecze i absolutnie nic się nie dzieje ?

Co warto kupić za diamenty?

Jak mogę zdobywać nowe ekspansje?

Jak grać turnieje na manualu, robiąc 35 prowincji na 6* i nie doprowadzić tym do rozpadu własnej rodziny?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

jarq

Community Manager
Zespół Elvenar
Swoja droga mam pytanie: czy FAQ beda podzielone na bloki/dzialy tematyczne ?
Tak będzie podzielone ba bloki tematyczne, żeby łatwiej można było odszukać dany temat. Natomiast jeszcze zastanawiamy się jak to technicznie zrobić na naszym forum, żeby było wygodne i na tyle uniwersalne aby mogło się cały czas rozwijać.
 

Tajniakos

Paladyn
1. Czy posiadanie wszystkich budynków w grze jest obowiązkowe?
2. Jeśli sprzedam budynek premium, czy odzyskam diamenty?
3. Popełniłem błąd i przez pomyłkę sprzedałem budynek ... czy mogę go odzyskać?
4. Jak mogę poznać moje produkcje bonusowe?
5. Dlaczego nie mogę przechowywać tyle punktów wiedzy, ile chcę?
6. Dlaczego hurtownik zezwala na zamieszczanie bardzo niekorzystnych ofert a na wystawienie korzystnych jest limit?
7. Mam dwa różne konta, na których mam diamenty. Chciałbym przestać grać na jednym z kont i umieścić wszystkie moje diamenty na jednym, czy to możliwe?
8. Skąd mam wiedzieć, który budynek kultury jest dla mnie najlepszy?
9. Czy mogę ulepszyć budynki kultury zaklęciem królewskiej renowacji?
10. Czy można obracać budynki?
11. Czy mogę na czas reorganizacji miasta schować swoje budynki do schowka?
12. Dlaczego w każdym mieście kwatera robotnicza jest w innym miejscu? Jak mogę w prosty sposób ją odnaleźć?
13. Dlaczego system motywacji w aplikacji(choć wygodniejszy) jest inny niż w grze przeglądarkowej?
14. Jaka jest różnica między runami a reliktami?
15. Dlaczego w bractwie naciskają mnie na szybki rozwój miasta ?
16. Wszedłem do bractwa i muszę wykonywać limit w turnieju, czy to jest zgodne z regulaminem gry?
17. Dlaczego na Rynku jest coraz więcej ofert między grupowych?
18. Za co można awansować w bractwie?
19. Co to jest schemat i jak go mogę zdobyć?
20. Gdzie mogę sprawdzić ile mam schematów w zapasie?
 

GrzegorzTheGreat

Tancerz ostrzy
7. Dlaczego są różnice w wielkości manufaktur 1 stopnia ponieważ ma to istotny wpływ w wykonywaniu zadań eventowych?
15. Dlaczego na aplikacji nie mogę wysłać wiadomości do członków bractwa?

Dlaczego w czasie turnieju na apce przez wiele minut trzęsą się miecze i absolutnie nic się nie dzieje?

Jak grać turnieje na manualu, robiąc 35 prowincji na 6* i nie doprowadzić tym do rozpadu własnej rodziny?
Myślę, że odpowiedzi na te pytania chętnie poznają nie tylko początkujący gracze :)
 

DeletedUser

Guest
mogę spróbować
7. kiedyś to miało sens bo stal daje więcej produkcji na budynek ale jak przekonstruowali ewenty ktoś to przegapił

15. Projektanci stwierdzili ze to nieistotny szczegół na którym zebraniu (pewnie robią metodyka Scrum) i ciach poszło

Projektant stwierdził ze trzęsienie jest git cóż poradzić takie teutońskie podejście do piękna (elfka nie miała czym trząść)

Jak grać otóż ja na razie wstaję o 3 rano jak rodzina śpi ... UWAGA na złapanie przez współmałżonka narażacie się na epitety typu „stary a głupi itd” w najgorszym razie kosztuje to prezent lub krytycznie rozwód (wolisz grę ode mnie) przy czym rozwód rozwiązuje problem z brakiem czasu na grę :) mam nadzieję ze pomogłem

Przy okazji jest piękny wątek o antycznych cudach

Co do pytań
1. Dlaczego tylko kilku sąsiadów rozwija swoje miasta reszta miast się nie zmienia?
2. ... w sumie reszta pytań już jest jak tylko na nie odpowiecie będzie już dobrze
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser1874

Guest
Odniesienie do tego tematu chyba już było w innych propozycjach. Ale skoro ma to być proste i zwięzłe pytanie oraz ktoś odpowiadając na nie, musi wybrnąć z tego, że ten system jest źle zaprojektowany, to proponuję je zadać:
Czy podczas handlu należy kierować się oceną kupca co do jakości ofert?
 

DeletedUser3575

Guest
Mam jeszcze takie pytania:

1.Wyprodukowałam w akademii mnóstwo pięknych budynków: jednorożce, płomienie, klatki i inne wspaniałości i udekorowałam nimi miasto a w bractwie mówią mi, że to śmieci- czy mówią prawdę?
2.Jakie są skróty klawiszowe w wersji przeglądarkowej?
3. Sąsiad wrzuca po 1 pw w moje cuda, dlaczego?
4. Jak działa łańcuszek?
5. Co to są tiery?
6. Co to są żywe?
7.Ile wierzb płaczących potrzebuję?
8. Co daje wysoka kultura?
9. Rozwijam wszystkie manufaktury, bo bardzo mi się podobają. Co robię źle?
10. Co to są statsy?
11. Skasowałam przez pomyłkę budynek, czy mogę go odzyskać?
12. Dlaczego w niektórych miastach są tylko studnie życzeń?
13. Czy po renowacji studnia będzie działać przez kolejne 100 dni?
14. O której rozpada się mana i ziarna?
15. Dlaczego nie warto grać po pijaku?
 

Sorcha

Rycerz
1. Kończy mi się miejsce w mieście czyli jak zdobyć kolejne ekspansje?
2. Dlaczego w Bractwach wszyscy produkują tylko swoje bonusowe towary?
3. Dlaczego lepiej jest produkować tylko swoje bonusowe towary? wyjaśnione na elvengems (ale nie każdy czyta po angielsku)
4. Dlaczego nie mogę zbierać Ambrozji/Esencji (ciągle początkujący o to pytają)
5. Co to są rasy?
6. Kiedy jestem już w następnej rasie?
7. Co to jest Portal? (ale to chyba oczywiste )
EDIT.
8. Do jakiego Bractwa przystąpić jak zaczynamy grę? Do zaawansowanych Bractw przystępują nowicjusze (poniżej j1000pkt rankingowych).
9. Jak wybierać Bractwa w miarę postępów w grze?
 
Ostatnia edycja:
Do góry