• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Fragmenty uniwersalnego artefaktu, 10 = 1 artefakt

Koval92

Kapłan
Ostatnio pojawił się taki pomysł gdzieś na jakimś innym forum (nie został przedstawiony w formie propozycji), żeby w grze były do zdobycia fragmenty uniwersalnego artefaktu tak jak są do zdobycia fragmenty runy, z 10 składa się całość. Co o tym myślicie? Pozwoliło by to graczom ulepszać te budynki które kilka lat leżą w ekwipunku i nic z nimi nie można zrobić poza przepaleniem albo czekaniem dalej.

Oczywiście jest wiele opcji, jak waszym zdaniem mogło by to wyglądać, jeżeli jesteście na tak? W eventach? Iglicy? Turniejach?
Jeżeli nie, to dlaczego? Zapraszam do dyskusji
 

AnyaVanja

Wędrowiec
Jestem jak najbardziej za. Myślę że można by to było wprowadzić albo do turnieju albo w evencie jako nagrodę dnia. W iglicy wolałabym uniknąć.
 

Mika1806

Wędrowiec
Świetny pomysł, zdecydowanie na tak. Na fragmenty do artefaktu mogłyby być przepalane artefakty z inwentarza - wszystkie rodzaje. To zachęcałoby graczy do brania udziału w eventach, nawet jak budynek ewolucyjny jest słaby.
 

Steefann

Zwiadowca
Jestem na tak, mogłoby być nawet też żeby kilka starych (obojętnie jakich) przepalać na 1 uniwersalny.
 

Tajniakos

Paladyn
Jako że potrzebnych było by 10 fragmentów na jeden artefakt to Twórcy mogli by go udostępnić w szerszym zakresie ale tylko graczom, którzy wyprodukowali budynki ewolucyjne w akademii. W związku z tym odłamki artefaktów nie mogą stanowić nagrody za wydarzenie bo w takim układzie dostawali by je wszyscy. Aby temu zapobiec mogły by być dostępne np: w Akademii Magii. Pomysł moim zdaniem bardzo dobry, który by pozwolił na wyewoluowanie budynków zdobytych przez nowych graczy w Akademii. Takie rozwiązanie zapobiegło by też nadużyciom oraz zdobyciu ewolucji przez graczy, którzy mają już takowe budynki w mieście. Moim zdaniem 5 fragmentów na zdobycie jednej ewolucji nie było by krzywdzące dla nikogo a 10 to już jest troszkę za dużo. Nie mógł by to też być uniwersalny artefakt a artefakt do konkretnego typu budynku. Na uniwersalne raczej bym nie liczył. Poszerzył bym tu zakres odpowiedzi do głosowania bo choć jestem na tak to nie w przedstawionej w pomyśle formie.
 

Charlene

Szef kuchni
Pomysł jest fajny dla graczy, ale wydaje mi się, że Twórcy w ogóle tego nie zrobią, skoro z jakiegoś powodu zablokowali stare budynki ewolucyjne w Akademii poza feniksami. Patrząc na to jak trudno jest zdobyć artefakty do starych miśków w tym evencie, to marne szanse, żeby dali możliwość zdobywania artefaktów normalnie w grze, skoro czeka się rok na dany event i szansę na ewolucję. Gdyby już zrobili taką możliwość, to mogliby to wrzucić do Iglicy w skrzynkach bossowych. Uważam, że to adekwatny trud, żeby zdobyć stary artefakt. Głosuje na tak, choć jestem realistką i wiem, że tego Twórcy nie zrobią.
 

Nusion

Kapłan
Ja również nie wierzę, że dadzą taki łatwy dostęp do artefaktów (bo to byłby łatwy dostęp w porównaniu do tego, co jest teraz, nawet jakby trzeba było nazbierać 10 czy więcej, to byłoby do nazbierania), na uniwersalny to już w ogóle nie liczę.

Zagłosowałam na TAK, bo każdy nowy gracz powinien mieć szansę na ewolucyjne budynki i nawet jeśli pomysł nie zostanie zaakceptowany w takiej formie, to może chociaż będzie kolejnym głosem, że coś trzeba by zrobić.

Aby temu zapobiec mogły by być dostępne np: w Akademii Magii. Pomysł moim zdaniem bardzo dobry, który by pozwolił na wyewoluowanie budynków zdobytych przez nowych graczy w Akademii. Takie rozwiązanie zapobiegło by też nadużyciom oraz zdobyciu ewolucji przez graczy, którzy mają już takowe budynki w mieście.

No i tutaj pojawia się problem, bo są nowi gracze, którzy będą już mieć np. Brunnera w mieście po obecnym evencie, ale tylko częściowo wyewoluowanego. I im też przydałoby się umożliwić zdobycie pozostałych artefaktów.

Artefakty na stałe w akademii na pewno nie, bo dla tych, którzy ich nie potrzebują, byłaby to upierdliwa "przeszkadzajka".

W eventach jako nagroda dnia? Nie przejdzie, bo za dużo można by natrzepać i każdy miałby możliwość.
W Iglicy czy turnieju? Nie przejdzie tym bardziej, też każdy miałby możliwość i to stale co tydzień. A poza tym zabraliby w zamian pewnie coś fajnego...
Co zatem? Nie wiem... Może dlatego IG nic z tym nie zrobiło, bo też nie wiedzą :)
 
Ostatnia edycja:

Koval92

Kapłan
Dokładnie, jeżeli nie to w tej formie to może w jakiejś innej formie...
Żeby chociaż można je było składać powoli z fragmentów przez długi czas... ale żeby było można je zdobyć i ewoluować to, co ktoś chce
 

blazius1

Paladyn
Jestem konsekwentnie za dawaniem wędek graczom, żeby mogli sobie wyłowić artefakty.

Artefakty nagrodą w Przygodzie. Nie utrudniajmy zadania twórcom i nie ułatwiajmy za bardzo gry graczom.
Żeby nie było łatwo nawet po trzeciej mapie. Wtedy Przygoda nie tylko będzie wyzwaniem, ale stanie się wcale sensownym wyzwaniem. A nie jedynie drużynową klikaniną dla samej klikaniny.

Rola eventów ma być teraz ewidentnie mniejsza i została właściwie zdeprecjonowana. Czego nie zmienimy, niech więc tak pozostanie.

A jeśli rola eventów ma być już tak koniecznie mniejsza, to Przygód niech będzie ciut większa.

Bo zaraz dojdziemy do ściany i okaże się to Iglica stanie się dosłownie dla wszystkich priorytetem, a resztę elementów - zupełnie zbędną klikaniną.

Czyli tym co spotkało już największe miasta i najstarszych graczy, głównie z najstarszych bractw. Głównie z powodu podziału nagród, a także z powodu czasochłonności elementów gry.
 
Ostatnia edycja:
Forma jest w sumie obojetna, ale nowi gracze powinni miec mozliwosc wyewoluowania przynajmniej Feniksa i miskow. Pal licho jakies Majowe Drzewka czy inne Golemy. Tak w ogole to nigdy nie rozumialem, czemu IG tak bardzo sie przed tym broni. Ktos od IG wyjasnil to wprawdzie kiedys na becie, ale wyjasnienie bylo dosc dziwne. Chodzi niby o to, ze zdaniem IG byloby to niesprawiedliwe wobec starszych graczy, ktorzy musieli sobie na te budynki zapracowac.

Tyle ze nie znam ani jednego starszego gracza, ktory mialby cos przeciwko, bo gracze nie sa az takimi egoistami, jak to sie tworcom wydaje. Tzn. ja sam jestem przeciwko zwyklemu rozdawnictwu, ale mozliwosc zapracowania sobie na stare artefakty powinien miec kazdy nowy gracz. .
 

blazius1

Paladyn
Chodzi niby o to, ze zdaniem IG byloby to niesprawiedliwe wobec starszych graczy, którzy musieli sobie na te budynki zapracować.

Tyle ze nie znam ani jednego starszego gracza, ktory mialby cos przeciwko, bo gracze nie sa az takimi egoistami (...).

Też nie znam. Najstarsi stażem, dlatego są najstarsi, ponieważ nie są egoistami. Tak w skrócie to wygląda, i to widać, jak się pogra po trzy lata z tymi samymi osobami w jednym bractwie. Ryzykowna taka teza z tymi egoistami, ponieważ egoistom nie jest łatwo w tej grze.
Są po prostu wypychani z bractw. Niewielu ich wśród bractw i graczy starszych stażem w grze.

W IG mogą tego niestety nie wiedzieć, ponieważ nikt tam nie gra w tę grę parę lat.
Druga rzecz może być taka, że z punktu widzenia IG pożądani są gracze - egoiści. Ponieważ ci, nie są wytrwali i tym chętniej płacą za diamenty.
Względnie ten rzekomy egoizm jest tylko zwykłą wymówką, żeby broń Boże nie rozdać już niczego wartościowego w grze, bo okres rozdawnictwa mamy zamknięty.
 
Ostatnia edycja:

Aslana

Tancerz ostrzy
Chodzi niby o to, ze zdaniem IG byloby to niesprawiedliwe wobec starszych graczy, ktorzy musieli sobie na te budynki zapracowac.
Niech zrobią questa który będzie dostępny tylko dla graczy którzy nie mają starych feniksów czy starych miśków, niech wygląda dokładnie tak jak event, ( oczywiście misie ograniczone do 1 kompletu ),ale każdy będzie mógł go uruchomić w wybranym przez siebie momencie, ot dodatkowa zakładka z lewej strony.
Nie wymagało by to od inno niemal żadnego wysiłku a sprawa była by załatwiona.
 

BlossomValvi

Łucznik
Przypomnę tylko, że iglicy też nie było i raczej nikt z graczy o nią nie wołał :), dlatego ja nie widzę problemu by te tęgie opłacane głowy wymyśliły kolejny element gry który miałby na sobie skupić artefakty...

- może to być kolejna zakładka w AM (jak ma być tworzenie)
- może to być kolejna ikona podobna do antyków, i tam mamy zamiast antyków kolejne budynki ewolucyjne (fajna taka galeria)
- może to być już zupełnie coś innego czego jeszcze nie ma w grze

Generalnie rozwiązań jest tyle, że trudno wybrać jedno. Jedno jest pewne od początku ewolucyjnych IG uparcie milczy co dalej z tym tematem a wraz z każdym kolejnym ewentem problem narasta
 

Tajniakos

Paladyn
No i tutaj pojawia się problem, bo są nowi gracze, którzy będą już mieć np. Brunnera w mieście po obecnym evencie, ale tylko częściowo wyewoluowanego. I im też przydałoby się umożliwić zdobycie pozostałych artefaktów.

Artefakty na stałe w akademii na pewno nie, bo dla tych, którzy ich nie potrzebują, byłaby to upierdliwa "przeszkadzajka".
Myślę, że nie było by to dla twórców tak wielkim problemem :) Wystarczyło by zmiany w kodzie gry aby w akademii pokazywały się do wytworzenia miśki i artefakty do nich dla graczy, którzy rozpoczęli grę już po evencie jesiennym w którym były one do zdobycia. Działało by to dokładnie tak samo jak teraz. System wykrywa, że mamy miśki i nam ich w akademii nie pokazuje. Tak samo system by mógł wskazać, że mamy miśki do wyewoluowania i wtedy pokazały by się w akademii relikty do ewolucji.
 
Do góry