• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Gabaryty miasta

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser50
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser50

Guest
Witam. Co trzeba zrobić aby zwiększyć gabaryty miasta tzn. poszerzyć teren pod budowę?
 

Mikekun

Rozbójnik
witaj

Najlepszym sposobem jest podbijanie prowincji które masz widoczne jak klikniesz na ikonę w postaci globusa. Oprócz prowincji będziesz też miał tam widocznych swoich sąsiadów. Kolejnym natomiast sposobem jest opracowywanie technologi w badaniach. Będziesz miał jasno widoczne które badanie będzie odpowiadało za odblokowanie ekspansji. Jednakże uważaj te ekspansje które odblokujesz za pomocą badań, aby móc je dostać będziesz musiał za nie dodatkowo zapłacić. Natomiast ekspansje za pomocą podbijania prowincji są darmowe. Aby móc widzieć ogólnie gdzie są dostępne ekspansje musisz kliknąć menu budowy i masz specjalną zakładkę o nazwie "Ekspansja". Jest ona widoczna na ostatniej pozycji. Tam lądują dostępne poszerzenia terenu.

Życzę udanej gry
pozdrawiam Mikekun
 

DeletedUser50

Guest
Długo szukałem ale akurat teraz znalazłem, po napisaniu tego tematu -.- Jak by ktoś też miał z tym problem:
-trzeba kliknąć na ikonę "budynki" (ten młotek na dole ekranu)
-w ostatniej zakładce "ekspancje" wykupić "ekspansja z prowincji"
-ulokować w dogodnym miejscu na mapie :cool:
 

DeletedUser50

Guest
Dzięki Mikekun. Ta informacja o prowincjach się przyda :)
 

DeletedUser14

Guest
Jeszcze masz sposób łatwiejszy - kupowanie za Diamenty ;) Im wyższy poziom Ratusza, tym więcej takich ekspansji będziesz mógł kupić ^^
 

DeletedUser50

Guest
Opcja z diamentami poczeka. Mam zasadę taką, że jak gra trzyma mnie przy sobie dłużej nić 3 miesiące to wtedy myślę o item shopie. :)
 

DeletedUser13

Guest
Też tak powiedziałem... po pierwszej godzinie gry zawiodłem się na sobie :oops:
 

DeletedUser14

Guest
No, widziałem, żeś kupił 2 poziomy Kwatery, bo spadałeś w Rankingu :p

Fenomen - zatrzyma, akurat badań na razie jest na te 3 miesiące i więcej :p
 

DeletedUser13

Guest
Ranking jest póki co bardzo elastyczny. Często mniej niż 10 pkt decyduje o 20-30 miejscach, więc... :p
 

DeletedUser14

Guest
Tak, odczuwam to na sobie, zdobyłem jedną prowincję za 4 punkty i skoczyłem o 10 miejsc w górę :p

Ale nie o tym dyskusja :p
 

DeletedUser37

Guest
Więcej o ekspansjach można poczytać na https://pl.wiki.elvenar.com/index.php?title=Expansions (niestety po angielsku)

I wkleję to co napisałem w innym temacie, tu bardziej to pasuje :)
Nomak napisał:
I taka ciekawostka, łącznie z prowincji/technologii/diamentów możemy zdobyć 69 ekspansji:
  • 20 z technologii - cena zakupu wszystkich to 5 585 000 złota albo 10 400 diamentów
  • 34 z prowincji - musimy podbić łącznie 215 prowincji
  • 15 za diamenty - cena zakupu wszystkich to 11 000 diamentów
A jak dobrze policzyłem, całkowity teren dostępny (przynajmniej na razie) pod zabudowę składa się z 64 ekspansji (kwadrat 8*8) z czego trzeba odjąć 6 ekspansji startowych, 64-6=58, 54 mamy z prowincji/technologii i zostają nam 4 diamentowe (1850) żeby mieć cały dostępny teren ;)
 

DeletedUser14

Guest
No to za dużo Diamentów nie trzeba wydawać, ale trzeba się namęczyć, żeby cały teren zdobyć :eek:
 

DeletedUser63

Guest
czy to sprawdzona na 100 % informacja ze z podboju jest max 34 prowincje ??
 

DeletedUser14

Guest
Hmm, skoro tak podaje Wiki to chyba nie powinna być błędna...
 

DeletedUser68

Guest
Mówisz Shchoopacku że kobieta zmienną jest ....... chciałam zmienić zdanie,ale zmieniłam zdanie :p
 

Załączniki

  • zmienna!!!!.jpg
    zmienna!!!!.jpg
    12 KB · Wyświetlenia: 13

DeletedUser68

Guest
trochę za małe mi się to zdjęcie zrobiło :( a tak mi się spodobało
w każdym razie podpis pod nim brzmi :
Lepiej być kobietą zmienną, niż nudną. Kobietę zmienną ma się ochotę zabić, nudną zostawić :p
 

DeletedUser14

Guest
Tylko ta kobieta nie powinna być zmienna, wyjątek od reguły? :p
 
Status
Zamknięty.
Do góry