• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Garść faktów (konkurs)

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser13
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
@Shchoopac Nie obstaję twardo przy swoim. Co do uczestnictwa w konkursach, osoby nie będące zatrudnione w IG jak dla mnie mogą brać udział. A Moderatorzy forum nie są "na liście płac" - to wolontariusze. Nie mają możliwości wpływu na mechanikę gry, czy jej parametry, a więc tym samym na rozgrywkę. Czym innym byłby przykładowo Community Manager.

Co do nicków, to wiele znam, ale tych zerówek oczywiście nie, bo niby skąd :) Jestem za tym, by ekipa wyciągnęła pewne wnioski z tego konkursu (Halloweenowego także) i zmieniła nieco zasady uczestnictwa w konkursach. Gracze powinni być w jakiś sposób weryfikowalni jako Ci z pewnym stażem w grze. Dopiero co zarejestrowani gracze w grze (rozróżnijmy to od nowych na forum) nie powinni być brani pod uwagę.
 

DeletedUser

Guest
Wnioski na pewno zostaną wyciągnięte na przyszłość, ograniczenia będą nakładane na głosujących, a team w przyszłości też nie będzie mógł uczestniczyć w żadnych ( nawet, tak mi się wydawało "niewinnych" konkursach jak ten).
 

DeletedUser13

Guest
Na takie głośne i wyraźne podsumowanie liczyłem;)

@thek Nie ma mowy o wolontariacie (chodzi mi dokładnie o ten termin) w przypadku gier komercyjnych.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Deleted User - 34008

Guest
Chciałbym zwrócić waszą uwagę na pewien fakt który wyszedł w czasie tego konkursu.
Wiele osób, które grają przez Google+ lub facebooka nie rejestruje się na forum, bo albo nie potrafi, albo im się nie chce pomyśleć.
Wprawdzie pojawiło się info jak to zrobić, ale jest ono na forum! I moim zdaniem nie rozwiązuje problemu. Przepływ informacji w naszej społeczności jest co najwyżej mierny. Wychodzi po raz kolejny to, co jest moim zdaniem najważniejsze w grach społecznościowych, brak czatu globalnego zmniejsza radykalnie szanse tej gry na sukces.
 

DeletedUser

Guest
Jest to na forum i każdy niezarejestrowany "gość" może to przeczytać.
 

Deleted User - 34008

Guest
Wybacz Avilon, ale żyjemy w czasach w jakich żyjemy i jak nie będzie prostszego rozwiązania, lub jeśli takie info nie będzie "waliło po oczach" to niestety skutku nie będzie.
Ja naprawdę mam o ludziach dobre zdanie, niestety życie weryfikuje je na każdym kroku, aż mi czasami witki opadają :(
 

DeletedUser

Guest
@Shchoopac Czy moderatorów forum tutaj zatrudniono na umowę o pracę/dzieło/zlecenie/staż? Tak, w tym ostatnim przypadku także jest potrzebne spisanie odpowiedniej umowy cywilnoprawnej. Czy są za nich jakiekolwiek świadczenia opłacane przez IG? Nie sądzę. Czy jest ich praca wliczana w staż pracy w rozumieniu ustawy? Nie bardzo ;) Najwyżej można powiedzieć, że mogą oni to umieścić w CV jako doświadczenie zawodowe, ale tutaj akurat nie jest to coś wybitnego, bo i forum malutkie, jak i ruch niewielki. Sam jestem moderatorem na pewnym forum ogólnopolskim, gdzie w tej chwili jest ponad 150 osób online i jakoś nie czuję by to był jakiś atut w moim CV :) Nawet bezpłatnym stażem trudno to nazwać, gdyż także w tym wypadku masz pewne możliwości, którymi na pracodawcę możesz naciskać i możesz od niego pewnych świadczeń oczekiwać :) Tak więc mocno kiepski to bezpłatny staż. Nawet wolontariat więcej Ci daje korzyści :D
 

DeletedUser79

Guest
Nie ma co tego roztrząsać, było minęło. Jak Avilon wspomniała kolejne konkursy odbędą się bez naszego udziału. Proszę nie schodzić tematu, bo jakby nie patrzeć, wątek dotyczy konkursu, a tutaj się zawiązuje rozmowa na to kim jesteśmy w teamie :rolleyes: Dziękuję za uwagę.
 

DeletedUser

Guest
Może faktycznie dziwnie to wszystko wygląda ale nic złego nie zrobiliśmy. Wystarczyło napisać zasady do takiego konkursu, a tutaj takowych nie było. Wystarczyło napisać, że konto w grze musi np. posiadać powyżej 5k pkt w grze lub konto powinno istnieć np. 5 dni i problem z głowy :)
Ja tutaj faktycznie do tego konkursu zapraszałem znajomych z facebooka, natomiast sporo osób wsparło mnie z Bractwa.

Wielkie dzięki za zwrócenie uwagi. W przyszłych konkursach nie będziemy brać udziału, aby takie rzeczy się nie zdarzały :)
 

DeletedUser

Guest
może po prostu inny typ konkursu, żeby się wykazać wiedzą czy coś podobnego.
Ten był na posiadanie i namówienie do zagłosowania jak największej ilości znajomych - wymyślone nazwy to był po prostu taki dodatek na który i tak nikt głosując uwagi nie zwracał ( ja też ;))
 

DeletedUser13

Guest
@thek wybacz, ale po prostu piszesz o rzeczach, o których nie masz pojęcia :) (a przynajmniej nie w przypadku IG).
Ale wróćmy do tematu...
 

DeletedUser

Guest
@Shchoopac To wolontariat powinienem był ująć w cudzysłów. Nie jest to ani bezpłatny staż, ani wolontariat. To wyzysk. Off-topic trochę zrobił się, więc wracam.

Formuła ograniczeń i określenia zasad przed rozpoczęciem konkursu jak najbardziej się chwali. Choć osobiście wolę zobaczyć jak to zostanie w praktyce wprowadzone. Zgodnie z powiedzeniem: "Dobrymi chęciami piekło jest wybrukowane" ;) Tak czy inaczej mam nadzieję, że się to uda. Co do sposobu, to mam kilka pomysłów, ale wątek znajomości wiki na pamięć osobiście mnie nie kręci ;) Celowałbym bardziej w wiedzę praktyczną. Teoretyczną można by się najwyżej podpierać. Niech sa to pytania otwarte, gdzie można się wykazać. Niekoniecznie z jednoznaczną odpowiedzią. Potencjalnie takie, gdzie ostateczny wynik jest składową nie tylko wiedzy, ale i osądu innych (polubienia odpowiedzi, by można wybrać więcej niż jedną). Podejść można naprawdę wiele rozważyć. Oczywiście wykorzystując mechanizmy forum.
 

DeletedUser412

Guest
A nie ma możliwości sprawdzenia IP ?? Znacznie rozwiałoby to wątpliwości, chociaż dla mnie to więcej niż pewne że to sztuczne podbijanie :p
 

DeletedUser

Guest
@dulcynea IP nic nie daje :) Ja Ci na tym forum mogę za moment przelogować się i kolejne posty każdy z innym IP napisać :) W obecnej sytuacji, gdy są dynamiczne IP, sieci VPN, różnego rodzaju proxy i mechanizmy tak zwanego cloakowania, to takie zabezpieczenie jest kompletnie bezużyteczne, a kto chce i tak ukryje co chce.
 
Status
Zamknięty.
Do góry