• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Gazetka Społecznościowa

AdamsObbl

Wędrowiec
tak, tylko popatrz, ja pytam o plik żeby go dostać, bo wiem, że go już nie ma i wiem, że jak napisze to jest szansa że go dostanę. Ty piszesz o tym, że powinienem zaznajomić się, dlaczego pliku może nie już być - powiedz mi jaki sens w tym widzisz?
 

Sorcha

Rycerz
tak, tylko popatrz, ja pytam o plik żeby go dostać, bo wiem, że go już nie ma i wiem, że jak napisze to jest szansa że go dostanę. Ty piszesz o tym, że powinienem zaznajomić się, dlaczego pliku może nie już być - powiedz mi jaki sens w tym widzisz?
Jak to nie ma przecież spójrz poniżej co @tajniakos napisał w poprzednią środę:
Plik jest już gotowy do pobrania :)
Więc jak go nie ma? Był, ale się zmył, poczytaj online jak możesz!
 

Sorcha

Rycerz
Też chcę się pobawić w te kredki... Jakie są zasady wysypywania kredek z tornista?
Póki co idę po popcorn... Komuś przy okazji?
Mam plik, teoretycznie mogę wysłać (nawet każdemu chętnemu) ale, że nie jestem jego autorem to raczej tego nie zrobię. Niech się @tajniakos martwi. Tyle w temacie, sami teraz sobie gadacie!
@kikimora dla mnie z masełkiem! ;)
 

Tajniakos

Paladyn
W naszym bractwie działa równolegle rynek skrzynek oraz łańcuszki. Niemniej jednak zauważyłem, że niektóre osoby mają problem ze zrozumieniem tego systemu wymiany oraz mają kłopot z wystawianiem swoich cudaków na ryneczek i tak zrodził się pomysł, że może ujęcie tego w innej formie niż tabelka na stronie https://elvengems.com/ancient-wonders/reward-charts/ już w formie gotowej do wystawienia ułatwi wielu graczom zrozumienie i przystąpienie do tego systemu oraz ułatwi wystawianie ofert w ryneczku :).

format gazetkowy -------------> Nasz Elvenar nr 7
plik pdf do pobrania-----------> Nasz Elvenar PDF
 
Ostatnia edycja:

Nusion

Kapłan
No Tajny! Jest super jak zawsze, widać, że to lubisz :D Mucha nie siada i znów strona tytułowa dopracowana do perfekcji :)
Dzięki, że wkładasz pracę i serce tak po prostu, żeby każdy mógł poczytać i żebyśmy mieli naszą Forumową Gazetkę
A na prawdę mało które forum może się tym pochwalić :)
 

Nusion

Kapłan
Jeśli chodzi o Rynek Skrzynek to korzystamy z tego we wszystkich moich bractwach, na PL w obu bractwach jest tylko Rynek Skrzynek, żadnych łańcuszków nie ma i nigdy nie było, natomiast na becie łańcuszki współgrają z Rynkiem i działa bez zarzutów, chociaż "Rynkowcy" w łańcuszkach udziału nie biorą :)
Ja sobie nie wyobrażam gry bez Rynku, dla mnie nie ma wygodniejszej, prostszej i uczciwszej metody.
Ale jednak jak mi to kiedyś @chris07070707 przedstawił, to byłam bardzo sceptyczna i potrzebowałam chwilki na przyswojenie i zaakceptowanie "obcego" systemu (wówczas w bractwie wymienialiśmy się większymi ilościami po +-100, łańcuszków nie było z wyboru). Dzięki chris za cierpliwość ;)
Mogę na ślepo polecić ten system każdemu!
Wymaga chwilki, zanim się wdroży w bractwie i każdy załapie, ale jest bezkonkurencyjny :)
 

Tajniakos

Paladyn
@chris07070707 jesteś głównym prekursorem Edit: (Popularyzatorem) tego systemu i to dzięki Tobie "Rynek Skrzynek" na taką skalę się rozpowszechnił na naszych serwerach :) Nie ukrywam, że i ja na początku sceptycznie podchodziłem do tego pomysłu i to nie dlatego, że wątpiłem w jego skuteczność a dlatego, że wiedziałem jak gracze bardzo przywiązali się do istniejących od dawna łańcuszków. Gracze tak jak wygląda to też w życiu boją się drastycznych zmian i obawiają się nieznanego :) Ja cały czas wierzę, że przyjdzie taki dzień i rynek skrzynek w 100% zastąpi łańcuszki i jest to moim zdaniem już tylko kwestia czasu :)
 
Ostatnia edycja:
Tajny, musze niestety sprostowac ;) Moze i dolozylem malutka cegielke do spopularyzowania tego systemu, ale na pewno nie jestem jego prekursorem. Juz predzej popularyzatorem ;) Zalazki tego systemu powstaly juz dawno temu, a w pelni rozwinal sie i nabral rumiencow w bractwie Czarne Owce na s1, w ktorym jego pierwotna forma zaczela byc stosowana praktycznie od momentu powstania bractwa. Ale nawet Owieczki nie moga tu zgarniac calej zaslugi dla siebie, bo z tego co wiem, troche podobne systemy powstaly tez w 2-3 innych bractwach i to niezaleznie od siebie. Nic dziwnego, jak cos jest dobre i przydatne, to wielu ludzi wpada na ten sam pomysl. Najwieksze zaslugi w cementowaniu i rozpowszechnieniu rynku skrzynek ma Kiki, bo od poczatku cierpliwie kazdemu wszystko tlumaczyla i zyczliwie przekonywala (przymusu nie bylo i nie ma). Kiedy system okazal sie dobry i sprawdzony, wiele Owieczek stalo sie jego zwolennikami i rozpowszechnilo go w swoich bractwach na innych swiatach. I tak to jakos juz poszlo. Teraz role dalszego popularyzowania przejales Ty i chwala Ci za to, bo ten system jest naprawde najlepszy i to z wielu roznych wzgledow. Super pomysl, by poswiecic mu caly numer gazetki :)
 

DeletedUser174

Guest
w świetle mojej wiedzy to autorem systemu jest kolega Chorowity. Pierwszym bractwem, które zaczęło stosować ten system było NoName na s1. Konstrukcję systemu przedstawił mi swego czasu kolega Spooky, ale jako zapalona zwolenniczka łańcuszków niezbyt entuzjastycznie podchodziłam do tego tematu, a wręcz byłam bardzo krytyczna wobec tego systemu. Wprawdzie wprowadziliśmy ten system w Arce, ale bez przekonania i system funkcjonował na równi z łańcuszkami. Aczkolwiek muszę przyznać, ze system szybko zyskiwał zwolenników i jedynie liderzy łańcuszkowi z wiadomych przyczyn negowali ten proceder.
W rynku najważniejsze jest odpowiednie spojrzenie na zagadnienie. Bo z punktu widzenia wpłacającego to generalnie system jest faktycznie bez sensu: mam coś zrobic, dać komuś ksiązki i co? Zero korzyści? Że runka w bonusie? Kicham na runki jak mam ich tony w magazynie... Mój sceptycyzm stopniał jak zrozumiałam istotę tego rozwiązania, że: a co to by było jakby to mi ludzie "dali" książki... Koleżanka (DonnaClara) bardzo trafnie określiła rynek skrzynek jako pożyczkę pw - ktoś mi pożycza pw, a gra sama z automatu oddaje pożyczkę za mnie, W rezultacie wszyscy zadowoleni, a najbardziej gospodarz cudaka

Najważniejszym argumentem w stosowaniu tego systemu było jakże mi cenne samolubstwo :D Rynek skrzynek nie tylko ogranicza ilość biurokracji łańcuszkowej, ale daje pełną swobode w dysponowaniu książeczkami. Nie muszę mieć określonej ilości na wymianę, nie musze pilnować co ile i u kogo zostawiłam, mogę w kazdej chwili zwolnic pasek niezależnie czy jest na nim 3 książeczki czy 300... swoją drogą przepuszczenie 300 książek przez łańcuszek i klikanie po 1 książeczce... brrr na samo wspomnienie. I najważniejsze: do końca cudu potrzebuję tylko 80% wartości paska (nie dotyczy cudów 30+), a nie 100% jak ma to miejsce w łańcuszku. Oczywiście z łańcuszka też są zwroty i te książeczki darmowe się tam czasami wyłowi... tylko, że żadnej gwarancji zwrotu ksiązeczek w łańcuszku nie ma. O ile ktoś przepuszcza tony książeczek przez łańcuszki to bezwarunkowo nie będzie chcieć przestawić sie na system skrzynkowy. Ale jeżeli ktoś bardzo sporadycznie sie łańcuszkuje to szczerze namawiam do skorzystania z tego sposobu wymiany pw.

Jedno jest pewne: jezeli ktoś spróbuje rynku, to nikt go nie namówi już na łańcuszek
 

Nusion

Kapłan
w świetle mojej wiedzy to autorem systemu jest kolega Chorowity. Pierwszym bractwem, które zaczęło stosować ten system było NoName na s1. Konstrukcję systemu przedstawił mi swego czasu kolega Spooky, ale jako zapalona zwolenniczka łańcuszków niezbyt entuzjastycznie podchodziłam do tego tematu, a wręcz byłam bardzo krytyczna wobec tego systemu. Wprawdzie wprowadziliśmy ten system w Arce, ale bez przekonania i system funkcjonował na równi z łańcuszkami. Aczkolwiek muszę przyznać, ze system szybko zyskiwał zwolenników i jedynie liderzy łańcuszkowi z wiadomych przyczyn negowali ten proceder.
W rynku najważniejsze jest odpowiednie spojrzenie na zagadnienie. Bo z punktu widzenia wpłacającego to generalnie system jest faktycznie bez sensu: mam coś zrobic, dać komuś ksiązki i co? Zero korzyści? Że runka w bonusie? Kicham na runki jak mam ich tony w magazynie... Mój sceptycyzm stopniał jak zrozumiałam istotę tego rozwiązania, że: a co to by było jakby to mi ludzie "dali" książki... Koleżanka (DonnaClara) bardzo trafnie określiła rynek skrzynek jako pożyczkę pw - ktoś mi pożycza pw, a gra sama z automatu oddaje pożyczkę za mnie, W rezultacie wszyscy zadowoleni, a najbardziej gospodarz cudaka

Najważniejszym argumentem w stosowaniu tego systemu było jakże mi cenne samolubstwo :D Rynek skrzynek nie tylko ogranicza ilość biurokracji łańcuszkowej, ale daje pełną swobode w dysponowaniu książeczkami. Nie muszę mieć określonej ilości na wymianę, nie musze pilnować co ile i u kogo zostawiłam, mogę w kazdej chwili zwolnic pasek niezależnie czy jest na nim 3 książeczki czy 300... swoją drogą przepuszczenie 300 książek przez łańcuszek i klikanie po 1 książeczce... brrr na samo wspomnienie. I najważniejsze: do końca cudu potrzebuję tylko 80% wartości paska (nie dotyczy cudów 30+), a nie 100% jak ma to miejsce w łańcuszku. Oczywiście z łańcuszka też są zwroty i te książeczki darmowe się tam czasami wyłowi... tylko, że żadnej gwarancji zwrotu ksiązeczek w łańcuszku nie ma. O ile ktoś przepuszcza tony książeczek przez łańcuszki to bezwarunkowo nie będzie chcieć przestawić sie na system skrzynkowy. Ale jeżeli ktoś bardzo sporadycznie sie łańcuszkuje to szczerze namawiam do skorzystania z tego sposobu wymiany pw.

Jedno jest pewne: jezeli ktoś spróbuje rynku, to nikt go nie namówi już na łańcuszek
Teraz to chciałabym być pająkiem, żeby móc podpisać się wszystkimi ośmioma nogami pod tym wpisem :)
Nie masz rynku innego nad Rynek Skrzynek ;)
 

DeletedUser62

Guest
@tajniakos - Olbrzymie GRATY dla Ciebie i graczy wspolpracujących z Tobą. Choć gram w Elvenar od pierwszych godzin jego powstania to z przykrością informuje, ze dopiero teraz do tej Gazetki dotarłam :( Wiem .... wstyd mi. :(
Super praca !!!! Dopracowana naprawdę w szczegółach !!!
 

gamin

Rozbójnik
Kiedy pierwszy raz zobaczylem obszerny opis tego systemu (popelniony oczywiscie przez Chrisa;)), od razu wiedzialem ze to jest koniec lancuszkow dla mnie :)

Mam zatem pytanie do osob ktore byly poczatkowo sceptyczne: Jak przekonac graczy do tej formy obiegu PW w bractwie?

A gdyby ktos chcial dolaczyc do listy globalnego rynku na S2, (bo ma problemy z zebraniem kilku graczy w swoim bractwie) to zapraszamy, kazda osoba nawet bardziej niz mile widziana :)
 

Tajniakos

Paladyn
@gamin najważniejsze moim zdaniem to nie naciskać na branie w nich udziału bo to może poskutkować wręcz niechęcią do tego systemu wsparcia. Najważniejszy i przełomowy moment to wprowadzenie ryneczku do obiegu, znaleźć 6-7 osób, które zaczną brać w nim udział na stałe a reszta bractwa jak zobaczy jakie są jego zalety to prędzej czy później sama do nich dołączy. Nieświadomość zalet i strach przed zmianami skutecznie potrafi zablokować wymianę w rynku dlatego trzeba tłumaczyć jak to działa i pisać o zaletach oraz pokazać w praktyce jak wystawiać cuda na rynek :) Reszta przyjdzie z czasem :)
@Defiance Dzięki za uznanie :) Najważniejsze, że trafiłaś na gazetkę :)
 
Do góry