• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Gildie/Sojusze

  • Rozpoczynający wątek Strateger
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Nie lepiej zrobic drugi serwer NON PVP i kto chce moze przeniesc konto? : ) i po sprawie. PVP to podstawa, powinno byc : ) Rowniez mozliwosc obrony, to jakis mur powinno sie dodac? : ) I np na murze obstawiac jednostki wybierac co i ile? I jakis limit zeby nie bylo ze gracz top 1 atakuje kogos kto zaczal gre
 

DeletedUser9

Guest
To moze odrazu zrobic 2 serwery tylko jeden PvP drugi PvE, mozliwosc przeniesienia konta jednorazowo na początku i tyle...Tylko jaki sens?
Nadal nie rozumiem dlaczego nie mialoby tutaj byc PvP albo mialby byc podzial serwerowy....
 

artur87

Rycerz
Ja jestem za tym, żeby PvP było, ale nie w taki sposób, że można wyniszczyć gracza doszczętnie i kompletnie.
Tzn powiedzmy prosta sprawa - ratusz chroni kasę i zasoby przed zrabowaniem na poziomie 30% jego pojemności oraz 50% posiadanych towarów. Całą resztę można zrabować, ale ilość zrabowanych rzeczy jest zależny od tego, ile jest w stanie udźwignąć wojsko pozostałe po zwycięskiej bitwie najeźdźcy. Powiedzmy, że (tylko przykład, ilości do negocjacji) np. 1 wojak obojętnie jakiego typu i czy ulepszony czy nie, może ukraść 1000 kasy lub 1000 zasobów lub 10 szt. towaru lub uprowadzić 0,25 budowniczego na 24 godziny (czyli 4 wojaków do uprowadzenia 1 budowniczego), który będzie mógł w tym czasie pracować jako niewolnik w mieście zwycięzcy - maksymalnie 1 gracz może uprowadzić innemu graczowi 1 budowniczego. Po zwycięskiej bitwie najeźdźca wchodzi do ratusza przegranego, widzi ile czego posiada przegrany oraz ile maksymalnie może zrabować. Sam sobie wybiera co i ile ukradnie w ramach limitu zależnego od ilości wojska jaka pozostała po bitwie.

Dodatkowo, żeby nie byli poszkodowani ci co nie chcą brać udziału w PvP można zrobić taką zasadę, że jeśli ktoś zaatakuje innego gracza (obojętnie czy przegra tą bitwę czy nie) to przez równy tydzień od tego ataku (co do minuty) może być atakowany przez innych i rabowany. Jeśli natomiast przez tydzień nie zaatakował nikogo to może być atakowany, ale nie może być rabowany czyli zupełnie nic nie traci. Do tego jeszcze można zrobić tak, że gracz ustawia sobie armię obronną i ta armia obronna będzie ginęła, przy czym do wyczerpania zapasu wojska gra będzie automatycznie uzupełniała skład armii obronnej. Armia obronna nie będzie ginęła w przypadku osób, które przez przynajmniej tydzień nikogo nie zaatakowały.

Oczywiście przy wprowadzeniu każdy domyślnie jest tak jakby nikogo nie atakował przez tydzień i oczywiście przy każdym graczu będzie jakaś informacja w postaci jakiegoś obrazka czy tekstu czy cokolwiek, że graczowi szkody wyrządzić się nie da.

Dzięki takiemu rozwiązaniu, albo chociaż w takim stylu będzie wilk syty i owca cała. Każdy byłby szczęśliwy. :)
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser9

Guest
Za to ile i czego sie zrabuje powinny decydowac takie czynniki:
- rozbudowa ratusza gdzie kazdy poziom ratusza daje X miejsca zabezpieczonego na monety/zaopatrzenie
- za towary powinna odpowiadac SUMA zabezpieczonej ilosci wszystkich towarow, tzn jesli 3lvl zelaza daje 200zabezpieczenia to przy 2 takich budynkach jest 400
- pojemnosc wojska jakim atakujesz, nawet jak ktos ma slabe zabezpieczenia i full monet, to nie zabierze wiecej niz moze, jesli wysle 20cerberow z suma np 2000udzwigu a zlota nie zabezpieczonego jest 20000K to zabierze tylko 2000
- monet/zaopatrzenie a towary to zupelnie inna bajka, inne wartosci itd wiec powinien byc wybor albo rabujesz monety albo młotki albo towary, i wg tego powinno byc dobrane obciazenie tak aby ktos atakujac żelazo nie zabrał wszystkich towarów z twojego składu bo ma 50000udzwigu

W taki sposob grabienie bedzie zoptymalizowane, bedzie sprawiedliwie i gracz bd tracil tyle ile ktos moze zabrac i ile ty sam masz nie zabezpieczonych towarow.
 

DeletedUser

Guest
Ul jak będzie coś wiadomo to damy informację. Z reguły nie wolno nam ujawniać takich rzeczy przed aktualizacją ;)
 

DeletedUser

Guest
Na międzynarodowym pojawił się nowy odcinek InnoGames TV a w nim zapowiedź gildii, które w tej grze będą się nazywały "Fellowships"

Główne cechy tych gildii:
  • brak prowizji u kupca w handlu pomiędzy członkami gildii;
  • można będzie odwiedzać i dawać pomoc sąsiedzką członkom gildii (nawet jeśli się ich nie odkryło);
  • wysyłanie wiadomości do członków gildii
  • kiedyś zaimplementują chat w gildiach
Brak daty wprowadzenia. Mówili coś, że w ciągu najbliższych tygodni
 

DeletedUser9

Guest
Avilon doskonale to rozmiem ;) Ale chodziło mi o jakakolwiek informacje nawet taka ze jeszcze nie macie takich danych :)
 

DeletedUser14

Guest

U nas jeszcze nie ma, więc daję z FoE - coś o "bractwa" ma być powiedziane podobno na filmiku :rolleyes:
Z filmiku:
Więc tak:
- 3 sposoby dołączenia do Bractwa (Fellowship)
- Handel bez opłat
-Możliwość motywacji innych członków
- Pisanie wiadomości
Wydane w ciągu kilku(!) tygodni :)
Przy okazji wiemy też, że czat też się pojawi ;)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Swoją drogą może spróbujemy wyręczyć team i zaproponujemy jakieś sensowne tłumaczenie "fellowships" (drużyny?)
 

DeletedUser95

Guest
A co z handlem pomiedzy czlonkami gildii ktorzy sie nie odkryli i nigdy nie odkryja?Mam zalozyc gildie z moimi sasiadami,z ktorych nikt nie gra?i mowiac o sasiadach nie mam na mysli tych ktorych odkrylem(42 atm),tylko tych do ktorych mam szanse wogole kiedys dojsc(3 osoby aktywne,10,11 i 15 krag).Jezeli nie wprowadza mozliwosci handlu w gildii ,to dla mnie totalna porazka.
 

DeletedUser14

Guest
Tempus - w napisach już zostało użyte "Bractwo" i to chyba jest najsensowniejsze :)

A, to chyba nie jest wymóg, aby być odkrytym przez członka innego bractwa, żeby zostać zaproszonym. Przynajmniej nie wynika tak z filmiku, każdy może zaprosić każdego, więc i handel z nieodkrytymi członkami nie powinien stanowić problemu...
 

DeletedUser95

Guest
No wlasnie nie jestem pewien,mowia tylko ze mozna widziec oferty innych gildiowiczow u kupca,ale ciekawe czy trzeba ich bedzie najpierw odkryc:confused:.Jezeli nie,to... szukam gildii!!!:):):).
 

DeletedUser14

Guest
Głupio by było, gdyby trzeba by odkrywać innych członków, wtedy Bractwa nie mają sensu :confused:
Więc chyba ja też już szukam Gildii ^^
 

DeletedUser9

Guest
A ja dla leniwych co nie oglądają zamieszczam szczegóły prosto w filmiku:

Elvenarowe bractwa

Bractwa zapewniają wiele korzyści
- u Handlarza możecie zobaczyć oferty od swoich towarzyszy i zaakceptować je bez dodatkowej opłaty
- Możecie udzielić sąsiedzkiej pomocy wszystkim swoim towarzyszom
- i wreście dodamy funkcję poczty mailowej do naszego systemu wiadomości abyście mogli szybko i łatwo komunikować się z członkami bractwa
- będzie również wkrótce(!) dodany czat

Są 3 sposoby aby stać się częścią bractwa
- Możesz założyć własne bractwo, wybrać nazwę i ustawić flage i napisać krótki opis.
- Albo możesz zgłosić się do istniejącego bractwa
- Trzecia droga jest najwygodniejsza, Bractwo może wysyłać zaproszenia do graczy

PS. Zamierzam zalozyc gildie, znajdą sie chetni bo moge nawet zaraz temat na forum zrobic :p
 

DeletedUser14

Guest
No to prawie to samo co dałem pod SPOILER, żeby nie było, że spoileruję bez spoilera :p
 

DeletedUser9

Guest
No tak ale ja dałem słowo w słowo - doceń wysiłek, musiałem pauzować filmik kilka razy... :(:eek::confused:
 

DeletedUser14

Guest
No, a ja dałem ze swojego słowa, doceń wysiłek pisania z pamięci :eek:
 

DeletedUser

Guest
Doceniamy, doceniamy :)

Myślę, że póki nic nie wiemy o tym co te gildie/bractw mogą (poza wolnym handlem i otwartymi granicami), to możemy wszyscy do jednej gildii/bractwa przystąpić - będzie najefektywniej - tak się mi wydaje
 
Status
Zamknięty.
Do góry