• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Gra o Tron

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser9
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser9

Guest
Witajcie :)

Pomyślałem aby założyć jakiś temat poświęcony temu świetnemu serialowi no i powstał.
Co o nim sądzicie, jak wam sie podobaja obecne odcinki, niestety ostatnie, 5 sezonu?
 

DeletedUser64

Guest
8 odcinek był genialny, za to już w ostatnim 9 zabrakło mi troszkę moich ulubionych wątków :(
Szkoda tylko, że tak długo trzeba czekać na odcinki, poza tym serial genialny :)
 

DeletedUser13

Guest
Ja nie narzekam ^^ 6 dni minęło, a ja wkraczam w 5 sezon. Genialny serial, świetne tłumaczenie (pl lektor to mistrzostwo świata), golizna :)p), efekty... Masakabra :D:D:D
 

DeletedUser73

Guest
Serial świetny, tylko szkoda, że gdzieś na przestrzeni całości pogubiło się kilku bohaterów:D
 

DeletedUser9

Guest
No ja od 1 odcinka tak sie zafascynowalem tym serialem ze sie oderwac nie moge...nawet ksiazki kupilem ale jeszcze nie cyztalem:confused:

Mi 8 odcinek podobal sie jak narazie najbardziej ze wszystkich sezonów, to co tam sie działo na koniec miedzy innymi a nocna straza i dizkimi to po prostu obłęd, nawet sie nie spodziewalem ze to az takie zło sie tam chowa, ze tak wszyscy sie tego boją. Ostatni 9 odcinek tez był mega jak dla mnie ze wzgledu na zakonczenie, nareszcie smok tylko baaardzo ciekawi mnie co dalej, czy ona ich po prostu zostawila - na co wygladalo czy to jakis kolejny.....

Cat. bohaterow pogubilo sie cale multum szkoda tylko ze 99% z nich to obhaterowie ktorych wszyscy lubili nie liczac oczywiscie Joffreya co bylo moja ulubiona smiercia od X czasu w filmach/serialach :D

Teraz pytanie, co czeka nas w ostatnim odcinku, co sie wyjasni a co ponownie spowoduje wytrzeszcz oczu przynajmniej w moim wypadku jak co koniec kazdej serii ;)
 

Mikekun

Rozbójnik
Co może się przytrafić w 10 epizodzie.

Według mnie nie umarli zaatakują mur i zaczną wyrzynkę. Co prawda mogą zostać odparci jednakże nie na długo. Jon zdecyduje się na porzucenie czarnego zamku i skierowanie swoich oddziałów do Winterfell. Kiedy powróci doradca Stanisa z wiadomościami że nie umarli atakują mur, Stanis również uda się do Winterfell, wspomagany naturalnie czarną magią. Jednakże podczas podróży Stanisa do stolicy północnego królestwa zostanie on ścięty przez doradcę, za to co zrobił z swoją córką. Wybuchnie ogólny chaos i wtedy Boltonowie rozbiją ich wojska. Natomiast inaczej zachowają się wobec Jona i dzikich kiedy zobaczą jak poważna jest sytuacja. Jon poinformuje przybocznego swojego zamordowanego barta o przewadze nie umarłych i ten po zaledwie 3 tygodniach urzędowania w Winterfell będzie musiał zdecydować zostać i walczyć z nie umarłymi czy wycofać się na południe do swojego grodu. Tymczasem za Wąskim Morzem Dyners w końcu podejmuje kolejną życiową decyzję, postanawia spalić Merren za okazane bluźnierstwo wobec niej podczas Igrzysk. Jednocześnie wycofuje swoje oddziały i one barykadują się za miastem. Merren zostaje wymazane z mapy. Na końcu rusza proces Ceresi, gdzie jest tylko ona otoczona przez fanatycznych członków sekty. Również i tutaj w stolicy nie umarli przebudzają się ;)
 

DeletedUser9

Guest
W sumie ma to jakis sens ale znajac tworce Piesni Ognia i Lodu chocbysmy niewiem jak byli pewni zakonczenia i tak okaze sie inne :D
Napewno cos sie wydarzy w odniesieniu do Stannisa bo nawet ogladajac zapowiedzi jest pewna scenka, kiedy stannis wyjmuje miecz....Mam tylko nadzieje ze moja ukochana Daenerys nie porzuci swoich, bo to byloby ogromnym bledem i jednoczesnie zrezygnowalbym z tej kandydatki na zone :D Ale mozliwym tez jest ze po tym co ujrzala tzn maskach ktore tak otwarcie ich zaatakowali, wkoncu slowa zamieni w czyny i nie bedzie to juz Daenerys ktora na sama mysl o walkach na arenie bladła. Co do muru....szczerze mowiac czesciowo licze na twoja wizje kiedy inni atakuja mur. Naprawde jest to jestem z garstki momentow ktore wrecz pragne zobaczyc, prawdziwą twarz zła o ktorym sam Ned przestrzegal a tylko nie liczni ujrzeli i sa w stanie zrozumiec czym jest to czego tak kazdy sie w Westeros boi, bo maja sie czego bac. Tylko ze jesli zaatakowaliby mur, to mysle ze doskonale wiesz jaki by nei byl scenariusz, to mur upadnie. Cala armia dzikich i pelno wron nie byli w stanie chociaz troche zagrozic innym przy 1 starciu, na murze jest ich tlyko garstkawiecej zwlaszcza biorac pod uwage realne relacje meidzy wronami i innymi , ktorzy w wiekszosci nie maja zamiaru wspolpracowac. A zeby tego bylo malo armia innych znowu sie powiekszyla o wszystkie ofiary tamtej walki, spojrzenie Jona w momencie kiedy odplywali mialo w sobie tyle strachu ze nie zdziwi mnie jak wrony zaczna szukac wsparcia takze u innych, tylko czy to bedzie Stanis? Chcialbym aby polacyzli sily, wiele opinii strasznie "hejtuje" go za to co zrobil i sie nie dziwie, ale mimo to nadal uwazam go za jednego z tych co maja prawo do tronu i wcale go nie znienawidzilem. Nie cierpie za to Melisandre, bo Stannis jest madry o wie doskonale co robic, ale ta zmija robi z nim co chce, a powodem jest TYLKO i wylacznie to ze "zobaczyl plomienie" co chyba w 7 lub 8 odcinku powiedzial.
I to w tym wszystkim wg mnie jest tu najgorsze przez co nie mozna jednoznacnzie stwierdzic kto zasluguje na tron, kto naprawde jest silny i powinien wladac. Watkow jest mnostwo, mnostwo z nich jest naprawde istotnych ale z zadnego z nich nie wynika najwazniejsze....
Zaluje ze sie wczensiej nie zabralem za ksiazke, bo beda teraz przy 5 sezonie czytajac krytyke widze ile jest roznicy miedzy filmem a ksiazka, od czasow Wladcy Pierscieni jest to już 2 serial/film który az tak mi sie podoba ze kupilem ksiazke, i tak jak WP tak GoT po skonczeniu filmu napewno obejrze.

PS.
Mam nadzieje ze moja Deanerys wygra :oops::oops:
 

Mikekun

Rozbójnik
Mam nadzieje ze moja Deanerys wygra

Też chciałbym aby powróciła na żelazny tron. Tylko nie z tym szaleństwem w oczach, bowiem przez to szaleństwo może jeszcze przegrać. Nie mogę się doczekać kiedy Aryia zacznę swoją układankę oraz wyrzynkę ;)
 

DeletedUser9

Guest
Zakochałem sie od niej od 1 sezonu i chocby z szalenstwa czy nie i tak licze na jej wygrana. Ale obawiam sie ze to szalenstwo po ostatnich wydarzeniach znacznie sie pogorszy.
Co do Aryi ja takze czekam na nia, bardzo mnie ciekawi sposob w jaki zalatwi coniektore osoby z jej listy ;)
 

Mikekun

Rozbójnik
Chodź szczerze jak widziałem tempo ich załatwiania przez los, to sądzę że jak Aryia dorośnie to nie będzie musiała nikogo zabijać. Jedynie Sansę jak ta przetrwa wojnę ;)
 

DeletedUser73

Guest
Dlaczego miałaby zabić siostrę?
ulQuiorra, mi nie chodziło o to, że tylu ich poginęło, tylko np o to, że kiedy Brand rozdzielił się z Rikkonem, to ten drugi nagle zniknął.(Chyba, że to mi coś umknęło:D)
Co do Deanerys, to także mam nadzieję że ona wygra:)
A jeśli chodzi o sprawę neiumarłych, to można ich pokonać łatwo, a właśnie Deanerys ma coś, czego potrzeba do zwycięstwa nad nimi:)
 

DeletedUser9

Guest
Wiesz...Branda tak dawno nie pokazywali ze ja juz zapomnialem o jego istnieniu.... :D A tak powaznie to sam juz nie pamietam co i jak z jego psotacia, zbyt dlugo go nie pokazywali i po prostu skupilem sie aktualnych wydarzeniach.
Pytasz dlaczego mialaby zabic siostre? Wg mnie za caloksztalt, za to jaka jest po prostu glupia, przynajmniej ja to tak widze, dla mnie Sansa jest skazana przez los na smierc i jesli nie zrobi tego Arya za to ze jej sisotra nawet nie probuje jej odszukac i wiele innych czynnikow, to zrobi to ktos inny. Nie cierpie Ramseya i tego co jej robi, ale mam nadzieje ze wkoncu ja...a wtedy Ramsey zginalby z reki....hmmm moze Aryi? Chociaz to raczej nie ma sensu.

Daenerys mnie zaszokowala ostatnio tak....mam nadzieje ze ich nie zostawila...Jak niby umarlych mozna latwo pokonac? Przeciez oni sa....mowisz o smokach? Prawde mowiac watpie zeby to byla faktycznie odpowiednia bron, widzielismy co potrafia umarli, pytaniem jest zatem czy jak zostana "przypaleni" to czy tez nie wstana? No coz.... musimy czekac na rozwoj wydarzen bo ja osobiscie mam tyle teori na doslownie wszystko ze szkoda gadac :p
 

Mikekun

Rozbójnik
ul, głupoty trochę piszesz o grze. Scenarzyści jak śledzisz facebooka gry o tron, jasno mówili że Brandon Stark w 5 sezonie wcale nie wystąpi , natomiast w 6 jak najbardziej. Musieli go pominąć bowiem zbyt wiele dzieje się na innych frontach. Co do Sansny mam nadzieję że kopnie w końcu w kalendarz ponieważ mnie również mocno irytuje. Liczę na taki obrót sprawy że kościotrupy ją załatwią w zmaku ;) Daenerys mnie zaskoczyła zachowaniem w 9 epizodzie, liczę i na to że w 10 również. Bardzo pragnę aby spaliła te pogańskie Merren do ziemi za sytuację na stadionie.

Życzę udanej gry
pozdrawiam Mikekun
 

DeletedUser9

Guest
No akurat nie czytam takich informacji wiec niewiedzialem, fakt ze na innych frontach teraz dzieje sie o wiele wiecej a Brandom to wusmie poki c mniejszy wątek, ale mogliby juz cos wyjasnic z tą wrona no ale skoro ma byc w 6 sezonie to super ;)
 

DeletedUser73

Guest
jesli nie zrobi tego Arya za to ze jej sisotra nawet nie probuje jej odszukac
Ale przecież tylko nieliczni wiedzą, że Arya wciąż żyje, więc jak mają ją odszukać skoro są przekonani, że już po niej?:D

OOdnośnie Sansy - fakt, mnie także wkurzyła niemiłosiernie na początku, ale teraz w sumie jest mi jej żal, wydaje mi się, że jednak się trochę zmieniła.

Deanerys hmm pewnie wróci, przecież nie mogła zabrać wszystkich na smoka, poza tym on do niej warczał czy jak to tam ująć, to reszte by pewnie wciągnął jak spaghetti gdyby się do niego zbliżyli:D Do tego zakładam, że skoro Drogon przyleciał ją uratować, to pewnie wypuści pozostałe 2 na wolność.

images

A co do nieumarłych - nie wstaną jak zostaną spaleni, przypominacie sobie te ciała, które znaleźli za murem i one nagle ożyly? Po spaleniu już nie wstali ponownie:)
 

DeletedUser9

Guest
Ale Sansa chyba nie ma oficjalnej informacji ze Arya zginela? No chyba ze cos mi umknelo to moze lekko zmienie zdanie o niej... :(
I mam nadzieje ze ona ich nie zostawila, tylko i tak dziwne ze od tak sobie "odfrunela" mi sie na pcozatku jak na niego wsiadala wydawalo ze zaraz pokaze kto tu rzadzi i ich np spali albo tak jak mowisz wyposci reszte smokow i zacznie sie rzez nawet na swoich a tu fru fru :D
A co do umarlych to to mzienia postac rzeczy rzeczywiscie tak bylo jak mowisz, czyli na chwile obecna tylko Deanerys jest w stanie walczyc, ciekawe czy inni tez beda mieli taka mozliwosc np.....Melisandre?:eek:
 

DeletedUser73

Guest
Taaaa, Melisandre spali Stanisaa i użyje go jako żywej pochodni do broni z zombiakami:D
 

Mikekun

Rozbójnik
No 10 epizod był niczego sobie. Chlip, praktycznie wszyscy Starkowie płci męskiej nie żyją pod koniec 5 sezonu. W takim momencie zdałem sobie sprawę z jednego. Mur padnie już w pierwszej fazie ataku nie umarłych na niego. Nie zdziwiłbym się wcale gdyby, Nocna Straż nie opuściła swojego posterunku. Mam dziwne wrażenie że Stanis przeżyje wypad na Winterfell, jednakże opuszczą go wszyscy najbliżsi współpracownicy i sam zostanie w końcu zabity. Cersi się załamie i opuści królewską przystań. Natomiast potem sama stolica pogrąży się w chaosie walk ulicznych. Tymczasem Matka Smoków pozna nowego władcę Khanów i ten zaproponuje jej sojusz w zamian za ślub ;)
 

DeletedUser9

Guest
Haha Cat :D

UWAGA: Spoiler, tylko dla osob ktore widzialy ostatni odcinek.
Odcinek jak dla mnie świetny, baardzo duzo sie dzialo, i to tego na co czekałem. Ale do momentu... Sytuacji ze Stannisem sie spodziewalem, zreszta, bylo do przewidzenia kiedy dowiedzial sie ile armii zdezerterowalo, ale mimo wszystko szkoda mi tej postaci, moze jestem jakis nieczuly ale mimo tego co poprzednio zrobil nadal go lubilem.
Zaskoczyl mnie Fetor...Sama pomoc dla Sansy byla wrecz niemozliwa a ucieczka razem z nia to po prostu "kopara opadla" co jednak nie zmienia faktu ze dla mnie to juz zawsze bedzie Fetor. Ale wkoncu pokazal ze moze fizycznie nie ma ale jednak gdzies tam "cos" mu zostalo....
Me oczy radowaly sie wrecz na widok upokorzenia Cersei, czekalem na to, ale ostatnie sekundy wątku cos mi mowia ze Cersei sie za to porzadnie odplaci, zwlaszcza, ze ona jest do tego zdolna. PS. Ze ta aktorka taka dluga scene zagrala to podziwiam, ale to tlyko aktorke...:p
Mam nadzieje ze Daenerys nic nie bedzie i w nowym sezonie cos wkocu zrobi. Majac Tyriona po swojej stronie moim zdaniem jej szanse znacznie wzrosly, chociazby w stosunku do Lanisterow.....
Hmmmm.....Po ostatniej scenie( :eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek: ) znienawidzilem G.R.R Martina do granic mozliwosci...Nocna Straz zawsze miala moj szacunek i zawsze ich lubilem nawet tych co sie sprzeciwiali, ale teraz po prostu licze na to, ze Inni przejda przez mur albo Dzicy mimo nienawisci za danie schronienia pomszcza Johna. Wiem ze to moze zbytnio niemozliwe ale wsrod Dzikich byli tacy ktorzy jednak byli z Jonem. Poziom mojego wk* na tej scenie normalnie...musialem az poszukac spoilerow, okazuje sie ze wiele faktow przemawia za tym ze to jednak nie jest koniec, no ale....Kto wie. I znajac autora, to w sumie juz nic niewiaodmo jak dla mnie.

Czy tylko ja kompletnie nie moge sie ogarnac po tym odcinku? :confused::confused::confused:
Po prostu.....powiedzialem ze nie ogladam wiecej gry o tron. Ale pewnie mi przejdzie :confused:

Mikekun, mur padnie tez jestem tego pewien, i licze na to, chyba ze sytuacja pojdzie w kierunku jednej z mojej mysli.
 

Mikekun

Rozbójnik
witajcie

ul, Liczę na to że Nocna Straż zostanie wybita w pień po zamordowaniu Johna. Ona nie przetrwa ataku innych na mur, a co mówiąc o jego obronie. Mnie natomiast zastanawia to co teraz zrobi Bolton, wygrał bitwę ze Stanisem, jego znaczenie znacząco wzrosło wśród wielkich lordów. Coś mi mówi że razem z panami z Orlej Wieży ruszą razem na Południe w celu pokonania Lanisterów którzy są w rozsypce. Mam wrażenie że Aryia kopnie w kalendarz po ostatniej sytuacji. Natomiast Sansa wzmocni się, w końcu próbowała uciec, a to już nie lada wyczyn. Myślę że może Ramseya sobie podporządkować choć będzie jej bardzo trudno. Nie zdziwię się jak młody Bolton, mimo to w końcu kopnie w kalendarz jak reszta lordów. Pozostanie pytanie, tylko jak.

Życzę udanej gry
pozdrawiam Mikekun
 
Do góry