• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Gracz kontra Gracz (PvP) ?

  • Rozpoczynający wątek Naito
  • Data rozpoczęcia

Czy chcę PVP

  • Chcę PVP

    Głosy: 12 23,5%
  • Chcę PVP ograniczone do Areny

    Głosy: 24 47,1%
  • Nie chcę PVP

    Głosy: 14 27,5%
  • PVP- inne rodzaje

    Głosy: 1 2,0%

  • W sumie głosujących
    51
Status
Zamknięty.

Deleted User - 34008

Guest
Już zostało udowodnione w poprzednich postach że nic nie zagrabisz bo ludzie cały zapas surowców wrzucą do handlu.
Walki PvP to takie w których gracze w jednym czasie siedzą sobie po dwóch stronach i decydują o rozwoju walki w czasie rzeczywistym, a nie puszczanie wojsk na kilka godzin i czekajmy co się stanie. Nie zalogował się ? nie wie że go atakują ? No super wygraliśmy bez strat. Rozjechaliśmy mu wojska? Nie może się już bronić ? Jeszcze lepiej dla nas, wyślijmy dziesięć ekspedycji i wygarnijmy resztki z magazynu. Jestem zdecydowanie przeciwny takiej formie walk.
Już o tym pisałem i ty ulQuiorra też o tym pisałeś - w krótkim czasie zostaniecie w kilkunastu, może kilkudziesięciu na serwerze, bo nikt nie lubi robić za darmową farmę dla innych. Nowi nie będą przychodzić bo z góry zostaną postawieni w sytuacji "chłopców do bicia". I jak najbardziej staż i czas poświęcony na grę ma tutaj znaczenie, Bo kto jest dłużej w grze może zdobyć więcej i szybciej wojska, może sobie wyczaić kiedy nie ma przeciwników online.
Zależy Ci na surowcach za walki ? Jaki problem stworzyć taki system areny w którym nagrody będą duże ? I będą zależały od tego co wniosą do walki przeciwnicy. Chcesz walczyć ? Proszę bardzo, wnieś do zakładu swoją wartość, żebyś odczuł kiedy przegrasz ich brak, lub poczuł radość ze zwycięstwa. A nie łatwy łup bez wysiłku na graczu który nie ma tyle czasu na grę co ty.
 

DeletedUser

Guest
@ulQuiorra Czas dojścia do wioski wrogie był nieraz liczony w godzinach i efekt był identyczny. Można ileś tam się bronić, kombinować, ale nie grasz sam przeciwko jednemu graczowi. Takich jak on będzie wielu i w efekcie nie będziesz miał jednego, ale wiele ataków na dobę o różnych godzinach. Sam wiesz jak to się kończy... Ustawianie ataków by doszły o nietypowych godzinach jak 3-4 nad ranem albo tak kombinować, by przeciwnik nie miał możliwości obrony. Przykład? Wspomożenie gracza obok, i podsyłanie mu wojska by nim atakował i czyścił gracza. Pozwalało to dodatkowo omijać ewentualne ograniczenie, gdzie silny gracz nie może atakować słabego gracza. Po prostu zapewniamy wojsko słabemu w pobliżu tego, którego chcemy pojechać farmić :) Pomysłowość graczy jest nieskończona ;) Na każde ograniczenie i formę blokady znajdą obejście prędzej czy później.
 

DeletedUser9

Guest
Nie udowodnione tlyko to 1 ze sposobow na ochrone - napewno bylby jakis ogranicznik. PVP w czasie rzeczywistym jest nie realne w takich grach zacznijmy od tego ;) "Lup bez wysilku" widac ze nie masz doswiadczenia ;) A moj czas na gre to 2 logowania dziennie, faktycznie, mam przewage ;)

thek masz racje, ale wlasnie o to chodzi aby kombinowac ze wszystkim jak sie da, tak aby wygrac, aby nie stracic, aby zyskac. Na tym polega PVP a nie "wyslac" atak wygrac i nic za to nie miec. To jest smieszne, albo zgrabic budynki produkcyjne no fajnie, wiecej mnie wykosztuje reanimacja wojska niz ten smieszny zysk a o to chyba chodzi w PVP zeby miedzy innymi zysk zrekompensowal nam straty....
 

Deleted User - 34008

Guest
Po pierwsze nie jesteś sam na serwerze więc to ile akurat ty się razy logujesz do gry nie ma znaczenia. Po drugie jak mi zagwarantujesz, ze w momencie wejścia PvP nadal tak będzie ?
Dlaczego sądzisz że walka w czasie rzeczywistym jest nierealna ? Zapisujesz się na arenę - jest gracz który też się zapisał to walczysz, nie ma to czekasz, gdzie tu problem ?
 

DeletedUser9

Guest
Zabrzmialo tak jakbys mowil do mnie to wybacz :p
Nierealna dlatego ze nie mowie tu o jakies arenie tylko normalnym PVP, bez glupiego czekania itd itp tylko chcesz zaatakowac to atakujesz a nie.
 

DeletedUser

Guest
A jak się @ulQuiorra w grach PvP minimalizuje straty przy zwiększaniu zysku? Ano atakując na potęgę słabych graczy w dużej ilości. Początkujący zawsze mają wiele ponad potrzeby a wojsko słabe, bo wpierw ekonomię rozbudowują. To Devsi zrobią ograniczenie z widełkami na to kogo możemy zaatakować, na podstawie jakiegoś wzoru i punktów rankingowych :) A wtedy wojsko będzie przewalane na słabszych graczy w gildii i to oni będą golili. Albo będzie im się surowce na wojo dawało. Można masę kombinować.
 

DeletedUser174

Guest
Tylko ze dokladnie to robisz i bedziesz robil ;)

powiem tak: będzie ciężko :p

Zabrzmialo tak jakbys mowil do mnie to wybacz :p
Nierealna dlatego ze nie mowie tu o jakies arenie tylko normalnym PVP, bez glupiego czekania itd itp tylko chcesz zaatakowac to atakujesz a nie.

1: takich gier jest multum i nikt na siłę Cię tu nie trzyma

2: normalne PvP to jest tylko i wyłącznie atakowanie słabszych i dopóki mnie nie przekonasz, Atakowanie topowego gracza - taaa już to widzę. Chyba, że jesteś Tot2 i chcesz go zdetronizować

Podobał mi się fragment jak wspomniałeś o miesiącach przygotowań, żeby zaatakować topowego gracza. Mam pytanie pomocnicze: a on w momencie ataku to jeszcze grał aktywnie czy tak przez przypadek się logował???

3: podaj choć jeden rozsądny powód przeciw arenie. To rozwiązanie kompromisowe zadowalające wszystkich, Mi arena nie przeszkadza - kto chce z niej korzysta, bo obowiązku przecież nie ma. zakładasz walkę i zgarniasz surowce /młotki/ złoto/ towary a nawet wojsko jeżeli byłaby taka możliwość (ja jestem za taką opcją) . Wystarczy tylko wygrać - co to było? Przecież Ty lubisz atakowac, walczyć, grabić, zdobywać surowce... Masz wszystko, więc w czym problem? Dodatkowy bonus jest taki, ze nie trafisz na gracza, który ma 100pkt i 10 jednostek bojowych na krzyż. No takie atakowanie urąga Twojej godności i to na pewno nie jest jedyny powód, ze piszczysz za klasycznym PvP. Ty przecież mierzysz w topowego gracza
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser9

Guest
1. Tak samo jak multum jest gier bez pvp i nikt tu nie trzyma osob przeciwnych temu ;)
2. Nie masz pojecia co mowisz, widocznie zawsze byles ofiara, nie potrafisz sie postawic i zebrac sil - trudno. Nie bede cie przkeonywal bo nie na tym to tu polega, ewidentnie jestes graczem tylko PVE wiec nie ma sensu przkeonywac :)
3. Po prostu nie podoba mi sie TEN system areny, nie lubie takich rozwiazan kompromisowych bo akurat w tym wypadku gracze przeciwko PVP maja to co chcieli a gracze PVP sa jednak nieco poszkodowani bo wyobraz sobie sytuacje kiedys jakis typowy troll cie obraza albo zwyczjanie irytuje i chcialbys go skopac, ale nie jest PVP. Nie mowie tu o twoim biciu slabszych bo to jest smieszne, ale zwyczajnej sytuacji 2 mniej wiecej rownych sobie graczy, ani nie mowie tu o "obrazach" godnych zgloszenia do supportu, gracz PVP zrozumie...
 

DeletedUser

Guest
Wprowadzenie systemu PVP w jakiejkolwiek formie, nie jest obecnie planowane.
 

DeletedUser174

Guest
Ul masz rację system PvE mi pasuje, bo nie jest stresogenny. Nie przesiaduję godzinami przed kompem, nie zarywam nocki żeby jakieś ataki poustawiać albo obronę zorganizować- wyrosłam z tego. PvE jest mniej absorbujące i mi to pasuje. Jak mi będzie brakowało emocji to poszukam sobie jakiegoś PvP i tyle. Szukając gierki kazdy z nas szuka czegoś innego. Nie wrzucaj wszystkiego do jednego worka, bo to nie o to chodzi. Gier jest multum naprawdę można znaleźć pasujący motyw

Co do skopania trolla. Doskonale rozumiem Twoje pobudki, ale nie każdy chce się zniżać do takiego poziomu. Trolla się ignoruje a nie dyskutuje. Wysłanie ataku to tez jest forma komunikacji i zgadzam się z tobą, ze wojsko to bardzo skuteczna droga konwersacji, ale osobiście stosuję się do rady A. Einseina : nie dyskutuj z idiotą, bo prowadzi cię do swojego poziomi i pokona doświadczeniem. Inna opcja to tak obrazić trolla, żeby ten podziękował za komplement ;)



Rey oczywiście się cieszę że usilnie pracujecie nad wprowadzeniem bractw, ale ten języczek w wypowiedzi wyżej to oznaka ironi? szyderstwa? bo delikatnie jestem skonsternowana w jaki sposób to zinterpretować - słowo pisane ma wiele ograniczeń niestety i trudno jest się domyślic czasami co autor miał na myśli.
 

DeletedUser9

Guest
To oficjalne info nawet na becie poki co tylko sa dyskusje na teamt PVP tak jak i tu zreszta.

Niewiem o jakim znizaniu sie mowisz, po prostu nie masz pojecia o PVP wiec skonczmy dyskusje :)
 

Lamiiaa

Zwiadowca
a ja nie chce PVP..własnie dlatego tu gram bo jest to spokojna gra rozwojowa, wszelakimi PVP i GVG to mi się już zwraca na Foe o! :cool:
 

Lamiiaa

Zwiadowca
a to zależy, bo jeżeli PvP będzie polegało (tak jak w FoE) na tym, że będą mnie napadać sąsiedzi to nie ma, że nie muszę brać udziału - trzeba wystawić obronę, no i oczywiście odwdzięczyć się równie przyjazną wizytą :) ale jak to będzie w formie areny czy jakiegoś innego czegoś-tam .. to owszem mam wybór, i mogę nie brać udziału
 
Status
Zamknięty.
Do góry