• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Grafiki na Wiki!

Lisha

Mędrzec Wiki
Zespół Elvenar
Grafiki na Wiki!
Nie jest tajemnicą, że spora część ilustracji na naszej Wiki jest w języku angielskim, jednak zamierzamy to zmienić - i w tym kryje się szansa dla Was na dodatkowe :diamond: Diamenty! Ogłaszamy
Konkurs na grafiki do polskiej Wiki!
Na czym to polega? Szukacie na naszej Wiki obrazków, które zawierają angielskie napisy, tworzycie ich polską wersję i wrzucacie na dowolny serwer do wstawiania zdjęć (np. https://zapodaj.net/), a następnie, klikając >>UTWÓRZ ZGŁOSZENIE<< poniżej, w osobnym temacie wstawiacie do nich linki. Nagrodzone zostaną osoby z największą liczbą przesłanych obrazków, a na 3 pierwsze miejsca czeka dodatkowo Zajazd Grawitacyjny! Szczegóły budynku w tym temacie.

Nagrody:
I miejsce: 750:diamond: + Zajazd Grawitacyjny
II miejsce: 500 :diamond: + Zajazd Grawitacyjny
III miejsce: 350 :diamond: + Zajazd Grawitacyjny
IV miejsce: 250 :diamond:
V miejsce: 150 :diamond:
VI - X miejsce: 100 :diamond:
Wyróżnienia: 100 :diamond: dla 5 osób wylosowanych spośród pozostałych uczestników


Przy przyznawaniu nagród będzie brana pod uwagę nie tylko ilość, ale i jakość obrazków, tj. odpowiedni rozmiar, ułożenie treści, przezroczystość* - innymi słowy to, na ile pokrywają się z oryginałem.
*Niektóre grafiki mają przezroczyste tło - przykład.

Data zakończenia konkursu: 20 października 2019 godz. 23:59

Zasady:

  1. Każdy użytkownik może założyć tylko jeden temat ze zgłoszeniami do konkursu.
  2. W jednym temacie można zgłosić dowolną ilość różnych linków, w dowolnej ilości postów.
  3. Każdy link musi zostać opatrzony nazwą artykułu na Wiki oraz podkategorii artykułu, w której znajduje się oryginał.
  4. Zgłoszone grafiki muszą mieć to samo rozszerzenie (.jpg lub .png), co oryginał.
  5. W przypadku zgłoszenia więcej niż jednej wersji tego samego obrazka, zostanie wzięta pod uwagę tylko ta najlepiej wykonana.
  6. Obrazki muszą być przechowywane na serwerze przez co najmniej tydzień po dacie zakończenia konkursu.
  7. Zgłoszenia wysłane bądź edytowane po 20 października nie zostaną wzięte pod uwagę.
  8. Ogłoszenie wyników konkursu oraz przyznanie nagród nastąpi do 7 dni po dacie zakończenia konkursu.

>>UTWÓRZ ZGŁOSZENIE<<
(klikamy TYLKO RAZ, potem jedynie edytujemy i dodajemy posty do tematu)

1. Szukamy w artykułach Wiki obrazków zawierających angielskie napisy.
Przykład: obrazek w artykule
2. Klikamy na obrazek, by otworzyć jego pełny rozmiar.
3. Klikamy prawym przyciskiem myszy na obrazek i go zapisujemy.
4. Korzystając z opcji zrzutu ekranu i edytora plików graficznych, podmieniamy treść obrazka na polską.

Oryginalny obrazek + Zrzut ekranu ---> Gotowa, polska wersja obrazka
5. Gotowy plik wrzucamy na serwer hostingowy i kopiujemy link do niego.
6. Tworzymy zgłoszenie według wzoru klikając >>UTWÓRZ ZGŁOSZENIE<<:

Kod:
1. [url='link do oryginału z 2. punktu']Tytuł artykułu na Wiki, podpunkt artykułu[/url]
link do polskiej wersji obrazka

2. [url='link do oryginału']Tytuł, podpunkt[/url]
link do polskiej wersji obrazka

Uwagi końcowe:
Obrazki z przezroczystym tłem muszą być w formacie .png.
Dane na obrazkach, które nie są tłumaczone, np. nazwy Graczy, Bractw, mogą pochodzić zarówno z naszych serwerów, jak i z oryginalnych obrazków.
W przypadku polskich wersji ilustracji, których nie da się już spotkać w grze, takich jak z minionych Wydarzeń, należy zgłosić się do mnie po tłumaczenie tekstu - wyjątkiem jest posiadanie zrzutu ekranu z danego wydarzenia.

Pozdrawiamy,
Wasz Elvenar Team
 
Ostatnia edycja:

Lisha

Mędrzec Wiki
Zespół Elvenar
Dostaliśmy od Was liczne zapytania odnośnie konkursu i odpowiedzi do nich postanowiliśmy zamieścić tutaj.

Obrazek na Wiki ma inną ramkę, niż u mnie w grze. Czy to ma znaczenie?
Ramka okna z gry różni się w zależności od rasy, którą się gra. Może to wpływać na wymiary obrazka, a wtedy tak, ma to znaczenie. Jeśli jednak obrazek zachowuje oryginalne wymiary mimo innej ramki, również zostanie zaakceptowany.

Wygląd gry zmienił się od czasu powstania artykułu. Liczy się faktyczny wygląd czy oryginał?
Akceptowane są obie formy, ale oczywiście zależy nam na tym, by nasza Wiki odzwierciedlała faktyczny stan i wygląd gry. Wobec tego preferowane są wersje z aktualnym wyglądem gry.

Polska wersja grafiki ma większą/mniejszą wysokość, niż oryginał. Czy mimo to obrazek musi zachować oryginalne wymiary?
Nie, o ile problem dotyczy niewielkich fragmentów ekranu gry, jak np. podpowiedź do budynku. Nic się nie stanie, jeśli takie mniejsze grafiki zmienią nieco wysokość.

Wysłałem zgłoszenie, ale nie wiem, czy o to chodziło. Czy mogę poprosić o sprawdzenie?
Każdy uczestnik ma prawo do dwukrotnej weryfikacji przesłanych grafik przed datą zakończenia konkursu. W tym celu należy napisać do mnie prywatną wiadomość na forum z prośbą o sprawdzenie zgłoszenia.

Pamiętajmy:
Niektóre grafiki w artykułach są skalowane - pełny rozmiar jest dostępny dopiero po kliknięciu na nie i docelowo do tego pełnego rozmiaru równamy. Wstawienie w ich miejsce mniejszych obrazków mogłoby skutkować rozciągnięciem się grafiki, a w rezultacie tzw. rozpikselowaniem, co nie wygląda dobrze.
 

Lisha

Mędrzec Wiki
Zespół Elvenar
Wyniki konkursu

wyr%C3%B3%C5%BCnienie_W_b70.png


I. @Venisse
II. @Mighty Garoth
III. @lanariko
IV. @tajniakos

V. @Tesartir
VI. @smyQ001
VII. @cleo23
VIII. @bibo

IX. @misia111
X. @Angel.A

Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy za udział w konkursie. Już wkrótce niektóre z Waszych zgłoszeń będziecie mogli zobaczyć na Wiki! :)
 

Lisha

Mędrzec Wiki
Zespół Elvenar
Mogę podać, ile zgłoszeń poszczególnych uczestników zostało uznanych:

Venisse - 138
Mighty Garoth - 136
lanariko - 92
tajniakos - 46
Tesartir - 14
smyQ001 - 5
cleo23 - 5
bibo - 5
misia111 - 4
Angel.A - 2
 
Do góry