• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

To nie błąd Grupa szkolona w koszarach

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser3983
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser3983

Guest
Chciałam się poradzić,bo chyba mam coś źle z grupą szkoloną w koszarach.W trentach mam 2330
Grupa szkoleniową z grzybków to 6516 i bastionu 1479=7995 dodatkową sima daje mi 14% zwiększenia,a kolega z bractwa przy sumie 2400 łącznej grupy szkolonej ma w trentach 5036 koszary mamy na tym samym najwyższym poziomie nawet simie na 10%,skąd takie różnice,on robi wszystkie powiększenia oddziału w drzewku czyżby z tad te różnice?
 
Najpierw w kwesti ogolnego wyjasnienia:
Trzeba tu rozgraniczyc dwa rozne pojecia: rozmiar oddzialu i grupa szkoleniowa.
Obie te rzeczy nie maja ze soba nic wspolnego i wzajemnie na siebie nie wplywaja.

Rozmiar oddzialu zalezy wylacznie od ilosci badan na Powiekszenie oddzialu zrobionych w drzewku. Rozmiar oddzialu
to nic innego, jak ilosc jednostek wchodzacych w sklad jednego oddzialu. Trzeba uwazac, bo te ilosci sa rozne
dla roznych typow jednostek. Inne sa dla Lekkich jednostek, a inne dla Trentow czy jeszcze innych typow.
W koszarach jako rozmiar oddzialu pokazywana jest wartosc dla jednostek lekkich i lekkich strzelajacych.

Grupa szkoleniowa to ilosc jednostek (nie mylic z oddzialami) szkolonych na raz w jednym slocie np. w Koszarach.
Wielkosc grupy szkoleniowej to wypadkowa ilosci zbrojowni, ich poziomu, poziomu Bastionu i poziomu Grzybkow.

Poziom Koszar, Obozu Najemnikow czy Terenow Treningowych nie ma zadnego wplywu ani na rozmiar oddzialu,
ani na wielkosc grupy szkoleniowej, tylko na predkosc szkolenia.

A teraz co do Twojego konkretnego przypadku - wole dopytac, czy dobrze zrozumialem pytanie.
Czy chodzi Ci o wszelkie roznice w wielkosci grupy szkoleniowej u Ciebie i u kolegi ? Czyli o roznice
w ilosci szkolonego na raz wojska ? Jesli tak, to jak juz napisalem wyzej, wszelkie takie "odchylenia"
wynikaja z nastepujacych roznic:

1. Ilosc zbrojowni i ich poziom
2. Suma poziomow wszystkich zbrojowni (gra ona role w naliczaniu grupy szkoleniowej w Grzybkach)
3. Poziom Bastionu
4. Poziom Grzybkow


Poziom Simii nie wplywa na pokazywana w Koszarach wielkosc grupy szkoleniowej, ale wplywa na pokazywana
w slotach ilosc szkolonych jednostek (w slotach te ilosci pokazywane sa juz z doliczonym bonusem z Simii).

A tak w wielkim skrocie: Ty i kolega macie pewnie rozna ilosc zbrojowni, Bastion, Grzybki i Simie na troche
innych poziomach i stad wynikaja wszelkie roznice.

Pozdrawiam :)
 

DeletedUser3983

Guest
Tak,tylko że ja mam wszystkie w/w budynki na wyższych poziomach od kolegi, bastion na 7, u niego 3, grzybki 12, u niego 1, Simia też wyżej, różnice stanowi tylko powiększenie oddziału których ja nie robię,dlatego sądziłam że tu tkwi problem dodatkowo ja mam 10 zbrojowni na 33 poziomie,a on 5 z czego 4 na 35 i 1 na 34, jego grupa szkolona z bastionu to 1038 a z grzybków 1388 ,moja 1479+6516 gołym okiem widać że moje wartości są wyższe to jakim cudem on grupę szkoloną w trentach ma 5096,a ja 2352
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Czy moglabys prosze poprosic kolege o screen ze szkolenia trentow w jego koszarach ?
I zamiescic podobny ze swoich ? Najlepiej w prywatnej wiadomosci do mnie tutaj na forum.
Albo podaj mi prosze nick kolegi, policze sume poziomow zbrojowni w waszych miastach ;)
 

DeletedUser3983

Guest
Sprawdziłam mam 11 zbrojowni a grupa piechoty mniej więcej się zgadza bo jest 14 158, ale jak wylicza się ilość trentow to nie wiem
 

DeletedUser174

Guest
slowo klucz "rozmiar jednostki"
Piechota czy łuki (te koszarowe) mają 1, ale jeden trent zajmuje już 6. W uproszczeniu 1 drewniak = 6 akrobatów. W przypadku "rozpasionych" jednostek mamy zaokrąglenie do całości (przykładowo :nie da sie wyprodukować pół trenta czy ćwierć golema czy innego dowolnego ułamka wieźmy), bo nie każda grupa szkoleniowa jest akurat podzielna przez wielkość rozmiaru jednostki

wielkość rozmiaru (i nie tylko) możesz sprawdzić klikając niebieską ikonkę >i< (w prawym górnym rogu na "obrazkach" jednostek)
 

DeletedUser3983

Guest
Dzięki,trochę się wyjaśniło bo kolega podał łączną wartość a nie 1 oddział szkolonych trentow gdzie ma 800
Natomiast jakby przy okazji wyszło że mam zaniżoną/zawyżoną wartość oddziału w koszarach po odpaleniu 2 brunatnych gdzie powinno być 100% więcej grupa podstawowa piechoty to 12395 bez Simia ,a z nią 14130
Natomiast wartość wyświetlana w okienku po nakarmieniu miśków to 26577 co w żaden sposób mi nie pasuje moje pytanie jest takie, która wartość powinna być prawidlowa? czy Simia jest wliczana do zwiększenia wielkosci oddziału po karmieniu czy nie.Chodz chyba sama już doszłam po kwotach że bonus misiowy liczy od podstawy a Simia idzie na końcu zwiększając końcową wartość.Troche namieszałam z tym tematem ale dzięki temu już wiem z czego się składa wartość szkolonego oddziału i co ma na tę wartość wpływ.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
czy Simia jest wliczana do zwiększenia wielkosci oddziału po karmieniu czy nie
Nie.
bonus misiowy liczy od podstawy a Simia idzie na końcu zwiększając końcową wartość
I znowu nie. Bonus z brunnerow nie nalezy do ilosci jednostek w slocie, na podstawie ktorej obliczany i dodawany jest bonus z Simii.
Zarowno bonus z Simii, jak i z brunnerow obliczany jest na podstawie "golej" grupy podstawowej, a na koncu oba te bonusy sa po prostu dodawane do podstawy.
Mamy tak::

Grupa podstawowa = 12395
Jednostki na slot (z Simia) = 14130
Czyli bonus z Simii to: 14130 - 12395 = 1735

To teraz policzmy, jaka ilosc szkolonych jednostek powinna byc pokazywana w slocie po nakarmieniu dwoch brunnerow:

Grupa podstawowa + 2x 0.5 x grupa podstawowa (czyli bonus z dwochj brunnerow) + bonus z Simii
Mamy: 12395 + 12395 + 1735 = 26525

Wychodzi wprawdzie inna wartosc, niz podana przec Ciebie (czyli 26577), ale roznica jest minimalna.
Nie wiem, z czego ona dokladnie wynika, ale prawie na pewno jest to efekt zaokraglania przez gre przy naliczaniu bonusow.

Pozdrawiam :)
 
Ostatnia edycja:

GrzegorzTheGreat

Tancerz ostrzy
Zarowno bonus z Simii, jak i z brunnerow obliczany jest na podstawie "golej" grupy podstawowej, a na koncu oba te bonusy sa po prostu dodawane do podstawy.
Przy czym dla zupełnej jasności dodać należy, że ta "goła" grupa podstawowa zawiera w sobie (oprócz zbrojowni) również zwiększenie ze Świątyni Wesołych Grzybków i Krasnoludzkiego Bastionu - od tej sumy liczony jest bonus.
 

DeletedUser3983

Guest
Bardzo dziękuję wszystkim za pomoc w wyjaśnieniu tego zagadnienia
 
Do góry