• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Grupowa produkcja

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser303
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser303

Guest
Proponuje stworzenia mozliwosci za jednym razem aktywowania np 5minutowej produkcji narzedzi, gdyz klikanie co 5min pojedynczo kazdego budynku to jakas masakra. Chodzi mi o zaznaczenie np recznie wzytkich warsztatow i wybranie 5minutowej produkcji zeby nie robic tego z osobna.
 

DeletedUser79

Guest
Masakra.. A co będzie jeśli wszystko będzie dało się zrobić za pomocą jednego kliknięcia?
Wszędzie gracze narzekają, że jest dużo klikania, ale o to w tej grze chodzi, żeby klikać :0
Jakby i tego klikania się pozbyć, to co by do roboty pozostało? :D
 

DeletedUser303

Guest
Tak tylko te klikanie po miesiacu dzien w dzien po kilka albo kilkanascie godzin moze sie troszke znudzic nie uwazasz? A tu jest masa do roboty.. Ja ciagle cos dostawiam ulepszam przestawiam itp itd.. A to ma byc ciekawa rozrywka a nie gra za kare bo znowu kolejyn dzien klikania co 5min w 10budynkow
 

DeletedUser303

Guest
Chamskie podteksty zachowaj dla siebie. jesli ty nie masz czasu na gre to nie uniemozliwiaj jej innym. Nie bede z toba dalej tu dyskutowac poczekam na wypowiedz kogos bardziej kompetentnego.

Nie zbaczaj z tematu - jeśli Cię coś uraziło w mojej wypowiedzi to wiedz, że nie miałem takiego zamiaru - Prz3mQ.
 

DeletedUser79

Guest
Ja wyraziłem tylko swoje zdanie - do tego ma każdy prawo.
Mam czas na grę i dlatego uważam, że automatyzowanie każdej czynności mija się z celem.
 

DeletedUser

Guest
Automatyzacja gry nie ma najmniejszego sensu, będzie miało to sens ale dla funkcji premium :) Jeśli nie masz czasu na grę to możesz wtedy wybrać płatną opcję w grze jako automatyzacja w formie np. "doradców" i wtedy będzie miało to sens. Jeśli ktoś nie ma czasu na grę to zwyczajnie w świecie z niej rezygnuje lub zmniejsza czas posiedzenia na grze. Też pracuję średnio po 12-15h dziennie czasami i nie mam czasu na grę, ale nie widzę podstaw do automatyzacji, bo to jest mój problem osobisty, że nie mam czasu na grę, a nie twórców. :)
 

DeletedUser303

Guest
Automatyzacja gry nie ma najmniejszego sensu, będzie miało to sens ale dla funkcji premium :) Jeśli nie masz czasu na grę to możesz wtedy wybrać płatną opcję w grze jako automatyzacja w formie np. "doradców" i wtedy będzie miało to sens. Jeśli ktoś nie ma czasu na grę to zwyczajnie w świecie z niej rezygnuje lub zmniejsza czas posiedzenia na grze. Też pracuję średnio po 12-15h dziennie czasami i nie mam czasu na grę, ale nie widzę podstaw do automatyzacji, bo to jest mój problem osobisty, że nie mam czasu na grę, a nie twórców. :)

Zle mnie zrozumiales, nie chodzi mi o ustawienie 1000x produkcji po 5min pod rzad nawet jak mnie nie ma w grze to sie samo ustawia. Tylko o to ze jak siedze sobie i gram to zeby zaoszczedzic sobie roboty i zeby gra byla przyjemniejsza to aktywowac 5min produkcje w 15warsztatach przy 3 kliknieciach a nie 30.... A idziesz spac/do pracy albo co tam chcesz ustawiasz 9h/1d itp
 

DeletedUser234

Guest
Poważnie?
Czy dla tutejszych moderatorów wszystkie drobiazgi, które mogłyby graczom pozbyć się monotonii, żmudnego kilkania, są traktowane jako przejaw lenistwa?
My nie przychodzimy tutaj pracować. Robimy to w prawdziwym życiu. Gra jest po to, żeby się odprężyć, pobawić, odkryć to, co przygotowali dla nas twórcy, czy chociażby zbudować sobie łądną wioskę. Nikt nie przychodzi tutaj dla klikania. I nie jest to też sensem tej gry,

Dodam, że jest podobna opcja przy przeciwległym etapie produkcji: można zbierać surowce PRZECIĄGAJĄC kursorem po budynkach, zamiast klikać na każdy z osobna. Czy zniszczyło to sens gry? Nie. Dlaczego zatem nie można ustalić podobnego sposobu zaczynania produkcji?

Pozdrawiam.
 

Deleted User - 34008

Guest
Zapewne chodzi o możliwość zaznaczenia kilku budynków. Jednak ze względu na charakterystykę gry niemożliwe byłoby to przez zaznaczanie obszaru. Pozostaje więc rozwiązanie jak w systemie - trzymam klawisz funkcyjny i klikam na kolejne budynki jednego rodzaju. Puszczam klawisz i otwiera się okno produkcji i ustawiam produkcję dla wszystkich budynków jednym kliknięciem.
Nie najgorszy pomysł i niewiele by zmienił. I nie byłaby to raczej automatyzacja.
 

DeletedUser

Guest
Klikanie poprzez ustawianie na dany czas i tak zostało już mocno skrócone poprzez opcję Hotkey, wrzucenie do rozbudowy zajmuje mi jakąś minute
 

DeletedUser

Guest
Także ja zgodzę się z @Feragas co do skrótów klawiszowych. Osobiście nieraz nawet do końca okienko nie zdąży mi się pojawić, a już wciskam klawisz odpowiedzialny za dany wybór. Czemu? Gdyż wiem, że gra wyłapie to wcześniej, niż ja zdążę zobaczyć. W efekcie "wysłanie" 8 warsztatów do pracy potrafi mi zająć 10-15 sekund, czyli czas porównywalny z tym, który zająłby mi wyklikanie wszystkich warsztatów i wysłanie tego jako jeden,wspólny, pakiet. Wiem, że to już haczy o micro-management, ale cóż... grało się trochę w RTS-y ;)
 

DeletedUser79

Guest
Poważnie?
Czy dla tutejszych moderatorów wszystkie drobiazgi, które mogłyby graczom pozbyć się monotonii, żmudnego kilkania, są traktowane jako przejaw lenistwa?
My nie przychodzimy tutaj pracować. Robimy to w prawdziwym życiu. Gra jest po to, żeby się odprężyć, pobawić, odkryć to, co przygotowali dla nas twórcy, czy chociażby zbudować sobie łądną wioskę. Nikt nie przychodzi tutaj dla klikania. I nie jest to też sensem tej gry,
Nie rozumiem, dlaczego nasze wypowiedzi traktujecie jako atak czy coś podobnego. Wyrażamy zdanie, ale to nie jest przecież ostatnie słowo, bo od tego co tu piszemy, a to co wejdzie do gry dzieli bardzo długa droga.

Także ja zgodzę się z @Feragas co do skrótów klawiszowych. Osobiście nieraz nawet do końca okienko nie zdąży mi się pojawić, a już wciskam klawisz odpowiedzialny za dany wybór. Czemu? Gdyż wiem, że gra wyłapie to wcześniej, niż ja zdążę zobaczyć. W efekcie "wysłanie" 8 warsztatów do pracy potrafi mi zająć 10-15 sekund, czyli czas porównywalny z tym, który zająłby mi wyklikanie wszystkich warsztatów i wysłanie tego jako jeden,wspólny, pakiet.
I kolega bardzo dobrze wytłumaczył - rispekt.
 

DeletedUser13

Guest
Poważnie?
Czy dla tutejszych moderatorów wszystkie drobiazgi, które mogłyby graczom pozbyć się monotonii, żmudnego kilkania, są traktowane jako przejaw lenistwa? (...)
A czy dla tutejszych Graczy odmienne zdania moderatorów są traktowane jako atak?
W FoE jest rozwiązanie tego przypadku:
Opcja premium - płacisz 5 diaxów (odpowiednia ikona) i masz zebrane obecne produkcje (+ inne zakończone opcje w mieście) + możliwość ustawienia czasu następnej produkcji.
Nikt nikogo nie nazwał leniem, ale jak ma być jeszcze łatwiej, to dlaczego ma być za darmo :D
 

DeletedUser

Guest
Uważam, że na obecną chwilę skróty są wystarczające do zlecania produkcji w kilku budynkach. Mamy zamiar zaproponować coś na wzór "Menadżera konta", jeśli ktoś grał w plemiona to powinien kojarzyć, jednak jeśli opcja ta zostanie zaakceptowana to będzie to raczej płatne. Trzeba będzie też trochę na to poczekać.
 

DeletedUser

Guest
Także ja zgodzę się z @Feragas co do skrótów klawiszowych. Osobiście nieraz nawet do końca okienko nie zdąży mi się pojawić, a już wciskam klawisz odpowiedzialny za dany wybór. Czemu? Gdyż wiem, że gra wyłapie to wcześniej, niż ja zdążę zobaczyć. W efekcie "wysłanie" 8 warsztatów do pracy potrafi mi zająć 10-15 sekund, czyli czas porównywalny z tym, który zająłby mi wyklikanie wszystkich warsztatów i wysłanie tego jako jeden,wspólny, pakiet. Wiem, że to już haczy o micro-management, ale cóż... grało się trochę w RTS-y ;)
Na jakiej zasadzie działają te hotkey ?np "W efekcie "wysłanie" 8 warsztatów do pracy potrafi mi zająć 10-15 sekund"
bo ja jak naciskam ctrl+literke otwierają mi sie kolejne strony przeglądarki, albo zamyka strone
 

DeletedUser

Guest
Kliknij na warsztat lub manufakturę i wybierz cyfrę po prostu. Od 1 do 4 dla manufaktur towarów,a warsztaty od 1 do 6. Ctrl nie jest potrzebny.
 

DeletedUser

Guest
Można to zrobić jednocześnie w tym samym czasie wciskać cyfrę i klikać myszką- to jest najszybszy sposób.
 

DeletedUser

Guest
Ja nie miałbym nic przeciwko, żeby można było z marszu ustawić taką samą produkcję dla manufaktur. Do tej gry nie podchodzę w sposób, że trzeba w niej klikać jak najwięcej, aby coś zdobyć. Dla mnie to gra ekonomiczno-strategiczna w której liczy się kolejność i sposób wykonywania działań oraz zdobywania bonusów, chociażby po to żeby wspiąć się na sam szczyt w rankingu (to jest cel gry?).

PS. Klikać trzeba, żeby móc w inteligenty sposób podejmować decyzje, a nie dla samego klikania. Dla tych co lubią klikać polecam grę "cookie clicker".
Poza tym gdzieś kiedyś w internetach widziałem ofertę pracy - robienie (produkcja) konfetti za pomocą dziurkacza. ;) [Tylko żeby nikt mi się tu nie obraził na mnie przypadkiem]
 
Status
Zamknięty.
Do góry