• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Zgłoszone iglica a zysk portalu

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser174
  • Data rozpoczęcia

czy zysk portalu powinien być wykreślony z iglicy

  • tak, zdecydowanie tak

    Głosy: 15 22,1%
  • tak, zwłaszcza z bossów

    Głosy: 40 58,8%
  • jest dobrze, nie trzeba nic zmieniać

    Głosy: 10 14,7%
  • nie, jest jeszcze za mało zysków

    Głosy: 2 2,9%
  • inne... (opis w komentarzu)

    Głosy: 1 1,5%

  • W sumie głosujących
    68

DeletedUser174

Guest
przy trybie multi jest sugestia (celowo nie używam słowa presja czy przymus) aby jednak coś w tej iglicy kliknąć. Problem w tym, że to trochę droga impreza jest. Za bosa właśnie dostałam zysk portalu... nie chcę, aby to zabrzmiało niewdzięcznie, ale stosunek wysiłku do nagrody jest eufemistycznie rzecz ujmując niewspółmierny. Już chyba bym wolała jakąś sensowną ilość katalizatorów (o wartościowym przyspieszaczu na 40h czy nawet 20h nie wspominając), bo portalówka nie spełnia moich oczekiwań co do wartościowej nagrody. Biorąc pod uwagę, zę jest to "nagroda pocieszenia" za brak zbrojmistrza, biblioteki czy rezydki... już nawet ta garstka diamentów jest lepsza

W związku z tym mój apel o wycofanie portalówki z iglicy. Jest tyle sposobów na jej zdobycie, że jej unikatowość jest żadna. Wiele ras przeszłam sumiennie produkując wszystkie produkcje rasowe (nawet posiadając zysk portalu) i nie uważam, aby to było coś nieosiągalnego. Zysk portalu nie jest nagrodą bez której gra staje się nagle mega trudna i nie do pokonania. A chyba zależy nam, aby jednak gra stanowiła jakieś wyzwanie... bo dzisiaj przechodzenie ras oznacza tylko pospolitą klikankę "dla małp"
 
W ankiecie brakuje mi opcji "Tak, ale tylko z bossow".
Jak dla mnie zyski portalu moga sobie byc w normalnych skrzynkach, nawet w sekretnych skrzynkach, bo dla niektorych graczy wciaz moga byc przydatne. Ale zysk portalu z bossa to jakies kompletne nieporozumienie... Nagroda zupelnie nieadekwatna i niewspolmierna do kosztu i wysilku wlozonego w przejscie calego etapu Iglicy. Z braku bardziej pasujacej opcji glosuje na "Tak, zwlaszcza z bossow".
 

DeletedUser174

Guest
łapki mi za każdym razem opadają, jak dostaję portalówkę... nawet nie sprawdzam %. Ze złością jedynie zamykam okno, bo co mogę innego zrobić? Co se poklnę pod nosem (albo i nie tylko pod nosem) to moje, ale i tak to niewiele zmienia. Jestem w stanie zaryzykować jednak, bo to już tylko runy i zaklęcia mogliby dać na podmiankę w kategoriach "większego crapu", bo czasami nawet relikty bywają bardzo cenne... zwłaszcza te "katalizatorowe" z trudnych turniejów. U mnie to są zwoje i pył, to każdy taki relikt przyjmuje z pocałowaniem ręki
 
łapki mi za każdym razem opadają, jak dostaję portalówkę... nawet nie sprawdzam %.
Trzeba jednak brac pod uwage, ze dla wiekszosci graczy portalowki to jednak nie sa smieci, a wszyscy wiemy jaka grupa wypowiada sie tu na forum, nie jestesmy zbyt reprezentatywna grupa. Wiekszosc z nas tutaj to zaawansowani gracze, ktorzy zdazyli juz zadbac o zapas portalowek. Mnie troche trzyma na ziemi i pomaga zachowac wlasciwa perspektywe to, ze wioski pod studnie mam na znacznie nizszych poziomach. W jednej wlasnie skonczylem Wrozki - tam kazda portalowka sie przydala i kazda nastepna tez sie przyda. Takich graczy jest znacznie wiecej, niz tych z konca drzewka. Ale nawet tam portalowka wypadajaca z bossa jest tylko i wylacznie rozczarowaniem, wiec przynajmniej te powinny byc moim zdaniem usuniete. Te z innych skrzynek powinny moim zdaniem zostac - z obiektywnych powodow wymienionych wyzej, choc jesli chodzi o mnie samego to rzeczywiscie portalowki moglyby z Iglicy zniknac calkiem i wcale bym sie ich brakiem nie zmartwil ;)
 

Aslana

Tancerz ostrzy
Ja nie jestem super rozwiniętym graczem a portalówek właściwie nie nie używam, leży mi tego stos w inwentarzu, nie postrzegam portalówek jako korzystnej nagrody. Przez to "cudo" przelatuje się przez kolejne rozdziały tracąc dużą część uroku gry. To takie moje postrzeganie gry;). A ilość wojska czy surowców potrzebnych do przejścia iglicy żeby skończyć z portalówką w łapkach ;) to się poprostu odechciewa do iglicy zaglądać:(
 

DeletedUser174

Guest
oczywiście dla nowego gracza każdy fant jest na wagę złota... ale problem w tym, że każdy (raczej) też w swoim czasie "wyrasta z pieluszek" (fakt, niektórym zajmuje to więcej czasu niż innym, ale to chyba inny temat ;))

po okresie niemowlęcym jednak pewne dobra mają inną wartość. Sposobności na zdobycie portalówek jest naprawdę sporo. Mamy fenka czy misie... oczywiście nie kazdy ma te budynki (i to nie zawsze z własnej winy), ale mamy też akademię, w której te zyski dość często się przewijają. W każdym evencie też pojawia się nagroda dnia z jakimś % (pomijam obecną formę eventu, bo to jest nieporozumienie) + budynki, które czasowo produkują zyski... Jest sporo okazji, aby uzupełnić magazyn tymi zyskami.

Wchodząc do iglicy ze świadomością, że będzie bolało wolałabym nie frustrować się portalówkami

jasne niech dadza w zamian po 1000diaxow bedzie sie lepiej gralo :p
obawiam się że jest to nierealna propozycja, aczkolwiek perspektywa całkiem zacna ;)
 

DeletedUser2264

Guest
Zagłosowałam za opcją nr 2, wolałabym, żeby z bossa wyskakiwało coś bardziej przydatnego, chociaż pamiętam końcówkę Konstruktów, kiedy to za portalówkę 50% oddałabym wiele :)
 

DeletedUser1530

Guest
Ten zysk to dosłownie zapchajdziura w miejscu gdzie był teleport budynku spodziewałem się czegoś konkretniejszego po Inno. Więc nie ma co tu dywagować czy to powinno zostać czy nie ale przedstawić im jakąś inną nagrodę dla mnie dla przykładu dobra nagroda byłby worek karmy dla zwierzaków a wy co byście chcieli?
 

jarq

Community Manager
Zespół Elvenar
Co do nagród to zawsze będą takie które jednym pasują a innym nie i nigdy nie dojdziemy do takich gdzie wszyscy będą zadowoleni (no chyba że za każdym razem miało by wypaść 1000 diamentów). Mnie osobiście portalówki pasują ale nie jestem jeszcze na końcowym etapie gry, może jak już będę to zmienię zdanie, ale jest dużo graczy którym to pasuje i mamy im odebrać taką nagrodę?
 

Miroslaw78

Zwiadowca
Zagłosowałem pośrodku... by nic nie zmieniać... zgodzę się że zysk portalu to nie jest marzenie wielu graczy... Jednak są też nagrody bardzo wartościowe typu rezydka, warsztat, dżin... i w zasadzie po to się wchodzi w iglicę... Podział procentowy szans na trafienie czegoś wartościowego to już inny temat...
Skasowanie słabszej nagrody jak zysk portalu i zastąpieniem jej np. czarem 20 h może skutkować również zastąpieniem magicznej rezydki czarem 40 h...
Bez wątpienia iglica tanią zabawą nie jest... raz się wyjdzie na lodzie... a raz wraca się z warsztatem wartym 1400 diamentów... osobiście wolę by tam nic nie grzebano. Pozdrawiam.
 

DeletedUser4281

Guest
Mnie osobiście portalówki pasują ale nie jestem jeszcze na końcowym etapie gry, może jak już będę to zmienię zdanie, ale jest dużo graczy którym to pasuje i mamy im odebrać taką nagrodę?
Dla osób które są już w ostatnim etapie, portalówka to tak naprawdę zmarnowany slot na nagrodę. Mówimy tu o sytuacji, w której właściwie nie są w stanie wykorzystać w żaden sposób tej nagrody. I w momencie kiedy ktos zyskuje, bo wpadła portalówka i moze teraz łatwiej i szybciej zrobić rasę- to inna osoba marnuje zasoby na nagrodę która najwyżej może zaśmiecać inwentarz.
 
Do góry