• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Zgłoszone iglica a zysk portalu

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser174
  • Data rozpoczęcia

czy zysk portalu powinien być wykreślony z iglicy

  • tak, zdecydowanie tak

    Głosy: 15 22,1%
  • tak, zwłaszcza z bossów

    Głosy: 40 58,8%
  • jest dobrze, nie trzeba nic zmieniać

    Głosy: 10 14,7%
  • nie, jest jeszcze za mało zysków

    Głosy: 2 2,9%
  • inne... (opis w komentarzu)

    Głosy: 1 1,5%

  • W sumie głosujących
    68

DeletedUser174

Guest
Mnie osobiście portalówki pasują ale nie jestem jeszcze na końcowym etapie gry, może jak już będę to zmienię zdanie, ale jest dużo graczy którym to pasuje i mamy im odebrać taką nagrodę?
a mi portalówka nie pasuje i to bardzo nie pasuje. Traktuję ją jako karę. a jak wypada z bosa na 3 piętrze to mnie jasna choroba strzela. I jakoś w bractwie też nikt zbytnio się nie cieszy na portalówki z bosa... nie wiem dlaczego...

Zagłosowałem pośrodku... by nic nie zmieniać... zgodzę się że zysk portalu to nie jest marzenie wielu graczy... Jednak są też nagrody bardzo wartościowe typu rezydka, warsztat, dżin... i w zasadzie po to się wchodzi w iglicę...
szczerze raz dostałam rezydkę z Twojej listy, bo ani warsztatu, ani dżina nie było mi dane uświadczyć. A portalówek nie zliczę ile wpadło. Dlatego wybacz, ale się z Tobą całkowicie nie zgadzam, bo nie wchodzę w iglicę po portalówki... jeszcze tylko brakuje żeby relikty albo runy tam dodali. A argumentacja "bo zabiorą warsztat"... no proszę... nie bądźmy może dziecinni, dobrze?

rozumiem stanowisko, ze jest spora część graczy, którzy portalówki uważają za wartościowe nagrody i dlatego nie upieram się, aby ją całkowicie skreślić. Ale w bossach??? No chyba coś tu jest nie tak... Specjalnie polara zostawiłam na 9 poziomie żeby portalówki nie dostawać, więc naprawdę kicham na portalówkę z 3 poziomu iglicy, którą to mnie czasami "szczodrze wynagrodzi" gra. Rasy nie wychodza co miesiąc-dwa, tylko jak mamy szczęście to 2x na rok, albo i rzadziej. W końcowych epokach to nie jest żadna nagroda... a już na pewno szkoda na nia tych ton wojska przy bossach
 

gural92

Wędrowiec
Też jestem za wywaleniem portalówek z bossów i tak jest ich za dużo to samo z pobocznych skrzynek zwłaszcza fioletowych. Każdy kto robi eventy ma ich aż zadość. Ja proponuje jako zamiennik portalówek renowacje w ilości kolejno 3,4,5 za 1,2,3 bossa.
 

DeletedUser897

Guest
W pełni popieram propozycję usunięcia portalówek z bossów,
nie jest to nagroda, która byłaby rekompensatą za poniesine straty, trudno to wogóle nazwać nagrodą,to jak lizak dla dorosłego człowieka
chętnie widziałabym w zamian w bosach ; 10 szt renowacji - to nagroda mniej wiecej równoważna schematowi i z pewnościa przydatna dla wszystkich grup graczy
 

DeletedUser174

Guest
podbijam temat

trochę ostatnio pobiegałam po iglicy i muszę jednoznacznie stwierdzić, że ilości młotków które iglica jest w stanie przyjąć są zastraszająca. Będąc w ostatnim rozdziale zwyczajnie nie stać mnie na negocjacje

W związku z tym mam sugestię uzupełniającą, aby z trybu multi też usunąć portalówki (które nie wszystkim sa potrzebne w równym stopni, a części graczy całkowicie zbędne) i zastąpić je młoteczkami w paczce (Strumień zasobów), które akurat dla odmiany są niezbędne każdemu niezależnie od poziomu zaawansowania w grze... szczerze przyjęłabym je z pocałowaniem ręki, bo portalówki całkowicie pomijam w swoim katalogu nagród jako całkowicie nieistotne (żeby nie powiedzieć zbędne)

kiedyś portalówka była super nagrodą. Ich ilość w grze była bardzo silnie reglamentowana i kazde 5% było niebywale cenne. Dzisiaj... gdy jeszcze możemy je masowo produkować w akademii naprawdę ich wartość dramatycznie spadła. Mam nadzieję że @jarq jednak zgłosi pomysł, który zyska akceptację góry, aby ilośc tych portalówek jednak ograniczyć zarówno w bosach jak i systemie multi
 

Miroslaw78

Zwiadowca
Oj... @kikimora doceniam Twoje pomysły / posty / innowacje... zaangażowanie w całokształt gry... ale nie możesz dobierać nagród w z iglicy z myślą wyłącznie o sobie... innym graczom "młoteczki" w pakietach nie są potrzebne... wszystko kwestia ile posiada się warsztatów zwykłych, magicznych, innych budynków dających młotki, takowych pakietów... Nie jest to "atak" na Twoją osobę... po prostu czasami odnoszę wrażenie że choćby miodem posmarowali i dali po 1000 diaxów... ktoś napisze że mogło być po 2000... gdy zaczynałem grę ( dawno temu )... wielu, wielu z obecnych "innowacji" nie było - grało się dużo trudniej ale i przyjemność z każdej nagrody była większa... dziś mamy sporo urozmaiceń w grze... nie rozumiem dla czego... zawsze ktoś dąży by coś zmienić, komuś coś nie pasuje itp... a powinien delektować się przyjemnością z grania / budowania / zdobywania... tego co jest... a czego nie było... bez narzekania ;) Pozdrawiam M78.

PS. Poziom trudności iglic także bywa różny... zależy jak poda wojsko u kompa... bywają konflikty gdzie walcząc na auto wychodzi się bez strat... a także takie gdzie się negocjuje za "majątek" - łącznie z diamentami...
 

DeletedUser174

Guest
@Miroslaw78 masz rację, ze proponuję zmiany pod siebie i watpie aby to się zmieniło. Może dlatego że nie mam pojęcia jakie sa Twoje potrzeby? I biorąc pod uwagę, że jednak większość osób biorących udziału w ankiecie raczej nie śni po mocach o portalówce z bosa to może ten pomysł nie jest jednak tak egoistyczny jak próbujesz go przedstawiać?

Zaproponowałam młoteczki bo one akurat każdemu błądzącemu po iglicy sa potrzebne jak powietrze. I to niezależnie od tego czy negocjuje czy też wojskiem zdobywa kolejne poziomy to potrzebuje ogromnych ilości narzędzi. To czy zużyje je na negocjacje czy na werbunek wojska nie ma znaczenia. Młotki sa potrzebne na kazdym etapie. W elvenarach na 5 magicznych i 5 zwykłych warsztatach nie umiem wyprodukować nadmiaru młotków to znak że z balansem mojego miasta jest coś nie tak. Mam też wioskę w krasnalach i tam cała moja 3h produkcja nie starcza na jedną skrzynkę, wiec tam też wolę młotki.

portalówki są naprawdę zbyt łatwo dostępne. W eventach nie dość, ze często sa nagrodą główną dnia, to jeszcze często też "produktem ubocznym". Jest sporo budynków produkujących portale, a niektóre z nich mają status wiecznych nawet (polar, feniks). Akademia wypluwa w co drugim rozdaniu najdalej portalówki, a jest bardzo duża grupa chętniej widząca na tym miejscu akurat coś innego, bo slot jest zablokowany zbędnikiem. W skrzynkach na iglicy też się trafiają portale. Może jednak za długa ta lista trochę?

To może jednak już na bosach i w trybie multi niech będzie przynajmniej coś wartościowego. Gdyby nie nadmiar fragmentów z iglicy i brak takowej potrzeby to przy przetapiała portale na świstki i to bez łezki żalu. To chyba cos tu jest nie tak...
 

DeletedUser174

Guest
W tym az tak sie ich nie odczuwa.
bo sa trochę produktem ubocznym. Ale raczej nikt nie traktuje ich w kategoriach nagród głownych. Tak z ciekawości sobie polukałam dzisiaj na nagrody za poziomy i szczerze mnie telepło. Tym bardziej mnie telepło że jak wspomniałam od jakiegoś czasu mam dramatyczne niedobory młotków.... których jak na złość nie ma w akademii, a ta zapluta portalówka jest właściwie w kazdym slocie
 

Tajniakos

Paladyn
Zgadzam się w 100% z tym, że 10% portalówki powinny zniknąć z bosów jako nagroda. Dla mnie i jak widzę nie tylko dla mnie jest zapchaj dziurą.
Tym bardziej irytuje gdy ze skrzynki, którą losuje system wypada 50% portalówka a z bosa wypada 10%. Trudno jest się z takiej nagrody cieszyć w momencie kiedy jesteśmy zasypywani ich gradem na każdym kroku. Zdecydowanie bardziej ucieszyła by mnie 100% paczka z młotkami, których w iglicy idą ogromne ilości w momencie kiedy ilości portalówek w inwentarzu idą już w setki. Nie jest to spowodowane naszym egoizmem i nie powinno nam się tego zarzucać, ponieważ jak widać na każdym etapie gry, może pojawić się coś bardziej dla nas wartościowego :)
 

xEasyRiderx

Rycerz
Właśnie na koniec 3 piętra po pokonaniu bosa dostałem jako nagrodę zysk portalu 25% i z tej ogromnej radości o mały włos komputera o ścianę nie rozbiłem ale ona z kartonu to możliwe że komputer by przeżył dlatego tylko poleciał odpowiedni tekst pochwalny na cześć Inno Games :)

Może jako początkujący na początku drzewka gracz powinienem się nawet cieszyć z tej nagrody jednak jakoś nie rajcuje mnie wydanie tylu surowców i kilkudziesięciu diamentów (przytrafiły się dwie powtórki) aby otrzymać tak "wspaniałą" nagrodę.
W związku z powyższym jestem jak najbardziej za tym aby usunąć zysk portalu jako jedną z nagród za powalenie bosa, toć to wyczyn za który powinno się otrzymać coś bardziej wartościowego a zwłaszcza na 3 piętrze.
 

DeletedUser174

Guest
dlatego portalówki powinny z bossów przynajmniej zniknąć! Z bocznych skrzynek już trudno... wiadomo ktoś może się ucieszyć. Ale jednak trzeba ograniczyć ich liczbe

żeby wszystko było lege artis w wolnej chwili nastukam też posta o wykreślenie portalówek z trybu multi i zastąpienie ich paczkami na młotki. Bo przy tym zalewie portalówek sama zacznę drzeć pyska, ze placówki z nagród eventowych powinny zniknąć, a rasy powinny wychodzić co miesiąc-dwa max... a jak doskonale wiemy nie jest to wykonalne. Portalówka musi odzyskać status wartościowej nagrody, bo dzisiaj jej wartość jest dramatycznie obniżona
 

DeletedUser1775

Guest
znowu radość z całego pięterka iglicy zepsuła mi ta portalówka z bossa... w trakcie jest ok - wybijam sobie wojsko (mniej lub bardziej), a w zamian dostaję fanty (mniejsze lub większe)... ale na koniec, po n-tej już #$%^ portalówce za bossa... sorry... odechciewa się... bo tę nagrodę za bossa odczuwa się jako wysiłek za całe piętro i jak się dostaje taki pierd... no, to zniechęca, po prostu do całej iglicy :(
 

DeletedUser174

Guest
Mnie osobiście portalówki pasują ale nie jestem jeszcze na końcowym etapie gry, może jak już będę to zmienię zdanie, ale jest dużo graczy którym to pasuje i mamy im odebrać taką nagrodę?
@jarq a mam pytanko... jak wysoko wchodzisz do iglicy? Bo Twoje bractwo to tak średnio jest iglicowe....

to ja mam może propozycję. Tak przez miesiąc (a lepiej dwa albo trzy) pobiegaj po iglicy na 3 piętra... i z kazdego bosa wylosuj /a nawet jak wylosujesz coś innego to przyznaj sobie/ portalówkę... i wtedy przyjdź i powiedz że "było warto"
albo zgłoś wykasowanie portalówek z bosów, bo one nie zasługuja na miano nagród... a już na pewno nie na poziom trudności iglicy
 

DeletedUser

Guest
mam silną motywację na pietrze 1 (rezydka), trochę słabszą na 2 (warsztat) no ale dla mnie te 2 pietra są bardzo proste więc robię (no a krasnalem też nie gardzę :D). 3 piętro to jedyna motywacja związana z tym że w końcu mamy jako bractwo pełen pakiet zysków (czyli diaxy i przyspieszacze). Do momentu robienia maxa to 3 poziom indywidualnie mi się nie opłacał za bardzo (koszt/zysk). Piszę to jako wstępniak do rozkminy czym się kieruję w dyskusji zaczętej przez Kikimorę. Pomysł dobry co do zmiany nagrody głównej na 3 piętrze. Dodam tylko, że możemy w iglicy zdobyć budynek przedstawicielstwo handlowe dające portalówkę, latając po 3 piętrach to i tak wypada dużo portalówek a zestaw z iglicy daje nam katalizatory które sobie w akademii przerobimy na portalówki. Podsumowując - dając portalówkę jako nagrodę główną w bosie na piętrze 3 jest kompletnie nielogiczne i w sumie mocno zniechęcające. Wolałbym szczerze 2 schematy To i tak słabo bo rezydka warta jest 1400 diaxów, tak samo jak warsztat a 2 schematy to 600 (cena wzięta z przerabiania na renowacje). Schemat jest uniwersalny - albo sobie podniesiesz magiczne albo przerobisz na renowacje i podniesiesz zestawy. To nadal oczywiście nagroda dość specyficzna nie trafiająca do każdego ale na logikę w mojej ocenie najsensowniejsza: zdobywasz 1 magiczną rezydke i 1 magiczny warsztat po drodze więc siłą rzeczy potrzebujesz 2 schematów by to podnieść na kolejnej epoce. Tak ułożone nagrody układają się w logiczną całość. No a 2 schematy to dla osób grających bez bractwa lub w bractwie nie turniejowym to jest coś co w mojej ocenie jest warte wysiłku. Pozdrawiam
 

blazius1

Paladyn
No to jarg mała podpowiedź: średnio się opłaca to co robisz, bo w rozwoju idziesz przecież do przodu i nie stoisz z robotą, żeby zwiedzać Iglice na trzecim poziomie dla samego zwiedzania i sprawdzania czy tym razem ta portalówka znów wyskoczy, czy nie.

A tu chodzi jedynie o elementarną logikę w systemie nagród.
 
Do góry