• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Iglica - schemat

Zgadzasz się ?


  • W sumie głosujących
    38

agafi99

Wędrowiec
Hej Wszystkim :)
Mam taką propozycję co do Iglicy. Ponieważ można w niej wygrać budynki magiczne, proponuję żeby na najwyższym poziomie (trzeci Boss) był do wygrania - pewniak - schemat. To byłaby też jakaś motywacja do robienia całej Iglicy.
Tak wiem zaraz gracze dłuższym stażem napiszą że mają schematów pod dostatkiem, ale ja nie mam i pewnie wielu innych graczy także ;):)
 
Ostatnia edycja:

Effie

Wędrowiec
Motywacja już jest: dżin i diamenty (czyli w sumie diamenty), które chyba da się wydawać zamiast schematów jeśli się ich nie ma (w przeliczeniu 300:1)? Brakuje informacji czy ten schemat to miałby być pewniak (za złoto w iglicy) czy szansa z ostatniej skrzynki. W pierwszym przypadku nagrody w iglicy moim zdaniem zrobiłyby się zbyt mocne. W drugim zapewne zmniejszyłyby się szanse na otrzymanie bardziej uniwersalnych diamentów.
 

agafi99

Wędrowiec
Tak jak napisałam do wygrania nie do wylosowania to miałby być pewniak. Co do motywacji dżin - to taka sobie nagroda - mnie nie powala. Co do diamentów - to ile ich będzie zależy przede wszystkim ilu graczy zrobi iglicę i ile jej zrobi. Jeżeli ktoś robi przekupowaniem to też wcina im diamenty - ile z tego zostanie ?
 

Rajstlin

Zwiadowca
Tak jak napisałam do wygrania nie do wylosowania to miałby być pewniak. Co do motywacji dżin - to taka sobie nagroda - mnie nie powala. Co do diamentów - to ile ich będzie zależy przede wszystkim ilu graczy zrobi iglicę i ile jej zrobi. Jeżeli ktoś robi przekupowaniem to też wcina im diamenty - ile z tego zostanie ?
Schemat juz jest jako pewniak za 10 skrzynek w turku ,jesli mialo by to zastapic inne nagrody w iglicy to zdecydowanie na nie .
Dzin to moim zdaniem mega nagroda, a iglice sa do zdobywania diamentow a nie do ich wydawania
 

Zarie

Zwiadowca
Jeśli to ma być pewniak to głosuje na nie. Natomiast owszem mógłby być do wylosowania w ostatnim bossie. Teraz schematów potrzeba nie tylko do podnoszenia budynkow ale też w akademii magii i na pewno nie tylko nowi ale i starsi gracze ich potrzebują na bieżąco.
 

Charlene

Szef kuchni
Jestem na nie. Nie podoba mi się wersja, że schemat miałby być gwarantowany- od tego są turnieje a to, że ich potrzeba w AM, to element strategii i cierpliwości. Gra na tym właśnie polega - albo jest się cierpliwym i czeka na wykorzystanie jakiś elementów, albo kupuje diamenty i przyśpiesza procesy. Iglica jest bardzo pomocnym narzędziem w grze i jeśli ktoś nie widzi sensu jej robienia, to żadna dodatkowa nagroda tego nie zmieni.
 

Tajniakos

Paladyn
Ja również w wersji schemat=pewniak jestem na nie.
Tak wiem zaraz gracze dłuższym stażem napiszą że mają schematów pod dostatkiem, ale ja nie mam i pewnie wielu innych graczy także
To nie jest kwestia stażu i ilości posiadanych schematów bo ile by ich nie było to zawsze mogło by ich być za mało.
Tak jak już to opisała @Charlene dysponowanie i rozdysponowywanie schematami to kwestia strategii i naszych dobrych bądź złych wyborów (łącznie z bractwem).
Jaka to była by strategia gdybym miał schematów po kurek? Żadna... a schematy straciły by diametralnie na wartości stając się pewną nagrodą w iglicy.
W chwili obecnej zdobycie schematu w turnieju jest dziecinnie proste, tym bardziej po zmianach w systemie walk a dodatkowo weszły korzyści, które jeszcze bardziej pomagają ten cel osiągnąć.
Jeszcze dwa trzy lata temu schemat był towarem deficytowym i bardzo trudno dostępnym. Niewiele bractw robiło regularnie 10 skrzynek co tydzień. Teraz zmieniło się to na korzyść graczy i to diametralnie bo zrobienie 10 skrzynek problemem nie jest już żadnym. Dodanie schematu do iglicy wypaczyło by wartość schematu dlatego jestem przeciwny wprowadzeniu takiej opcji.
 

blazius1

Paladyn
Dodanie jednego schematu do Iglicy ułatwiłoby grę. Tyle i tylko tyle.
Zachowałby nadal swoją unikalną wartość ponieważ, jak powiedziano, nie można grając aktywnie mieć nadwyżek schematów. Tu wyjątkiem pobyt w najmłodszej epoce, gdy schematów jednak nie wydajemy w Akademii i odkładamy ich wydanie na rozbudowę rezydencji w nowej epoce. To jeszcze zależy ile magicznych rezydencji i warsztatów mamy w mieście.
Jeżeli do gry dosypiemy więc więcej tylko po jednym schemacie dla jednego gracza w jednym tygodniu, to jego wartość nie zdewaluuje się jeszcze. Wydamy ten drugi schemat równie szybko jak ten pierwszy z turnieju.


Generalnie jestem za. Ale głównie dlatego że jestem przeciw obecnemu systemowi nagród w Iglicy, który jest imo mocno do zmiany.
I za tym żeby schemat zastąpił artefakty w Iglicy. Choćby częściowo ale w ten sposób, żeby ostatecznie Artefakty osunąć z systemu nagród w Iglicy. Wrzucenie Schematu bez usunięcia z Iglicy Artefaktów mija się IMO z celem, ponieważ w Iglicy nie może być wszystko do wygrania. Czegoś musi nie być.
Jeśli ktoś uważa że Schematów byłoby za dużo, to niech odpowie sobie na pytanie czy Artefaktów (wszelkiego rodzaju) już nie jest za dużo?
Jeśli tak, to po co one są w Iglicy? Jeśli nie, to czy konieczne są akurat w Iglicy?

Czy byłby nagrodą gwarantowaną czy do wylosowania - kwestia już drugoplanowa.
Generalnie twórcy chcą żeby takie nagrody losować, chociaż diamenty można uzyskać w Iglicy na obydwa sposoby.
Do pięcia się w górę Iglicy motywuje nagroda gwarantowana. Losowana nie w ogóle nie motywuje. Przy niskim procencie trafienia nagroda do losowania jest jest obojętna dla motywacji gracza. Jest ewentualnością, którą racjonalny gracz nie bierze pod uwagę w rozrachunku strat i korzyści.
 
Ostatnia edycja:

agafi99

Wędrowiec
Szkoda że to nie przejdzie. Ja mając 10 budynków magicznej rezydki i 2 warsztaty mam problem z rozbudową i stoję z innymi budynkami do rozbudowy. I jak tu wyżej przeczytałam to akurat ja nigdzie się nie spieszę gram na spokojnie. Poza tym czy naprawdę wszyscy robicie iglicę na maxa, czy nie chcecie żeby to inni wygrali schematy ? Przemyślcie jeszcze raz ten temat :)
Co do artefaktów w iglicy to ja akurat jestem na fazie rozbudowy feniksów i misiaczków. Inne artefakty przemieniam na fragmenty zaklęć. Trzeba zawsze szukać tej dobrej strony w grze i wykorzystać ją na maxa ;)
 

ChrisBaggins

Zwiadowca
Jestem na nie. Nie podoba mi się wersja, że schemat miałby być gwarantowany- od tego są turnieje a to, że ich potrzeba w AM, to element strategii i cierpliwości. Gra na tym właśnie polega - albo jest się cierpliwym i czeka na wykorzystanie jakiś elementów, albo kupuje diamenty i przyśpiesza procesy. Iglica jest bardzo pomocnym narzędziem w grze i jeśli ktoś nie widzi sensu jej robienia, to żadna dodatkowa nagroda tego nie zmieni.
Rzecz w tym, że poza turniejami schematów nie ma nigdzie (ja przynajmniej nie widzę ich gdzie indziej), a i tam trzeba się zdrowo napracować, aby dojść do dziesiątej skrzynki. W aktywnych bractwach turniejowych można mieć jeden schemat na tydzień - nie wydaje mi się, by kolejny schemat na szczycie iglicy zaburzył by cokolwiek. Tym bardziej, że dojście na szczyt iglicy też lekkie nie jest. Ja w aktualnym układzie miasta dochodzę do połowy, dalej nie mogę. ale oczywiście to już mój i tylko mój problem.
Osobiście nie mam nic przeciw, chociaż widzę, że to nie przejdzie. I ja nie byłbym przeciw produkcji schematów w AM - nawet jeśli to było by drogo.
 

Lanariko

Szef kuchni
Szkoda że to nie przejdzie. Ja mając 10 budynków magicznej rezydki i 2 warsztaty mam problem z rozbudową i stoję z innymi budynkami do rozbudowy. I jak tu wyżej przeczytałam to akurat ja nigdzie się nie spieszę gram na spokojnie. Poza tym czy naprawdę wszyscy robicie iglicę na maxa, czy nie chcecie żeby to inni wygrali schematy ? Przemyślcie jeszcze raz ten temat :)
Co do artefaktów w iglicy to ja akurat jestem na fazie rozbudowy feniksów i misiaczków. Inne artefakty przemieniam na fragmenty zaklęć. Trzeba zawsze szukać tej dobrej strony w grze i wykorzystać ją na maxa ;)
Iglica nie jest wcale taka trudna, z zachętą czy bez. Jeśli komuś nie chce się jej robić to i tak nie będzie i nieważne co mu zaoferujesz.
Natomiast co do braku schematów, to tak jak pisano powyżej, jest od nich turniej, można je też kupić za diamenty wygrywane w iglicy.
Nie raz już pisałam, że jestem przeciwko wszystkiemu, co ułatwia tę grę (nie mylić z obsługą gry). I tak jest już tak ułatwiona, że prawie nie trzeba myśleć...

Edit: to jest jakaś ankieta sprzed wieków... nawet nie zauważyłam, że już zagłosowałam, ale moje zdanie się nie zmieniło :D
 

stapa11

Rozbójnik
Iglica nie jest wcale taka trudna
Też teraz tak uważam, aczkolwiek wiecej niz polowa mojego bractwa ledwie jest w stanie przejść pierwszego bossa.
Nie sądzę żeby to była kwestia chcę / nie chcę, tylko podporządkowania stylu gry pod pewne wymagania. Nie jestem specem, ale wydaje mi sie, ze większość leci na pałę i nie myśli o równowadze. Dla nich to nie jest kwestia chcenia tylko całkowitego oddalenia sie od balansu pomiedzy czasem, a rozwojem.
Co do tematu wątku, to myślę że jakby dzinn mial 1% szansy na schemat, to by sie nic zlego nie stalo. Dżinny nie lecą stadami...
 
Do góry