• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Iglica

Czy warto , aby powstały kolejne poziomy w iglicy .

  • TAK

    Głosy: 4 13,8%
  • NIE

    Głosy: 25 86,2%
  • Dodatkowa walka na każdy poziom

    Głosy: 0 0,0%

  • W sumie głosujących
    29

Koval92

Kapłan
Tak, jeśli ją ułatwią i zmienią te beznadziejne nagrody (dlatego zagłosowałem), może dodadzą jakiś sklepik iglicy za te punkty zdobywane itd
Nie, jeśli dalej mają być tak beznadziejne nagrody (portalówki, fragmenty zaklęć) jak teraz
Jeśli mają ją zmienić w takie losowanie lotto jak teraz są eventy, to tym bardziej nie.
 
Ostatnia edycja:
Nie, jeśli dalej mają być tak beznadziejne nagrody (portalówki, fragmenty zaklęć) jak teraz
Fragmenty wcale nie sa beznadziejne. To tylko my, posiadacze calych baterii bibliotek, jestesmy tak rozpieszczeni :) Widze, co sie dzieje u kolezanek i kolegow, ktorzy maja tylko jedna biblioteke i u nich fragmenty sa na wage zlota, bo pomimo ich ciaglego naplywu z Iglicy ciagle im ich brakuje. To wlasnie fragmenty sa u nich waskim gardlem, a nie Katalizatory. Bez fragmentow Tworzenie lezy, a Tworzenie to teraz podstawa :) Takze czego jak czego, ale fragmentow akurat bym z Iglicy nie ruszal wlasnie ze wzgledu na mlodszych graczy, ktorzy nie zdazyli sie zalapac na baterie bibliotek jako podstawowe zrodlo fragmentow zaklec.
 

cwirek666

Wędrowiec
Na każde piętro w iglicy mamy 4 walki , można zrobić po 5 już trochę więcej wpadnie po zrobieniu całości ?
 

Koval92

Kapłan
Fragmenty wcale nie sa beznadziejne. To tylko my, posiadacze calych baterii bibliotek, jestesmy tak rozpieszczeni :) Widze, co sie dzieje u kolezanek i kolegow, ktorzy maja tylko jedna biblioteke i u nich fragmenty sa na wage zlota, bo pomimo ich ciaglego naplywu z Iglicy ciagle im ich brakuje. To wlasnie fragmenty sa u nich waskim gardlem, a nie Katalizatory. Bez fragmentow Tworzenie lezy, a Tworzenie to teraz podstawa :) Takze czego jak czego, ale fragmentow akurat bym z Iglicy nie ruszal wlasnie ze wzgledu na mlodszych graczy, ktorzy nie zdazyli sie zalapac na baterie bibliotek jako podstawowe zrodlo fragmentow zaklec.

Tzn nie chodzi mi o całość ich ale te 2000 w przedostatniej skrzynce niebieskiej którymi często zmieniają łyki klarowności to jest całkowicie niepotrzebne, może w wyższych fazach iglicy powinni ich unikać bo nowi zazwyczaj mają problem z 3 piętrem. No tak, my mamy wiele bibliotek a oni nic.
 

Poziomek

Rycerz
zalezy co kto wytwarza w AM. jesli wytwarzasz wszystko jak leci to faktycznie moze braknac, ale jesli nie robisz przyspieszaczy 1-2-5h, PW (ponizej 20) odrzucasz takze wiele innych bzdetow skupiajac sie na wzmocnieniach, artefaktach wybranych,8-14 i 20h przyspieszaczy to nie powinno ci braknac fragmentow. Dodatkowo rozbijam nadwyzki boostow magicznych czy tych warsztatowych (zostawiajac zawsze pewna wartosc), takze inne boosty rozbijam te od pomocy sasiedzkiej, podstawki do budynkow ewolucyjnych tez kasuje jak sa chociaz 1 akt wstecz, stare budynki kultury z z inwentarza (takie z 2-3 aktow wstecz) bo przeciez za chwile beda lepsze, a doprowadzenie tych starych do uzytecznosci kosztuje fortune renowacji. Kiedys mialem parcie na jak najszybsze zamykanie AM i wyczekiwanie na nagrode, ale po zmianie ograniczajacej szanse na diamenty - parcie zniknelo i juz nie lece aby szybciej. A biblioteke mam 1 .

ps
dzis na s1 z 3 bossa - dostalem 3x mlotki 50% - gdzie w inwentarzu mlotkow 50% mam ze 180:)
i wcale sie nie dziwie ze wiele osob nie robi iglice na 3 pietro, a zadowala sie 1 pietrem. Zakladam ze sami lub z pomoca bractwa dadza rade zrobic pietro 3 jak czasem organizowane sa 'dni iglicy na zloto' , ale zrobienie maxa, wypsztykanie sie z wojska badz surowca i otrzymanie mlotkow, surowcow z osady to kpina dla wiekszosci

aha zapomnialem dodac. Nie ma takze jak z najlepszej skrzynki z iglicy tej takiej dziwnie kolorowej (nie zlotej) dostac - 3x teleport .
 
Ostatnia edycja:

cwirek666

Wędrowiec
zalezy co kto wytwarza w AM. jesli wytwarzasz wszystko jak leci to faktycznie moze braknac, ale jesli nie robisz przyspieszaczy 1-2-5h, PW (ponizej 20) odrzucasz takze wiele innych bzdetow skupiajac sie na wzmocnieniach, artefaktach wybranych,8-14 i 20h przyspieszaczy to nie powinno ci braknac fragmentow. Dodatkowo rozbijam nadwyzki boostow magicznych czy tych warsztatowych (zostawiajac zawsze pewna wartosc), takze inne boosty rozbijam te od pomocy sasiedzkiej, podstawki do budynkow ewolucyjnych tez kasuje jak sa chociaz 1 akt wstecz, stare budynki kultury z z inwentarza (takie z 2-3 aktow wstecz) bo przeciez za chwile beda lepsze, a doprowadzenie tych starych do uzytecznosci kosztuje fortune renowacji. Kiedys mialem parcie na jak najszybsze zamykanie AM i wyczekiwanie na nagrode, ale po zmianie ograniczajacej szanse na diamenty - parcie zniknelo i juz nie lece aby szybciej. A biblioteke mam 1 .

ps
dzis na s1 z 3 bossa - dostalem 3x mlotki 50% - gdzie w inwentarzu mlotkow 50% mam ze 180:)
i wcale sie nie dziwie ze wiele osob nie robi iglice na 3 pietro, a zadowala sie 1 pietrem. Zakladam ze sami lub z pomoca bractwa dadza rade zrobic pietro 3 jak czasem organizowane sa 'dni iglicy na zloto' , ale zrobienie maxa, wypsztykanie sie z wojska badz surowca i otrzymanie mlotkow, surowcow z osady to kpina dla wiekszosci
Mi w iglicy na 3 siada przeważnie zbrojmistrz albo diamenty miałem też artefakty , a AM wykorzystuje fragmenty na dobre nagrody a nie klepie jak leci :)
 

Tajniakos

Paladyn
aha zapomnialem dodac. Nie ma takze jak z najlepszej skrzynki z iglicy tej takiej dziwnie kolorowej (nie zlotej) dostac - 3x teleport .
@Poziomek Tobie teraz teleporty są mało potrzebne :) Zobaczysz jaka ich ilość jest potrzebna w późniejszych rozdziałach do żonglowania np manufakturami towarów wzniesionych oraz wystawianiem wszystkich budynków z maną czy ziarenkami - gwarantuję, że będziesz tych teleportów wyczekiwał z iglicy :)
Kiedys mialem parcie na jak najszybsze zamykanie AM i wyczekiwanie na nagrode, ale po zmianie ograniczajacej szanse na diamenty - parcie zniknelo i juz nie lece aby szybciej.
O ironio to mi teraz częściej diamenty wypadają niż przed zmianą :)
 

Wilczeq

Wędrowiec
Ja zagłosowałem na TAK - tak jak turniej nie każdy musi robić, ale wtedy nagrody główne (w turnieju to schematy - a w iglicy to chyba diameciki xD) - powinny być dostępne tylko do 3 poziomu. Od 4 mogłoby być np. pomocnicy czasu i teleporty jak teraz ale dodatkowo no jakaś ilość fragmentów + gdyby patrzeć na właśnie turniej to tych poziomów też nie mogłoby być więcej niż głównych (więc wychodzi max 2 dodatkowe).
 

Tajniakos

Paladyn
a w iglicy to chyba diameciki xD) - powinny być dostępne tylko do 3 poziomu.
Siłą napędową i motywacyjną w iglicy głównie są diamenty. Ich brak w dalszej części z jeszcze wyższym poziomem trudności oraz z podniesieniem progu pkt dla zdobycia golda, bo i taki nr mogli by nam wymalować, dla wielu mógłby stać się średnio opłacalnym, jak nie hamulcowym w robieniu golda co tydzień :D
 

Wilczeq

Wędrowiec
a czy w turnieju też nie jest tak, że z każdą kolejną prowincją i poziomem gwiazdek jest trudniej? a jednak są osoby które to robią
 

Poziomek

Rycerz
dokładnie tak to jest dlatego że turniej oraz iglica to siła napędowa dla miasta :)
to wez wytlumacz to tysiacaom osob ktore czesto maja problem aby zrobic 1 pietro (niekiedy nawet dojsc i zrobic tego bosa) ze o drugim pietrze nie wspomne. Co ich powstrzymuje przed zrobieniem?. Raczej nie surowiec lub wojsko (bo surowiec czesto w bractwach jest oferowany do pomocy)a jesli ktos jest nie wysoki akt, to tam surowca schodzi 'grosze' . Mysle ze powstrzymuje ich to o czym chyba wspomnialem - widmo dostania kupy czyli np mlotka przyspieszacza badz innego czegos co z punktu widzenia danego gracza jest nieoplacalne wzgledem poniesionych nakladow.. Sam narzekam na iglice bo to jest straszny random .Na s3 idzie mi super pod tym wzgledem duzo warsztatow i rezydencji - chyba prawie wszystkie z iglic. na s1 i s2 jest dramat, pomimo ze tam tez robie iglice na max..To samo jest z artefaktami..na s3 prawie zawsze mam 8-9 artefaktow, na s1 i s2 - czasem 3-4 jak 5 to juz jest wow:). dlatego z bosow nagrody 'lepsze' powinny miec duza wieksza szanse na dropa, a te tzw slabe jak np mlotek czar do osady mniejsza-. Mysle ze zacheciloby to spora czesc graczy do probowania sil
 

xEasyRiderx

Rycerz
to wez wytlumacz to tysiacaom osob ktore czesto maja problem aby zrobic 1 pietro (niekiedy nawet dojsc i zrobic tego bosa) ze o drugim pietrze nie wspomne.
przeważnie jest to brak czasu na czytanie czy nauke gry, każdy chce się oderwać od rzeczywistości i niekoniecznie chce się zagłębiać w mechanikę tej gry bo jest dobrze jak jest a że ambicje czy dusza chciała do raju tylko grzechy nie pozwalają to już inna dyskusja choć tez zbedna bo przecież wiadomo to tylko gra :)
co do nagród to już nie narzekaj że są złe nawet ta losowość jest do wzięcia, nigdzie indziej w tej grze nie wyłapiesz tylu nagród co w iglicy i to co tydzień :p
 
Ostatnia edycja:

Tajniakos

Paladyn
Na iglicę moim zdaniem nie ma co narzekać. Jedyne czego można się uczepić to portalówki 10% z bosów. Różnorodność nagród jest tak duża, że każdego robiącego pełną iglicę regularnie powinna zadowolić. Jeżeli ktoś sądzi, że iglica co tydzień da mu rezydkę, warsztat, trzech zbrojmistrzy i dzina to się srogo zawiedzie. Ze względu na losowość aby pozyskiwać szerszy wachlarz nagród z iglicy ważna jest jej regularność co wyżej wytłuściłem. Nie ma regularności to nie możemy spodziewać się cudów.
to wez wytlumacz to tysiacaom osob ktore czesto maja problem aby zrobic 1 pietro (niekiedy nawet dojsc i zrobic tego bosa) ze o drugim pietrze nie wspomne. Co ich powstrzymuje przed zrobieniem?. Raczej nie surowiec lub wojsko (bo surowiec czesto w bractwach jest oferowany do pomocy)a jesli ktos jest nie wysoki akt, to tam surowca schodzi 'grosze' . Mysle ze powstrzymuje ich to o czym chyba wspomnialem - widmo dostania kupy czyli np mlotka przyspieszacza badz innego czegos co z punktu widzenia danego gracza jest nieoplacalne wzgledem poniesionych nakladow..
Tak więc @Poziomek masz odpowiedz na swoje pytanie. Ktoś kto robi iglicę sporadycznie i nieregularnie cudów nie dostanie bo losowość ma to do siebie, że bywa wredna i akurat jak kogoś natchnie na zrobienie iglicy to może trafiać na to gorsze rozdanie przesypiając te lepsze, w chwilach zwątpienia i nic nie robienia. Ja robię iglicę regularnie i wiem, że to czego nie dostanę dzisiaj, dostanę prędzej czy później. Wystarczy tylko robić to co trzeba i regularnie co tydzień, bo robienie czegoś na pół gwizdka, całego gwizdka nam nie da :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry