• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Zgłoszone Ikona prowincji, podczas zwiadu. [17-02-DE-UI-5]

  • Rozpoczynający wątek aldzik
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Witajcie, przez długi czas nie mogłem się zdecydować do którego działu to zamieścić, tu, czy do pomysłów. Sprawa jest drobna i albo to celowy zabieg albo przeoczenie twórców.

Nie skorzystałem z formy zgłoszenia takich jak przeglądarka, system itd, bo to nie ma tu nic do rzeczy.
Świat gry: PL 1

Opis błędu: Gdy odkrywamy prowincje, znika ikonka mówiąca nam o tym - co to jest za prowincja, czy klejnoty, czy marmur, odkrywanie dalszych prowincji trwa tak długo że krótko mówiąc, można zapomnieć co się odkrywa. To drobnostka i wątpię aby był to błąd, ale czy to się kwalifikuje na pomysł? Po prostu miło by było, gdyby ikonka odkrywanej prowincji nie znikała.


Zrzut ekranu z widocznym błędem:

321321PNG_sesasxn.png

 

DeletedUser

Guest
To jest pomysł na dodanie czegoś, jak wiele innych, między innymi czasu kiedy skończy się zwiad - żeby nie liczyć godziny zakończenia

Gdy odkrywamy prowincje, znika ikonka mówiąca nam o tym - co to jest za prowincja, czy klejnoty, czy marmur, odkrywanie dalszych prowincji trwa tak długo że krótko mówiąc, można zapomnieć co się odkrywa.

to spójrz na prowincje, powyżej / poniżej jaka jest to będziesz wiedział co się odkrywa. Jeszcze wezmą ten błąd na poważnie i z pełnym poświęceniem podejmą się roboty, zabierzesz im cenny czas na poprawę tego ważnego, uniemożliwiającego grę błędu, ze nie ma ikonki z poglądem prowincji.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Co do cennego czasu, cóż, aby zrobić funkcje o której mowa należy zmienić 1 linijkę kodu która zawiera zapewne nie więcej niż 50 znaków, a to ze względu na to że funkcja ta podmienia to co mamy My gracze zobaczyć. Wystarczy obok czasu odkrywania lub pod wstawić ikonkę która wyświetla się przed odkrywaniem tuż obok kosztów odkrycia, więc drogi kolego taka zmiana zajmie max 20 minut z odszukaniem odpowiedniej linijki. Wiem to z doświadczenia.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Oczywiście rozumiem techniczne wykonanie tego co Pan napisał, "
A co do cennego czasu, cóż, aby zrobić funkcje o której mowa należy zmienić 1 linijkę kodu która zawiera zapewne nie więcej niż 50 znaków" żebyś się Pan nie zdziwił, czy widział Pan ich kod? Bo patrząc na efekt końcowy, czego możemy doświadczyć w grze - taka mała funkcja zajmie im 2000 nie znaków, a linii kodu. Drogi Panie kolego "więc drogi kolego taka zmiana zajmie max 20 minut z odszukaniem odpowiedniej linijki", powątpiewam w to założenie:
zanim odpalą co mają odpalić, zanim znajdą to co mają znaleźć w kodzie, zanim dodadzą te swoje 2000lini kodu, zanim przetestują (a powinni) czy na pewno to działa i nie zwalą czegoś jeszcze(a mają to w zwyczaji) to nie zejdzie 20minut. Pan wie to z doświadczenia, to gratuluje - ale pisanie 'wiem to z doświadczenia' wygląda jak 'jestem studentem prawa'.

teraz śmiertelnie poważnie, do całego minipomysłu, w ramach jak już biedny ktoś moderator przeniesie do pomysłów:
-nie mam nic do ikonki dodatkowej przy zwiadzie, również bym dodał czas kiedy on się skończy, a nie za ile




 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
również bym dodał czas kiedy on się skończy, a nie za ile
To już raczej nie ten dział i nie ten wątek.

Pracowałem przy tworzeniu kilku gier, osobiście prowadziłem kilka własnych, poza tym programuję, tworzę strony - tyle co do tego "wiem to z doświadczenia" - nie muszę nikogo uprzedzać skąd to doświadczenie. Teraz zrobiłem wyjątek.
Cieszę się że ta według Pana mini-propozycją wywołała u Pana takie zainteresowanie.
Jestem za tą mini-propozycją lub mini-błędem, zwał jak zwał.
Dzięki za odpowiedź, a teraz z niecierpliwością czekam na reakcje kogoś z teamu, aby wypowiedział się co na ten temat sądzi i ewentualnie przeniósł zrobiony przeze mnie śmietniczek do odpowiedniego działu jeśli jest taka konieczność.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Status
Zamknięty.
Do góry