• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ile na kolejnych poziomach budynków eventowych czy antyków

Czy chcesz zakładkę w której znajdziesz informacje o budynku oraz jego bonusów w wyższych epokach?

  • Tak

    Głosy: 10 76,9%
  • Nie

    Głosy: 3 23,1%

  • W sumie głosujących
    13

chiyou16

Wędrowiec
Obecnie mamy bardzo dużo różnego rodzaju budynków oprócz typowych manufaktur. A budynki te w zależności od rozdziału dają różne bonusy.
A pomysł jest taki zęby dodać zakładkę dzięki której można by sprawdzić ile ten budynek i jakiego surowca daje w poszczególnych epokach, bo niektóre dają na początku zasoby potem manę a potem ziarna inne produkują żywe jednego typu a po kilku epokach innego typu, to samo tyczy się antycznych cudów żeby było wiadomo ile i jakiego bonusu dodaje na każdym lvl
Nie ukrywam zę pomogło by to bardzo z podjęciem decyzji które budynki najpierw podnieść za królewskie renowacje a które później lub w ogóle dać do inwentarza, bo obecnie żeby odnaleźć niektóre budynki to stanowi problem przy dostępnej infrastrukturze gry.
Podobno na apce (nie wiem nie gram ) jest opcja sprawdzenia antyków, ale na przeglądarce nie ma
 

Poziomek

Rycerz
chyba na elven architekcie masz to wszystko tylko ze nazwy budynkow sa po ang. Nie ukrywam ze fajnie by miec takie rozwijane menu jak w budynkach ewolucyjnych - i sprawdzeniacoktory daje , bez wychhodzenia na zewnetrzne strony i jeszcze bez tlumaczeniania
 

DeletedUser5619

Guest
Fajny pomysł ale nie "must have" jak dla mnie przeważnie i tak wchodzę na idavis, ale ci do wygody to na + ;)
 

Zarie

Zwiadowca
Zmiany rozdziałow nie są az tak częste, by miec pod reką takie info. Szczegolnie, że jest dostep do tych informacji na necie Jeśli ktoś jednak musi codziennie sprawdzac takie statystyki to dobrze by takie info/dodatkowy guzik czy cokolwiek co wymysliliby programisci nie przeszkadzało innym graczom, ktorzy nie potrzebują miec tych informacji pod reką.
 

Tajniakos

Paladyn
A pomysł jest taki zęby dodać zakładkę dzięki której można by sprawdzić ile ten budynek i jakiego surowca daje w poszczególnych epokach, bo niektóre dają na początku zasoby potem manę a potem ziarna inne produkują żywe jednego typu a po kilku epokach innego typu, to samo tyczy się antycznych cudów żeby było wiadomo ile i jakiego bonusu dodaje na każdym lvl
Myślę, że od takich informacji jest nasza wikipedia. Tam kto chce znajdzie te wszystkie informacje. Nie widzę powodów aby to kalką przenosić do gry co dodatkowo by obciążyło serwery. Jakby nie było to tych budynków jednak jest sporo.
Jak na razie to tylko luźna dyskusja bo ankiety jak nie było tak nie ma.
 

Lanariko

Szef kuchni
W tej wersji niestety na nie.
Jak pisałam wyżej — te informacje powinny być dostępne, ale nie w grze a w Wikipedii.

Edit: wejdź sobie na jakiekolwiek miasto osoby w ostatnim rozdziale, i wyobraź sobie ze każdy z tych budynków miałby dodatkową zakładkę z informacjami ze wszystkich epok. Pomijam już ilość pracy, jaka trzeba by było włożyć w stworzenie tego, gra ładowałaby mi się miesiąc....
 
Ostatnia edycja:

Tajniakos

Paladyn
@Lanariko w zasadzie dodanie takiej opcji nam nie przeszkadza a komuś może była by przydatna :) Sam byłem początkowo sceptyczny ale wyszedłem z założenia, że po co szukać w źródłach zewnętrznych jak może to być dodane do gry :)
Przemyśl to jeszcze ;) :)
 

Lanariko

Szef kuchni
@Lanariko w zasadzie dodanie takiej opcji nam nie przeszkadza a komuś może była by przydatna :) Sam byłem początkowo sceptyczny ale wyszedłem z założenia, że po co szukać w źródłach zewnętrznych jak może to być dodane do gry :)
Przemyśl to jeszcze ;) :)
Przemyślałam, i naprawdę nie widzę sensu... zwłaszcza ze jakieś 90% graczy nie będzie z tego korzystało. Ta informacja JEST POTRZEBNA - sama dzisiaj grzebałam w starych notatkach, żeby odnaleźć jakieś informacje dla koleżanki, która robi właśnie ambasady... nie wszyscy mają w bractwie konto w ostatniej rasie jeszcze z notatkami ;P... więc tak, informacja jest jak najbardziej potrzebna, ale nie w grze i nie w budynkach.
Śmiem twierdzić, że jakieś 70-80% ludzi w grze nawet nie wie, że jest coś takiego jak wikipedia...
Przypomnij sobie mój stary pomysł, gdzie prosiłam o przeniesienie ikonki przekierowującej na forum i wikipedie pod okno czatu w bractwie + dodanie newsów z forum do tegoż okna.
Stanowczo jestem zdania, że porządne uaktualnienie wikipedi i zamieszczenie w niej potrzebnych informacji + podniesienie świadomości graczy o jej istnieniu odniesie o wiele lepszy skutek.
Dawno temu, w zamierzchłych czasach, jak byłam jeszcze przed leśnymi elfami szukałam informacji o tym co to jest mana. i niestety z wiki bardzo ciężko było czegokolwiek się dowiedzieć na ten temat.
Było coś wspomniane ze bedzie tu czy tam potrzebna, ale co to jest i jak działa już nie...
Brakuje nie tylko informacji o budynkach, brakuje informacji o mechanizmach tej gry.
Tak jak w normalnej encyklopedii:
hasło - wyjaśnienie hasła.
 
No i zrobila nam sie tu wieksza dyskusja o wiki :)
Wiecie co ? To wazny temat, ale warto by podyskutowac o tym w osobnym watku, bo tu troche offtopujemy. W zwiazku z tym prosba do Ciebie @Urdur. Czy moglabys prosze zalozyc taki temat w dziale "Dyskusja o grze" i przerzucic tam posty stad dotyczace wiki ?
 

BlossomValvi

Łucznik
@chris07070707 wiki w obecnej postaci powinna być conajmniej zawieszona, bo niepełne informacje wprowadzają w błąd a to przeciez oficjalne źródło informacji

Dalem na tak, bo uważam ze maksimum informacji powinno być wbudowane w grę. Ponadto argumenty za:
- parametry budynków są już „zaszyte” w grze chodzi tylko o ich wizualizacje
- jakiekolwiek zmiany (a są) byłyby od razu widoczne
- funkcjonalność już jest - rewelacyjny podglad antyków na apce, mocno tego brakuje na przeglądarce. Naprawdę wolabym o jeden ewent mniej a w zamian to dostać ;)

Patrzac szerzej na pilne „potrzeby” ujednolicające a czekające od lat:
- manualna walka na apce
- podglad antyków w przeglarce (tutaj w temacie czyli rozszerzenie na wszystkie budynki)
- widok budowy/przebudowy w formie planu na przeglarce

Jest co robić ;)
 
Do góry