• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ilość oddziałów u przeciwnika.

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser2359
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser2359

Guest
W związku z tym, że support nie potrafi mi pomóc, nie zauważa żadnej nieprawidłowości, pytam się czy ktoś oprócz mnie ma taką dziwność... otóż wczoraj ze zdziwieniem patrzę że w jednym konflikcie przeciwnik ma zaledwie 3 oddziały... w innym konflikcie tej samej prowincji był nawet zaledwie 1 oddział! Myślałem że to fartowny błąd, spytałem sojuszników i ich odpowiedzi mnie zamurowały. Otóż u nich zawsze jest od 1 do 8 oddziałów w konflikcie. Tymczasem u mnie przez całą, calutką grę, do wczoraj (w jednej jedynej prowincji, w innych jest standard), nie przydarzyła się sytuacja żeby były mniej niż 4 oddziały u przeciwnika. Właśnie sobie zdałem sprawę że przez całą grę (ponad 1,5 roku) miałem pod górkę(nawet jeśli liczba jednostek jest ogromna w jesli przeciwnik ma mniej oddziałów to i tak łatwiej jest wygrać)
Więc chciałbym się spytać czy ktoś jeszcze ma taki problem/błąd (support twierdzi że nim nie jest...). Bo można sobie z tego nawet nie zdawać sprawy, ja sam bym nie wiedział że coś u mnie jest nie tak, gdyby nie ta jedna szczęśliwa prowincja...
 

DeletedUser3332

Guest
Też nie pamietam zebym mniał mniej niż 3 oddziały.
 

Elelkal

Rozbójnik
Aktualizacja 1.40
10 październik 2017
  • Wprowadzamy większe zróżnicowanie w konfliktach. Poziom trudności pozostanie bez zmian, ale liczba wrogich oddziałów będzie bardziej zróżnicowana sięgając od 1 do 8, nawet w późnym etapie gry.

To mówi samo za siebie. Rzecz jasna nikt nie ujawni algorytmu na ilość oddziałów, więc pozostaje świadomość, że jest to losowe. Z doświadczenia mogę napisać, że najczęściej i tak spotykałem układ powyżej 5 oddziałów aczkolwiek w mniejszej ilości zdarzały się.
 

DeletedUser1953

Guest
U mnie oddziały od 1-3 zaczęły się pojawiać stosunkowo niedawno od prowincji leżących 16 pól od miasta. W prowincjach leżących max 15 pól od miasta oddziałów było co najmniej 4. Czy to przypadek, czy prawidłowość nie mam pojęcia
 

DeletedUser110

Guest
Zdarza się że wróg ma tylko 1 oddział. Rzadko, ale zdarza się.
 

DeletedUser2359

Guest
Dzięki za odpowiedzi, jak widać u niektórych były od początku u innych dopiero w późniejszych rozdziałach, tak czy siak występowanie mniej niz 4 oddziałów zawsze należy do rzadkości.
 
Do góry