• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ważne InnoGames TV - dyskusja

  • Rozpoczynający wątek Reynevan
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser234

Guest
Jeżeli turnieje zostaną wypuszczone przed rozwiązaniem problemu pustyni i nagrody z turnieju nie będą zależne od ilości graczy mających dostęp do danej prowincji to pieprzę to i odchodzę, przy okazji spróbuję pociągnąć za sobą jak najwięcej osób.
 

Deleted User - 34008

Guest
No to teraz trzeba się zastanowić co lepsze - mieć dużo sąsiadów czy mało.
Ci co mają dużo, muszą się liczyć z tym, że starzy wyjadacze z topki pozbierają najlepsze nagrody z prowincji.
A Ci co mają mało, wprawdzie będą mieli większe szanse na dobre nagrody, ale chyba w rok później niż Ci z dużą liczbą sąsiadów.
Tak że z której strony by nie spojrzał, zawsze du.pa z tyłu :p

A teraz szczegóły.
Oczywiście spodziewajmy się, że ostatecznie badanie turniejów będzie obowiązkowe.
Co będziemy robić z tak dużą liczbą punktów wiedzy?
Co dostaniemy za "tournaments points " ? czy te punkty służą tylko do rankingu trybu multi ?
Czy będą runy za ukończenie wszystkich konfliktów w prowincji podczas turnieju ?
Zwiększy się liczba zdobywanych reliktów - no to będzie transakcja wiązana, dostanę więcej reliktów to narobię sobie zaklęć na manufaktury, żeby mieć więcej surowców na negocjacje.
Jeśli Oliver oprócz TV, był odpowiedzialny za produkcję gry, to żegnam bez żalu i zabierz kumpla ze sobą, dawać świeżą krew :mad:
 

DeletedUser

Guest
Jeżeli turnieje zostaną wypuszczone przed rozwiązaniem problemu pustyni i nagrody z turnieju nie będą zależne od ilości graczy mających dostęp do danej prowincji to pieprzę to i odchodzę, przy okazji spróbuję pociągnąć za sobą jak najwięcej osób.
No to już możesz to zaczynać. Turnieje wchodzą, nagrody są zależne, problem sąsiadów w najnowszym - majowym - InnoTv jest określony jako "coś tam robimy, nie wiemy kiedy zrobimy". Ogólnie odpowiedzi na pytania można określić jako "na odczepne".

@Kusziel Na obecną chwilę w turniejach mogą jako takie nagrody zebrać jedynie gracze z aktywnego centrum lubiący wydawać diamenty, albo mający zbyt dużo wolnego czasu by zdążyć przed licznikami 16-godzinnymi. Ludzie może sobie otworzą turnieje, ale z aktywnością w nich będzie różnie. Co do tego jak działają turnieje odsyłam na forum bety, bo tam są duże tematy szczegółowo starające się ten wątek rozpykać ( https://beta.forum.elvenar.com/inde...n-release-notes-version-1-4-tournaments.4762/ ) . Ogólnie jednak można to streścić:
- za dużo PW? Tak jak zawsze. Pakuj w cuda innych,
- punkty turniejowe? Najlepszych 100 graczy serwera będzie miało bonusowe punkty rankingowe. Diamenciarze jeszcze bardziej odskoczą w rankingu :)
- runy najprawdopodobniej będą tylko za doprowadzenie i ukończenie prowincji do 6 cyklu (16-godzinne okienka). Na czym to polega? Od momentu startu masz 6 cykli po 16 godzin. W każdym cyklu prowincję musisz w pełni podbić, a więc 6 razy ją ukończyć. Osoby pracujące będą miały więc niezły problem by to zrobić, bo musiały by w pracy siedzieć i grać by zdążyć. Czy wspomniałem, że system przydziału nagród jest na razie nie do końca znany i gracze sami go rozkminiają, bo działa conajmniej dziwnie?

I tak jest lepiej nieco niż było, bo wcześniej tak ustawili liczniki, że bez diamentów zdobycie 6 cyklu było niemożliwe :D Krótko mówiąc widać, że postawili na zrobienie z turnieju maszynki do trzepania diamentów od graczy. W tym tempie jakie mają spodziewam się wydanie kilku bonusów dla płacących zanim na poważnie zajmą się problemem sąsiadów. Tłumaczenie się, że zależy im na balansie ekonomicznym gry dla graczy, w sytuacji gdy majstrują zawsze przy questach, koszty ulepszeń budynków z ery na erę mogą skoczyć o kilkaset procent ( Wróżki! ) oraz wychodzą budynki, które destabilizują jakikolwiek system ekonomiczny (Pałac Ślimaka), to wybaczcie, ale nie idzie tego nazwać inaczej niż "udawanie głupiego" i po prostu wykręty. Sam pomysł Turniejów nie jest zły, ale po raz kolejny się go tak implementuje, że nóż się otwiera w kieszeni.
 

Deleted User - 34008

Guest
Tak czułem że czas trwania turnieju będzie blokadą.
Jeśli oprócz ograniczonego czasu i braku sąsiadów, poważną przeszkodą okaże się stopień trudności, to trzeba się będzie ograniczyć do turniejów na prowincjach z bonusowym towarem :(
A odnośnie odcinka - można go linkować jako tutorial; " Jak mówić dużo i niczego nie powiedzieć".
 

DeletedUser48

Guest
Czy dzisiaj jakaś cicha aktualizacja była na 1.4.7.? Bo jakoś nigdzie nie doczytałem się.
 

DeletedUser740

Guest
To gdzie można zgłaszać skargi na "cuda", żeby "przyjrzeli się liczbom"?
 

DeletedUser

Guest
To gdzie można zgłaszać skargi na "cuda", żeby "przyjrzeli się liczbom"?
Ogólnie na forach. Problem w tym, że te skargi istnieją od miesięcy na wszystkich możliwych forach tej gry. Ślepi czy po prostu udają głupich? :/
 

DeletedUser449

Guest
Ogólnie na forach. Problem w tym, że te skargi istnieją od miesięcy na wszystkich możliwych forach tej gry. Ślepi czy po prostu udają głupich? :/
Mają inną perspektywę. Opłacalność cudów stanowczo wzrasta, gdy bierze się pod uwagę zwiększoną ilość reliktów bonusowych z turniejów i limit zwiększenia produkcji surowców z reliktów na 700%. Samych turniejów jeszcze nie poznałem, więc nie wiem na ile reliktów można liczyć w ciągu jednego cyklu turnieju, ale cuda z nieopłacalnych zmieniły się na po prostu słabe.

Chociaż to i tak nie usprawiedliwia tego, że górskie hale zwiększają produkcję nie o 10-60%, tylko o 10-60 punktów procentowych bonus z reliktów.
 

DeletedUser580

Guest
Chociaż to i tak nie usprawiedliwia tego, że górskie hale zwiększają produkcję nie o 10-60%, tylko o 10-60 punktów procentowych bonus z reliktów.

Tak mi się też kiedyś wydawało, ale chyba jednak wszystko się zgadza, bo to jest po prostu 10%-60% od bazowej produkcji danej manufaktury. ;)
Bonus z reliktów działa tak samo... Bazowa produkcja * x% bonusu z reliktów, a czy to wszystko jest nazwane jasno i przejrzyście to już 'inna inszość'. ;)

A co do Inno TV... Rozbawiło mnie mocno. ;)
 

DeletedUser449

Guest
Zwiększa produkcję o 10-60% wartości podstawowej albo o 10-60 p. % bonusu z reliktów. W aktualnej formie jest to po prostu niepoprawne.
Opis przede wszystkim odnosi się do zwiększenia produkcji, czyli powiązany jest z bonusem reliktów, wobec czego jedyną poprawną wersją są punkty procentowe.
 

DeletedUser580

Guest
@Kalart, opis jest nieczytelny, ale w grze często pojawia się określenie "relikty" odnoszące się do towarów bonusowych i wtedy znowu wszystko gra. Oczywiście możesz się czepić dalej i walczyć o ostatnie słowo... ale ta gra ma tyle problemów, że zdrowiej byłoby czasem wydać wyrok na korzyść twórców. ;)
 

DeletedUser626

Guest
Mogę to jakoś zmienić, ale bonus i tak odnosi i będzie odnosił się do Reliktów bo musi. :)

Co do narzekania na Cuda ogólnie, akurat wersja PL bardziej narzekać nie musi, to z innych wersji jak widać brakuje głosów w tej sprawie. Ale spokojnie, temat nie umrze.

Turnieje startują dziś wieczorem, bawcie się dobrze. :)
 

DeletedUser740

Guest
Ogólnie na forach. Problem w tym, że te skargi istnieją od miesięcy na wszystkich możliwych forach tej gry. Ślepi czy po prostu udają głupich? :/

Myślałem, że jest specjalne miejsce, to bym tam gildię wysłał :]
 

DeletedUser

Guest
akurat wersja PL bardziej narzekać nie musi
Czy ja wiem... Gdybyśmy nie narzekali, to problem dla twórców by już zupełnie nie istniał. W zasadzie chyba tylko forum bety jako tako walczy jak i my. bo amerykanie łykają niemal wszystko jak pelikany :D To chyba kwestia tego, że beta jest bardzo "multiserwerowa" i wielu graczy tam to ogarnięte osoby z wszystkich serwerów, którym nie bardzo podoba się to, że gra zamieniana jest w pay2win, a które jakiś sensowny kompromis między free2play, a dochdem dla twórców chcą wypracować.
Turnieje startują dziś wieczorem, bawcie się dobrze.
Czy dobrze to się okaże za jakieś 2-3 miesiące, gdy ludzie będą mieli ograniczone oraz przetrzebione już zapasy wojsk, kiepskie możliwości przyspieszenia budowy w Koszarach i dylematy czy podbijać prowincje, czy walczyć w turnieju. No i gdy otwierając turnieje na koniec swojej 2 ery nie wrąbią się od razu w oddziały Paladynów 3 czy czarodziejek 3, mając zaledwie Trenty oraz brak u siebie Golemów i Czarodziejek ;) A tak obecnie turnieje na becie wyglądają, o czym jeszcze dziś się część graczy pewnie przekonać będzie mogła.
 

DeletedUser881

Guest
Są gdzieś opisy tych nowych cudów, o których mowa w czerwcowym odcinku?
 

DeletedUser449

Guest
Zajrzałem na forum bety. Pierwszy temat z brzegu, ktoś bardziej obeznany może zdoła znaleźć inny wątek dotyczący cudów. Na wiki beta brak rozpiski cudów z nowymi wartościami:
  • Two new Ancient Wonders have been added and can be built after having been unlocked in Chapter II of the Research Tree (via the new 'Secret Ancient Wonders' technology):
    • The Tome of Secrets will produce Knowledge Points every 24 hours, as well as give you Supplies when you start scouting on the World Map - the amounts are of course dependent on the level of the Ancient Wonder in your city
    • The Golden Abyss will produce Coins every 3 hours (without 'early collect'), and also gives you more available population in your city - the amounts depend on the Ancient Wonder level
  • With the new Ancient Wonders, we also introduced new profile pictures that you can unlock by constructing the new Ancient Wonders
Moja znajomość angielskiego jest dosyć powierzchowna, ale cosik podpowiem:
Dwa nowe cuda dostępne w drugim rozdziale: Cud księga sekretów daje punkty wiedzy, a za zwiad dostaje się dodatkowo młotki. Podobno 3 PK dziennie i 12 800 młotków za zwiad na maksymalnym poziomie.
Otchłań oferuje monety co trzy godziny i zwiększa populacje.
Zbudowanie cudu pozwala wybrać nowe awatary na profilu gracza.

Ciekawe, czy nowe badania staną się ostatecznie konieczne, a także czy turnieje to jedyny "nowy" sposób na zdobycie run - gdyż biorąc pod uwagę nawet 12 różnych cudów, zebranie dostatecznie wielu run na jeden z nich staje się karkołomnym zadaniem.
Tak poza tematem, są już pierwsze działania na rzecz graczy pozbawionych sąsiadów.
 

DeletedUser626

Guest
Na Wiki nie znajdziecie info dopóki nowe cuda nie pojawią się w changelogach wersji językowych, do tego czasu wiele się może zmienić w bonusach i statystykach :)

Posty przeniosłam, bo IG TV zwykle zawiera spoilery i powinno to pozostać na forum w jednym miejscu :)

Co do sąsiedztw, owszem, na becie pojawił się pierwszy krok w kierunku poprawy sytuacji.
 

Deleted User - 34008

Guest
Ciekawe skąd nabierzemy miejsca na te wszystkie cudeńka. Chyba że polecimy z duchem czasu i zaczniemy je stawiać piętrowo.
 

DeletedUser626

Guest
Imo nie ma potrzeby stawiania wszystkich, szczególnie tych najmniejszych w late game, ale będą i takie, które na pewno bym postawiła bez względu na Rozdział. :)
 
Do góry