• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Instrukcja samozagłady gry

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser3033
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser3033

Guest
Witam ponownie :)
Nom nie da się spokojnie pograć :)
A temat jest myślę dość ciekawy , gram może od niedawna w tej grze ale jedna rzecz idzie za mną po wszystkich grach w jakie udało mi się dość długo grać czyli ''Samozagłada" :) .I tak kilka słów wyjaśnienia zaczynam grę jest ciekawie itd. Gra zaczyna się podobać i zaczynają się aktualizacje ,ulepszenia,poprawki gry czy też zmiany kierunku w inną że tak napiszę drogę i tu tak wymienię dla przykładu :
-Błędy w grze wszelkie poprawki nic nie zmieniają wręcz przeciwnie generują jeszcze więcej błędów bo to nie jest naprawione tylko poprawione by działało i dalej powoduje konflikt tylko jest hmm zamaskowany :).
-Z każdą aktualizacją spada gigantycznie wydajność gry nom umówmy się że ta gra nom niema zbyt dużych wymagań poza tym że to gra w którą gramy na różnych przeglądarkach czy też sama prędkość ładowania gry może zależeć od naszego internetu a na telefonach nom nie wiem jak to jest nom szkoda mi tel bo mały i łatwo nim cisnąć :) .
-Zmiany w grze dotyczące niezdrowej rywalizacji , zmuszania graczy do zmiany kierunku gry jaki i zmianę formy gry w militarną .Co powoduje wiele konfliktów co dzieli nie łączy , denerwuje graczy bo gra zamiast umilać wolny czas spędzony przy grze ma efekt odwrotny.
Jest takich rzeczy nom masa... Lecz ciekawi mnie czy ktoś ma własne spostrzeżenia lub podobne i się nimi podzieli z innymi. Jak tytuł podpowiada ironicznie ma na celu zobrazować jak dla nas graczy powinna wyglądać gra czy czego byśmy nie chcieli w grze a najlepsze na koniec co czy jaka zmiana w grze sprawi że podejmiecie ostateczną decyzję '' wyloguj'' :)
Już widzę pierwsze objawy czyli " odwróć uwagę od błędów w grze'' zwracając gracza przeciwko innemu graczowi".Już widzę kiedy przygody bractw zamienią się w "Wojny Bractw" :mad: .Na forum są pomysły do gry lecz niema nic o złych pomysłach ;).Zapraszam do komentarzy:)

Myślę że ciekawy temat dla graczy i wskazówką dla twórców nom czy też drogą na skróty :rolleyes::(

PS:wybaczcie że tutaj i nom mało przejrzyście napisane troszeczkę trudno się połapać co gdzie :oops:
i tak na koniec dodam że moja własna instrukcja czy też schemat zaczyna się powtarzać i w tej grze jak i w poprzednich grach w które udało mi się grać i już ich niema :(
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
ja pozycjonuję Elvenar (IG) gdzieś pomiędzy dwoma skrajnymi przypadkami (które przeżyłem z innymi producentami):

- jawny i chamski "skok na kasę" czyli nie kupisz, nie grasz dalej (acz wahadło niebezpiecznie zbliża się ku temu - ilość dodatkowych atrakcji vs ekspansje niebędne by to utrzymać)
- bezczelna duża zmiana mechaniki gry (oczywiście bo gracze tak chcą) efektem było wymarcie kilkudziesieciu % populacji serwera

Na razie to co widzę gra balansuje pomiędzy tymi dwoma przypadkami (mechanikę trochę odpuścili, poszli w stronę skoku na kasę) argumenty:

- limit ekspacji a nowe rasy gościnne - są odpowiednie wątki
- wprowadzenie warunków militarnych - na razie jest to ślepa uliczka rozwoju (widział ktoś zapowiedzi nowych armi czy jakiś zmian tu?) a ogólnie to jest ślepa droga tej gry - nihuhu nie wygrają z lepszymi tytułami (w tej części gry nic nie powala ani AI ani grafika ani tempo rozgrywki) a złapali dobrą niszę pacyfistyczna gra ale w stylizowana na "wojenną" znaczy znane rasy tylko bez walk
- Przygoda Bractw ze względu na całą otoczkę zamienia się w Wojny Bractw lub w Martwą Przygodę starczy popatrzeć jaki % graczy tam bierze udział i porównać to do dużych ewentów. Przy okazji jak wyraźnie widać różnicę tej "otoczki" pomiędzy Przygodą a Ewentem
- dużym błędem firmy jest wrzucenie wersji mobilnej która nie jest równoważna do przeglądarkowej, zaczynam podejrzewać że to ten projekt zarżnie Elvenar (wersja mobilna pożera zasoby firmy a przez brak jednolitości trzeba poprawiać 2x tyle błędów, bo są różne na obu platformach) czyli chwytanie zbyt wielu srok za ogony
- zarazem może dziwić taki straszny upór przed wrzuceniem swojego install-packa dla Elvenaru (dla mobilki przecież musieli to zrobić) znacznie by to odciążyło serwer (w packu mogły być tylko tekstury do budynków), ale znowu jakie by były argumenty na ograniczoną powierzchnię miasta itd?

i tak można by pisać scenariusz ale wolę się pobawić z młodszymi latoroślami niż przygotowywać plan naprawczy - za to firmy mi płacą kasę :)
 

DeletedUser1660

Guest
jawny i chamski "skok na kasę" czyli nie kupisz, nie grasz dalej

Jak w każdej grze sieciowej.

limit ekspacji a nowe rasy gościnne - są odpowiednie wątki
Jeśli chodzi o ekspansje nic pod tym względem się nie zmieniło.
Wymagane ilości są pokazane przy otwarciu Skrzynki.
Każdy rozdział +30prowincji.
Dla każdego gracza ten sam limit. Główny pyszczyk- Ranking.
Sprawa indywidualna.

Przygoda Bractw ze względu na całą otoczkę zamienia się w Wojny Bractw lub w Martwą Przygodę
Zależy dla kogo ;) Nie dostrzegacie chyba prościzny ;P

dużym błędem firmy jest wrzucenie wersji mobilnej która nie jest równoważna do przeglądarkowej
Nie jest i nie będzie.
 

DeletedUser110

Guest
Jeśli chodzi o ekspansje nic pod tym względem się nie zmieniło.
Wymagane ilości są pokazane przy otwarciu Skrzynki.
Każdy rozdział +30prowincji.
Dla każdego gracza ten sam limit. Główny pyszczyk- Ranking.
Sprawa indywidualna.
Owszem, zmienia się na coraz gorsze. Obejrzyj sobie drzewko technologii. I zwróć uwagę, ile ekspansji miasta jest w każdej rasie. Do tego blokada ekspansji z mapy dochodzi.
 

jakub357

Łucznik
1. Twórcy chcą zarobić i będą ku temu dążyć. To oczywiste... i naprawdę, pieniędzy wydawać nie trzeba. Można spokojnie bez. To woluntarna decyzja nabywcy.
2. Gra była, jest i będzie grywalna i zasilana tysiącami graczy. Nie upadnie, samozagłady nie będzie. O to martwić się nie ma potrzeby.
3. Żadnych ekspansji nie będzie - i tak macie ich za dużo. Należy rozsądnie gospodarzyć przestrzenią. Widać to dobrze po Niziołkach, gdzie większość poleciała na łeb na szyje, a potem pół roku siedziała i ględziła. Zadziwiająca jest w tym wszystkim postawa roszczeniowa, że jakoby twórcy spowalniają grę. Nie opowiem o tym, lecz zadam tylko pytanie - a komu się spieszy i dokąd?
4. Gra spokojnie sobie tyrka, nowe rasy wychodzą, są eventy, są wydarzenia; zmiany i plany na przyszłość. Wadą jest powolność, chociażby naprawy usterek, lecz akurat tutaj wkrada się bardzo ciekawy mankament, o którym opowiem w punkcie 5.
5. Elvenar jest grą, dla ludzi o określonym typie psychiki. Wiąże się to z pewnym mianownikiem wspólnym i oczekiwaniami względem gry. Dla typowego gracza, ma się to tak: w życiu jest dużo zmian i dynamika. Istnieje potrzeba czegoś stałego, co nie zniknie i czego się nie straci. Miasto, które gracz buduje, jest takim miejscem. Dobrze się to uwypukla w dużym problemie kasowania starych budynków, lub niepotrzebnych gratów.
Oczywiście typowym motywem jest odskocznia od świata - relaksacja, lub wręcz delikatna hipnoza, w którą wciągają zapętlone fraktale widoczne właściwie w każdym elemencie (monotonna muzyka, która osoby ,,z zewnątrz" po prostu męczy; animacje budynków; ten sam schemat robienia czegokolwiek, nawet turnieje). Dlatego też średnim wiekiem dla tutejszych graczy, jest wiek średni. Takie osoby mają zazwyczaj stałą pracę i lubią mieć porządek. To aż dwa kolejne aspekty, które odbijają się w cenach usług premium (nieskierowanych do dzieci), oraz porządku w organizacji czegokolwiek w Elvenie - chociażby nawet aktualizacji, które przecież można by wgrać od pierwszej ręki, bez zapowiedzi, i chyba nikogo by gdzie indziej to nie dziwiło, że gra jest przez twórców aktualizowana na bieżąco z doskoku. Jednak tutaj, gdy coś ma charakter incydentalny, to wywołuje dużą aktywizacje o zabarwieniu ględzowniczym.
A więc gracz, doglądający swojego królestwa, nawet kilkanaście razy dziennie, chce aby ono rozkwitało w dobrobycie i aby wypełniało je po brzegi bogactwo i obfitość. Aby jego miasto było piękne. To kolejne dwa aspekty. Pierwszy wiąże się z potrzebą kontroli i władzy. Tego nie będę wyjaśniał, lecz może tutaj tkwi tak niesamowita, wręcz potężna siła, zaciekłość i upór, aby nigdy się nie poddać i wciąż kołatać do drzwi twórców, wciąż walczyć o zmiany. Odnośnie piękna, to zdecydowanie większa część osób które tutaj poznałem, to osoby wrażliwe. Często w różnych trudach życia. Pragnące rzeczy wspaniałych i pięknych. To bardzo doniosłe pragnienia, a także dobry grunt pod odpowiedni dobór narzędzi do ukontentowania konsumentów. Stąd piękne grafiki, efekty atmosferyczne, wiecznie świecące Słońce i łagodne cienie chłodnych budowli z brokatowego szkła.

Ale to wszystko może być nieprawdą. Przecież takie wnioski, bez danych liczbowych, są wolną fantazją autora. I tak też proszę to potraktować, lecz jednocześnie zapraszam do dyskusji.
 

DeletedUser1447

Guest
Owszem, zmienia się na coraz gorsze. Obejrzyj sobie drzewko technologii. I zwróć uwagę, ile ekspansji miasta jest w każdej rasie. Do tego blokada ekspansji z mapy dochodzi.


jakby nie patrzyć, to pouczasz dziewczynę, która jest jednym z przodujących graczy. Dziwne jest dla mnie tylko, że Ona jak i kilku innych graczy z topki mojego świata nie narzeka a znajduje sposoby na te grę, natomiast patafiany (nie obrażam Cie i nie mam Ciebie na myśli) które nie nadążają i są zwykłymi lewakami "jojczom" na okrągło ze się nie da. no magistra z socjologi można by napisać.
 

DeletedUser174

Guest
@obladioblada
buahahaaa oczywiście @Fredek z Fabryki Kredek dopiero wczoraj zaczął gierzyć :D taaa.... Wiesz co kto jak kto, ale jedna z pierwszych (w szerokim tego słowa znaczeniu) osób na grze może uzurpować sobie prawo do pouczania innych

a dla równowagi to ja też sobie ponarzekam. Drażni mnie że ktoś to w bardzo niewybredny sposób (żeby nie powiedzieć chamski i wulgarny) obraża innych graczy dalej funkcjonuje na tym forum. Jedyną "karą" jest kasacja postów... jezeli zestawić to z ilością i "jakością" kasowanych postów to takie podejście jest wręcz faworyzowaniem takich postaw. Na kazdym szanującym sie forum za działania grubego kalibru sypia się bany az miło. Tylko że to forum jak widać do takowych nie należy i nie ukrywam jest mi smutno z tego powodu. Osobiście czuję się urażona bo niejednokrotnie miałam kasowane posty, wiec pośrednio postrzegam to jako "wrzucenie" do jednego wora z czymś takim co nie posiada elementarnej kultury osobistej i nie czuję się z tym dobrze
 

DeletedUser3033

Guest
:oops: ( kluczowe słowo to IRONIA )
Dziękuje wszystkim za podjęcie dyskusji czy też wolnej formy wypowiedzi . Po przeczytaniu kilku komentarzy czy też postów udało się że tak powiem podjąć temat czy też w formie literackiej idealnego świata jak i gry , jak i również podejściem hmm z życia własnych obserwacji czy też przemyśleń za co dziękuje i zachęcam do dyskusji .Napisze również że temat choć kontrowersyjny nie ma na celu negowania gry odrobinę dystansu każdy powinien mieć do życia czy też gry . Temat nie ma na celu obrażania w nim innych graczy czy też kogokolwiek. Jak ktoś nie ma nic hmm do dodania konstruktywnego proszę wstrzymać się od wypowiedzi . Jednak o ile temat będzie wykorzystany by kogoś obrażać osobiście postaram się by znikną .
 

DeletedUser

Guest
@mimia
- ekspancje fakt jest jasny co rasę masz mniej ekspencji do rozdysponowania (łącznie)
- kolejny fakt - PB wiesz jak to wygląda, mam swoje zdanie na ten temat tym niemniej nie zaprzeczysz że to jeden z najważniejszych wątków forumowych który dzieli graczy?
- kolejny fakt wersja mobilna jest różna od przeglądarkowej sama to przyznajesz ja podkreślam że uważam to za poważny długofalowy błąd (conajmniej dla wersji przeglądarkowej)

i mógłbym tak dalej jechać faktami ale pewnie nie zrozumiesz, biznes można robić w różny sposób, chcesz to piej peany na cześć twórców ale pozwól mieć innym swoje zdanie

@obladioblada wiesz w sumie @kikimora ci napisałą tym niemniej jak ktoś ma na bakier z rzeczywistością (fakty) to co poradzisz chyba że nie wiem są tu jakieś nietykalne osoby z niezrozumiałego powodu? Zwłaszcza że się odnoszę do biznesu a nie programu

@jakub357 z większą częścią sie zgodzę
Ad1. To jasne nikt tu nie robi wolontariatu, ale biznes można robić na zasadzie pozytywnej albo wyciskania graczy jak cytrynki
Ad2. Ehh a wiesz ile poważnych firm tak myślało? Tytuł wątku to Instukcja Samozagłady według mojej opinii firma jest na etapie równowagi/początku schyłku (np. decyzja o wejściu na mobilkę coś może sugerować, wykonanie też) co moze bardzo długo potrwać albo i starczy by pojawił się konkurencyjny tytuł w tej kategorii
Ad3. a nie sądzisz że to stoi w kontraście z twoim punktem nr 5? chcesz by miasto rozkwitało o równocześnie dajesz ograniczenia - nie nie mam z tym problemu jeśli trzymamy się tematu przewodniego ale firma wypuszcza wątki poboczne (Rasy,Turniej, PB) i jeśli chcesz brać w nich udział na poważnym poziomie to niestety miejsca jest za mało - co śmieszniejsze równocześnie są budynki których nie mozesz usunąć pomimo szczerych chęci nie grania tą ścieżką rozwoju. Nawet chęć płacenia gotówką tego nie zmienia :)
Ad4 ok
Ad5 myślę że chyba o tym samym piszemy - właśnie gra zachęca tą pacyfistycznością, uważam że dlatego jest taki głośny sprzeciw społeczności graczy na ostatnie pomysły na rozwój gry
 

DeletedUser3033

Guest
Hmm łapki są by zachęcić do dyskusji . Ale wyjmowanie z kontekstu czyjejś wypowiedzi czy też jej własna interpretacja to troszeczkę nie jak się ma do tematu:(
 

DeletedUser2017

Guest
Tak sobie czytam i myślę, że faktycznie widać już w tej grze początek końca na który wpływa wiele czynników tutaj wspomnianych. Jedno jednak jest pewne (przynajmniej dla mnie) dlaczego dalej gramy tutaj a nie w innej grze, są to osoby w bractwie oraz niektórzy z naszych sąsiadów z mapy. To chyba dzięki nim dalej gramy, ponieważ w gruncie rzeczy ważna jest dobra atmosfera w grze :D
 

DeletedUser3033

Guest
Nic nie napiszę co się stało wczoraj buuu.... :rolleyes: . Dla mnie to jak oglądanie w koło tego samego a mianowicie Oszukać Przeznaczenie. Proponuje twórcom zajrzeć do gry pograć w nią czy też po rywalizować na turniejach czy przygodach z innymi graczami . Bo co to za twórca czy współtwórca który nielubi własnego dzieła o_O. Tylko wiecie bez naginania rzeczywistości jak to w innych grach ""~ ""open console
Additem 000000f 1000000 golda ;).
 

Midi67

Rozbójnik
Kilka moich spostrzeżeń:

1) Dziwię się bardzo wszystkim "zaciekłym obrońcom" zmian w kierunku rozwoju gry - chyba, że to opłacani przez IG "suflerzy" którzy mają konta w grze a ich zadaniem jest neutralizowanie negatywnych opinii graczy.

2) Od dawna jestem przeciwnikiem tego co wyczynia Innogames. Tak jak napisał Jakub - gra nie zginie zawsze dzięki agresywnemu marketingowi znajda się nowe osoby, które będą chciały spróbować.

3) Niestety to jak obecnie jest w grze to jest częściowa zasługa nas graczy - ponieważ przez te kilka lat nie umieliśmy nauczyć się "mówić jednym głosem" oraz polskiej mentalności kolejkowej... rzucamy się na wszystko co nam rzucą twórcy nawet badziew i ochłapy.

Od jakiegoś czasu ja osobiście wyluzowałem i gram dla przyjemności i wyglądy miasta :) na grę wchodzę rzadziej, odpuszczam powoli 2 świat na którym miałem mniejsze konto, wszedłem w inna gierkę (inna tematyka) ale ludzie również fajni :) więc Inno Games stracił klienta premium... którego miasto jednak w grze pozostaje :)
Jedno uzupełnienie - dla kolegi, którzy uważa, takich jak Ja za marudzących, i narzekających nieudaczników - powiem tak... mógłbym być w topce serwera bo miejsca mam dużo na budynki.... tylko PO CO :D żeby nakręcać koniunkturę IG, które mnie olewa jako gracza?

4) Do czasu aż gracze nie zrozumieją że Nasz CZAS i ZASOBY to w grze ważne atrybuty i nie należy ich marnować na byle barachło, które rzucą twórcy... nic się w grze nie zmieni. Gdyby 100% graczy zbojkotowało np. Przygody Bractw raz, drugi, trzeci - to może by przemyśleli a tak... zawsze znajdą sie tacy co zrobią dla IG "statystyki kliknięć"

5) Co do rozdziału 12 - to uważam go jednak za najlepszy rozdział - zmusza graczy do przemyślenia strategii gry oraz kasowania budynków postawionych tylko po to, żeby być w topce... na początku napisałem, że brak większej ilości ekspansji (więcej niż jedna) jest nie fair... jednak widzę, że to była chyba pierwsze od dawna przemyślane działanie, oczywiście zdaję sobie sprawę, że IG chce wymusić zakup ekspansji premium - ale to już decyzja indywidualna każdego z graczy).

pozdrawiam :)
 

DeletedUser2834

Guest
Odnoszę wrażenie że na mapie coraz mniej aktywnych graczy, a coraz więcej porzuconych miast. Na palcach jednej dłoni mogę policzyć osoby z zewnątrz - spoza bractwa - odwiedzające i motywujące moją mieścinę. A handel w ostatnich miesiącach można powiedzieć że praktycznie W Y M A R Ł - oferty handlowe tylko bractwa i nikogo więcej. T R A G E D I A. No może raz na tydzień pojawi się jakiś "obcy" handlarz, ale to święto wtedy.
Kupno w dzisiejszym czasie zwojów jest na wagę złota - praktycznie ich nie ma, nikt ich nie wystawia.
W ustawieniach jest taka opcja: pozwól na przeniesienie do lepszej lokalizacji. Działa to w ogóle? I na jakiej zasadzie? Czy trzeba zostać samemu jak palec aby to działało? A może trzeba po prostu zrobić game over i cześć?
 

jakub357

Łucznik
Z tego co mi wiadomo, to nad systemem zwalczania ,,efektu wymierania" - twórcy pracują.
Lecz z drugiej strony nie rozumiem tej T R A G E D I I posejdońskiej - od Handlu ma się po pierwsze bractwo. A i u mnie z 10 sąsiadów mam regularnie aktywnych, też na polu motywacji.
 

DeletedUser

Guest
nie każdy jest w bractwie ;) a i bractwa różne
Pomijac to dla mnie sąsiedzi to podstawa do złota i młotków, gdyby to działało jak należy mógłbym wywalić przynajmniej dwa warsztaty ekwiwalent ekspansji+
 

DeletedUser2834

Guest
Fakt, do handlu mam bractwo - całe 25 osób, którzy również borykają się z tym samym problemem - zwoje na wagę złota. Bo jakoś się tak złożyło, że większość ma bonusy na jedwab czy kryształ, więc przeważnie wszyscy stawiają manufaktury bonusowe, resztę pomijając. A szkoda mi ludzi i miejsca aby dostawiać budynki które bez bonusu mają mizerną produkcję.
 
Do góry